Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ја сам користио два месеца (потрошио 1000+GB), после сам пребацио картицу у телефон, јер сам првенствено и узео за телефон.
У рутер сам ставио да бих тестирао да ли ће да ме искључе или ограниче због потрошње.

i? :)
Ovde su govorili da ne sme u ruter i da potrošnja podataka ne sme da bude veća nego prethodnog meseca.
 
i? :)
Ovde su govorili da ne sme u ruter i da potrošnja podataka ne sme da bude veća nego prethodnog meseca.
Ja sam to čuo samo ovde na forumu od nekih stručnjaka. A zvanično nikad nisu rekli.
Svaka data kartica može i u ruter ili telefon... Radio sam to i sa MTS karticom i sa karticama u inostranstvu.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Da li si dobio neko obavestenje il slicno?

Никакво обавештење.

i? :)
Ovde su govorili da ne sme u ruter i da potrošnja podataka ne sme da bude veća nego prethodnog meseca.

Мени током та два месеца картица није видела телефон.
Али, тачно је да у уговору пише да потрошња за ''дељење'' интернета сме да буде само онолико колико је потрошено на мобилном телефону (БЕЗ дељења). Тако да увек могу да то примене и заштићени су уговором.

Баш сам због тога и тестирао. Код мене се ништа није десило, али то не значи да неком другом неће.
Можда су се унапред обезбедили да могу то да ураде ако превише људи крене да користи интернет у својим рутерима,
и преоптерети им базне станице.

Сад ту картицу користим нормално у телефону. Право олакшање кад не морам да размишљам о потрошњи док сам напољу. А притом је и максимална доступна брзина (NeoNeo Max).

Иначе, рутер у ком сам користио ту картицу није био њихов, нити је коришћен на њиховој мрежи, купио сам га са огласа за 1.999 рсд.
 
Svasta probao sa Vip aplikacijom deinstalirao je pa nanovo instalirao brisao kes memoriju, skidao sa Google Playa,App Galeri restartovao telefon ali daba dalje nece da radi.Inace tel je Honor 8X sistem Android 10.Screenshot_20210204_182623_rs.vipmobile.mojvip2.jpg Upisao pin i ovo izbaci.
 
Poslednja izmena:
Svasta probao sa Vip aplikacijom deinstalirao je pa nanovo instalirao brisao kes memoriju, skidao sa Google Playa,App Galeri restartovao telefon ali daba dalje nece da radi.Inace tel je Honor 8X sistem Android 10.Pogledajte prilog 296696 Upisao pin i ovo izbaci.
Redmi note 9 pro android 10 i dalje stara verzija app izgleda su pustili verziju koja nije finalna za neke uredjaje skini stariju preko apkpure i instaliraj.
6484c0ca88640d6a119187014d591ff8.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Sto se tice servisa/aplikacije nakon azuriranja - i dalje kilavo i ruzno dizajnirano. :mad:
 
Da li je moguce da imaju pravopisne greske u app?
 
Ne znam da l imaju pravopisne al ova app sad radi i dalje sporooooo kao i pre...meni u odnosu na telenor mng sporije...
 
Али, тачно је да у уговору пише да потрошња за ''дељење'' интернета сме да буде само онолико колико је потрошено на мобилном телефону (БЕЗ дељења). Тако да увек могу да то примене и заштићени су уговором.

Баш сам због тога и тестирао. Код мене се ништа није десило, али то не значи да неком другом неће.
...
Иначе, рутер у ком сам користио ту картицу није био њихов, нити је коришћен на њиховој мрежи, купио сам га са огласа за 1.999 рсд.

Остаје нејасно:
По ком основу могу било шта да примене? Ако примете шта? Да је кроз једну линију више уређаја излазило на интернет?
Има ли таква ставка негде у уговору?

Било би одлично ако би добили мало више прецизнијих информација. :)
 
Остаје нејасно:
По ком основу могу било шта да примене? Ако примете шта? Да је кроз једну линију више уређаја излазило на интернет?
Има ли таква ставка негде у уговору?

Било би одлично ако би добили мало више прецизнијих информација. :)
Pise u ugovoru da je namenjeno koriscenju u mobilnim telefonima, i da nije namenjeno koriscenju u tabletima, laptopovima i ruterima. Takodje pise i za deljenje da nije neograniceno, nego po kolicini za predhodni mesec.
Ne znaci da ce da iskljucuju sigurno, ali znaci da mogu, verovatno ako previse ljudi to pocne da koristi.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Pise u ugovoru da je namenjeno koriscenju u mobilnim telefonima, i da nije namenjeno koriscenju u tabletima, laptopovima i ruterima. Takodje pise i za deljenje da nije neograniceno, nego po kolicini za predhodni mesec.
Ne znaci da ce da iskljucuju sigurno, ali znaci da mogu, verovatno ako previse ljudi to pocne da koristi.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Mere Hotspot share protok. Na osnovu.tiga slede penali ili sankcije iz ugovora (ono što je napisano sitnim slovima).
 
Mere Hotspot share protok. Na osnovu.tiga slede penali ili sankcije iz ugovora (ono što je napisano sitnim slovima).
Imam 2 elefona, 1 sa srpskim,.drugi sa američkim PS. Na srpskom sam dobio novu Vip aplikaciju, na američkom je još nema (ili je neće ni biti)? Kako rešiti taj problem, da pišem tehničkoj podršci?
Uzgred, ništa drskije i bezobzirnije.nisam video..aplikaciju su pretvorili u jednu veliku reklamu, a za ono za šta je.namenjena, to im je između redova.

Vnogo s'mlekom!
 
Mere Hotspot share protok. Na osnovu.tiga slede penali ili sankcije iz ugovora (ono što je napisano sitnim slovima).
Mislim da im je ta stavka u ugovoru malo glupa, jer piše moguć je hotspot do visine potrošenih GB u prethodnom obračunskom periodu. I ja sada treba preventivno da trošim svakog meseca na mobilnom oko 2-3 TB, jer ne mogu da znam koliko će mi trebati hotspota u narednom mesecu. Možda to bude 5GB, a možda i 500GB.
 
Pošto koristim i Kućni i Vikend net razmišljao sam pošto za manje od mesec dana ističe UO za Kućni net da uzmem NEO NEO MAX ali ću preskočiti iz razloga:

1. Tarifni paketi NEO 3, NEO 5, NEO 10, NEO NEO, NEO NEO MAX, INTARIFA, 65+ (dalje: "NEO Postpaid tarife") su namenjeni za uobičajenu upotrebu fizickih lica sa svrhom prijema dolaznog i slanja odlaznog saobraćaja sa pretplatničkog broja i uz korišćenje SIM kartice u mobilnom telefonu.

2. Svako korišćenje Neo postpaid Tarifa i potrošnju koju Vip identifikuje kao ponašanje suprotno gore navedenoj svrsi i nameni, predstavljaće zloupotrebu prava iz pretplatničkog ugovora od strane Pretplatnika i biće osnov za suspenziju saobraćaja na pretplatničkom broju i/ili jednostrani raskid ugovora od strane Vip-a, a Pretplatnik će u navedenom slučaju biti u obavezi da plati preostale mesečne pretplate od dana raskida do dana isteka ugovorne obaveze kao i da nadoknadi Vipu svaku štetu koja mu je prouzrokovana.

U prevodu, ne treba se igrati. Znam da za sada može kartica u ruter ali je veliki rizik ako blokiraju karticu i pozovu se na ugovor jer nije mala stvar platiti 2.000 din. x 24 rate.
 
Pa super su sve uradili, ukinuli Neo100, koji je za potrebe mobilnog telefona bio sasvim dovoljan i uveli Neo Neo pakete, napravili hype, podigli cene i postavili uslove korišćenja.
Mudro (y)
 
Kod NEO NEO MAX paketa ostaje pitanje da li može da se smatra deljenjem priključivanje eksternog diska na android mobilni preko OTG kabla pa da se skida direktno na eks. disk?
 
OK. Možda jedino tako (ukoliko počnu da ukidaju) može da se iskoristi, skineš film, seriju, igru preko torenta na eks. disk koji zatim priključiš na TV/PC.
 
Mere Hotspot share protok. Na osnovu.tiga slede penali ili sankcije iz ugovora (ono što je napisano sitnim slovima).
Hotspot dodeljuje drugom uređaju svoju IP adresu.

Da li je tako u slučaju ako se interenet deli preko USB kabla ili preko Blutooth-a?
 
Možda može i da se priključi preko OTG kabla na HDMI pa na TV i da se na Androidu instalira Netflix a slika pusti na TV-u (da mobilni vidi TV kao eksterni monitor) a da ne bude deljenje?
 
Sinoc inicirao prenos broja iz druge mreze i pitam ih na chatu kada da ocekujem da se to realizuje... kazu da moze da potraje i 10 dana dok stigne SIM kartica zbog spore dostave preko kurirske sluzbe, pa se onda ceka odluka telenora, pa tehnicki prenos!

Trazio sam da otkazu taj zahtev, pa cu predati u poslovnici... svakako je zavrsena ona akcija za +1 GB online porudzbine.
 
Hotspot dodeljuje drugom uređaju svoju IP adresu.

Da li je tako u slučaju ako se interenet deli preko USB kabla ili preko Blutooth-a?
Ovog meseca prelazim sa Neo30@NeoNeo, pa ću testirati. Ovako se više ne može ,meni je 30GB kao da imam 3GB, samo za osnovne stvari na Net-u, YouTube skoro da i ne koristim, u tom slučaju bi mi tih 30GB trajalo 5-8 dana.
 
Možda može i da se priključi preko OTG kabla na HDMI pa na TV i da se na Androidu instalira Netflix a slika pusti na TV-u (da mobilni vidi TV kao eksterni monitor) a da ne bude deljenje?
Osim toga što bi mi odgovaralo da pređem sa mts-a na ovu tarifu u VIP-u, ja bi net gotovo isključivo koristio na kompjuteru. Uopšte mi nije problem da mi telefon i kompjuter budu stalno povezani, i ovako i SMS šaljem preko "Web Messaging".

Ne mogu da pronađem da li se i u slučaju "tehteringa" dodeljuje IP tom kompjuteru / laptopu koji bi bio priključen pa eto ako bi Syntaur to mogao da testira...
🍻
 
I wifi hotspot i usb tethered telefon su DHCP serveri (ne daju svoju IP adresu, dodeljuju je).

U ugovorima se NIGDE ne pominje da je deljenje interneta putem usb tetheringa zabranjeno, stoga, sa pravne strane, je dozvoljeno.
 
Pošto koristim i Kućni i Vikend net razmišljao sam pošto za manje od mesec dana ističe UO za Kućni net da uzmem NEO NEO MAX ali ću preskočiti iz razloga:

1. Tarifni paketi NEO 3, NEO 5, NEO 10, NEO NEO, NEO NEO MAX, INTARIFA, 65+ (dalje: "NEO Postpaid tarife") su namenjeni za uobičajenu upotrebu fizickih lica sa svrhom prijema dolaznog i slanja odlaznog saobraćaja sa pretplatničkog broja i uz korišćenje SIM kartice u mobilnom telefonu.

2. Svako korišćenje Neo postpaid Tarifa i potrošnju koju Vip identifikuje kao ponašanje suprotno gore navedenoj svrsi i nameni, predstavljaće zloupotrebu prava iz pretplatničkog ugovora od strane Pretplatnika i biće osnov za suspenziju saobraćaja na pretplatničkom broju i/ili jednostrani raskid ugovora od strane Vip-a, a Pretplatnik će u navedenom slučaju biti u obavezi da plati preostale mesečne pretplate od dana raskida do dana isteka ugovorne obaveze kao i da nadoknadi Vipu svaku štetu koja mu je prouzrokovana.

U prevodu, ne treba se igrati. Znam da za sada može kartica u ruter ali je veliki rizik ako blokiraju karticu i pozovu se na ugovor jer nije mala stvar platiti 2.000 din. x 24 rate.
Sta si se uplasio, mogu oni da napisu i da ce te teretiti za terorizam i izazivanje klimatskih promena a za odstetu traziti oba bubrega, ali to je sve notorna budalastina. Sto neko rece, i na telefonu mogu da se potrose terabajti, tako da em sto nicemu ne sluzi em je nevidjeno glupo, mora da je neki sveze uhlebljeni/unapredjeni smisljao "ogranicenja" da opravda radno mesto.

p.s. potencijalno resenje problema https://forum.benchmark.rs/threads/vip-postpaid-paketi-i-promocije.151326/post-6290994
 
Nema plašenja, samo realna situacija gde mnogi čitajući temu misle da mogu da stave karticu u ruter pa posle kada im blokiraju saobraćaj onda Ratel, nikada više Vip, forumi, tužba i 500 komplikacija.

Volim da idem na čisto a ne da se jurim sa operaterom. Oni postavljaju milion ceka sa sitnim slovima, na nama je da prihvatimo ili ne.

Za sada kartica u ruteru prolazi, možda tako bude do kraja UO, možda ne. Rizik svakako postoji.
 
Nazad
Vrh Dno