Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Samo da dodam, ako piše na adapteru 110/240V 50/60Hz, onda mogu. Mada u poslednjih par godina, sve što je dolazilo iz USA, a imao sam u rukama, je upravo tako. Samo dodaš adapter i to je to.
Pretpostavio sam daje tako, nista kad stigne videcemo sta kako
 
mozes i ponovo da konektujes kameru, vratis na fabricka i postavis bolju admin sifru pa nece moci niko da se poveze osim tebe...
Što važi samo ako WiFi mreža ima WPA3. Šifra na WPA2 zaštićenom wireless-u je beskorisna.
 
Postoji li neka aplikacija na android tv os-u (amazon fire tv) ima mogućnost pregleda kamera i snimaka? Hikvision sistem.
 
Postoji li neka aplikacija na android tv os-u (amazon fire tv) ima mogućnost pregleda kamera i snimaka? Hikvision sistem.
mozes da ubais android aplikaciju , ali je koriscenje tuga, moci ce samo da ti sluzi za live view, uglavnom ces se napatiti da to namestis ako nema nativna apliakcija, moras preko usb da prebacis .apk, pa instaliras, obavezno mis i tastatura, kad mi neko to trazi, odustanem... imas na y gomilu snimaka pa se igraj
 
Evo uspio sam sa vlc playerom i rtsp streama ubaciti live kamere, snimke ne znam. Upravo da izbjegnem miša ovo radim. I instaliram apk svaki bez preko downloadera bez problema samo nemam aplikacije. :)
 
Što važi samo ako WiFi mreža ima WPA3. Šifra na WPA2 zaštićenom wireless-u je beskorisna.
Da, samo je pitanje i koliko kamera za sada podržava WPA3 protokol?

Noviji routeri podržavaju ali većina kamera je još uvek samo na WPA2 tako da nema svrhe...

 
Ne veruj svemu što nađeš na reditu. To je samo tuđe mišljenje. Iznenadio bi se koliko uređaja podržava WPA3. Na primer moja matora D-Link DCS-8302LH kamera ili super jeftini TP-Link P115 smart plug. Nigde u specifikacijama za smart plug to nije navedeno. A to nije mala stvar za one kojima je sigurnost bitna stvar.
 
Ne veruj svemu što nađeš na reditu. To je samo tuđe mišljenje. Iznenadio bi se koliko uređaja podržava WPA3. Na primer moja matora D-Link DCS-8302LH kamera ili super jeftini TP-Link P115 smart plug. Nigde u specifikacijama za smart plug to nije navedeno. A to nije mala stvar za one kojima je sigurnost bitna stvar.
Nije problem da samo kamera podržava WPA3, problem je da bukvalno svaki uređaj koji ti se povezuje na Wi-Fi mrežu mora da podržava WPA3!

Jer ako samo jedan uređaj (android tel, box ili nešto treće ne podržava) onda džaba cela priča oko sigurnosti WPA3, jer onda mora mod WPA3 + WPA2 koji je kako kažu potpuno isto ranjiv kao WPA2 mod.
Ja sve svoje uređaje takođe puštam i po MAC adresi pa valjda i to nešto malo znači - samo ne bih voleo da ulazimo u neku raspravu o teoriji zavere i velikom hakovanju kućnih Wi-Fi mreža! ;) :)
 
Poslednja izmena:
Imam wireles kameru Dahua IPC-HFW1430DS-SAW kojoj sam juce uradio update firmware-a i tek posle provalim i procitam u release notes da su izbacili opciju human detection.
Koristim je samostalno, bez NVR-a, snima na karticu, ne znam da li ta opcija uopste i funkcionise na taj nacin... Vidjao sam na YT da na snimcima sa kamera sa opcijom "human detection' kada detektuju ljude ima zeleni okvir oko njih, ovde to nije bio slucaj, mozda bi to radilo uz NVR...?! :unsure:
Da li je ovo neki downgrade sto se tice detekcije pokreta, pogotovo ljudi ili ne?
Znam da je ovo kamera sa nekim osnovnim podesavanjima i da nema te neke "inteligent detection"opcije, ali zavrsava posao.
Taman sam hteo da porucim jos jednu, i sad nisam siguran, ako ce losije raditi...:rolleyes:

I jos jedno pitanje... :)
Da li ova kamera moze da se napaja preko Poe switch-a ili preko Poe NVR-a, znaci da se ne koristi adapter koji dolazi uz nju?
 
Imam wireles kameru Dahua IPC-HFW1430DS-SAW kojoj sam juce uradio update firmware-a i tek posle provalim i procitam u release notes da su izbacili opciju human detection.
Koristim je samostalno, bez NVR-a, snima na karticu, ne znam da li ta opcija uopste i funkcionise na taj nacin... Vidjao sam na YT da na snimcima sa kamera sa opcijom "human detection' kada detektuju ljude ima zeleni okvir oko njih, ovde to nije bio slucaj, mozda bi to radilo uz NVR...?! :unsure:
Da li je ovo neki downgrade sto se tice detekcije pokreta, pogotovo ljudi ili ne?
Znam da je ovo kamera sa nekim osnovnim podesavanjima i da nema te neke "inteligent detection"opcije, ali zavrsava posao.
Taman sam hteo da porucim jos jednu, i sad nisam siguran, ako ce losije raditi...:rolleyes:

I jos jedno pitanje... :)
Da li ova kamera moze da se napaja preko Poe switch-a ili preko Poe NVR-a, znaci da se ne koristi adapter koji dolazi uz nju?
Da li si ažurirao na ovu verziju koju sam na slici zaplavio?

Nema PoE napajanje.

Dahua.png
 
Nije problem da samo kamera podržava WPA3, problem je da bukvalno svaki uređaj koji ti se povezuje na Wi-Fi mrežu mora da podržava WPA3!

Jer ako samo jedan uređaj (android, box ili nešto treće ne podržava) onda džaba cela priča oko sigurnosti WPA3, jer onda mora mod WPA3 + WPA2 koji je kako kažu potpuno isto ranjiv kao WPA2 mod.
Ne.

Nego se napravi poseban SSID samo za kamere koji će stirktno biti WPA3. Još ako je moguća segmentacija tipa da svaki SSID bude poseban VLAN, to je onda dodatni layer zaštite jer mreža od kamere nema dodirne tačke sa lokalnom mrežom. Kamere i ostale uređaje koji ne podržavaju WPA3 treba povezati kablom i u potpunosti deaktivirati WPA2. Uzmite bušilicu u ruke i nemojte žrvovati sigurnost zarad zgoditka.
Ja sve svoje uređaje takođe puštam i po MAC adresi pa valjda i to nešto malo znači - samo ne bih voleo da ulazimo u neku raspravu o teoriji zavere i velikom hakovanja kućnih Wi-Fi mreža!
Nema ovde niakvih teorija. WPA2 mreža nije sigurna i to je činjenica. Klinci to danas razbijaju koristeći aircrackNG za par minuta. Onaj ko je odlučio da zažmuri i da sve ove metode naziva teorijama zavere i preteranom nepotrebnom paranojom samo pokazuje koliko je nesvestan i koliko mu sigurnost nije bitna. Ali to nije problem tehničke prirode i tu nema pomoći.
 
Ne, azurirao sam tu prvu verziju sa liste...
Jesam li zasr'o nesto?!:oops::LOL:

Ne, azurirao sam tu prvu verziju sa liste...
Jesam li zasr'o nesto?!:oops::LOL:
Ma nisi ništa zeznuo, taj prvi firmware je samo za kamere koje su not branded Dahua logo pa se možda u nečemu razlikuje firmware.

Probaj ovaj što sam označio, da li sada posle ažuriranja kada uđeš u web interface kamere imaš negde dahua znak ili logo?
 
Ne.

Nego se napravi poseban SSID samo za kamere koji će stirktno biti WPA3. Još ako je moguća segmentacija tipa da svaki SSID bude poseban VLAN, to je onda dodatni layer zaštite jer mreža od kamere nema dodirne tačke sa lokalnom mrežom. Kamere i ostale uređaje koji ne podržavaju WPA3 treba povezati kablom i u potpunosti deaktivirati WPA2. Uzmite bušilicu u ruke i nemojte žrvovati sigurnost zarad zgoditka.

Nema ovde niakvih teorija. WPA2 mreža nije sigurna i to je činjenica. Klinci to danas razbijaju koristeći aircrackNG za par minuta. Onaj ko je odlučio da zažmuri i da sve ove metode naziva teorijama zavere i preteranom nepotrebnom paranojom samo pokazuje koliko je nesvestan i koliko mu sigurnost nije bitna. Ali to nije problem tehničke prirode i tu nema pomoći.
Sve je to savršeno ali za poseban VLAN ti je neophodan i upravljivi switch, da li zaista misliš da je za ljude kojima neko dođe i ugradi kamere važno da sem jednog ili dva PoE Switcha izdvoje još novca i za upravljivi switch...
Ima nas ovde šačica kojima je to važno i bitno ali garantujem ti da bar 95% ljudi koristi celu mrežu samo na jednom VLAN-u na kome se između ostalog nalaze svi AP i router Wi-Fi uređaji u kući.
 
Poslednja izmena:
Hajde da se složimo da se ne slažemo i da pustimo temu da ide dalje.
 
@zexoni70
Da, u pravu si, nije bio Dahua logo, bas sam se pitao koji treba da se ubaci, pa sam prvi sa liste, za sva 4 su iste release notes sto se tice funkcija, sta je dodato/oduzeto i ispravljeno.
Sad sam uradio update na taj koji si ti obelezio.

Samo nemam pojma da li je ovaj update ustvari korak unazad za ovu kameru, sto se tice detekcije...?!
Mozda da pronadjem stari FW koji je bio pre, pa da probam, ne znam da li moze downgrade na raniji firmware... :unsure:
 
@zexoni70
Da, u pravu si, nije bio Dahua logo, bas sam se pitao koji treba da se ubaci, pa sam prvi sa liste, za sva 4 su iste release notes sto se tice funkcija, sta je dodato/oduzeto i ispravljeno.
Sad sam uradio update na taj koji si ti obelezio.

Samo nemam pojma da li je ovaj update ustvari korak unazad za ovu kameru, sto se tice detekcije...?!
Mozda da pronadjem stari FW koji je bio pre, pa da probam, ne znam da li moze downgrade na raniji firmware... :unsure:
Probaj prvo ažuriraj sa onim označenim... pa ako i dalje nemaš human detection da onda tražimo prethodni.
Kod Dahua kamera može downgrade!
Trebalo bi ako je OK firmware da imaš ovako nešto:

Detection 1.jpg

Detection 2.jpg
 
Poslednja izmena:
Nema, izbacili su to.
Sreca uhvatio sam screenshot odmah po pocetku updejta na novi fw, tako da imam broj starog V2.800.0000000.17.R.230706.
Jedino sto sam brzinski izguglao je na ovom linku, ali nisam siguran, zbog ostalih oznaka...


Eeeh pitanje je da li je to pravi firmware!?
Tvoja kamerica spada u kamere da kažemo "nižeg" kvaliteta i koja koristi code name WX-Web-Hertz2!
 
Tražim kameru za nadzor parkinga i kapije ispred kuće. Sviđaju mi se funkcije Tapo c310/c325wb (snimanje na karticu, ne treba nvr, ne mora cloud, dvosmerni audio, sirena, alarm) ali me odbija to što nema PoE, morao bih da dovlačim i struju. Da li neko zna neke druge kamere sličnih karakteristika ali da mogu da rade preko PoE?
 
Tražim kameru za nadzor parkinga i kapije ispred kuće. Sviđaju mi se funkcije Tapo c310/c325wb (snimanje na karticu, ne treba nvr, ne mora cloud, dvosmerni audio, sirena, alarm) ali me odbija to što nema PoE, morao bih da dovlačim i struju. Da li neko zna neke druge kamere sličnih karakteristika ali da mogu da rade preko PoE?
PoE mogućnost je rezervisana samo za mid i high end segment koji cenovno daleko prevazilazi to što trebi treba. Osim Ubiquiti kamera, sve ostalo je nemoguće naći kod nas.
 
Tražim kameru za nadzor parkinga i kapije ispred kuće. Sviđaju mi se funkcije Tapo c310/c325wb (snimanje na karticu, ne treba nvr, ne mora cloud, dvosmerni audio, sirena, alarm) ali me odbija to što nema PoE, morao bih da dovlačim i struju. Da li neko zna neke druge kamere sličnih karakteristika ali da mogu da rade preko PoE?
Ovo resava tvoj problem, osim ako nije daleko pa pad napona...
 
Mnoge kamere imaju poe mogućnost i ako nije navedena u specifikacijama
 
Navedi mi barem 3 koje mogu da se kupe kod nas.
 
Dahua, Hik...
Za sve te kamere je navedeno da su PoE. Mene zanimaju one što je bakra naveo da imaju PoE, a da to nije navedeno.
Imou kamere takodje
Link ?
 
Ako si pratio temu već je pisano ovde da imou bullet podržava Poe i ako to nigde nije navedeno.
To su sve entry Level kamere uključujući i gore pomenute kojima to stoji i u specifikacijama.

 
Ima dosta modela sa PoE, imam ih i ja i dahua i hikvision ali ne koristim jer su zice u utp kablu jako tanke i to stvara otpor i pad napona na vecim duzinama. Zato i koriste 48v za takva napajanja, ali kao i u svakom poslu, sto jednostavnije manje se kvari.
 
Ima dosta modela sa PoE, imam ih i ja i dahua i hikvision ali ne koristim jer su zice u utp kablu jako tanke i to stvara otpor i pad napona na vecim duzinama. Zato i koriste 48v za takva napajanja, ali kao i u svakom poslu, sto jednostavnije manje se kvari.
Ne radi se o tome. Naravno da ima dosta PoE modela. To niko ne osporava. Problematična je izjava ovog tipa:
Mnoge kamere imaju poe mogućnost i ako nije navedena u specifikacijama
Koje su to "mnoge" kamere?

Ja sam bio vrlo skroman i jasan. Tražio sam da mi se navedu samo 3 različita proizvođača koje je moguće naći kod nas, da imaju PoE mogućnost, a da to nije navedeno u specifikaciji. Kao odgovor sam dobio link do jedne kamere za koju nigde nije navedeno da ima PoE. I sada ja, kao potencijalni kupac, treba da verujem da ta jedna kamera ima PoE mogućnost na osnovu izjave nekoga ko nije imao nikakav kontakt sa navedenim uređajem, i ko svoju izjavu bazira na izjavi drugog učesnika iz ove teme koji tvrdi da je to zapravo PoE kamera. Čak i da navedena kamera ima PoE, u šta čisto sumnjam. To je samo jedna kamera. Ne 3, ne mnogo, nego jedna. A to potvrđuje totalnu invalidnost gore navedene izjave.

Ni jedan proizvođač sa kojim sam se ja lično susreo nije imao PoE a da to nije bilo jasno navedeno ili čak ilustrovano. I da ne dođe do zabune, kad kažem PoE, mislim na pravu implementaciju 802.3af/802.3at/802.3bt standarda, a ne krpačine tipa Y spliter u koji se bode ispravljač i LAN kabl na jednom kraju, a onda se na drugom kraju konektor račva u RJ45 konektor i DC barrel jack. To nije PoE.
 
Nazad
Vrh Dno