Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Posto malo osvezih konfu, rekoh vreme i za novi win posle x godina, skinem zadnji official, install sve super bla bla... do prve igre.
Pokrenem igru, xbox overlay iskace, koji mi ne treba.
Nikako nisam mogao da ga uklonim, ni obicnom ni advanced uninstall, na kraju tek preko debloatera uspeo.


...A3...

Za ubuduće Settings -> Gaming i stavi Game Bar na Off i Game Mode na Off.
 
Upravo je izašao novi update za 19H2, nema puno ispravki ali ne izgleda da će skoro da puste 1909. Moguće sledeći utorak.
https://support.microsoft.com/en-us/help/4524147/windows-10-update-kb4524147

Pustili su update i za 20H1 ali to je za sledeći godinu.
Takođe update Cumulative Update KB4524147 Windows 10 v1903 build 18362.388 - Oct. 3
https://support.microsoft.com/en-us/help/4524147/windows-10-update-kb4524147

Sledeci utorak i jeste "skoro" ili "uskoro"

The version 1909 is coming soon

Windows 10 version 1909 appears to be not ready for the general public yet. At the Surface event on October 2, Microsoft remained tight-lipped about Windows 10 version 1909, which is the last feature update in 2019.

ESD for Windows 10 version 1909 has already been spotted on WSUS and the update should be ready for the public next week or later this month.

https://www.windowslatest.com/2019/10/03/windows-10-kb4524147-build-18362-388/
 
Win10 mi neke snimke sa koleginog telefona (Note 9 mislim da je) na laptopu (ThinkPad 440S) sam od sebe rotira posle prebacivanja na komp (klasicno preko usb nista neki samsungov softver) prvo mislili da je neka kvaka do telefona i kod kuce prebacim te snimke na komp (Win7 na njemu) kad svi snimci okej.

Kad se inace pogleda properties videoa u samom win10 rezolucija je ista kao i u videima koje ne rotira.

Jel neko ima pojma koji mu je vrag?

I da laptop ima original licencu za win8 koju Win10 vidi i aktiviran se, e sad me zanima da li je moguce istu koristiti kad instaliram Win7 jer kako stoje stvari prilicno me pocinje nervirati Win10 (imam i bug sa kancelarijskim stampacem) pa bih lepo da stavim 7cu koji ostali na poslu.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da mi (Windows > Temp) folder zauzima 68,6GB, u njemu ima preko 16000 fajlova... Da li smem to da obrišem ručno pošto preko Disk Cleanup-a neće?
Probao sam i na settings > Storage, tu piše da ima 71.2GB Temporary files, ali neće da ih obriše.
 
Primetio sam da mi (Windows > Temp) folder zauzima 68,6GB, u njemu ima preko 16000 fajlova... Da li smem to da obrišem ručno pošto preko Disk Cleanup-a neće?
Probao sam i na settings > Storage, tu piše da ima 71.2GB Temporary files, ali neće da ih obriše.

Ukljuci hidden files i brisi slobodno.

CCleaner isto moze to da brise ako vec Disk Cleanup nece.

Ima i ovo samo oprezno sta radis sa tim >

https://www.tweakhound.com/2015/09/16/windows-10-advanced-disk-cleanup/
 
Poslednja izmena:
Win10 mi neke snimke sa koleginog telefona (Note 9 mislim da je) na laptopu (ThinkPad 440S) sam od sebe rotira posle prebacivanja na komp (klasicno preko usb nista neki samsungov softver) prvo mislili da je neka kvaka do telefona i kod kuce prebacim te snimke na komp (Win7 na njemu) kad svi snimci okej.

Kad se inace pogleda properties videoa u samom win10 rezolucija je ista kao i u videima koje ne rotira.

Jel neko ima pojma koji mu je vrag?

I da laptop ima original licencu za win8 koju Win10 vidi i aktiviran se, e sad me zanima da li je moguce istu koristiti kad instaliram Win7 jer kako stoje stvari prilicno me pocinje nervirati Win10 (imam i bug sa kancelarijskim stampacem) pa bih lepo da stavim 7cu koji ostali na poslu.

Pobao si u standarnom Video-s ili i u drugim playerima prikazuje rotirano?
Iskreno to mi se sa fotkama desava kada ih prebacim ali nije do win-a nego do droida , jer tako camera snima file - video , image.
 
Imao sam jako cudnu situaciju sada. Naime, na mom HTPC racunaru, na non-sistemskom, storage disku iscezao bukvalno folder sa serijama. Po zauzecu diska vidim da je folder "tu negdje" ali nema sanse da ga pronadjem. Disk nov, WD 3TB Red, 100 performance & health. Na kraju mi pade na pamet da cekiram disk na greske i kao nasao par grescica koje je odmah ispravio, i gle cuda, pojavili se found.000 i found.001, skriveni folderi sa nestalim serijama. Sta se desilo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imas o tome ovde zanimljivu prepisku https://community.spiceworks.com/topic/2035819-found-001-folder-for-entire-disk

Pre par godina formatirao sam greskom hard ili je nesto prslo ne secam se tacno (bu-dala) putem tih "found" fajlova uspeo sam da povratim svoje fajlove ... mislio sam da je sve izgubljeno ... toliko uspomena...


Inace pogledaj ovo :

Why Does Found.000 Folder Get Created

As said before, the FOUND.000 folder is created when users run CHKDSK command, which contains all the corrupted and fragmented data in the .chk extension. The common reasons for FOUND.000 folder and CHK files are listed below.

Abrupt power outage
Sudden Windows OS crash
Malware or virus attack
Pull out USB flash drive or pen drive while writing
 
Zasto nemogu da ubijem i ove njegove servise ? https://prnt.sc/pekirr

Njega sam ubio iz gpedita. Samo nemogu ove servise.. Kad probam da ih uagasim izbaci: Error: Acces is denied

I da dodam imam problem sa steamom na win10, uopste nece da mi doda ikone igrica na dekstop do cega je to ?
 
Poslednja izmena:
Revo uninstaller
Gamebar.jpg
 
Dobar taj Revo [emoji33]

Bruka za MS , možeš pola funkcija iz W10 da ukloniš.
Što bi bila srećna ekipa da to može na OSX [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Bilo bi bolje da sve što direktno ne utiče na rad systema može da se ukloni a još bi bolje bilo da su opcionalni. Meni bi najviše odgovaralo da se MS mane tih programa/APP-ova, smanje cenu tom uštedom i prepuste to trćim licima. Ionako za svaki od tih programa i APP-ova ima bar 10 boljih.
 
Zasto nemogu da ubijem i ove njegove servise ? https://prnt.sc/pekirr

Njega sam ubio iz gpedita. Samo nemogu ove servise.. Kad probam da ih uagasim izbaci: Error: Acces is denied

I da dodam imam problem sa steamom na win10, uopste nece da mi doda ikone igrica na dekstop do cega je to ?

Zato što su zaštićeni od satrane OS-a. Moraš kompletno disejblovati Windowsow antivirusni pa će se ondak i oni automatski ugasiti. Ja gasim taj defender čim instaliram OS alatima.
 
Da li se jos nekom desilo da mu posle poslednje zakrpe sistem vidi SSD kao HDD?
 
Normalna stvara i u Linux svetu nakon npr. update-a kernela, posebno kod rolling distribucija (što Windows 10 i jeste). Zato je potrebno podesiti OS da odloži bilo koji feature update na neko vreme. Taman da se isprave ovakvi bagovi
 
Poslednja izmena:
Udejtuj VMware, to je do Sandbox-a. Nije ovo prvi put.
 
Udejtuj VMware, to je do Sandbox-a. Nije ovo prvi put.


Ima procesor iz Core 2 familije pa mu trenutna verzija VMwarea v15.5 neće raditi.

EDIT: Pardon, ipak je Nehalem pa bi u tom slučaju v15.5 trebao raditi.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko zasto windows 10 nece da mi prikaze icone igrica sa steama na dekstopu ?
 
Nije Core2 familija - VMware v15.5 radi, sve ispod v15 je prestalo da radi.
I nije bio u pitanju nikakav feature update, u opisu je stajalo da je security update KB4524147 u čijem opisu nema pomena ni o kakvim značajnijim izmenama.
 
Resio sam ovo za ikonice reinstalaciom sistema, i nisam sada tweakovao windows 10 i mogu reci da na mojoj masini iz potpisa radi bas dobro i ako nije nista tweakovano...
 
Osnovne stvari rade i na jaguaru. Barem na ltsc verziji, ne znam kakva je pro.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ma instalirao sam LTSC, dosta je fluidniji od obicne desetke...I nema onih sranja, one drive, metro, aplkacije one integrisane..
 
Ma instalirao sam LTSC, dosta je fluidniji od obicne desetke...I nema onih sranja, one drive, metro, aplkacije one integrisane..
Tek sam danas malo gledao šta vam je taj LTSC.
Stvarno je fluidniji?
A u ondosu na obični Win10 koji je de-bloated sa onim nekim skriptama?

Kako se dolazi do LTSC instalacije? Da li se može na MS sajta skinuti bootabilan kao za obični Win10?

Moguće je da ću uskoro reinstalirati sistem pa me baš zanimaju opcije.
Sad imam obični Win10 koji uopšte nisam dirao (ni isključio update ni drugo), i zaista nemam problema sa njim, već par godina ga imam. I dalje mi nije jasno zašto se blokira update na Win10 a niko nije dirao update na Win7 i 8. Šta je MS tu promijenio da neko smatra da je poželjno isključiti update?
 
Nazad
Vrh Dno