Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Kod mene neki program radi (npr. do skoro PhoenixMiner), dok neki ne radi (npr. HikVision iVMS)...
 
To mi nije palo na pamet da napravim .bat ili .cmd faj sa komandom START imeprograma.exe i da roknem na start up , ajde sad cu da vidim pa javljam ali naravno da .cmd ili .bat bude pored programa
To je to , resen problem , hvala za ideju:

Capture.PNG
 
Kupio sam preko sajta u2key.com dvije licence Windows 10 Pro 64bit, jednu sam posatavio na komp prije pola godine sve normano funkcionise. Ovu drugu sam sad htio na sestrin laprop da postavim i kaze mi da je licenca vec iskoristena(a sigurno nije jer je kod mene samo bio). Da li ima neki nacin da se proveri da li je ključ ispravan?

PS: Instaliran nov sistem skinut sa Microsofta.
 
Probaj opet tu što radi kod tebe, možda ti dozvoli. Ključ koji ti ne radi je verovatno blacklisted u međuvremenu, ili si ga pogrešno uneo.
 

While one can not download the 2022 update yet since the links aren't live, their presence confirms the general availability (GA) rollout of the 22H2 feature update for Windows 10 is quite close. In the case of Windows 11, the links were added just a few days ahead of the release itself.

Windows 10 22H2 ISO:

 
Poslednja izmena:
Imam problem sa Windowsom,kada udjem u podesavanja i udjem u deo Update & Security ne mgou da skeniram u potrazi za novim azuriranjima nego mi prikazuje tekst
"Something went wrong.Try to reopen settings later".
1664963436342.png


I takodje ima problem sto mi se ikonice na taskbaru ne ucitavaju odmah po pokretanju racunara nego tek posle nekog vremena:

Problem sa Taskbarom.png

Ucitaju mi se ikonice sa leve strane i vreme i notifikaciono dugme sa desne,ostale ikonice u sredini koje sam ja pinovao,ikonica za vesti,jezik,zvuk,meet now mi se ucitaju tek posle nekog vremena(sve sto je u okviru pravougaonika mi se tek kasije ucita).To mi se pre nije desavalo sve bi se odmah lepo ucitalo ne znam sto sada radi ovako.To se pokvarilo u isto vreme kada i problem sa Windows Updateom.Pa sam zakljucio da su povezani.Pitam ja vas, zna li neko kako da resim ove probleme?
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa Windowsom,kada udjem u podesavanja i udjem u deo Update & Security ne mgou da skeniram u potrazi za novim azuriranjima nego mi prikazuje tekst

Pogledajte prilog 358190


I takodje ima problem sto mi se ikonice na taskbaru ne ucitavaju odmah po pokretanju racunara nego tek posle nekog vremena:

Pogledajte prilog 358194

Ucitaju mi se ikonice sa leve strane i vreme i notifikaciono dugme sa desne,ostale ikonice u sredini koje sam ja pinovao,ikonica za vesti,jezik,zvuk,meet now mi se ucitaju tek posle nekog vremena(sve sto je u okviru pravougaonika mi se tek kasije ucita).To mi se pre nije desavalo sve bi se odmah lepo ucitalo ne znam sto sada radi ovako.To se pokvarilo u isto vreme kada i problem sa Windows Updateom.Pa sam zakljucio da su povezani.Pitam ja vas, zna li neko kako da resim ove probleme?
Pa obrisi poslednji update koji mislis da te zeznuo ali cudan problem, nigde ga nisam sretao a sve masine se redovno update.
 
Nikako sada, jer ne mozes da vidis taj meni - u ovom prozoru koji ti je prazan se nalazi i to. Mozes probati "troubleshooting", mozda ga i sredi.
Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting\System and Security
 
Ja bih reko @ray da si "razbio" Windows na neki način ili je nešto razbilo Windows zato ti se to javlja. Možeš da probaš sa opcijom Recovery.
 
Evo ga ručno instaliranje apdejta i restart. :cool:;):cool:
2022-10-07 23_02_58-Settings.png
2022-10-07 23_31_07-2022-10-07 23_29_16-Settings - Windows Photo Viewer.png
 
Nikako sada, jer ne mozes da vidis taj meni - u ovom prozoru koji ti je prazan se nalazi i to. Mozes probati "troubleshooting", mozda ga i sredi.
Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting\System and Security

Nisam rekao ali probao sam da resim problem preko internet stranice wintips.org
Probao sam 5 metoda sa te stranice samo 6. nisam probao
Evo sta mi
se pojavilo kada sam uradio to:
1665252884092.png
Pokusao sam posle ponovo da udjem da bih video da li se problem resio i opet je sve isto pise mi
"Something went wrong.Try to reopen Settings later."
I takodje idalje imam problem sa ikonicama na taskbaru.
Sta dalje da uradim da bih ovo resio?
 
Posle uradjenog In Place upgrade mi se windows update problem popravio sada mogu da vidim taj prozor,trebalo je celu noc da se sve konfigurise i instalira od 20h do 9h je trajalo.Mislio sam da ce mi se izbrisati programi i fileovi,nije se na kraju nista od bitnijih datoteka i programa izbrisalo koliko sam video.
evo ga:
1665473908475.png
A za ikonice cu videti kada budem sledeci put upalio racunar,nego imam pitanje, jel su se izbrisali stari windows fileovi sa racunara ili su ostali i da li bih trebao da ih izbrisem da ne bi zauzimali nepotrebnog prostora na racunaru, a ako treba kako da ih izbrisem?
 
In place upgrade je samozamenilo samo sve systemske fajlove. Trajalo bi kraće da si prvo skinuo W10 ISO i sa toga uradio upgrade. Oako ti je skidalo deo po deo sa interneta.
 
Standardno čišćenje ali je naj verovatnije napravljen windows.old folder. a možda i još jedna restore particija.
 
Standardno čišćenje ali je naj verovatnije napravljen windows.old folder. a možda i još jedna restore particija.
Da nasao sam u file exploreru Windows.old folder u Local Disk (C: ).
1665516894261.png
Da li bih sada smeo da izbrisem taj folder da li ce mozda uticati na sistem?Posto sam video i on zauzima 23GB na Local Disk (C: )
Ako bih mogao da ga izbrisem bilo bi odlicno jer bih zeleo da oslobodim memoriju na tom Disku.
I jos nesto
Sada kada sam uspesno resio ovaj problem pojavilo mi se nesto cudno u tom prozoru za Windows Update
pise mi:
*Some settings are managed by your organization zutom bojom
takodje mi zutom bojom pise sa zvezdicom:
*Your organization has turned off automatic updates
Evo i slike :

Problem sa windowsom.png
To mi pre ovoga problema nije pisalo.I sada ne znam kako to da resim.Jer neka tamo organizacija za koju ne znam upravlja mojim podesavanjima
Pomoc mi je potrebna.
Zasto kada pokusam da napisem (C:) pojavi mi se smajli?Pa moram da odvojim zagradu od dve tacke ovako (C: ).
Jel postoji neki nacin da napisem ja tako na ispravan nacin a da mi se to ne pretvori u smajli?
 
Da se izbriše windows.old : Run > cleanmgr
1665519685754.png
Slobodno izaberi sve izuzev Downloadfolder ako imaš nešto u njemu a hoćeš da sačuvaš-
Sve što počinje sa *Your organization" je verovatno do activacije. Proveri da li su windowsi dobro aktivitani.
"Zasto kada pokusam da napisem (C:) pojavi mi se smajli?Pa moram da odvojim zagradu od dve tacke ovako (C: ). " Zato što je "dve taćke otvorena zagrada" to sininim za smajli u DOS-u.
 
Poslednja izmena:
Sve što počinje sa *Your organization" je verovatno do activacije. Proveri da li su windowsi dobro aktivitani.
Ne, nema veze sa aktivacijom vec sa podesavanjima u Group Policy ili registry podesavanjima ako su korisceni neki 3rd party programi za podesavanje Windowsa
 
Da se izbriše windows.old : Run > cleanmgr
Pogledajte prilog 359061
Slobodno izaberi sve izuzev Downloadfolder ako imaš nešto u njemu a hoćeš da sačuvaš-
Sve što počinje sa *Your organization" je verovatno do activacije. Proveri da li su windowsi dobro aktivitani.
"Zasto kada pokusam da napisem (C:) pojavi mi se smajli?Pa moram da odvojim zagradu od dve tacke ovako (C: ). " Zato što je "dve taćke otvorena zagrada" to sininim za smajli u DOS-u.
Ocistio sam sve,Windows mi je aktiviran.Nisam znao za to to da je sinonim u DOS-u,takodje nisam znao ni sta je DOS.Ali me nerviralo to da kada ja zelim ispravno da napisem naziv diska pojavi mi se smajli.Razumem da je to sinonim,ali da li postoji neki nacin da se napise dve tacke i zatvorena zagrada a da se to ne pretvori u smajli a da pritom budu jedan do drugog?
 
Pa pravi naćin da se opiše particija na disku je (C:\ ), sve posle kose crte levo je folder. Recimo C:\Windows. onda nema smajlija.
 
Poslednja izmena:
Ma kakava graficka,ovo je od kolege nesto matoro.
Vidim oznaka
procesor type: pentium 2020m 2.4ghz
ram:4 gb
 
Some settings are managed by your organization. To se pojavljuje jer je prilikom instalacije izabrana opcija My organization ako se ne varam a ne za ličnu upotrebu I own it. Znam zato što ja biram opciju My organization prilikom instalacije tada mi manje OS dosadjuje i ima manje špijuniranja manje reklama jer je to opcija za posao. Zato se ponekad pojavljuje taj natpis. C:/Program Files nema smajlija ja istipkovao. C:\Program Files nema smajlija.... Probaj da obrišeš kukije i ostalo pomoću nekoga alata kao što je Wise Care 365 ili slično.
 
Nazad
Vrh Dno