Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

da naravno to sam i komentarisao u prethodnom postu, i nije mi jasno zasto navodis vertikalni ugao
Za sta ti je on bitan?


mada je i upitno kako na okruglom socivu vertikalni i horizontalno FOV nemaju isti ugao, a da to nije posebno napomenuto negde, jer bi bila deformisana slika.

Ona moja slika gde se objasnjava FOV je sa dahua sajta.
 
Napisao je sta zeli da vidi, od glave do praga. Slika je uvek manje ili vise deformisana, ali je najbitniji sadrzaj.
 
Da, ali sam pitao za kamere sa objektivom 2,8mm, a ne 3,6 o kojima ti sve vreme pričaš. Samo sam pitao da li je možda 3,6mm bolji izbor.
a sta radi oftamolog kad ti trebaju naocare ? Pa menja dioptrije dok ne ugodi. Zato i govorim da nije sve jedno. Neces sirokougaonu ? Pa i 2.8mm je sirokougaona. Neces da gledas zidove ? To ces malo teze da resis, nije nemoguce, ali na ustrb slike. Dahua ima 50 modela od 2.8mm, mozda i vise. Ako ti je sve jedno i meni je. Radice koju god da kupis. Evo jedne slicne situacije na videu, ali spolja, kamera je 2.8mm:
 
Jao brate, koliko si naporan, pa makar bilo i u dobroj nameri... :)

E, usput, poručena 2,8mm kamera (IMOU IPC-D52MIP), a ovaj snimak koji si postavio iznad pokazuje taman negde idealan kadar za ono što meni treba. Ja mogu i još malo da spustim objektiv ka dole i biće savršeno.
 
Jao brate, koliko si naporan, pa makar bilo i u dobroj nameri... :)

E, usput, poručena 2,8mm kamera (IMOU IPC-D52MIP), a ovaj snimak koji si postavio iznad pokazuje taman negde idealan kadar za ono što meni treba. Ja mogu i još malo da spustim objektiv ka dole i biće savršeno.
Uopšte nije naporan! :)
Čovek samo pokušava da objasni da se kamere sa 2,8mm i 3,6mm koriste za različite namene.
Na snimku vidiš da je 2,8mm širokougaona i to je ok za ulazna vrata i taj deo ispred vrata, ali ako ti je potrebna kamera koja će pokrivati samo ulaz u dvorište sa ulice e onda uzimaš kameru sa 3,6 mm i više, jer će tada kamera biti fokusirana na taj deo koji je malo dalje... ;)


U principu 2,8mm u većini završava posao na blizinu, dok sve što je malo dalje ide se na 3,6mm i više.
 
na stranu sto to verovatno nema nigde na stanju...
Ima, samo te nije interesovalo i ne pratis trziste.

Po vec postavljenim i skupljim kamerama, koje pratim preko aplikacije, vidim da je ogromna razlika i kako je postavljena. Ako nema odgovarajuce osvetljenje i ako nije dobro proverena distanca i funkcionalnost, slika moze biti jako losa, a osobe u kadru neprepoznatljive.

Meni je mnogo lakse da na neko pitanje odgovorim lakonski i postavim link i necu biti naporan. Ali i cipele kad kupujes, gledas i probas vise pari i tek onda odlucujes da li ti odgovaraju. I opet ne znaci da ce dobro posluziti, mozda ce pustati vodu ili se brzo raspasti. Sa kamerama je jos veci problem i nije jedan.

Da li ste primetili da je na nekim raskrsnicama postavljeno i po desetak kamera ? A mogla bi i jedna, sve zavisi ko je sta zamislio da ostvari.
 
Poslednja izmena:
Ima, samo te nije interesovalo i ne pratis trziste.

Po vec postavljenim i skupljim kamerama, koje pratim preko aplikacije, vidim da je ogromna razlika i kako je postavljena. Ako nema odgovarajuce osvetljenje i ako nije dobro proverena distanca i funkcionalnost, slika moze biti jako losa, a osobe u kadru neprepoznatljive.
Naravno da me interesovalo i znam razliku...
kad vec pricas o prepoznatljivosti osoba iz kadra... mene zanima zasto coveku preporucujes 1.8mm za hodnik koji mu je ispred vrata?
 
Naravno da me interesovalo i znam razliku...
kad vec pricas o prepoznatljivosti osoba iz kadra... mene zanima zasto coveku preporucujes 1.8mm za hodnik koji mu je ispred vrata?
Nisam mu ja nista preporucio nego sam pokusao da objasnim sta se koristi za snimanje iz blizine u takvim situacijama. I tu postoji vise opcija u zavisnosti od situacije.
Imam istu situaciju na jednoj kameri u aplikaciji, ona je bukvalno na metar od ulaznih vrata i lica su prakticno neprepoznatljiva i slika nije kompletna. Sve zavisi kakav si majstor da kupis sta ti treba i da postavis najbolje sto se moze, a zatim dolaze i podesavanja parametara.
 
samo ne rece koji objektiv imas na toj istoj situaciji?
Pa nemam ja, to je kamera od ulaza u soliter. 2,8 po mojoj proceni, ali je nesrecno izabrana pozicija kamere, pa joj svetlo nije odgovarajuce. Potrebna je i kompenzacija pozadinskog osvetljenja, BLC. I tu mnogi grese.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kako da se vrati osd meni na dahua kameri? Stariji ljudi malo cackali po podesavanjima i sad nikako da se pokaze osd meni. Probao sam i na yt sto sam nalazio za taj ulazak u osd ali ovde jednostavno to ne radi. Ne pokazuje taj meni. Promenjen je CAM Standard u SD i samo snima u rezoluciji 960x576 i sad ja to ne mogu da promenim u osd meni jer ga nema. Tacnije nema ga kad pokrenem. Jer nemam pojma sta je iskljuceno/uljuceno i promenjeno.
 
Mozda je prebacena u AHD, tu vise nema pomoci osim da se prebaci rucno, preko programatora za kamere. Imao sam slicnih problema, ali sam uspeo nekako da resim to.
I za nestrucne ljude je obavezan korisnicki nalog bez mogucnosti cackanja. A admin nalog za onog ko zna nesto.
 
Zna li neko kako da se vrati osd meni na dahua kameri? Stariji ljudi malo cackali po podesavanjima i sad nikako da se pokaze osd meni. Probao sam i na yt sto sam nalazio za taj ulazak u osd ali ovde jednostavno to ne radi. Ne pokazuje taj meni. Promenjen je CAM Standard u SD i samo snima u rezoluciji 960x576 i sad ja to ne mogu da promenim u osd meni jer ga nema. Tacnije nema ga kad pokrenem. Jer nemam pojma sta je iskljuceno/uljuceno i promenjeno.
ako si blizu ns pozajmicu ti programator
 
Interesuje me da li je neko stavio wifi kameru iznad vrata, tipa u cosku stambene zgrade (hodnik)! Hteo bih da snima full hd, ako mozete preporucite mi neku sa aliexpresa! Hvala

Ne mora da bude nesto upadljiva!
 
Jel mora AliExpress ?

Ima kod nas solidnih kamera za spolja. Na primer TP-Link Tapo C310 za 6400 din.
 
Da li neko zna način kako bi mogao da dahua dmss dobijem na Google home ili Google nest hub?
 
citam po netu, moye ali samo da prikazuje substream, ali i to je njakanje namestiti, mora h264 pod slabim bitrate...
 
Sta moze da se desi ako se neko kog ne poznajem poveže na moju wifi kameru?
 
Sta moze da se desi ako se neko kog ne poznajem poveže na moju wifi kameru?
Najblaža varijanta je da gleda tvoju kameru. Najgora varijanta je da ti kroz kameru pristupi lokalnoj mreži.
 
Zar ne može da se zaštiti na neki način.?
Može.

Ako je sistem već kompromitovan, promeni šifre na sve naloge koje poseduješ a pogotovo e-mail naloge. Nakon toga, promeni WiFi password i prebaci se na WPA3 ako ga access point ima i ako ga kamera podržava. Nabavi neki napredniji router koji podržava VLAN i postavi kamere na odvojeni subnet koji je izoliran od ostatka mreže. Ako se kameri pristupa od spolja putem aplikacije, onda treba dozvoliti samo portove koji se koriste za komunikaciju.
 
Može.

Ako je sistem već kompromitovan, promeni šifre na sve naloge koje poseduješ a pogotovo e-mail naloge. Nakon toga, promeni WiFi password i prebaci se na WPA3 ako ga access point ima i ako ga kamera podržava. Nabavi neki napredniji router koji podržava VLAN i postavi kamere na odvojeni subnet koji je izoliran od ostatka mreže. Ako se kameri pristupa od spolja putem aplikacije, onda treba dozvoliti samo portove koji se koriste za komunikaciju.
Hvala
 
Narucio ove kamere preko telefona i zaboravim da kliknem na EU , Dali USA punjaci mogu da rade kod nas sa adapterom ili da sacekam da vidim sta pise 110-240 v 60-50hz
Uvek gledam al ovde brzinski
 

Prilozi

  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    568.9 KB · Pregleda: 31
  • KAMERA.png
    KAMERA.png
    517.1 KB · Pregleda: 33
Mogu.
 
Samo da dodam, ako piše na adapteru 110/240V 50/60Hz, onda mogu. Mada u poslednjih par godina, sve što je dolazilo iz USA, a imao sam u rukama, je upravo tako. Samo dodaš adapter i to je to.
 
Može.

Ako je sistem već kompromitovan, promeni šifre na sve naloge koje poseduješ a pogotovo e-mail naloge. Nakon toga, promeni WiFi password i prebaci se na WPA3 ako ga access point ima i ako ga kamera podržava. Nabavi neki napredniji router koji podržava VLAN i postavi kamere na odvojeni subnet koji je izoliran od ostatka mreže. Ako se kameri pristupa od spolja putem aplikacije, onda treba dozvoliti samo portove koji se koriste za komunikaciju.
mozes i ponovo da konektujes kameru, vratis na fabricka i postavis bolju admin sifru pa nece moci niko da se poveze osim tebe...
 
Nazad
Vrh Dno