Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ok, izgleda da sam rešio problem zamrzavanja. Instalirao sam Intel RST drajvere i isključio Link power management. Za nedelju dana nisam imao ni jedan freez.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Idi rollback.
Hajde reci na sta instaliras, laptop ili usb wifi?
Napisi model...


Ne da mi rollback, to bih prvo probao :) Probao da nakacim lan kabl i skidao torent normalno, tako da je definitivno wifi driver za laptop problem. U pitanju je Asus K555LN XO088D. Pa ako mozes, uplouduj mi neku verziju 6. Guglao sam, ne snalazim se da nadjem pravi.
 
Od danas se na Store-u mogu preuzeti neke Win32 aplikacije. Ja sam primetio Evernote. Na netu se može naći i kompletan spisak trenutno dostupnih Win32 app.
http://www.windowsnovosti.com/2016/09/windows-desktop-aplikacije-koje-su.html

Edit: Evo i spisak app:
Today we’re pleased to announce that new apps including Evernote, Arduino IDE, doubleTwist, PhotoScape, MAGIX Movie Edit Pro, Virtual Robotics Kit, Relab, SQL Pro, Voya Media, Predicted Desire and korAccount.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ovako imam gasnih problema koje unzivotu nisam imao izbacije mi gresku prilikom azuriranja sistema i hard diskove mi vidi kao removable devices... sta mi je ciniti izludecu sa ovim sistemom... original licencu prvo nije prihvatao te je sam aktiviran nekim cusom sada ovo...
 
Da nije do aktivatora? Nisi uspeo original licencu? Veže se za matičnu ploču.

Koje tačno greške? A za hard diskove sam ti rekao da u BIOS proveriš da nije uključena opcija za hot swap/plugging ako je ima? Ili stavi na default ako nije.
 
Uspeo sam original licencu nekim cudom se sam aktivirao sistem a gresku cu fotkati samo opet da izbaci, sto se tice hot swap nije to i dalje ih vidi kao removable device...
 
Uspeo sam original licencu nekim cudom se sam aktivirao sistem a gresku cu fotkati samo opet da izbaci, sto se tice hot swap nije to i dalje ih vidi kao removable device...

To ti je jedini disk? ako jeste onda otvori CMD kao administrator i kopiraj.

reg.exe add “HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci\Parameters\Device” /f /v TreatAsInternalPort /t REG_MULTI_SZ /d 1

Zatvori CMD i restartuj komp.
 
Slikaj BIOS u delu za podešavanje diskova, SATA kontrolera itd.
 
Nije 2 harda mi vidi kao removable device... od mogucih 4

Onda vidi od tih u properties bus number.
Taj broj stavi na kraju ove komande, ovde je 1...ti promeni za svaki.
Znaci 2x ovu komandu samo sa bus number za taj hard.
 
Hvala ti puno, pomoglo je, to bi trebalo staviti na prvu stranu jer sam poludeo sa tim
 
Pazi meni nakon sveze instalacije nije zeleo da se azurira dok ne skinem taj fajl i azuriram sistem preko njega... tu je nastala frka neka greska 0x08......
 
Meni se ponovo desio 100% disc usage opet isto sve kao i pre ovih ispravki, morao sam privremeno da odustanem od desetke dok se taj problem ne ispegla, na žalost vratio sam se ponovo na 7cu i čekam da u nekom nekom periodu taj problem konačno bude rešen :(
 
Poslednja izmena:
Meni se ponovo desio 100% disc usage opet isto sve kao i pre ovih ispravki, morao sam privremeno da odustanem od desetke dok se taj problem ne ispegla, na žalost vratio sam se ponovo na 7cu i čekam da u nekom nekom periodu taj problem konačno bude rešen :(

Eh da je samo taj problem,imaju oni jos mnogo problema da rese da bih taj OS bio upotrebljiv.
 
Eh da je samo taj problem,imaju oni jos mnogo problema da rese da bih taj OS bio upotrebljiv.
Paz' sad kad uleti jedan "desetan" sa nasumičnim screenshot-ovima edge-a i task manager-a da te demantuje!

Treba Dunavom proteći još dooosta vode dok 10-ka bude stabilna, odnosno izađe iz beta faze razvoja.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Da li još neko ovde sem mene ima sličan problem da disk usage dođe do 100% i da u tim momentima komp bude oko10ak sekundi neupotrebljiv?? Ovo se dešava random ...
 
Poslednja izmena:
Na hard disku sam imao taj problem otkad sam presao na SSD tih briga nemam.
 
Na hard disku sam imao taj problem otkad sam presao na SSD tih briga nemam.

Ja sam na SSD-u pa mi se taj problem manifestuje ali na win7 tih problema ja nemam, to mi se počelo dešavati nakon RS apdejta dok sam bio na TH verziji 10 nije bilo problema.

@srbans probaću još to da vidim da li pomaže .... hvala

imao sam uključen TM sve vreme i posmatrao kada se desi taj proces, konstatovao sam da apsolutno sve stane nema nikakava očitavanja ništa se ne dešava tih nekoliko sekundi. nakon toga bude ok ...
 
Poslednja izmena:
Ako nemas neku veliku potrebu za win 10 ne vidim razlog tolikog mucenja.
Win7 i teraj, kad ti vec radi bez tih bagova.
 
Nazad
Vrh Dno