Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

@poolmaker, hvala.
Ako sam dobro razumeo bolje da je ne diram jer ce i ubuduce da bude potrebna.
 
Iako je ukineš pojaviće se opet prilikom sledećeg updejta. Bez toga i windows.old nema vraćanja ne prethodni build.
 
Pa, windows.old sam vec obrisao, a ova particija ne smeta. Ako ce ubuduce win ponovo da je pravi, neka je.
Za sad novi build nit smrdi nit mirise. Uopste ne primecujem neku razliku.
 
čisto nauke radi igrao sam se malo sa particijama sada i empirijski utvrdio da je bitan samo boot manager i početne tri particije - efi,msr i sistemska tj c:/.ostale su klizne potpuno i možeš da im radiš šta hoćeš,šetaš po disku,proširuješ,skraćuješ,ostavljaš prostor između,štagod...uključujući i recovery particiju.
 
Kako da vratim start menu preko celog ekrana?

Odjednom mi se pojavio mali, kao u starim verzijama Windowsa, što mi nikako ne odgovara. Ne znam zašto pokazuje da su svi ovi programi new, kad su svi davno instalirani. Sad izgleda ovako:

gFKkBT7.png
 
Hvala! Јbt sve što sam podesio ranije je nestalo, tj. moram sve tiles ponovo da izbacujem...
 
Da li oni pustaju update po regijama ili u zavisnosti od hardvera? Nista još nije doslo dok kod nekih stoji:

image.png


Nije da mi se zuri ali cudno, deveti je dan Juna a nema majskog update-a (PC iz potpisa).
 
Da li oni pustaju update po regijama ili u zavisnosti od hardvera? Nista još nije doslo dok kod nekih stoji:

image.png


Nije da mi se zuri ali cudno, deveti je dan Juna a nema majskog update-a (PC iz potpisa).

Kod mene stigla 2004-a.

09 06 2020 004.jpg
 
Da li oni pustaju update po regijama ili u zavisnosti od hardvera? Nista još nije doslo dok kod nekih stoji:

image.png


Nije da mi se zuri ali cudno, deveti je dan Juna a nema majskog update-a (PC iz potpisa).
I kod mene isto tako stoji već nekoliko dana.
 
MS cita forum, evo ponudili :D

image.png
 
Da li oni pustaju update po regijama ili u zavisnosti od hardvera? Nista još nije doslo dok kod nekih stoji:

image.png


Nije da mi se zuri ali cudno, deveti je dan Juna a nema majskog update-a (PC iz potpisa).
Lokalitet nema veze, još u 1903 ili nešto ranije su prešli na neki A/B sistem updejta, nekima je ponuđen ranije a nekima kasnije. Drugi kriterijum je kompatibilnost sa herdverom (po nihovom mišljenju) tako da ko je dobio takvu poruku spada u A grupu ali mu HW nije kompatibilan (pitaj boga šta je nekompatibilno, ne kažu ništa o tome). Ko nije dobio nakakvu poruku, spada u B kategoriju a nezna se ni dali je HW kompatibilan ili nije.
Iako sam takođe Insider za Fast build (isti IP i isti MS account) ovoga puta su me očigledno strpali u B grupu pa nije ni ponuda pala za 2 dana. Sve je očigledno kompatibilno jer sam bez problema izforsirao update preko ISO-a, a ni Upgrade Assistant nije imao nikakvu zamerku.
PS.
Vrlo je moguće da se nekompatibilnost sa hardwerom odnosi na neki drajver koji nije WDDM 2.7 sertifikovan.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje.Instalirao sam win 10 ltsc i interesuje me kako da recimo kada kliknem jednom na neki mkv file dole da mi se vide informacije kao na windows 7 tipa ime fajla,velicina,duzina,audio,video,rezolucija,titlovi...
 
Moze i tako,mada cudi me da nema po defaultu na win 10 kao na 7.Hvala lepo.
 
Imam pitanje.Instalirao sam win 10 ltsc i interesuje me kako da recimo kada kliknem jednom na neki mkv file dole da mi se vide informacije kao na windows 7 tipa ime fajla,velicina,duzina,audio,video,rezolucija,titlovi...
Ni na win 7 to nije bilo podržano , mora da si imao neki codec pack I shell intergraciju za video fajlove..
Inace w10 podržava nativno mkv.

Kao i .flac

https://www.pcgamer.com/au/windows-10-to-support-flac-and-mkv-out-of-the-box/
 
Poslednja izmena:
Kako ne može? Ja sve radim na 2004. Doduše zar rufus ne pravi butabilne fleške a ne butabilne diskove? Doduše ja ga koristim samo za fleške što radi bez greške a ne bi se usudio da ga koristim za diskove. Ako hoćeš butabilne diskove da praviš onda koristiš NTLite https://www.ntlite.com/download/. Odličan program radi bez greške.
 
E pa moze.Hvala.Inace imam jos jedno pitanje.Posto sam skoro uzeo nov komp r5 3600x b450 tomahawk max ssd kc600 interesuje me koja je najbolja verzija da se instalira windowsa?Imam sada ltsc ili kako se vec zove,ali nesto mi ne radi komp kako bi trebalo.Maltene mi je bolje radio na athlonu 740k.
 
Meni na ryzenu radi normalno W10 PRO verzija 2004

Ne zna sta bi moglo da te zeza na ltsc , tu treba da radi jos bolje , opisi malo detaljnije sta te muci da ti pomognemo.
 
E pa moze.Hvala.Inace imam jos jedno pitanje.Posto sam skoro uzeo nov komp r5 3600x b450 tomahawk max ssd kc600 interesuje me koja je najbolja verzija da se instalira windowsa?Imam sada ltsc ili kako se vec zove,ali nesto mi ne radi komp kako bi trebalo.Maltene mi je bolje radio na athlonu 740k.
1903 (prva verzija koja ima poboljšanja za Ryzen),1909 i 2004. Ta verzija koju imaš je verovatno prastara.
 
Poslednji LTSC radi extra na Ryzenu, verovatno je nešto on zeznuo u setapu...
 
Ne razumem, zašto bi iko vozio LTSC i LTSB verzije Windowsa...
 
Ako je samo preneo disk sa starim windowsima, onda je to možda problem. Kada je sav taj HW promenjen, nabolje je instalirati windows nanovo.
 
Kupio sam nov komp i istalirao na novom ssd-u windows,ali moguce je da me zezaju hdd-ovi.Pogotovu ovaj 6tb wd red,nekako mi se mnogo cuje kada radi,dok ovaj 3tb wd30purzx se ni malo ne cuje.Nikakva podesavanja nisam dirao,samo sam instalirao windows i uradio aktivaciju sa kmspico i to je to.Ne znam koju verziju imam https://postimg.cc/ygNYcwrt
Mislim da imam ovu verziju Windows 10 Enterprise LTSC 2019 Version 1809 (OS Build 17763.1158)
Skinuo sam juce windows 10 sa oficijalnog sajta,ali ne znam koji je skinut,da li neko zna?Da li njega da instaliram?
 
Poslednja izmena:
Mene je odusevilo sto ladno licenca ispod baterije za windows 7 pro lagano aktivirala w10
 
Kupio sam nov komp i istalirao na novom ssd-u windows,ali moguce je da me zezaju hdd-ovi.Pogotovu ovaj 6tb wd red,nekako mi se mnogo cuje kada radi,dok ovaj 3tb wd30purzx se ni malo ne cuje.Nikakva podesavanja nisam dirao,samo sam instalirao windows i uradio aktivaciju sa kmspico i to je to.Ne znam koju verziju imam https://postimg.cc/ygNYcwrt
Mislim da imam ovu verziju Windows 10 Enterprise LTSC 2019 Version 1809 (OS Build 17763.1158)
Skinuo sam juce windows 10 sa oficijalnog sajta,ali ne znam koji je skinut,da li neko zna?Da li njega da instaliram?
Mani se tih enteršpajza još i LTSC, nije to za domaću upotrebu. Najobičniji Home ili Pro je sve što je potrebno. Poslednja verzija je 2004. imaš u ovoj temi https://forum.benchmark.rs/showthre...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a sve što ti treba. Ovde naj jednostavnije https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10 Skini alatku "MediaCreationTool2004.exe" i pusti da napravi bootable instalation USB.
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam je sinoc,ubacio serial i napravilo je.Ne znam koja je verzija na njoj,ali i home ima sve sto mi treba.Znaci samo da instaliram nju i to je to?
 
Nazad
Vrh Dno