Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Reinstalirao sam Drivere preko DDU-a, ali ponovo laguje prilikom otvaranja Start Menu-a.
 
Htedoh da prebacim Xbox aplikaciju na engleski, i ne mogu da uđem u podešavanja. Svaki put pukne kada kliknem na settings tab.

Nije da mi nešto smeta, sve radi, samo mi srpski rogobatno izgleda. Ali eto, ne mogu da prebacim na engleski :d
 
Koliko znam sve UWP aplikacije povlače jezik iz globalnog podešavanja. Tako da tu treba da staviš (prvi) jezik koji hoćeš. Ovako je kod mene:
- Regionalana podešavanja - Srbija
- Prvi jezik - Engleski, tastatura 1. srpska latinica, tastatura 2. nemačka
- Drugi jezik - Srpski, tastatura 1. srpska ćirilica

I onda kad kucam na srpskom u npr. OneNote-u, on mi podvlači sve pošto proverava pisanje u podrazumevanom jeziku (engleskom). U ON-u još može i da se isključi, ali npr. u Skype Preview ne. Iako sam isključio Spell/Grammar u globalnim podešavanjima.

Užasno, ali tako je. Najveći (da ne kažem jedini) idi0tizam UWP i Win 10 je upravo taj, što ne možeš da podesiš jezička podešavanja za svaku aplikaciju posebno i što ne možeš da postaviš različite jezike za interfejs i proveru gramatike/pravopisa.
 

Prilozi

  • 2017-04-05 06_48_52-Settings.png
    2017-04-05 06_48_52-Settings.png
    26.4 KB · Pregleda: 109
  • 2017-04-05 06_49_21-Settings.png
    2017-04-05 06_49_21-Settings.png
    15.2 KB · Pregleda: 97
Najpre :)

Happy birthday Microsoft!

http://www.windowslatest.com/2017/04/05/happy-birthday-microsoft/


I jedna LOLcina :D

Windows 10 Redstone 3 Builds might arrive before official launch of Creators Update

http://www.windowslatest.com/2017/0...might-arrive-official-launch-creators-update/

Ovima nesto gori pod guzicom :d

I tek ce
UWP postaje beskorisna

Dzabe njima ovaj WasS kad su prespori.

Poceli i najveci fanovi da im se rugaju zbog otakzivanja prethodno najvljivanih funkcija u ovim takozvanim servisnim paketima i zbog loseg podrske.

6 exciting features that got cut from the Windows 10 Creators Update

Ispade Nadela trojanski konj.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ovo nije pitanje direktno vezano za WIN10, ali cu ga postaviti ovde posto problem imam na kompu koji radi pod WIN10.
Naime, cerkica mi je, igrajuci se, dodala Assamese - INSCRIPT keybord sa liste dostupnih jezika u opciji Language preferences u WIN 10 settings-u. Sada nikako ne mogu da ga uklonim sa liste jezika. Problem je sto i kada prebacim jezik Engleski ili Srpski, neki meniji mi ostaju ispisani na ovom cudnom pismu simbola, pa mnoge stvari ne mogu da koristim.
Sinoc sam se iznervirao i nakon par sati uzaludnog truda uradio reset sistema, ali je doticni jezik ostao.
Zna li neko kako da ovo resim?
Unapred hvala, za svaki koristan savet.
 
Koliko znam sve UWP aplikacije povlače jezik iz globalnog podešavanja. Tako da tu treba da staviš (prvi) jezik koji hoćeš. Ovako je kod mene:
- Regionalana podešavanja - Srbija
- Prvi jezik - Engleski, tastatura 1. srpska latinica, tastatura 2. nemačka
- Drugi jezik - Srpski, tastatura 1. srpska ćirilica

I onda kad kucam na srpskom u npr. OneNote-u, on mi podvlači sve pošto proverava pisanje u podrazumevanom jeziku (engleskom). U ON-u još može i da se isključi, ali npr. u Skype Preview ne. Iako sam isključio Spell/Grammar u globalnim podešavanjima.

Užasno, ali tako je. Najveći (da ne kažem jedini) idi0tizam UWP i Win 10 je upravo taj, što ne možeš da podesiš jezička podešavanja za svaku aplikaciju posebno i što ne možeš da postaviš različite jezike za interfejs i proveru gramatike/pravopisa.

Podesio, a pride i naučio nešto. Thanks :)

Ali više je do nemogućnosti da uđem u settings, jednostavno Xbox aplikacija krahira. Ni ne treba mi nešto, ali sam primetio :d
 
Ma, probao sve sto moze odatle, ali mi ne daje opciju remove.......
Moraš da imaš više jezika da bi jedan mogao da ukloniš. I ne možeš da ukloniš jezik koji je namešten kao default.

I za tastaturu moraš da ih imaš bar dve ako jednu hoćeš da skloniš, a da taj jezik ostane
 

Prilozi

  • 2017-04-06 14_14_05-Settings.png
    2017-04-06 14_14_05-Settings.png
    22.6 KB · Pregleda: 77
  • 2017-04-06 14_14_27-Settings.png
    2017-04-06 14_14_27-Settings.png
    14.3 KB · Pregleda: 69
Nemam edit ...

OS koji uglavnom pravi probleme na racunarima doziveo prema Steam-u blagi porast :)


Windows 10 user base on Steam reaches all-time high of 51.2%

Gejmeri obozavaju W10.


https://www.neowin.net/news/windows-10-user-base-on-steam-reaches-all-time-high-of-512

Потпуно очекивано. Прозори 10 заиста доносе унапређења која су значајна за играње игрица. Велики број нових игрица заиста ради брже у односу на старије прозоре, такође ту је и нова функционалност која је особена за најновију верзију прозора. Треба узети у обзир природу игрица као софтвера који је често недовршен и препун разних бубица. Уколико се играш на рачунару, огуглао си на разне проблеме и спреман си да уложиш време на решавање тих проблема. Корисници који нешто корисно раде на рачунару имају другачији приступ, обично су временски ограничени на неки начин и немају времена за исправљање проблема. Заправо, појављивање непредвиђених проблема на рачунару значи губитак новца за ту врсту корисника.
 
Testirano sto puta, igre rade isto i pod Win7 i Winom 10. Nema nikakve vece razlike u igrama.
 
Testirano sto puta, igre rade isto i pod Win7 i Winom 10. Nema nikakve vece razlike u igrama.

Win 10 sada u CU ima Game mode...win 7 to nema :)

Ima razlike, nije magla u pitanju.

http://www.pcworld.com/article/3187...akes-unplayable-games-playable-sometimes.html

Testing Windows 10’s Game Mode

Microsoft downplayed the feature’s effect on raw frame rates when it revealed how Game Mode works, telling reviewers to expect a 2- to 5-percent performance increase. This is a shifting of Windows resources, not a miracle. Early Game Mode testing by PC Gamer, PCGamesN, and Laptop Mag on gaming-focused systems saw little to no performance increase. Heck, PC Gamer saw a sizable performance decrease in Hitman with Game Mode enabled.

If you’re running a relatively modern gaming rig with a desktop-caliber graphics card, don’t expect much out of Game Mode. But what if you’re not?

Tip: nemaju svi azdaje.

Ne mozemo sumnjati W10 ima svake godine sve bolje i bolje funkcije, drugo je to sto neki ne podnose plocice i uwp aplikacije ...


@ABET nadam se da nisi bot :D u vezi tvog potpisa :D
 
Poslednja izmena:
instalirao sam ovaj CU danas dok mi je bilo dosadno i ne vidim nikakav boljitak. standardno su me napunili bloatwareom koji sam morao da brisem i ponovo mail aplikacija ne vidi attachmente.

postoji li neki tool da iskljucim ovaj defender posto vec imam licencirani kaspersky, mada planiram oba da maknem jer koristim pc samo za steam.
donotspy10 ne moze da ga iskljuci...
ne bih da mi antivirusi brljaju u pozadini po hardu i usporavaju komp.
 
instalirao sam ovaj CU danas dok mi je bilo dosadno i ne vidim nikakav boljitak. standardno su me napunili bloatwareom koji sam morao da brisem i ponovo mail aplikacija ne vidi attachmente.

postoji li neki tool da iskljucim ovaj defender posto vec imam licencirani kaspersky, mada planiram oba da maknem jer koristim pc samo za steam.
donotspy10 ne moze da ga iskljuci...
ne bih da mi antivirusi brljaju u pozadini po hardu i usporavaju komp.

Winkey + R -> gpedit.msc -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Defender -> Turn Off Windows Defender -> Enabled -> OK.
 
^hvala puno, odoh da ga odradim.

hmm, nesto su izgleda izmenili, nemam defender, samo Windows Defender SmartScreen i ne vidim opciju da iskljucim...
uspeo sam, gledao sam u kategoriji User a ne Computer ali i dalje imam ovu defender ikonicu u system tray-u.

ajd neka samo neko potvrdi da li je sad ugasen:

73ldexS.png
 
Poslednja izmena:
Da, iskljuci sam svoj bloatware, steta sto nema "gaming moda" i za obican rad u desktopu kada je bloat ON :D Mani ti poredjenje W10 vs W10 "Game Mode", sto ga ne uporede sa W7 ili W8.1. Ovo je bas prodavanje magle.

Zasto bi poredili W10 sa W7 koji umire...
Servisi nisu bloat, ali ako mislis da jeste onda ok.

Sent from mTalk
 
Servisi nisu bloat mora da razlikues bloatware sprema servisa

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Edge dosta bolji sada, u kombinaciji sa uBlock radi odličan posao.
 
^hvala puno, odoh da ga odradim.

hmm, nesto su izgleda izmenili, nemam defender, samo Windows Defender SmartScreen i ne vidim opciju da iskljucim...
uspeo sam, gledao sam u kategoriji User a ne Computer ali i dalje imam ovu defender ikonicu u system tray-u.

ajd neka samo neko potvrdi da li je sad ugasen:


Jeste. U to ćeš se uvjeriti kad klikneš na Restart Now.
 
hvala, probacu. restartovao sam ga 2-3 puta manelno, nisam kliknuo na ovaj tab, mada kapiram da to ne bi trebalo da ima neke veze... za sada je i dalje ona ikonica u system tray-u pa me to buni.
javljam ako nestane... bas smaraju sa ovakvim stvarima i glupostima koje instaliraju...

tu je ikonica i dalje ali necu ni da je gledam... nestalo je dugme restart now i pise ispod you're using other antivirus provider tako da kapiram da je sada ok. ebo ih antivirus...
 
Poslednja izmena:
Da li se neko sreo sa ovim problem, javlja gresku da nedostaje fajl MSVCR120.dll, trazio sam po netu, skinuo Microsoft Visual C++, ali i dalje nece da pokrene program. Ako zna neko resenje bio bih zahvalan. Pozdrav

859a7d5af4e874bd2aa79ac084c83d65.jpg


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Prilozi

  • IMG_20170406_224654.jpg
    IMG_20170406_224654.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 77
Nazad
Vrh Dno