Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Pa više ih ima samo WiFi, nego kombinaciju WiFi i LAN povezivanja, dakle govorim samo o ovim koje rade uz aplikacije zasebno od onih kombinacija sa snimačima i sl.
 
Blagodarim, bitno mi je samo da aplikacija radi toliko da mogu psima da podviknem ako počnu da prave neka sranja po kući.
 
Čak bi mi možda odgovarala i samo neka aplikacija sa kojom bih mogao stariji fon ili tablet da namontiram kao tu sobnu kameru, ali i aplikacija ima milion kao i kamera, ne znam šta da probam, a nemam baš svo vreme sveta.
 
Da takva resenja "piju vodu", propali bi mnogi proizvodjaci. Ko bas ima volju i strpljenje, moze da se igra i eksperimentise u nedogled, ali tu nema neke ustede. Ustedis mozda 50-100€, ali dok to napravis da radi kako si zamislio izgubis 10 dnevnica sa druge strane i pitanje je sta si napravio. Mislim da je najekonomicnije odmah kupiti nesto provereno sto ce odmah i pouzdano funkcionisati i zavrsen poso.
 
Ja koristim i Imou kamere i mogu potvrditi, da su solidne za te pare.
Inače imaš na nekim wifi kamerama i RJ45 konektor ( ženski ) za LAN.
 
Bitno mi je samo da je slika kakva takva, da ima audio dvosmerna komunikacija i aplikacija ne crashuje i ne baguje previse. Hvala svima za pomoc.
 
Šta mislite o OVOJ kameri, da li je to stvarni full color (koristi IR) i noću i da li vredi?
 
full-color znaci da ima ugradjen senzor za tu tehnologiju. Ta nije IP kamera i znaci da mora da se prikljuci na dvr. Sta ko misli nije toliko bitno jer sve zavisi u kojim uslovima ce kamera raditi i sa koje daljine ce se nadgledati neki prostor i kako ce se videti zeljeni detalji. Nisu najbitnije ni cena ni karakteristike, nego da snimis ono sto zelis u zadovoljavajucem kvalitetu.
 
Snimam dvoriste oko 25m i ulicu ispred kuce. Znam za DVR da je potreban za tu kameru. Mene zanima kakav je snimak nocu sa tim full-color, bez svetla i bez njenog LED-a, u odnosu na klasicne koje prebace na crno belu sliku?
 
to jedino da probas pa da uporedis, ova ne moze da se prebaci na crno belo. Svakoj je potrebno neko minimalno osvetljenje, koje moze biti i zasebno.
 
ova ne moze da se prebaci na crno belo.

Pa pise da "Poseduje inteligentnu IR SMD LE tehnologiju rasvete sa dometom do 40 m (Smart IR)"

Znaci da ima IR diode i bele diode, tako da moze da se bira.

U totalnom mraku slika je ostrija sa IR diodama, ali nema boje tj crno bela je slika, tako da stvarno mora da se proba koja je bolja opcija jer to mnogo zavisi od terena gde se snima.
 
pa gde postoje obe varijante navodi se osetljivost posebno za C/B, posebno za color, dok ovde navode samo jedan podatak. Ne mesaj rasvetu sa tipom senzora.
 

Ova kamera ne poseduje IR osvetljene već samo dve LED diode, tako da joj je noću da bi snimala u koloru ipak potebno koliko toliko neko osvetljenje... e sada je samo na tebi da odlučiš da li će to da budu te njene dve LED diodice ili neki dodatni reflektor!
 
Snimam dvoriste oko 25m i ulicu ispred kuce. Znam za DVR da je potreban za tu kameru. Mene zanima kakav je snimak nocu sa tim full-color, bez svetla i bez njenog LED-a, u odnosu na klasicne koje prebace na crno belu sliku?
Imam ja tu kameru . Za boju potrebno minimalna svetlost ili da ukljucis dve bele led.
 
Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa odjavom Hikvision dvr-a sa naloga. Kupio sam korišćeni dvr, resetovao sve i radi u lokalu. Prodavac ne zna detalje svog naloga na serveru i ne mogu da ga osposobim za daljinski pristup, odnosno dodam na svoj nalog. Opcija unbinding ne funkcioniše i dobijam poruku da uređaj ne podržava unbinding.
 
Jel ima clear CMOS pinove na ploči?
Ako ima spoji ih, ako nema...zeznuto će biti
 
Vratio sam ga na fabrička podešavanja i stavio svoju šifru, ali ne mogu da ga dodam na svoj nalog. Serijski broj dvr-a je vezan za mejl adresu prethodnog vlasnika a po njihovim pravilima dvr može biti vezan za samo jednu adresu.
 
Snimam dvoriste oko 25m i ulicu ispred kuce. Znam za DVR da je potreban za tu kameru. Mene zanima kakav je snimak nocu sa tim full-color, bez svetla i bez njenog LED-a, u odnosu na klasicne koje prebace na crno belu sliku?
uymi IP veryiju te kamere, koja ide na sd karticu, pa ces eliminisati dvr... ako hoces poslacu ti u privarnu poruku kako snima nocu sa ukljucenim diodama...
Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa odjavom Hikvision dvr-a sa naloga. Kupio sam korišćeni dvr, resetovao sve i radi u lokalu. Prodavac ne zna detalje svog naloga na serveru i ne mogu da ga osposobim za daljinski pristup, odnosno dodam na svoj nalog. Opcija unbinding ne funkcioniše i dobijam poruku da uređaj ne podržava unbinding.
odnesi dvr kod nekog od nasih distributera, oni ce ti to zavrsiti, meni se odradili na par uredjaja tako, jer imaju direktan kontakt sa Hik korisnickom podrskom...
Mislio sam samo dve kamere koje bi se povezale na neku svoju aplikaciju, ali ne znam da li je moguće imati dve kamere na jednoj aplikaciji, s tim da nije neophodno da vidim obe u isto vreme. Ako to nije izvodljivo, onda bih morao uzeti dve različite i svaku na po jednu aplikaciju.
poslacu ti link za neke kineyare sto koristim za te varijante, ima cloud opcija, par dolara i snima 7 dana, ne treba ti kartica, malo trosi upload al sta sad, saljem ti u pp, kartice u tim kineskim imaju kratak rok trajanja, a cloud opcija dobro radi
 
Poslednja izmena:
Jel ima neka kamera/brend koja snima na karticu i imas sve opcije da joj pristupis, crtas "active area", limite, prepoznavanje objekata, a ne da te uslovaljava da kupis njihov subscription sa ovu ili onu opciju?
Ili mora da kupujem dvr/nvr za to?
 
Svaka IP kamera to ima koliko znam.
Subscription kupujes zbog snimanja na cloud a ne na karticu, tj da ne bi koristio karticu.

A kako to sve radi u praksi zavisi od softvera te kamere, skuplje su po pravilu bolje.
genericki kinezi su ocajni po tom pitanju.
 
Ima li neko iskustva oko povezivanja ovih klasicnih wifi ip kineskih kamera na NVR uredjaj, konkretno imam par komada rade ok, ali bih voleo ipak da mi to sve bude povezano na snimac u kuci, na kamerama pise da su onvif.
 
Gledam da uzmem neki jeftiniji NVR ima ih na KP od 3000 din pa navise, zbunjuje me sto na nekima pise kao podrzava kamere do 5 mpx a na nekima ne pise to, meni su 8 mpx, ne znam da li to ima neke veze
To bacanje para. Imam i ja kineza od 8 i plus mpx a nema ni 1 krsten mpx
 
Evo da podelim moje iskustvo sa vama znaci kupio sam Imou Bullet 2 od 4 mp kamere vise komada i sad imao sam problem sa strujom posto nisam imao na tim delovima gde su montirane struju u koju bi ukljucio adaptere od kamera.
Problem je resen sledecim uredjajima kupit je
Cudy FS1006P PoE+ i Poe Splitter evo kamere rade vec 7 dana bez problema sirena i svetlo rade istovremeno bez da se uredjaj ugasi zbog nedostatka struje preko utp kabela a dc adapteri vise nisu potrebni.

Moderator update: nema razloga za prozivke. Važno je da si potvrdio da radi.
 
Nazad
Vrh Dno