Šta je novo?

[A1] VoLTE

Kod mene konacno proradio VoLTE na iPhone 13 PM na iOS 15.4 / bundle 50. Od ranije su mi aktivirali, ali se cekao carrier bundle update
 
Da li je potrebno da trazim aktiviranje VoLTE na A1 mrezi ili automatski aktiviraju svima? (biznis paket, apple uredjaj)
 
Ne znam za biznis pakete kako je, ali za pakete za fizička lica mora da se zove korisnički centar za aktivaciju.
 
Pitaju koji telefon imas,ako cuju da nemas Samsung,Huawei i cini mi se Motorolu onda nece aktivirati,kazu da Volte radi samo na tim uredjajima..Takav je stav bio krajem februara.
 
To više ne važi.
Meni su aktivirali na Xiaomi,pre mesec dana, ili tako nekako.
 
Znaci pustili su i za druge telefone..To je dobra vest..Mozda ne znaju u svim poslovnicama..Ovu vest sto sam ja napisao je od kraja februara,poslao sam devojku u A1 da joj aktiviraju VoLTE,pitali je koji telefon ima,ona rekla Realme,kazu ne,samo ona tri telefona ..
Ja sam u Yettelu,ista prica..Mada vidim da nekome radi na Xiaomiju iz Yettel mreze,nekome ne,kao meni..Poceo da sumnjam da meni nece jer sam na Custom romu..
 
Nece strucnjaci iz Vip-a da ukljuce ako nije u pitanju Samsung ili Huawei...Ja sam se danima ganjao sa njima i nisu hteli da ukljuce... Na kraju sam javno krenuo da ih prozivam na Twitter-u i onda su ukljucili.Korisnicki servis se drzao neke smesne price da ako mi aktiviraju VoLTE , a telefon ne podrzava necu moci da obavljam i primam pozive... Pored silnog insistiranja preko korisnicnog servisa i jedno 3 ozbiljna razgovora, odgovor je bio kao na SS-u.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-15-17-02-31-65_cf3cf72bd8e53b0db7ddb0a6f2208af9.jpg
    Screenshot_2022-03-15-17-02-31-65_cf3cf72bd8e53b0db7ddb0a6f2208af9.jpg
    158 KB · Pregleda: 225
Nikome nije jasno odakle ta diskriminacija, osim da je u pitanju neka njihova poslovna, ili tehničke priroda tj. uštede, politika. 2019. sam uzeo Huawei P30Pro i VoLTE mi je bio aktiviran bukvalno čim je A1 najavio tu tehnologiju. Kada sam zvao za Xiaomi, dobio sam priču da to nije moguće ,osim na tih par nabrojanih brendova. Pre oko manje od mesec dana vidim VoLTE ikonicu na statusnoj traci ,na fonu, pozovem A1 da proverim, oni kažu da su po automatizmu aktivirali VoLTE, jer sam im dosađivao u nekoliko navrata u toku prošle godine,po tom pitanju.

Već sam pisao o tome, nakon aktivacije sam pozvao isti taj Huawei P30Pro, na kojem je odavno aktivirana VoLTE usluga i bio iznenađen koliko je taj famozni HD audio ,zapravo, loš. Niti sam čuo neku razliku između HD i standardnog audio poziva. U pitanju je sudio codec koji koriste u A1, očigledno da niti su testirali kvalitet zvuka.

Nece strucnjaci iz Vip-a da ukljuce ako nije u pitanju Samsung ili Huawei...Ja sam se danima ganjao sa njima i nisu hteli da ukljuce... Na kraju sam javno krenuo da ih prozivam na Twitter-u i onda su ukljucili.Korisnicki servis se drzao neke smesne price da ako mi aktiviraju VoLTE , a telefon ne podrzava necu moci da obavljam i primam pozive... Pored silnog insistiranja preko korisnicnog servisa i jedno 3 ozbiljna razgovora, odgovor je bio kao na SS-u.
Iste SMS notifikscije sam dobijao od njihove tehničke podrške ,u toku prošle godine, na kraju su mi aktivirali uslugu i koliko sam shvatio ,kada sam zvao CC, da ograničenje više ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Kide da li postoji mogucnost posto su meni u Yettelu ukljucili VoLTE kroz paket,da mi ne radi jer sam na Custom romu..Sobzirom da nekim ljudima radi na Xiaomi telefonima bilo da su u Yettelu ili A1?
 
Moguce je... Recimo ja sada na A12 na Oneplus nemam vise opciju VoLTE , niti mogu preko Logkit app da je aktiviram...
 
Sinoc, citajuci temu sam ukljucio VoLTE.
Malopre, obavim poziv, i vidim da stoji LTE.

Nisam zvao korisnicki servis nikad da ga aktiviram.
13 Pro iOS 15.4 carrier 50.0
 
I meni radi. 😃
 

Prilozi

  • CE7649B2-319E-4A49-ABA7-F343AECA58C8.png
    CE7649B2-319E-4A49-ABA7-F343AECA58C8.png
    454.8 KB · Pregleda: 187
I kod mene radi na IP13 Pro a da nikoga nisam zvao niti se prijavljivao, samo proradilo… Takodje, pojavile se dve opcije za 5g, 5g on i 5g auto 😳
 
I kod mene radi na IP13 Pro a da nikoga nisam zvao niti se prijavljivao, samo proradilo… Takodje, pojavile se dve opcije za 5g, 5g on i 5g auto 😳
To je zato što je Apple već sertifikovao naš A1 za 5G, što znači da čim bude pušten 5G u Srbiji trebalo bih odmah da radi na iPhone-u.
 
I dalje bez VoLTE-a...


Mreze.jpg
 
Bitno je da radi. Mts je zvanično pustio VoLTE na iPhone, više ni ne iskače obaveštenje da mreža nije sertifikovana, a Apple još nije ažurirao svoj sajt za mts...
 
  • Like
Reagovanja: uji
I kod mene ista situacija, prešao sinoć sa MTS U A1, u MTS mreži VoLTE radio bez problema, u A1 za sada ništa prave se ludi...
 
Izgleda da je pusteno je za sve korisnike.

Proveri sa 1234
 
Poslali su mi sms poruku da je aktivirana usluga ali sve sam pokušao i dalje ne radi...
 
Zovi ih da ti aktiviraju ponovo, meni su morali tri puta da aktiviraju dok je proradilo.
 
Zovi ih da ti aktiviraju ponovo, meni su morali tri puta da aktiviraju dok je proradilo.
Zvao sam opet danas da uključe, pa sam dobio sms da ne mogu da aktiviraju, a u subotu sam dobio sms da je usluga aktivirana... dve kontradiktorne informacije u roku od 2 dana.
 
Ja imam telefon koji je sigurno na njihovoj listi podržanih uređaja, pa opet dva puta se desilo da mi stigne SMS da je usluga aktivirana, a nije radilo. Onda iz trećeg pokušaja proradi. Kako, zašto, nemam pojma.
 
Ja sam u mts-u na redmi note 8t dobio VoLTE uslugu jos pre godinu dana i radila je odlicno, aprila meseca presao sam u A1 na neo15 tarifu i uzeo telefon redmi note 11 i kazu da nemaju za taj uredjaj podesavanja , samo za samsung, huawei i xiaomi ali modeli u extra klasi. Znaci A1 je takav krš od mreže da veći krš ne postoji .
 
@dejan73.vr ja sam pozvao operatera sa Samsung A30s i tražio da mi uključe VoLTE (on je na spisku). Kroz par sati nakon aktivacije, karticu sam vratio u Mi 9 SE i ostao je aktivan. Takođe radi i u Redmi Note 11, s tim što na njemu nemam kašnjenje prilikom slanja sms-a.
 
Ja sam u mts-u na redmi note 8t dobio VoLTE uslugu jos pre godinu dana i radila je odlicno, aprila meseca presao sam u A1 na neo15 tarifu i uzeo telefon redmi note 11 i kazu da nemaju za taj uredjaj podesavanja , samo za samsung, huawei i xiaomi ali modeli u extra klasi. Znaci A1 je takav krš od mreže da veći krš ne postoji .
Realno Volte je krs na svim mrezama. Eh steta sto Skype ne postoji to je bio VOLTE pravo reci. Secam se tamo negde 2006/2007 kad sam prvi put probao. Nikad nista ni HD pozivi niti VOLTE i gluposti nisu mogli da nadmase tu uslugu. Brza uspostava je i od VOLTE-a bila...
E to je bilo zlatno doba tehnologije i onda svi znamo sta se desilo preko bare da ne spominjem zlo sa jabukom sto je izaslo iz podzemlja i unistilo kvalitetne usluge. Mogu misliti gde bi sad bili da se jabuka nije pojavila...
 
Realno Volte je krs na svim mrezama. Eh steta sto Skype ne postoji to je bio VOLTE pravo reci. Secam se tamo negde 2006/2007 kad sam prvi put probao. Nikad nista ni HD pozivi niti VOLTE i gluposti nisu mogli da nadmase tu uslugu. Brza uspostava je i od VOLTE-a bila...
E to je bilo zlatno doba tehnologije i onda svi znamo sta se desilo preko bare da ne spominjem zlo sa jabukom sto je izaslo iz podzemlja i unistilo kvalitetne usluge. Mogu misliti gde bi sad bili da se jabuka nije pojavila...
Kako misliš Skype ne postoji?? :oops:
Ja ga i dalje koristim (i na WinowsPhone-u i sada na Android-u) i silim svakoga da ga stavi i koristi za pozive, jer ni WhatsApp, Viber ili Messenger nemaju taj kvalitet zvuka (i slike!) i pouzdanost prenosa.
E to što su ga većina napustili iz xy razloga, to... :rolleyes:
 
Evo i kod mene stigla SMS Moša poruka, a pominju Xiaomi, iako ne znam koje modele (ja imam dva broja i telefona, POCO F3 i X3 PRO):
Dragi korisnice, nazalost nismo u mogucnosti da realizujemo Vas zahtev. Cilj nam je da svim nasim korisnicima omogucimo uslugu obavljanja poziva preko 4G LTE mreze ali kako se realizacija vrsi po fazama u ovom trenutku VoLTE usluga je dostupna svim nasim postpaid I poslovnim korisnicima uz odredjene modele Samsung, Huawei, Apple I Xiaomi telefona. Kada su u pitanju ostali uredjaji ocekujemo u narednom periodu odobrenje od strane proizvodjaca kako bi VoLTE usluga mogla da se aktivira uz sve modele. Vas A1
Toliko o tome...
Ali cimaću ih još! 😁😅
 
Kako misliš Skype ne postoji?? :oops:
Ja ga i dalje koristim (i na WinowsPhone-u i sada na Android-u) i silim svakoga da ga stavi i koristi za pozive, jer ni WhatsApp, Viber ili Messenger nemaju taj kvalitet zvuka (i slike!) i pouzdanost prenosa.
E to što su ga većina napustili iz xy razloga, to... :rolleyes:
Mislim ne postoji u smislu da ga malo ko koristi a pri tome je sad Microsoft. I unistili su integracijom korisničku bazu. Ljudi su otisli na viber i Whatsapp jednostavno.
Ali i tad je imao neprikosnoveni kvalitet. Secam se na N95 običan poziv ok dobar zvuk. Skype poziv. Ultra mega giga super sound zvuk. Zato kažem ja se sećam kako je iPhone stigao godine su prošle da se vrati taj nivo tek na s6 i kasnije se malo to dovelo u red.
A ovo sa volteom. E ovo ono. Onaj telefon ovaj telefon i gluposti.
 
Mislim ne postoji u smislu da ga malo ko koristi a pri tome je sad Microsoft. I unistili su integracijom korisničku bazu. Ljudi su otisli na viber i Whatsapp jednostavno.
Ali i tad je imao neprikosnoveni kvalitet. Secam se na N95 običan poziv ok dobar zvuk. Skype poziv. Ultra mega giga super sound zvuk. Zato kažem ja se sećam kako je iPhone stigao godine su prošle da se vrati taj nivo tek na s6 i kasnije se malo to dovelo u red.
A ovo sa volteom. E ovo ono. Onaj telefon ovaj telefon i gluposti.
A onda se slažemo, samo to kako si napisao je zvučalo suprotno.. 😁

Inače ako neko ima i zna da mu je VoLTE uključen i radi na POCO F3 i X3PRO neka javi, da znam da ih još više cimam!! 🧐
 
Aktivirali mi juce kao VoLTE na moj zahtev(Xiaomi Mi 10). Rekao sam da imam samsunga da ne bi smarali. Elem, stigla mi poruka, upalio VoLTE u podesavanjima, odradio restart / airplane on/off 10 puta, ne vredi, ne radi i dalje..
 
Nazad
Vrh Dno