Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa nema smisla zaista, upravo iz tog razloga se ne treba dalje udubljivati niti pokusavati "argumentavano odgovarati na probleme". Zasto bi za ime sveta bilo ko ovde nekom odgovorao na njegove probleme, moze samo da pripomogne oko resavanja tog problema. Elem, taj kome iz cista mira Pro "predje" u Enterprise bolje da se bavi plivanjem
 
Radi dosta stvari sam od sebe. Dosta stvari koje korisnici nisu podesili, niti ih je w10 pitao, nego sve na svoju ruku.. Znas to dobro i sam, nego se pravis lud.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa radi dosta toga tu nema price, realno mogli su da naprave OS koji ne bi radio nista osim sto bi imao jedan text box na sredini ekrana i jedan button na koji bi ti kliknuo kada hoces da posaljes odgovor na forum. Ali oni su ipak hteli da uvale bloat pa tako recimo u svakom trenutku, bez tvog znanja, on moze da posalje upit time serveru i uradi sync vremena ako postoji razlika. A ti mu tu nista dozvolio.
 
Radi dosta stvari sam od sebe. Dosta stvari koje korisnici nisu podesili, niti ih je w10 pitao, nego sve na svoju ruku.. Znas to dobro i sam, nego se pravis lud.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mom drugaru je sam od sebe prešao kompletno na srpski?!?

Tapatalk 6.3.0 (Build 820)
 
Elem, taj kome iz cista mira Pro "predje" u Enterprise bolje da se bavi plivanjem
Odlično. Nego, da li želiš da kažeš da korisnici treba da znaju da će Win10 posle ažuriranja koje ne mogu da odbiju i o kom im se ne kaže baš ništa, Windows sa Pro da pređe na Enterprise? Da li je stvarno toliko uobičajena praksa? Ili sam ja tome kumovao time što sam tokom ažuriranja samo nemo posmatrao i čekao da se završi? Šta treba pritisnuti dok se sve to dešava da bi ostao na Windows Pro licenci? Priznajem da ne znam. Sad, ako svi koji to ne znaju treba da prestanu da koriste kompjutere i da se bave plivanjem... mislim da ćemo biti najzdravija nacija na svetu. Nisam siguran koliko će ljudi ostati u IT, doduše.

Inače, isti problem sam primetio kod prijatelja na čijem sam laptopu nedavno primetio ovaj novi Start meni. Znam da je originalno instaliran Win10 Pro, a sada mu je Enterprise. Slučajno primetih, nije mi palo na pamet da je zbog ažuriranja. No, sad mogu više vremena da provodim na bazenu, a kad se ovako nešto desi samo pitam tebe šta raditi. Možda sam ja kriv i za novi Start meni, ali još nisi rekao kako može da se vrati na staro.
 
Jedno pitanje, ako bih instalirao Windows 10 LTSB i onda sideload-ovao Win Store, da li bi on normalno radio kao na svakoj drugoj 10-ki? U principu želim WinStore zbog Netflix app-a (samo kroz app sa Win store-a pušta svoj puni kvaltet slike i zvuka) i ekskluzivnih Win 10 igara.

Već neko vreme imam Win 10 pro na laptopu i nema šanse da na glavni desktop stavim OS koji sa svakim apdejtom nameće neku svoju volju pa moram da se rvem sa njim.
 
Mora se vrlo oprezno sa windowsom 10, samo jedno jutro osvane El Capitan :d
 
Imam problem pa ako moze pomoc. Kad pustim film u bilo kom playeru osim kodi gasi mi se ekran posle 10tak min iako sam namestio da se ekran nikada ne gasi u podesavanjima. Jel imao neko sl problem

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Capture.JPG

@hunder

Koji build koristis? to je stari problem, nebi trebalo i dalje da zeza.
Promeni power plan ili probaj sledece:

1. Click on the windows icon
2. Type regedit
3. Right-click on regedit icon, click Run as administrator
4. Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0
5. Double click on Attributes
6. Enter number 2.
7. Go to Advanced power settings (click on Windows button, write power options, click on Power Options, in the selected plan click on the Change plan settings, click on the Change advanced power settings).
8. Click on the Change settings that are currently unavailable
9. Click Sleep, then System unattended sleep timeout, then change these settings from 2 Minutes to 20 for example.
 
Poslednja izmena:
Sad cu da proverim. Zeza me jos i sleep. Nikako da ga nateram da se ugasi iako nema nista u pozadini da radi. Torrenti i sl.

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3200970)
Probao sam ovo sto si napisao isto se ponasa

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Zdravo drugari!
Imam nedoumicu. Hteo bih da predjem sa windows 7 na windows 10 ali me interesuje par stvari. Prva je dali mogu da se instaliraju programi iz "narodne kuhinje" i kako rade na desetki? Cuo sam razne price da update ne moze da se iskljuci i da microsoft skenira nas PC i gleda dali imamo piratske programe. Dali neko zna dali je to tacno?
 
Veliki brat nas nadgleda, to je definitivno ali za sada ne dira sirotinju.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Mali off:

My digital life forum je jutros bio hakovan , dosta tema je pobrisano , naravno i Windows 10 tema , nadaju se da ce resiti uskoro problem.
 
Ne brini za to, to je samo spika u prazno...rade odlicno, igre narocito.
 
Hvala puno na brzom odgovoru! Razmislicu jos malo dali da kupim Pro verziju Win 10.
 
Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3200970)
Probao sam ovo sto si napisao isto se ponasa

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока

Reinstalacija drajvera za graficku kartu, ddu metoda pod obavezno.
 
Ddu metoda?

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Deinstaliraš drajver uz pomoć DDU (preporučuje se u safe modu) i tek onda instaliraš novi koji si downloadovao...
 
Ne znam kako moze drajver od graficke da gasi ekran dok gledam film u pot playeru i popcorn-u a u kodiju ne. Takodje i kad igram igrice ne gasi ekran.

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kako moze drajver od graficke da gasi ekran dok gledam film u pot playeru i popcorn-u a u kodiju ne. Takodje i kad igram igrice ne gasi ekran.

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока

ako ni to nije pomoglo menjaj player . mpchc je po meni best of.
 
Imam masinu sa win 10 mislim. Zanima me mogu li da instaliram bitdefender crackovan, a da mi ne blokiraju kao piratski software. Posto sam citao dosta clanaka gde napominju da je win 10 u mogucnosti da blokira piratski software.
 
Čekam samo da neko napiše kako to MS radi za naše dobro...

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Reinstalirao drajvere ali i dalje ni na popcorne gasi ekran. I to tacno na 10min. Sve proverio u podesavanju ali kao da ima neki bug koji ne propoznaje da se nesto radi na racunaru. Takodje mi iskljucuje i dok sam u desktop modu. A o sleep i hibernaciji mogu samo da sanjam.

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Reinstalirao drajvere ali i dalje ni na popcorne gasi ekran. I to tacno na 10min. Sve proverio u podesavanju ali kao da ima neki bug koji ne propoznaje da se nesto radi na racunaru. Takodje mi iskljucuje i dok sam u desktop modu. A o sleep i hibernaciji mogu samo da sanjam.

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
Podigni windows u safe mode i onda idi u power options-change plan settings-change advanced settings.
U stavci multimedia settings promeni na ono sta ti odgovara.
Restartuj komp.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma. Bitno je da se sve više mladih odlučuje za insider program ! :D
 
Nazad
Vrh Dno