Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa dobro, toliko novina bude u Plazmi između verzija 5.20 i 5.22 :d

Ne mogu da verujem da nekome smeta dugme "Show desktop" na panelu. Još je toliko sitno da ga jedva pogodim. Ima zanimljivih novina, ali i dalje Windows Explorer nema tabove i dual pane opciju
 
Pišem vam sa Windowsa 11 na kom sam nekih pola sata. Ništa nisam primetio što bi me zbunilo, sve je po starom i dobro poznato. Period privikavanja praktično ne postoji. Čak i taskbar ikone se u dva klika vrate da budu ulevo poravnane.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    189.6 KB · Pregleda: 130
Možda ovo:

111-jpg.55186



Nasta je licila prva verzija za testiranje windows 10, to jos lepo izgleda.


screen_shot_2014-09-30_at_2.23.00_pm.jpg
windows-10-icon-downloads-17.jpg
 
Start meni u 11-ci je meni blagi užaš, da ne veruje čovek šta su napravili... Izgleda kao neki kineski derivat Androida. Potpuno nefunkcionalno, ponovo pokušavaju neku transformaciju Start menija, kao što su i u Win 8 probali. Na kraju će u Win 12 vratiti ponovo istu, staru formu, ali sa mešavinom Win 10, Win 11 i Win 7...

Iskreno mi ovaj sada Start u 10-ci savršeno odgovara. Koji đavo ih tera da čačkaju ono što valja, al zato se neće setiti da srede Windows Explorer. Samo još veći vašar od sistema prave. Taman krenu da uniformišu 10-ku i aj sad 11 sa potpuno novim UI dizajnom. Pa ćemo lepo imati ikone Win95, install prozore XP-a, Aero sa Viste, Settings 10-ke, Taskbar 11...
 
Izbacili su podesavanje za Combine taskbar icons, uvek koristim odvojene ("When the taskbar is full") jer je mnogo lakse prebacivanje izmedju vise prozora jedne aplikacije.
 
Do sada sve izgleda samo kozmetika, niko da zucne o samom systemu.
 
Odgledah video i verujem da ce u finalnoj verziji stil da bude mix ubuntu - elementary os:) Ima jako puno slicnosti.

Screenshot from 2021-06-16 15-19-08.png
Screenshot from 2021-06-16 15-32-59.png
Elementary-OS-5.1-Hera.png
 
Odgledah video i verujem da ce u finalnoj verziji stil da bude mix ubuntu - elementary os:) Ima jako puno slicnosti.
Ostade KDE (Plasma) jedino kršteno okruženje, pravljeno za ljude koji rade nešto na PC-u :d
 
Sudeći po grešci koju dobijaš, vjerovatno je nešto od tih programa počistilo VC++ installer/uninstaller sa sistema. Moj savjet je da prestaneš koristiti takve programe.
Brate,resio sam problem tako sto sam instalirao Kodi x86 verziju posto mi na x64 stalno pokazivao error iako mi je Win 64bitni.
 
Moze li neko da mi kaze cemu sluzi ovaj "Texas Instruments 1394 OHCI Compliant Host Controller".
Posle duzeg vremena sam pogledao u Device Manager i vidim ovaj kontroler i drajver za njega, ali se ne secam za sta je..:oops:
 

Prilozi

  • sshot-2021-06-17-[3].png
    sshot-2021-06-17-[3].png
    283.6 KB · Pregleda: 39
To su valjda ova dva konektora pozadi..??
Ustvari ima tri jedan je na ploci:
-1 x IEEE 1394a header (Internal Connectors)
-2 x IEEE 1394a ports (Back Panel )
 

Prilozi

  • sshot-2021-06-17-[4].png
    sshot-2021-06-17-[4].png
    102.7 KB · Pregleda: 57
Jeste.

Jedan "veliki", jedan "mali".

1000
 
Dobro, znaci drajveri su kao sto i treba da budu. Hvala na odgovorima.
Pomislio sam da su se pojavili kao oni za Intel CPU na AMD ploci.:)


Sad nesto kontam koliko sam "zaostao" sa hardwer-om..:eek:
A nekad bilo klokovanje, cackanje u sitna crevca, testovi, bench..
Idu godine..Krajnje vreme da obnovim 11 god staru masinu.
 
Start meni u 11-ci je meni blagi užaš, da ne veruje čovek šta su napravili... Izgleda kao neki kineski derivat Androida. Potpuno nefunkcionalno, ponovo pokušavaju neku transformaciju Start menija, kao što su i u Win 8 probali. Na kraju će u Win 12 vratiti ponovo istu, staru formu, ali sa mešavinom Win 10, Win 11 i Win 7...

Iskreno mi ovaj sada Start u 10-ci savršeno odgovara. Koji đavo ih tera da čačkaju ono što valja, al zato se neće setiti da srede Windows Explorer. Samo još veći vašar od sistema prave. Taman krenu da uniformišu 10-ku i aj sad 11 sa potpuno novim UI dizajnom. Pa ćemo lepo imati ikone Win95, install prozore XP-a, Aero sa Viste, Settings 10-ke, Taskbar 11...
Start je napravljen tako da se lakše koristi na tabletima.
 
Start je napravljen tako da se lakše koristi na tabletima.
Hmmm... znaci silovanje 99% baze korisnika zarad lakseg rada 1% baze korisnika...

Elem tek smo se sa W10 resili odvatnih debelih okvira a ovi ponovo nesto izmisljaju pa me interesuje ima li sanse da se na tim zaobljenim coskovima odradi "chamfer" tj. da se napravi klsican cosak kao sto je sada u W10...
 
Edition Windows 10 Pro
Version 21H1
Installed on ‎16.‎06.‎2021.
OS build 19043.1081
Experience Windows Feature Experience Pack 120.2212.3530.0

---
Update 1081 - "We fixed an issue in a small subset of users that have lower than expected performance in games after installing KB5000842 or later."
---
This is better than Windows 11 leak tbh !!
---
Installed and now can finally play Forza Horizon 4 on 4K 120 FPS without stuttering.
---

DL:
 
Kod mene je sporiji za 10-15% u svim benchmark programima, specijalno na grafici.
 
Зашто побогу укинуше "Tiles"? Изгубио сам жељу да гледам чим сам чуо на почетку да их више нема 😔😔
 
Додуше ја сам раније користио Windows Phone (Lumia телефони) где је то било баш практично, али ок ми је било и на рачунару. Овако се вратисмо на стандардне иконице. Надам се да нови 11 неће бити базиран само на козметичким изменама.
 
Ostade KDE (Plasma) jedino kršteno okruženje, pravljeno za ljude koji rade nešto na PC-u :d
Krsteno je samo ono koje pamti raspored, velicinu prozora i sadrzaj aktivnih aplikacija. Maltene nijedno. Moj workflow se sastoji od desetak apps, oko 15-20 prozora i svaki hebeni dan sve to moram ponovo da palim izmedju osam i devet ujutru i gasim u 5-10 minuta pre 5. Da sam neki sef pa da upalim excel sheet triput u toku dana da gvirnem onda bi i svaki Windows bio overkill. Ovako kao teski PC fizikalac, zvani devojka za sve: sysadmin, dev, project manager, telefonski operater, support za sve, svasta i svaku budalu kojoj nesto treba se gusim u DWM i njegovim bubicama.
 
Nazad
Vrh Dno