Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ne radi više taj netplwiz sa novim windowsima postoji nešto drugo umesto njega ovo
Da li neko ima ideju kako ukloniti logovanje, jer autologon prepoznaje postojeću šifru kao neispravnu.Naravno, loguje se uobičajenim putem s istom šifrom.Svi ostali navedeni načini ne rade iz meni nepoznatih razloga.Verzija 10 X64 10in1 20H2 ESD en-US.
 
Hm ryzen 3 3300X sad sam promenio power plan na power saver i konacno tu u task manageru prikazuje da parkira jezgra lol
To sam imao na FX-u po defaultu na svakom planu , ne znam sto su to izbacili iz ryzen profila kada procesor ne radi nista ili nesto minimum onda i treba da parkira jezgra i smanji potrosnju i automatski je i hladniji, gledam i ne verujem u stanby 30c lol
 
Da li jos nekome ne radi vremenska prognoza na lockscrenu?
Od kako sam instalirao 21h1 to ne radi , cak sam i deinstalirao njihovu aplikaciju za vreme ali ne vredi :(
 
ISO files are available for Windows 10 version 21H1


3D Viewer and Paint 3D will no longer be preinstalled on clean installs of the latest Insider Preview builds. Both apps will still be available in the Store and will stay on your device after an OS update. So, if you upgraded your PC like normal, you shouldn’t see these apps changed in your app list.

 
Da li neko ima ideju kako ukloniti logovanje, jer autologon prepoznaje postojeću šifru kao neispravnu.Naravno, loguje se uobičajenim putem s istom šifrom.Svi ostali navedeni načini ne rade iz meni nepoznatih razloga.Verzija 10 X64 10in1 20H2 ESD en-US.
Evo ti link AutoLogon
 
Ne znam da li si me dobro razumeo, pokušano je s Autogon-om, novijom verzijom, i on prepoznaje postojeću šifru kao neispravnu.S istom šifrom se najnormalnije loguje prilikom podizanja win-a.
Probaću sutra s ovom verzijom, ali ne vidim razlog neprepoznavanja šifre.
 
Nešto je do windowsa jer meni on radi posao.
 
Od pre par dana (mislim da je bio neki update), ne radi mi shortcut win+shift+s, kao ni win+L.
Pokušao sam par rešenja koje sam našao na google, ali nije pomoglo. Jeli imao neko sličan problem i da ga je rešio?
Hvala.
Da citiram sebe; "problem" je bio u tome što sam na tastaturi slučajno aktivirao game mode, verovatno prilikom čišćenja. To je bilo deaktiviralo sve prečice sa tastature...
 
Morao sam da instaliram W10 posle toliko godina koriscenja 7.
Ono sto mi uzasno smeta na samom startu jeste sto nema Windows photo viewer, nego sve otvara preko painta.
Probao sam da vidim da li moze nekako stari viewer da se instalira, ali sve sto nalazim jeste samo restore ko je podigao sa W7 na W10..
Ima li kakvog resenja vi sto duze koristite i upuceniji ste ?
 
Ima Photo viewer, proveri Open with... > Photos, postavi to za default preko pretrage, kucaj default apps i odaberi tamo pod Photo viewer > Photos i to je to
 
Nemam ja to, meni je default paint, od opcija imam ovo u attachmentu.

A kada idem sam da selektujem app, nadjem WPV ali u tom folderu nema nista sem ovoga na slici.
 

Prilozi

  • photoviewer.png
    photoviewer.png
    27.2 KB · Pregleda: 20
  • pw2.png
    pw2.png
    5.5 KB · Pregleda: 12
Mora da ima, kad otkucas u search > default apps i otvoris, ovo izadje

1615827035672.png
 
Koju ediciju W10 si instalirao? "N" ili regularnu?
 
Nema meni tu samo Paint stoji.

Verzija je neka LTSC cini mi se, ne znam nista oko W10, evo sada sam ga prvi put stavio za sebe ako mi verujete.

EDIT. Bravo mikka, to je to sada radi !
 

Prilozi

  • app.png
    app.png
    366.8 KB · Pregleda: 19
LTSC nema nikakve aplikacije sa MS Store-a a tu je Photos
 
Iskreno pojma nemam, uzeo sam novi SSD i krenuo opet da stavim W7 koji imam od ko zna kada na flesu stoji.
Problem je bio kada sam instalirao drajvere za RX580 izbacio mi error da nije prosla instalacija, onda sam video da je sistem mator i da mora da ima nesto sto ta stara verzija vise nema.
Onda sam trebao da idem da trazim po torentima W7 sa zadnjim abdejtima pa da skidam, odlucio se na brzinu za W10 procitao ovde da preporucuju taj LTSC kao najbrzi i to je bilo to.
 
Ruši mi se update update Windowsa 10, na verziju 20H2... plavi ekran... Nakon dugotrajne instalacije, kada krene da se restartuje više puta, samo zakuca na npr 48% i onda radi undoing changes.
Ima li neko rešenje?
Legalan Win uz Asus laptop.
 
Očisti hard (ssd) napravi prostor, pobriši keš i temp fajlove, apdejtuj grafički drajver (ili ga potpuno deinsstaliraj), isključi (ukloni) antivirus...
Nisi pomenuo na koji način ga apdejtuješ. Ako neće preko standardnog sistemskog pokušaj alatom sa M$ sajta...
 
Azuriraj prvo Nvidia drajvere ako imas odvojenu grafiku, meni je to pravilo problem
 
Za one koji hoće klasičan Foto Pregledač moraj koristiti ove skripte REG fajlove da bi se on aktivirao jer hoće biti sakriven. Tada možete da ga nađete u meniju kao što je neko postavio sliku gore. Photo Viewer
 
Koliko je Home verzija oguljenija u odnosu na Pro? Isao bih na neki sto spartanskiji Windows, ili neku Clone verziju ako ima? To pregaziti kljucem sa ebay-a.
Nisam dugo koristio win10 ali znam da su me nervirale one reklame u start meniju, pa vremenska prognoza, pa cene nafte u Njujorku i tako more nekih gluposti, nesto sto lici na win7, da je spartanskiji sto vise, tj ako ima tako nesto 😬
 
Pa i nije mnogo oguljena Home, ima i ona Bloatwarea i slicnih stvari.

Evo neko uporedjivanje standardno: https://prnt.sc/10n871s

Sto ne instaliras LTSC ako oces oguljenu verziju ? LTSC nema reklame, nema nista, ja ga koristim godinama.
 
Gde si kolega sekiraš :ROFLMAO:

+1 za LTSC, i ja ga koristim duže vreme, odlična verzija, čak sam i na neke rigove stavljao, sve radi kako treba... Doduše, klinac mi se žalio da ne može da instalira Photos valjda na toj verziji, ali šta sad, IrfanView radi kako treba ;)
 
Koj photos ? Za preglede slika ? Moze kako ne moze. https://prnt.sc/10n8kdl

LTSC je idealan pogotovo za APU masine na primer, ja imam apu i sve leti.
 
Moram da proverim onda kod njega šta mu je bio problem, bitno da može 😇
 
Nazad
Vrh Dno