Šta je novo?

[A1] VoLTE

Mislim da je za volte regionalna podešavanja kriv i sam Google tako sam bar našao informacije kada sam tražio za moj telefon koji je kupljen od operatera koji ima volte podržano a nema je nigde u opcijama da se uključi.

Volte je praktično diseblovan u samom androidu.

Dobio sam volte kada sam i instalirao shizuku app i pixel ims

Instalirate i samo pratite uputstva prilično je prosto
stigao apdejt za android 14 na telefon, i Volte odjednom radi
Ja lepo kazem da je to u samom androidu zatvoreno.
ako vam je provajder aktivirao volte dalje mozete sa ovom gore aplikacijom da aktivirate.
 
Poslednja izmena:
Evo dobio sam odgovor na zahtev za VoLTE. Stigao mi je SMS da je VoLTE aktiviran na mom broju. Sad samo nemam gore ikonicu da je prisutan postoji mogućnost zbog toga što koristim custom rom neki bug da ne prikazuje. Ali kad se otvori onaj meni kucanjem ovog koda ##4636## može se videti da je aktivan. Takođe IMS je bio "unregistered" nakon aktivacije VoLTE stoji uredno "registered" i VoLTE - available.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240307-141230_Phone_Services.png
    Screenshot_20240307-141230_Phone_Services.png
    135 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot_20240307-123836.png
    Screenshot_20240307-123836.png
    171.7 KB · Pregleda: 78
Evo dobio sam odgovor na zahtev za VoLTE. Stigao mi je SMS da je VoLTE aktiviran na mom broju. Sad samo nemam gore ikonicu da je prisutan postoji mogućnost zbog toga što koristim custom rom neki bug da ne prikazuje. Ali kad se otvori onaj meni kucanjem ovog koda ##4636## može se videti da je aktivan. Takođe IMS je bio "unregistered" nakon aktivacije VoLTE stoji uredno "registered" i VoLTE - available.
Pa probaj nazovi nekog i napravi speed test ili skini net monster aplikaciju pa vidi na cemu si dok pričaš.
 
Ubacivo sam kasnije karticu u Samsung A52s na njemu ima ikonica ona tako je definitivno aktivan VoLTE na mom broju. a to sto kod mene nema moguce i do custom rom-a neki bug ali najbitnije da je aktivan i da radi. imam tu app netmonester. nisam to probao da zovem nekog testiracu i to ovih dana.
 
Na LineageOS srecom ne postoji VoLTE ikonica, licno smatram da samo nepotrebno trosi mesto. Svakako VoLTE radi na Poco F3 bez problema na Lineage OS-u.
 
Ja koristim Poco f2 pro sa paranoid Android 13 Topaz. To je najbolji custom rom za ovaj uređaj dosta stabilan i radi dobro čak se lik iscimao da ubaci MIUI kameru. Lineage je loš po meni probao sam jednom i to je to nestabilan pola stvari mi nije radio kao što je GPS i kamena tako da to su moji utisci + što se ažurira svake nedelje to mu dođe kao da koristim alpha verzije nekog OS-a. No to ovde nije sad tema da raspravljamo ima drugi topic vezan za ovu temu. U svakom slučaju VoLTE radi sve što sam uradio je da sam poslao par poruka na chat support i to je to samo sam slagao za model kao što je neko predložio ovde ali da bude nešto približno mojem uređaju i to je to.
 
A, bez VoLTE, ukoliko je 4g signal slabiji za red veličine od 3g, da li ima nekog efekta na kvalitet poziva staviti mrežu u 3g mod?
 
Šta bi tačno trebalo da se vidi i desi tokom poziva ako gledamo u netmonster app. Da li bi trebalo da se uređaj poveže samo na 1800 ili 800mhz tj na jedan access point umesto 2 ili 3 ono kao gubi agregaciju? Ovako izgleda kod mene recimo kad nije poziv u toku. Jel moze neko detaljnije objašnjenje?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240308-171215_NetMonster.png
    Screenshot_20240308-171215_NetMonster.png
    93.5 KB · Pregleda: 68
Šta bi tačno trebalo da se vidi i desi tokom poziva ako gledamo u netmonster app. Da li bi trebalo da se uređaj poveže samo na 1800 ili 800mhz tj na jedan access point umesto 2 ili 3 ono kao gubi agregaciju? Ovako izgleda kod mene recimo kad nije poziv u toku. Jel moze neko detaljnije objašnjenje?
Da, jel imas mogucnosti da obavis poziv i da proveris.
 
Ništa zvao sam drugi broj isto u A1 mreži gore mi i dalje tokom poziva stoji 4G i u netmonster stoji da je zakačen na 1800mhz bandu.
Vidim ima VoNR opcija vamo u developer settings stoji sivo sad dal je to zato što uređaj ne podržava VoNR ili je to zato što nemamo još 5G mrežu?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240312-134035.png
    Screenshot_20240312-134035.png
    157.8 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_20240312-134038_Settings.png
    Screenshot_20240312-134038_Settings.png
    22.8 KB · Pregleda: 32
Pa ak
Ništa zvao sam drugi broj isto u A1 mreži gore mi i dalje tokom poziva stoji 4G i u netmonster stoji da je zakačen na 1800mhz bandu.
Vidim ima VoNR opcija vamo u developer settings stoji sivo sad dal je to zato što uređaj ne podržava VoNR ili je to zato što nemamo još 5G mrežu?
ako je 5G telefon verovatno je zbog mreže.
Da to je nema agregacije. Mislim nije da je neki deal braker ali interesantan efekat da nema agregaciju tokom poziva
 
Meni ovo od juce aktivirano iako nisam slao nikakav zahtev. Pise da se nece naplacivati dodatno inace nemam pojma ni sta je to.. :)
 
Meni ovo od juce aktivirano iako nisam slao nikakav zahtev. Pise da se nece naplacivati dodatno inace nemam pojma ni sta je to.. :)
Ukratko rasterecuju 2G i 3G. Posebno 2G jer A1 deli spektar na 2G. Tako da bolje korisnike da prebace na 4G mrežu za razgovore. I tako dobijaju konkurentnu ponudu isto. U suštini bolji zvuk i brža uspostava veze.
 
Nazad
Vrh Dno