Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Imam boot-bilni usb sa w10 koji pokušavam da instaliram na sveže kupljeni Lenovo Ideapad iz Tehnomanije.
Međutim uspevam samo da stignem do ovog menija sa attach-ovane slike i dalje mi ne vidi disk na koji bi instalirao OS:
 

Prilozi

  • W10.jpg
    W10.jpg
    142.3 KB · Pregleda: 54
Imam boot-bilni usb sa w10 koji pokušavam da instaliram na sveže kupljeni Lenovo Ideapad iz Tehnomanije.
Međutim uspevam samo da stignem do ovog menija sa attach-ovane slike i dalje mi ne vidi disk na koji bi instalirao OS:
Koje su specifikacije? Ima jedan ili vise diskova? Pogledaj u biosu da nije ukljucen RAID ili tome slicno
 
Imam boot-bilni usb sa w10 koji pokušavam da instaliram na sveže kupljeni Lenovo Ideapad iz Tehnomanije.
Međutim uspevam samo da stignem do ovog menija sa attach-ovane slike i dalje mi ne vidi disk na koji bi instalirao OS:
Je li novi Win 10 ISO? Takođe, ako je nov, zašto ne staviš 11?
 
Imam boot-bilni usb sa w10 koji pokušavam da instaliram na sveže kupljeni Lenovo Ideapad iz Tehnomanije.
Međutim uspevam samo da stignem do ovog menija sa attach-ovane slike i dalje mi ne vidi disk na koji bi instalirao OS:
Udjes u bios i iskljucis opciju intel vdm controler . Nadji tu opciju,ne znam tacno gde se nalazi. Zato ti ne vidi ssd.
 
Poslednja izmena:
Ako je AMD onda treba AMD RAID a ako je Intel onda INTEL IRST , sve zavisi koji je model , daj link
 
Od juče imam problem sa Windows 10 sistemom. Kada upalim komp, taskbar i ikone neće da se učitaju, samo stoji plavi kružić koji se vrti unedogled. Juče sam uspela da rešim ovo tako što sam otvorila Task Manager i restartovala Windows Explorer, međutim danas ni to ne pomaže. Zna li neko u čemu može biti problem i šta da radim?
 
Hvala. Odnela sam ga ipak danas u servis, pa ću videti šta će uraditi. Nije reagovao uopšte.
 
Od juče imam problem sa Windows 10 sistemom. Kada upalim komp, taskbar i ikone neće da se učitaju, samo stoji plavi kružić koji se vrti unedogled. Juče sam uspela da rešim ovo tako što sam otvorila Task Manager i restartovala Windows Explorer, međutim danas ni to ne pomaže. Zna li neko u čemu može biti problem i šta da radim?
Problem sa Windows display drajverima nakon update.
Moraš kroz da obrišeš zadnji update pa da ga opet pustiš...
 
Nisam ga uopšte bila ni ažurirala. Ažurirala sam ga tek kad mi se pojavio taj problem jer sam mislila da će pomoći, ali posle je bilo još i gore. Uglavnom, popravljen je, radi sad.
 
Kad ti to već reinstalira neka ti rokne jedan backup image sa macrium reflect kada sve ispodešavaš pa da mozes sama da uradiš restore laganica sledeći put😉
 
Pa sada i jeste naj bolje vreme za backup, sada kada sve radi.
 
Moze li pomoc za matorog kolegu koji nije radio instal win-a nekoliko godina ?:giggle:
Treba da instaliram win 10 na Gigabyte B550 Aorus Elite V2 (uparena sa 5700x, KC3000, 6700 XT, CM 650w).
Da se ne bih ucio na novim (i starim) greskama da se raspitam sta se (da li) menjalo ovih godina.
Napravio sam butabilni usb (Rufus), stavio GPT i UEFI. Pretpostavljam da ne treba odmah da flesujem bios, nadam se da MB dolazi sa svezim.
Koliko se secam u BIOS-u treba da cekiram AHCI, first boot ce biti KC3000? On ce biti jedini u kompu, kasnije se dodaju SSD i HDD.
Da li treba nakon instalacije da dodajem neki drajver, za KC300 (trim), cipset ili sve win sam pokupi prilikom instalacije?
Za grafiku znam da win ume da instalira starije drajvere, to cu kasnije da popravim ako treba.
Da li treba nesto da menjam u def. podesavanjima bios-a i sta, prvenstveno me interesuje stabilnost i temperature. Bice instaliran ryzen master.
Nemojte da mi zamerite za ova noob pitanja, malo (vise) sam ispao iz stosa.
 
-Ne moras nista podesavati vezano za AHCI
-Drajvere uglavnom Windows sredi prilikom update, ali ja skinem sa AMD sajta rucno drajvere za chipset i grafu
-Nemoj instalirati Ryzen Master
 
Moze li pomoc za matorog kolegu koji nije radio instal win-a nekoliko godina ?:giggle:
Treba da instaliram win 10 na Gigabyte B550 Aorus Elite V2 (uparena sa 5700x, KC3000, 6700 XT, CM 650w).
Da se ne bih ucio na novim (i starim) greskama da se raspitam sta se (da li) menjalo ovih godina.
Napravio sam butabilni usb (Rufus), stavio GPT i UEFI. Pretpostavljam da ne treba odmah da flesujem bios, nadam se da MB dolazi sa svezim.
Koliko se secam u BIOS-u treba da cekiram AHCI, first boot ce biti KC3000? On ce biti jedini u kompu, kasnije se dodaju SSD i HDD.
Da li treba nakon instalacije da dodajem neki drajver, za KC300 (trim), cipset ili sve win sam pokupi prilikom instalacije?
Za grafiku znam da win ume da instalira starije drajvere, to cu kasnije da popravim ako treba.
Da li treba nesto da menjam u def. podesavanjima bios-a i sta, prvenstveno me interesuje stabilnost i temperature. Bice instaliran ryzen master.
Nemojte da mi zamerite za ova noob pitanja, malo (vise) sam ispao iz stosa.
Imaš i qflash na toj ploči pa možeš da ažuriraš bios(ako je potrebno) bez cpu sa usb(fat32 formatiran) diskom.
I to što kažeš. Videću to ja da odradim ovih dana.
Uvek se radi na svežu instalaciju i kada sve središ od drajvera do podešavanja samo windowsa.
 
-Ne moras nista podesavati vezano za AHCI
-Drajvere uglavnom Windows sredi prilikom update, ali ja skinem sa AMD sajta rucno drajvere za chipset i grafu
-Nemoj instalirati Ryzen Master
Ok, drajvere za chipset i graficku da dodam novije kasnije. A sta je sa Ryzen master-om, nije potreban ili pravi probleme?
Imaš i qflash na toj ploči pa možeš da ažuriraš bios(ako je potrebno) bez cpu sa usb(fat32 formatiran) diskom.
Znam za qflash ali ne bih odmah da to radim ako nije moranje.
 
Ok, hvala puno. A imas li neki savet za bios podesavanja, CPU, RAM?
Memorija je Kingston Fury 32gb Renegade Ddr4 3600mhz Cl16 Kit Kf436c16rb. Da li treba rucno da se podesi ili moze preko XMP profila?
 
RM je dobar za praćenje ali za nameštanja jediono u BIOS-u. mada recimo može da se eksperimentiše sa njim pa da se onda to prenese u BIOS
 
Ok, hvala puno. A imas li neki savet za bios podesavanja, CPU, RAM?
Memorija je Kingston Fury 32gb Renegade Ddr4 3600mhz Cl16 Kit Kf436c16rb. Da li treba rucno da se podesi ili moze preko XMP profila?
Prvo urključiš XMP a možda će biti potrebno da se malo podesi za još bolji rad.
 
Ok, hvala jos jednom.
Da odradim instalaciju pa cu dalja doterivanja kasnije... onda cu da vam dosadjujem sa pitanjima za bios. :)
 
U BIOS-u prvo isključi CSM i Uključi UEFI da se posle ne zezaš sa tim-
 
Nazad
Vrh Dno