Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

32-bitni Windows vidi i može da koristi samo 3GB memorije.
Ne postoji razlog (osim neznanja) stavljati 32-bitnu verziju ako HW podržava 64-bita.
Pozdrav
 
Mhm u redu, moja greska, ovo je sve bilo reseno za 5min, zato sam i pogresio prvo oko ssd-a, a potom i oko win [emoji2357][emoji23]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Microsoft releases ISO images for Windows 10 build 20231
1575152822_21h1-iso3_story.jpg

https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-iso-images-for-windows-10-build-20231/
 
Poslednja izmena:
Bilo bi dobro da naprave one animacije za desktop kako dan odmiče i noć pada...


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Imate i sad odličnu Dynamic Theme aplikaciju za menjanje pozadina. Može da se bira Bing ili Spotlight za pozadine.
 
Imao sam instaliran Win10 na HDD, pa sam ubacio SSD i instalirao Win10, a HDD koristio kao eksterni.
Sada sam se opet vratio na HDD (koji je imao dve particije), instalirao svez Win10 (jer prethodni nije hteo da radi). Formatirao sam samo particiju C (D sa podacima nisam dirao).
Sada mi Windows stalno brani da kopiram i menjam podatke sa D particije, kao trebaju mi prava od administratora.
Sta trebam da podesim (ako je moguce) da me ne smara sa ovim glupostima?
 
Svaki put prilikom starta sistema mi izlazi ova poruka:
Screenshot (1).jpg
Ne mogu da otvorim MS Store aplikaciju, samo se pojavi na tren i nestane. WSReset ne moze da obavi posao jer izbacuje gresku da se trenutno updateuje:
Untitled.png
DISM nije detektovao nikakvu korupciju. Wat do?

@Qoozma
Desni klik na foldere na D particiji pa podesi Security permissions. Ima i par programa za tu namenu.
https://www.raymond.cc/blog/easily-...nt-full-control-permission-with-winownership/
 
Poslednja izmena:
Imam win10 pro 64bit-a 1909 verzija i nikako ne mogu da instaliram poslednju 2004 verziju, tj ne pojavljuje mi se u update, a preko windows asistenta ne mogu da instaliram. Kako da resim, da skinem celu instalaciju i prebacim na usb i tako instaliram ili ima drugacije resenje? [emoji16][emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Lako samo skineš ISO i pokreneš instalaciju sa njega u samom Windowsu i izabereš opciju Upgrade i da zadržiš sve aplikacije i lična dokumenta ili samo lična dokumenta i odradi će ti posao.
 
Upgrade nije hteo. Preko usb-a sam instalirao na kraju i uradio cistu instalaciju.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Svaki put prilikom starta sistema mi izlazi ova poruka:
Pogledajte prilog 290928
Ne mogu da otvorim MS Store aplikaciju, samo se pojavi na tren i nestane. WSReset ne moze da obavi posao jer izbacuje gresku da se trenutno updateuje:
Pogledajte prilog 290929
DISM nije detektovao nikakvu korupciju. Wat do?

@Qoozma
Desni klik na foldere na D particiji pa podesi Security permissions. Ima i par programa za tu namenu.
https://www.raymond.cc/blog/easily-...nt-full-control-permission-with-winownership/

Resio problem tako sto sam resetovao Store preko Apps and Features-Advanced options pod MS Store i obrisao registry kljuc: https://www.majorgeeks.com/content/..._the_microsoft_store_cache_in_windows_10.html
 
Хоћу да инсталирам Netflix iz Microsoft store, међутим када кликнем на "Get" ништа се не дешава. И само тако кликћем и ништа. У чему је фазон?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Imam jedan problem. Imam win 10 pro 64bit, uradjena cista instalacija i od programa imam ccleaner i microsoft edge za net. Kada instaliram hard disk sentinel, kingston ssd manager i iobit driver booster komp posle nekog vremena dobije bsod ekran, sta moze da bude problem, bez ovih tri programa radi normalno, a sa njima ne?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Samo kad si ccleaner naturio [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imaš WiseCleaner365 koji dobro radi posao sa Ashampoo® WinOptimizer FREE imam i Sentinel i Kingstona ssd managera ali nemama taj iobit moguće je da je do njega. Deinstaliraj CCleaner i Iobita pa probaj.
 
Bez ccleaner-a nista [emoji14][emoji23]
Problem je u iobit driver booster, jel ima potrebe za nekim driver update programom ili ne?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Постоји ли нешто за Win10 као што је AirDrop na Macbook за трансфер фајлова између лаптопа и телефона?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

https://iphone-tricks.com/tutorial/3064-airdrop-for-windows-android-and-linux-snapdrop
^ Ali je nesigurno.
Možeš i ovako da ga podesiš, da bude 100% sigurno, ne moraš da imaš Linux server, možeš sve da odradiš i sa W10-kom:
https://www.youtube.com/watch?v=5gz83Fo8-jA
I obavezno javi utiske!
 
Успео сам скинути Нетфликс. Изгледа да је прорадило после последњег ажурирања система.

@SuperStarr успео сам у међувремену са програмом Zapya и ради ок. Иначе најбоље ми је преко Телеграма пошто има Cloud и онда се дели на свим уређајима преко SavedMessages.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ubi me ovo prso sam.

Inao ssd + 1tb + 3tb. Izvadim 1 nakači novi od dva. Boot u bios non stop.

Sve probam, ostavim samo ssd, bios defaults, ništa. Vratim stari - diže win.

Vidim da je stari prijavljen kao system i active, preko DISKPART ga deaktiviram, ostao samo system, to nisam mogao da skinem.

Aktivirao sam sad kao active, system je već bio i probao reset i sad mi izbacuje operating system was not found Iako je na ssdu svo vreme. Ubiću se koliko mi ide na znate šta. Relativno skoro win instaliran. Ne kontam šta vuče sa ovog sranja pa mu on treba. Mada sada ne pomaže i ne diže win ni kad je taj stari nakačen.

Šta raditi, zakucao sam skroz.


Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Loše izražavanje, zapravo neprecizno. Napišeš mnogo a ne kažeš konkretno bitno. Stari, novi...apsolutno nevažni atributi. Ne moramo da nagađamo gde ti je šta, niti da gledamo u bob :d
Enivej...
To što je vin vin fizički smešten na drugom hardu, u tvom slučaju ne znači gotovo ništa. Boot sektor je očigledno lociran na tom starom hardu.
Jednostavno, otkačiš sve što ti ne treba, ostaviš samo uređaj na kome želiš da se nalazi win, instaliraš. Potom nakačiš ostatak.

Možeš i pomoću nekih alata da učiniš željeni drajv butabilnim, pisano je o tome već u temi.
 
Reinstalirao sam sinoć win i to je to.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Hoću sa SSD PC-a da prebacim podatke na SSD laptopa, na oba SSD-a je isti OS, win 10 LTSC.
Kako da sprečim SSD laptopa da povuče nešto sa SSD PC-a koji bih povezao preko HDD fioke DVDRW sa laptopom?
Kako da izvedem tu gimnastiku, PC treba da ide na servis.
 
Hoću sa SSD PC-a da prebacim podatke na SSD laptopa, na oba SSD-a je isti OS, win 10 LTSC.
Kako da sprečim SSD laptopa da povuče nešto sa SSD PC-a koji bih povezao preko HDD fioke DVDRW sa laptopom?
Kako da izvedem tu gimnastiku, PC treba da ide na servis.

Koje podatke konkretno?
Neke snimljene šifre u pretraživačima?
 
Nije moj PC, ima svašta nešto, razna dokumenta, slike, txt.... neznam ni sam, treba da se prečešlja ceo ssd, prisutni su i neki sertifikati, vrv. ima i u browseru nešto što bi trebalo da se sačuva.
Da li može da se na servis nosi bez SSD ili mora i on da bude prisutan u kompu?
 
Nazad
Vrh Dno