Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ne sećam se...prošle godine sam ga pravio...Napraviću ga ponovo, da stavim GPT UEFI?
 
Ako praviš USB sa MCT, napraviće univerzalni za oba. Ako instaliraš sa UEFI uključenim u BIOS-u, windows će se instalirati u UEFI modu.
 
Uspeo sam da instaliram, ali ne Win 10, već Win 11. Eno ga radi perfektno, čak sam ga i aktivirao ključem od desetke.
Hvala svima koji su učestvovali u temi na pomoći!
 
Odakle ti i koja tačno verzija W11 ?
 
Odavde sa foruma, iz teme o Win 11. Neko je postavio link i ja skinuo...
Moram kasnije pogledati na mom računaru koja je tačno verzija. Laptop nije moj i nije više kod mene.
 
Pitao sam zato što ima 3 verzije od kojih je prva "leak" koji nem prave veze sa insider verzijom koja je oficijelno puštena. Posle toga je pušten update ali on može da se skine samo preko UUP dump-a.
2200.65
 
Da li imate windows 11 za slabijim kompjuter,hteo bih da instaliram win 11.
 
Nije u pitanju snaga sistema već podešavanje BIOS-a, način formatiranja harda, i to da zaobiđeš TPM 2.0

Koristi neki kršteni translator ili idi sa ovog foruma.
 
w.jpg


Upravo ponudio.. valja li preci na ponudjenu verziju?
 
Stavi, to je samo paket za aktiviranje već postojećih funkcija. Nije ceo novi build, ne treba da traje duže od par minuta ako imaš SSD
 
Da, uradio je skoro kao obican restart i nisam primetio nikakve razlike sto je i dobro.
 
Matorci imaju konfiguraciju staru 10 godina :
AMD Athlon II X3 450
Gigabyte 880GA-UD3H
Radeon HD 6800 1Gb
8Gb (2x4GB) DDR3 1600
SSD 120GB + HDD od 1 ili 2 Tb

Win 7 sam im poslednji put reinstalirao pre 6-7 godina i vec je prenatrpan nekom starom verzijom AVG antivirusa koji ga usporava, zatim ko zna sta je sve cale kliktao dok je na netu.
Verujem da je slucajno instalirao razne neke ekstenzije za firefox i chrome, a ko zna sta je jos zapatio tokom godina.
Hocu da im uradim clean install, ali bih ako je moguce da to sada bude Win 10 a ne Win 7.

Da li sam previse optimistican sa Win 10, oce li raditi na ovako matoroj konfiguraciji ?
 
Hoce, slobodno instaliraj. Ja sam instalirao i na dosta slabijim konfiguracijama i radilo je okej. Samo baci sistem na ssd i cistu instalaciju i radice to super.
 
Jel se susreo neko sa Windows Update greškom 0x80070057?
Sinoć je sve lepo radilo, skinuo mi i instalirao lepo novi Cumulative Update, jutros Windows Update konstantno izbacuje navedenu grešku, kad odem na Check for updates.

Probao neke sugestije sa neta, međutim ništa. Brisao Software Distribution folder, restartovao update servis, pokretao troubleshooter (izbacuje da nema nikakvih problema).

Neće, pa neće.

Koristim Win10 21H1.
 
Ima i noviji update

August 10, 2021—KB5005033 (OS Builds 19041.1165, 19042.1165, and 19043.1165)

 
Jel se susreo neko sa Windows Update greškom 0x80070057?
Sinoć je sve lepo radilo, skinuo mi i instalirao lepo novi Cumulative Update, jutros Windows Update konstantno izbacuje navedenu grešku, kad odem na Check for updates.

Probao neke sugestije sa neta, međutim ništa. Brisao Software Distribution folder, restartovao update servis, pokretao troubleshooter (izbacuje da nema nikakvih problema).

Neće, pa neće.

Koristim Win10 21H1.
Ako probaš sve i neće, in place upgrade je rešenje. Uradi backup, pokreni instalaciju Windows iz Windows i to je to. Naravno skineš najnoviji ISO.
 
Windows 10 21H2 Enablement Package (KB5003791):

Kod:
http://b1.download.windowsupdate.com/c/upgr/2021/08/windows10.0-kb5003791-x64_b401cba483b03e20b2331064dd51329af5c72708.cab
http://b1.download.windowsupdate.com/c/upgr/2021/08/windows10.0-kb5003791-x86_1bf1a29db06015e9deaefba26cf1f300e8ac18b8.cab
http://b1.download.windowsupdate.com/c/upgr/2021/08/windows10.0-kb5003791-arm64_05c00a882a8cb93b8dc1b94ef8133f909f3cd937.cab
 
Мислим, ако изузмемо тестирање на неком небитном компу(што је тешко са обзиром да 11 тражи новији)
снимати бету(која је за МС увек алфа) виндовса 11 је заиста тражење несреће... Оно што ми је чудно је да исти људи који
се жале на 10, једно 5 пута на претходним страницама увелико прелазе на 11... чему журба, мање више исти систем.
Има на нету чак и страна која омогућава ко жели да погледа како изгледа да користи исти без снимања.

Иначе оно што је мени чудно је што иако планирају подршку за 10ку још неко време, ови захтеви(које су мало смањили, али сумњам
да ће скроз) просто гурају људе на друге оперативне системе(застареле или линукс).
 
Malo si u pogrešnoj temi ali neka.
Posle viste i kasnije W8, desetka je bila najviše napadana a vidi sad. Ako kažeš samo Windows većina odmah pomisli na W10. Ja sam W10 usvojio još u Beta verziji i nikada se nisam pokajao.
Windows 11 nisu daleko od W10, po radu su veoma slični sa promenama koji su mnogi priželjkivali za W10 a pored toga kolaju priče o boljim performansama. Verovatno otuda veliko interesovanje a kod mnogih i ono: "Samo da nije W10".
Osim na nekoj drugoj mašini, može da se isproba i u Virtual Machine kao i nekom posebnom disku koji su sada jako jeftini. W11 nema nekih velikih problema a kada se upotrebi Beta umesto Insider developers neće biti nekih velikih promena a praktično sve radi što i na W10, u nekim slučajevima i još bolje. Dovoljno je stabilna za svakodnevnu upotrebu.
Nebih preporučio za neku ozbiljnu namemu ali samo zato zbog mogućih problema u daljem razvoju ali za sada nema ništa što bi sprečavalo normalnu, amatersku primenu.
 
@CountMike
Искрено пошто ниси цитирао или ставио мој ник нисам био сигуран да се мени обраћаш, али пошто видим да си ти почео тему за вин11 ценим да јеси ,-)
Нисам ја у погрешној теми, неко је други почео да прича о томе(као што то обично бива) па ја одговорим...
Кад смо већ код тога реално након седмице све су верзије заправо биле више мало већи апдејти једна друге него стварно нове верзије...(8,8.1,10,11).

Ја искрено нисам нападао десетку, иако је реално имала својих проблема(а има и сад на пример ових неколико рупа на принт спулеру које никако да реше баш како треба, да не понављам сад причано је о томе). Чак ми се одмах свидео старт мени(за разлику од многих) јер сам све лепо ту поделио на категорије, и смета ми што како видим неће бити тако у 11ици јер управо излази(5. октобар), мада на већину компјутера нећу ни моћи да је снимим(контрадикторне информације дају као што и сам знаш).
Иначе сам био инсајдер за десетку(као и имао остале верзије на мени мање битним рачунарима, али искрено више немам жеље ни времена да се бакћем са тим, поготово што не бих рекао да превише слушају инсајдере, више користе аутоматски шта им дође(телеметрију) из тих система пошто је већа него иначе.

Тренутно треба да купим нове компјутере (десктоп, лаптоп) него све као чекам да видим следећу генерацију... а и никако да избаце лаптоп са олед на 120 ,-)
на њих ћу свакако ставити 11, ем да не смарају, ем ионако је то мање више десетка са исправкама и бољом заштитом, али након што ви тестирате једно пар месеци ,-)
Иначе слажем се са тобом, прочитао сам да неки немају никаквих проблема, док неки кажу да има још понешто да се испегла, али добро, таман око децембра да ради како треба све ,-)

Свако добро.
 
Trebao bih pomoć. Želim da instaliram Ubuntu pored WIN10 ali pošto već imam 4. particije što je maksimum, obrisao bih D, da mi bude unallocated ali ne znam šta će se desiti sa zdravom particijom ispred D (D03) Hoću li biti u prilici da butujem Windows ako je obrišem? Pretpostavljam da je stvorena pri apgrejdu najnovijeg windowsa. Najbolje bi bilo brisanje svega i jednu da delim, ali me mrzi. Ima puno podataka a i WIN radi dobro.

forum.jpg
 
Ništa se neće desiti nijednoj drugoj particiji,
 
Nazad
Vrh Dno