Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ehe, zanimacija veceras...lepo, lepo.
 
Konačno neće da reinstalira obrisane ugrađene app pri upgrade. I sviđa mi se da bez obzira na num lock radi ubacivanje PIN. Sitnica, ali štedi vreme.
 
Odlican build 14926 , ne zabada instalacija Windowsa na ssd-u , niti zamrzava random kao ranije.
 
Meni napravi malo šita ali sam odmah rešio te probleme.
 
Sa zadnjim update-om izgubilo mi se iz taskbar-a regulisanje jacine tona, kako da povratim to?
 
Pričaš o insajder ili ne?

Inače ne znam šta su uradili, ali mnogo ljudi je imalo problema sa zakočenim skidanjem. Restartovao sam update servis više puta da na kraju skine.
 
Isto se i meni desavalo, HDD mi je bio na 100% mislio sma da nemam neki virus, nisam mogao ni sa CCleaner-om da obrisem....posle nekog vremena se sve stabilizovalo ali sam izgubio volume control na taskbar-u, 777777777777777777777.PNG, da li moze da se rucno vrati?
 
Isto se i meni desavalo, HDD mi je bio na 100% mislio sma da nemam neki virus, nisam mogao ni sa CCleaner-om da obrisem....posle nekog vremena se sve stabilizovalo ali sam izgubio volume control na taskbar-u, Pogledajte prilog 209736, da li moze da se rucno vrati?
Settings > Personalisation > Taskbar > Turn system icons on and off.
 
Task Manager>Services>wuauserv

U opisu piše Windows Update, desni klik restart. Idi nazad u Settings da pokreneš update opet.
Na drugom računaru se samo rešilo doduše.
 
Pause Windows 10 Updates Easily From the Command Line http://lifehacker.com/pause-windows-10-updates-easily-from-the-command-line-1786614642

As Into Windows points out, Windows 10 doesn’t give you an easy way to pause downloads in the Settings app directly. Instead, follow these steps:

Right-click the Start Menu and select Command Prompt (Admin).
Enter: net stop wuauserv
Enter: net stop bits
Enter: net stop dosvc
Close the Command Prompt window.

Each command may take a few seconds to complete. If you want to reverse the process and resume downloads, follow these steps:

Right-click the Start Menu and select Command Prompt (Admin).
Enter: net start wuauserv
Enter: net start bits
Enter: net start dosvc
Close the Command Prompt window.
 
Update stoji vec 2 dana na 40%

Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3189866).

Vidim i drugi su imali probelm sa ovim, kako ste resili sve ostalo je skinuto kako treba samo ovo zabada?
 
Prosto, par restarta PC i nasatavi..prvi put stao na 68%...drugi na 95%...treci zavrsio do kraja.
 
Stao je i kod mene na 95% ali nije prekinuo download, nakon 10-15min stajanja na 95% je završio dalje.
 
Ljudi laptop mi se pre 2h updejtovao i negde na ~30% updejta je krenula neka muzikica u pozadini i mislio sam da je ostao YT pa da ide neka reklama ili nesto.
Uglavnom kada se laptop updejtovao i konacno upalio muzika je jos uvek isla, a na laptopu nije bilo upaljenih programa.
Usledio je restart laptopa i jos pre Log-In ekrana je opet krenula ista muzikica.
Onaj genericki glas sa vremena na vreme kaze na egleskom nesto u fazonu "Hvala sto ste pozvali ali vas molim da sacekata posto su svi operateri trenutno zaozeti" kao da se radi o pozivu nekoj tehnickoj podrsci, a da sam ja na cekanju...
Uglavnom ovo je jedan veci WTF momenat u mom dosadasnjem iskustvu sa racunarima i njinjdouzom uopsteno.
Mozda je ovo neka moja greska, neki virus, program koji sam ja instalirao, a da je tajming samo uzasan mada sam prilicno siguran da nije..

Evo video snimka: https://drive.google.com/open?id=0By3zLcOfXgzHcmVZU1ZaX1RyLTQ
Snimak 2, isti kvalitet ali sam snimio celu poruku.
[video]https://drive.google.com/open?id=0By3zLcOfXgzHTmRmUFpYMm43Vzg[/video]
~btw. telefon mi je neki kinez koji ima uzasnu kameru ali cucete o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
Ljudi laptop mi se pre 2h updejtovao i negde na ~30% updejta je krenula neka muzikica u pozadini i mislio sam da je ostao YT pa da ide neka reklama ili nesto.
Uglavnom kada se laptop updejtovao i konacno upalio muzika je jos uvek isla, a na laptopu nije bilo upaljenih programa.
Usledio je restart laptopa i jos pre Log-In ekrana je opet krenula ista muzikica.
Onaj genericki glas sa vremena na vreme kaze na egleskom nesto u fazonu "Hvala sto ste pozvali ali vas molim da sacekata posto su svi operateri trenutno zaozeti" kao da se radi o pozivu nekoj tehnickoj podrsci, a da sam ja na cekanju...
Uglavnom ovo je jedan veci WTF momenat u mom dosadasnjem iskustvu sa racunarima i njinjdouzom uopsteno.
Mozda je ovo neka moja greska, neki virus, program koji sam ja instalirao, a da je tajming samo uzasan mada sam prilicno siguran da nije..

Evo video snimka: https://drive.google.com/open?id=0By3zLcOfXgzHcmVZU1ZaX1RyLTQ
Snimak 2, isti kvalitet ali sam snimio celu poruku.
[video]https://drive.google.com/open?id=0By3zLcOfXgzHTmRmUFpYMm43Vzg[/video]
~btw. telefon mi je neki kinez koji ima uzasnu kameru ali cucete o cemu pricam.

Adware. Skeniraj sa MBAM i AdwCleaner.
 
Adware. Skeniraj sa MBAM i AdwCleaner.

Proverio sam odmah sa MB i sve je bilo okej..
Ahh na svu srecu Win nije za**ao stvar sa svojim updejtom vec se bas nije svideo VOIP programu koji imam i potpuno se zaglavio.
Ajde kapiram sto se zaglavio ali uopste nije davao znake da je aktivan.
Kasnije sam se setio da sam ga instalirao pre nekoliko dana pa sam ga obrisao i bum.. Nema vise muzikice i cudnog glasica..
Mada ne znam zasto je program toliko pukao od Win updejta..
 
Jel moguce da mi ovaj apdejt Windows 10 Version 1607 zauzeo oko 7GB u C ?
 
Dodatnih? Verovatno misliš na to što zadrži predhodni build da možeš da se vratiš ako nešto nije u redu na novom. Treba da se samo izbriše za 7 dana.
 
Uvek sam imao slobodno 8-9gb sad imam 1.8 plus ga je samo skinuo a nema mesta za instalaciju.
Gde da brisem u nekom folderu ili?
 
Pokreni Disk Cleanup kao admin. Nađi Previous Windows versions i štikiraj za brisanje.
 
Ima li neko da je voljan da mi uplouduje broadcom 802.11 wifi drajvere za win 10 x64 ali neka stabilna verzija 6. Sa poslednjim updateom mi inst verziju 7 i imam BSOD zbog njih kad skidam torent.
 
Ima li neko da je voljan da mi uplouduje broadcom 802.11 wifi drajvere za win 10 x64 ali neka stabilna verzija 6. Sa poslednjim updateom mi inst verziju 7 i imam BSOD zbog njih kad skidam torent.
Idi rollback.
Hajde reci na sta instaliras, laptop ili usb wifi?
Napisi model...
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno