Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Koji Win 10 staviti za igre i surfanje, pro ili home. Da li je pro puno zahtjevniji od home.
 
Stavio W10 u VB samo da bih instalirao ePorezi od nule. Performanse OSa u VBu su katastrofa. Odustao i obrisao. Kome treba i ima resursa za bacanje a naiđe na probleme sa OOBE greškama prilikom instalacije, neka pogleda poruku #22976 što sam ostavio na prethodnoj strani. Nije moje rešenje, iskopao sam netu ali možda nekome pomogne. Meni više ne treba.
 
Poslednja izmena:
Koji Win 10 staviti za igre i surfanje, pro ili home. Da li je pro puno zahtjevniji od home.

Pro, De-bloated. Nikako Home - ne može da se očisti kao Pro.
Odnosno možda bi i mogao ali ako bi "očistio" ISO pre instalacije uz obavezni de-bloat posle nje... Ne isplati se zezanja, sutra može da te ograničava negde ako ti zatreba neka funkcija ili servis...
 
dobre modove imamo. pu pu pu
 
Pro, De-bloated
Nisam čuo za ovo. Sad sam malo potražio o tome, jedan lik koji je u videu pokazao neku PowerShell skriptu za de-bloat kaže da je sa tim dobio 20-30% bolje performanse. Stvarno?!
Kakva su vaša ovde iskustva sa tim? Da li bude nekih problema ako se to uradi (da Windows nekad kasnije javi da ga nešto zeza, da mu nešto nedostaje i slično)?
Koji alat za de-bloat trenutno radi provjereno dobro, za najnoviju verziju Win10?

Drugo, za isključivanje udatea, znam da je bilo galame na Win10 update kad je izašao ali ja to nisam dirao, jer update mi je bio uključen i na ranijim verzijama Windowsa. Koja je to razlika kod updatea između ranijih verzija i Win10 zbog čega neki misle da je bolje da ga isključe na Win10?
 
Neka izadje i u decembru al da srede kako treba.
Za update ja koristim StopWinUpdates 2.5.

Istina :) Ja pre svakog velikog radim backup. Par puta sam imao baš velike pehove, i to legalan win.
 
Ja koristim Windows 10 Home i nemam problema.. Jos sam ga tweak do maximuma tako da daje vrhunske perfomanse. Nasao sam fajl za Home verziju da imam gpedit, i tu sve pogasio za telemtry i td, vecinom sam sa foruma radio tweak sa linkova koji su forumasi postavljali i sada radi desetka ko sat..

Dok sam na netu otvoreno dosta tabova: https://prnt.sc/pdkna0

Racunar iz potpisa...
 
Znači dolazi uskoro taj 1909 ...
Kažu da ima nekih core tweakova, nije loše.
 
oću ja mnogo toga više od apdejta da pogasim.
 
Postavio bih jedno pitanje: posto od skoro koristim win 10 pro verzija 1903 sa ugasenim update u registru slabija masina (pre njega sam koristio dugo sedmicu pa dok mu povatam krajeve). Kada ubacim usb bilo koji ili oba pojavljuje mi se na dva mesta iste stvari u padajucem meniju moj racunar i posle ispod sasvim posebno ponovo . Nesto ranije nisam obracao paznju cini mi se da nije bilo pa me interesuje dali treba tako.(A na radnoj povrsini de se prikazuje ssd i hard normalno prikazuje po 1 usb koliko i ima. NAPOMENA: ssd mi je podeljen na dve particije na drugoj manjoj mi jos stoji 7-ica koji cu vremenom da izbrisem dok ne utvrdim da mi 10 radi kako treba u sustini ima 2 sistema )
 
Meni praćenje ne smeta ali skoro sam kompajlirao firmver za 3d štampač, gomila malih fajlova. Trajalo je čitavu večnost. Dok na netu nisam pronašao savet da se isključi Windows Defender aktivno skeniranje fajlova. Po isključenju isti posao je završen za 100 puta kraće vreme. Problem je ćšto Windows to ponovo aktivira posle nekog vremena.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nisam dugo pratio ovu temu pa sam se nasao u neznaju. Stoga se izvinjavam ako pitanje bude glupo...a ono glasi:
Da li je jos uvek moguce sa legalnog WIN 7 uraditi upgrade na WIN 10 i da sve ostane legalno?
Hvala na odgovoru, i jos jednom izvinjenje ako je pitanje glupo.
 
Posto malo osvezih konfu, rekoh vreme i za novi win posle x godina, skinem zadnji official, install sve super bla bla... do prve igre.
Pokrenem igru, xbox overlay iskace, koji mi ne treba.
Nikako nisam mogao da ga uklonim, ni obicnom ni advanced uninstall, na kraju tek preko debloatera uspeo.


...A3...
 
Revo uninstaller može da se otarasi svih APP-ova.
 
uskoro 1909 LOL


KB4524147 (Manueller Download) Windows 10 1903 18362.388 und Windows 10 1909 18363.388
Avatar des Autors moinmoin 3. Oktober 2019 19:18 Windows 10 3 Kommentare

Microsoft hat die KB 4524147 als neues kumulatives Update für die Windows 10 1903 und Windows 10 1909 zum Download bereitgestellt. Die Versionsnummern ändern sich je nach installiertem System auf die 18362.388 bzw. 18363.388.

Die wichtigste Änderung: Das zeitweiliges Problem mit dem Druckspoolerdienst, das dazu führen kann, dass Druckaufträge fehlschlagen wurde nun behoben. Ein weiteres Problem, welches behoben wurde ist:

Behebt ein Problem, das bei der Installation von Features On Demand (FOD) zu einem Fehler führen kann, z. B. .Net 3.5. Der Fehler ist: „Die Änderungen konnten nicht abgeschlossen werden. Bitte starten Sie Ihren Computer neu und versuchen Sie es erneut. Fehlercode: 0x800f0950.“

Bekannte Probleme sind bislang keine eingetragen worden von Microsoft. Aber das kann sich ja noch ändern.
Manueller Download der KB4524147

windows10.0-kb4524147-x64.msu 301,5 MB
windows10.0-kb4524147-x86.msu 156,4 MB
ARM: windows10.0-kb4524147-arm64.msu 340,4 MB

https://www.deskmodder.de/blog/2019...1903-18362-388-und-windows-10-1909-18363-388/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno