Šta je novo?

Watch Dogs

Da li se jos nekome desava da ucitavanje zakuca (sam pocetak igre) uz black screen? Planirao sam svejedno da osvezim gpu drajvere ali da li je to toga? rld verzija je u pitanju.. win je cist i radi bez problema inace, ostale igre takodje.

Imao sam ja, kad sam instalirao igru sa 13.12 ili kojim god vec bese, siguran sam da su 13.xx bili. Prva dva pokretanja black screen i onda treci put prijavio win da su mi pukli drajveri, odradio update i od tad radi ok.
 
Da nema ko kojim slucajem Logitech Dual Action i da koristi xppader za ovu igru? Treba mi iskonfigurisan profil jer nikako ne mogu da namjestim kontrole. Konktretno da mi desna pecurka bude aim u svim pravcima. Ima li na neku profili mozda da se nadju?
 
[YOUTUBE]fMW56N8veaA[/YOUTUBE]
 
Igram se malo sa Samsungovim 65 inčnim zakrivljenim UHD televizorom - povezao moju konfu na njega i pustio igru u 4096 x 2160 sve na Ultra, mada AA na Temporal SMAA, preko toga puca igra haha. Ja sam mislio da ću imati manji FPS, kad ono 15-20fps. Evo screenshot, super su detalji za jednu igru, a utisak na 65-inča - priceless.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/37347331/Watch_Dogs 2014-06-02 01-14-07-44.png

Daaa na 65 inca pwa:))isto przim na ps4 na lg65lb730-nesto heh.Utisak odlican.Mogu misliti na uhd kako je tek.
 
Poslednja izmena:
Probao sinoc 20-ak minuta, mislim da nije ovo za mene.. mada treba igrati bar 2h za neku realniju ocenu. Probao sve na max (sto dozvoljava 1Gb vrama) i fxaa, 1680x1050. Los fps, 20-30 uglavnom ali grafika uopste nije tako losa kao sto se prica, ok je ali nista posebno. Posle sam sve na medium, fxaa itd imao 60 fps ali uz povremene padove. Ali nije bitno to, jednostavno sam se smorio za tih 20-ak min. i ugasio igru.
 


mnogo bolje od same igre :)
 
ja sam sinoc poceo da igram konacno, ubio sam oko sat vremena... prvi utisak je, grafika je sjajna... ne znam na kojim podesavanjima ostali igraju, koji nisu zadovoljni grafikom, ja pucam sve na max i ultra i ovo je bez sumnje najlepsi/najkvalitetniji engine za open world igre... dakle ocigledno je da je grafika za stepen iznad svih ostalih open world igra...
prvo sam primetio neverovatno kvalitetno osvetljenje i tonalitet/filter scene, ne znam sta su koristili, ali boje su tako lepe i tople i nisu prenaglasene, vec bas onako prijatno kvalitetne... po toplini boja me je malo podsetio na novi Unreal 4 engine... zatim texture na ultra su ludackog kvaliteta, nisam bas zagledao svuda, ali ono sto je najociglednije putevi i objekti su prilicno napucani detaljima, ostri i u visokoj rezoluciji...
kisa i vremenske nepogodne su takodje sjajno uradjene, a vetar i tesalacije mi se pogotovo svidela...
vetar duva nekako bas realno, kad sto duva u velikim gradovima, na razlicitim mestima, razlicitim intezitetom... ima i tu malo bagova i nerealnosti da budemo iskreni, ali nije igra do sad nije pokazala tako realnu, pre sve u smislu pravca i jacine simulaciju vetra... videh da su o tome posebno pricali u jednom traileru, kao i da je u folderu igre neki wind folder koji tezi solidno gigabajta...

zatim dalje, igra mi leti... zaista nisam ocekivao ovako visok fps, iako imam jaku masinu, sudeci po nekim utiscima po forumima, ali bas sam se prijatno iznenadio kad sam video kako sve glatko radi unutra, a i napolju kad sam izasao... nisam merio fps, to cu uraditi u sledecoj sesiji, ali odokativno cenim da imam preko 45 konstatno...

e da, da budem iskren, tokom voznje se desavalo u par slucajeva da mi igra stucne na pola sekunde, to je jedina tehnicka mana vredna spomena, koju sam primetio do sad, iako se bas retko desava i kratko traje...
igram sa day one patchom...

zvuk u igri mi je veoma tih, iako je pojacan na max, kao i slusalice, ali to je problem do mojih krs slusalica, koje moram pod hitno zameniti...
takodje, mis mi se cudno ponasao, nekako je bio low sensitivity, iako sam se pojacao do daske, ali baguje mi i mis u zadnje vreme i u ostalim naslovima, te cu i njega morati menjati...
mozda je pravilo problem i to sto mi je i dzojped u isto vreme povezan, pa moguce da se nesto zabagovalo...

voznja je lose uradjena, to stoji i to se videlo jos u trailerima... fiziku ne bi tolko pljuvao, kolko su mnogi radili, ona realno nije toliko losa koliko se prica, cak bi rekao i da je dobra, ostecenja na vozilima itekako postoje i vidljiva su, ne uticu toliko na performanse vozila, ali kad krene dim da ti kulja iz haube, ne vidis kuda vozis... meni je takav sistem ok...

preko taste se moze navici voziti kola, iako postoji taj lag kod skretanja, dakle nista preko cega se ne moze nikako preci... sa djojpedom jos nisam probao kako ide, ali i to ceka drugu sesiju...

nisam imao prilike da probam nisanjenje, nit sam stigo do te deonice, nit mi je mis savrseno saradjivao, cekam jos da vidim kakva je igra u tom segmentu...

prica i likovi... ok, ajd moze da prodje... nista posebno, ali vadi je visoka produkcija...

sto se tice cover-a i uopste kontrola... nisam preterano zadovoljan... nervira me to sto moras pritisnuti jedan taster da bi usao u cover, pa onda povrh toga, moras pritisnuti neki sasvim drugi [koji ti bas ne lezi pod prstima] da bi izasao... kad se na to doda taster za hakerisanje, profilisanje itd, to je dosta komandi koje se cesto moraju koristiti, a to mi se bas ne svidja... mogli su da to elegantnije urade i smanje broj komandi... tako je tasti, cenim da je na dzojpedu sto se toga tice mnooogo lakse... ali ne zelim da nisanim preko dzojpeda...
hakerisanje mi se svidja kako je uradjeno, drzis Q i to je to, zavrsen posao... bar tu nema komplikacija, kao sa cover-om...
ne svidja mi se ni to kad recimo vozis kola, a jure te, kad hakovanje menjas svetla na semaforu i radis slicne smicalice, ti skoro nikad neces videti da li je to i kako zakacilo protivnike, sem ako ne budes drzao shift da gledas nazad i mozda vidis ponesto, al ne vidis napred gde vozis... tu bi bilo savrseno da su uradili istu stvar kao u Burnout 3 Takedown [Road Rage mode], kad roknes neprijatelja, igra sama baci pogled na to desavanje i usporava vreme, te uzivas u crashu, a nemas nikakvo zrtvovanje sto se tice upravljanja svojim vozilom... to neverovatno dize adrenalin i velika steta sto to nisu ubacili...

Evo na sta mislim:



to je to za sad sto se tice mojih utisaka za prvih pola sata igranja...
 
ne svidja mi se ni to kad recimo vozis kola, a jure te, kad hakovanje menjas svetla na semaforu i radis slicne smicalice, ti skoro nikad neces videti da li je to i kako zakacilo protivnike, sem ako ne budes drzao shift da gledas nazad i mozda vidis ponesto, al ne vidis napred gde vozis... tu bi bilo savrseno da su uradili istu stvar kao u Burnout 3 Takedown [Road Rage mode], kad roknes neprijatelja, igra sama baci pogled na to desavanje i usporava vreme, te uzivas u crashu, a nemas nikakvo zrtvovanje sto se tice upravljanja svojim vozilom... to neverovatno dize adrenalin i velika steta sto to nisu ubacili...

Ima toga. Kad udješ u kola ne zaboravi da uključiš telefon (Z). U toku vožnje ako te jure igra će ti javljati kad da pritisneš Q kako bi zaustavio neko vozilo (neka vrsta quick time event-a) a ako ga slupaš sledi usporen snimak.
 
Ima i ovde na blockerima sa policajcima.

EDIT: Preduhitrio me je Alex.
 
Mene igra u skoro svakom pogledu vise asocira na Mafia II nego na GTA. :)
 
Igra je odlicna,pogotovo MP,grafika je na ps3 ubi boze,losije od GTAIV ali sam koncept je odlican,za voznju nemam komentar.
sve u svemu 7/10.
Verovatno ce ovaj nastavak za godinu dana ispraviti sve minuse ove igre.
 
Jel moguce da ova igra popuni zajedno sa Win7 5.5-6GB RAM-a?!
Voznja u igri me razocarala :(
 
Mene igra u skoro svakom pogledu vise asocira na Mafia II nego na GTA. :)

I mene ali je voznja jedno 10x losija :) M2 je i dalje keva uz gta IV sto se ovakvih naslova tice.. a sto je najgore M2 je samo solidna igra, u najboljem slucaju.

Igrao sam jos pola sata danas ali.. ne znam, jos uvek me nista ne vuce da igram dalje. Osvetljenje je dobro pa to dosta izvlaci grafiku (mislim kada je sve na max sa fxaa) to sam probao za razlgedanje sa jadnim fps. Na medium imam 30-60 fps uz fxaa i cak i tada je grafika dobra, ne znam sta neki kukaju (mada se provlace jadne teksture i dx11 osvetljenje u sustini izvlaci sve).. ali je optimizacija morala da bude bolja. Isto tako ocekivao jos jos gori ''karton'' osecaj ali nije strasno kao sto sam mislio mada je i dalje to jedva prosecno.

Najveci problem je sam koncept sa hakovanjima itd, to mi jednostavno nije zanimljivo, ja sam vise za M/GTA fazon.

Bas cu da nadjem OST i preslusam, mozda nije los.
 
postao sam duh :D

 
evo stigao sam do polovine Act-a 2, odradio dosta side misija i da podelim svoje mišljenje

igra je dobra i sa konfom iz potpisa sve radi ok sa high teksturama i high detaljima, osim senki i refleksija koje su na low i štuca pomalo u vožnji kao i svima.. po meni je ovo najlepša open world igra tog tipa, ali igra generalno ima problem koji je ovde već opisan.. bukvalno ceo grad izgleda kao da je specijalno dizajniran za protagonistu ove igre, priča je KATASTROFALNO loša, onakav scenario može svako da napiše.. kad sam video kako počinje igra bio sam u fazonu "el me za*ebavate???".. ali ajde ako zanemarimo to i vožnju koja je kao da voziš kamion u euro truck simulatoru, sam gameplay svega ostalog je SUPER i prija mi da igram polako na stealth način za razliku od GTA.. i to je problem, navikli smo na GTA, Saints Row gde ideš i rokaš sve pred sobom, a ova igra ipak zahteva drugačiji pristup.. i treći veliki problem koji je isto opisan je taj što sve odmah dobijaš na tacni, tutoriali su jako nespretno odrađeni, sve je zbrzano i imam utisak da su dizajneri igre prevideli da ljudi neće igrati igru onako kako su je oni zamislili.. tipa kad sam bežao od pandura iz zatvora i izašao na parking nisam znao šta da radim.. da ih izrokam? ne? da bežim? kako? votafak? such confuse :d ne mogu se oteti utisku da igra nije trebala ovako da izgleda i da su je us*ali zato što im je to neko rekao da tako mora.. u svakom slučaju, dovoljno je dobra da ću je igrati sa uživanjem, ali vidi se da je sve to moglo mnoooogo bolje

a što se tiče grafike, čini mi se da je ovo trenutni maksimum (iako nije dobro optimizovana) za open world igru tako da nisam nezadovoljan.. mnogo mi je veći problem što nisi odradili dobro ono što je najbitnije, a to je vožnja, čudno ponašanje miša i sl. gluposti.. ništa od toga nije skandalozno loše, ali je šteta što nije bolje.. loše upravljanje vozilima baš ubija zabavu sa svim forama tokom bežanja
 
Pronadjite na netu E3 2012 SweetFX za Watch Dogs. Daje igri onaj mracni, gloomy look iz demoa.
 
Ipak sam naterao preset da radi samo sto ne moze da se iskljucuje/ukljucuje na Scroll Lock kao drugi SweetFX preseti, vec je stalno ukljucen.Da, da je igri mracniji izgled,ali se meni vise svidja svetlija grafika iz same igre bez SweetFX
 
^ Ja sam pokupio sve reward-ove prvog dana kada je igra izašla. :D
 
Ja sam silovao sebe do četvrtog akta i mogu reći da ima nekih finih misija. Sreća, pa su ostali aktovi mnogo kraći od drugog(peti ima samo jednu misiju), pa ću nekako uspeti da je pređem. Šteta, fali joj tako malo, a tako mnogo da bude dobra. Ima tonu side misija, ali ih izbegavam iz nekog razloga.
 
Je'l to samo do mene ili u igri ne postoji healthmeter (pokazivac helta, tj zivota)?
 
Zar nije ona baterija u donjem levom uglu to?
 
Nazad
Vrh Dno