Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Da li Imou kamere mogu da se prate i upravljaju preko dahua app gDMSS ?
 
Da , Mada ja koristim Imou aplikaciju na mob i komp nekako bolje i lakse ( bar meni )
U medjuvremenu sam nasao na youtube kako se povezuje, mada je diskutabilno da li se mogu podesavati kao na svom softveru. Na gDMSS app pratim dva dvr, pa bi bilo zgodno samo da dodam kameru, zgodno je da bude sve na istoj app. Hocu da dokupim neku wifi kameru za pomocnu gde mi nije zgodno da vucem kabl od xvr.
 
Eh, čekao sa zamenom kamera i veselo, sinoć mi neko ukrade tablice sa kola:


Na risiveru neka teška kina kao što se vidi, imamo još 2 kamere, jedna je snimala moj auto, ali je nosač "kljoknuo" pa je snimala drvo umesto ono što treba, sa otprilike iste razdaljine sa koje ova na snimku snima gore pozicionirani auto.
Da ponovim pitanje, za gore navedene situaciju kao na snimku, šta je najbolje rešenje, snimač je Dahua XVR4104HS-X, podržava AHD kamere 1080p rezolcije, ali snima u 1080N/720P?
 
Da ponovim pitanje, za gore navedene situaciju kao na snimku, šta je najbolje rešenje, snimač je Dahua XVR4104HS-X, podržava AHD kamere 1080p rezolcije, ali snima u 1080N/720P?
Najbolje resenje je da ugradis dobar alarm sa shock senzorom i da stavis jaku sirenu i kad se aktivira da rade sva 4 migavca.

A za kradju tablica moras odmah da prijavis policiji jer se ukradene tablice koriste za odlazak u kradju.
 
Mup je završen, alarm postoji, ali šok senzor ne reaguje na tako slabe stavri lap što je otvaranje mehanizma koji drži tablicu, to se otvori za 30 sekundi. Naravno sada će ići ili lepljenje ili pop nitne, ali ne menja stvar, voleo bih da jasnije vidim ko je ako se nešto ovakvo ponovi.
 
Mup je završen, alarm postoji, ali šok senzor ne reaguje na tako slabe stavri lap što je otvaranje mehanizma koji drži tablicu, to se otvori za 30 sekundi. Naravno sada će ići ili lepljenje ili pop nitne, ali ne menja stvar, voleo bih da jasnije vidim ko je ako se nešto ovakvo ponovi.
Od toga nemas nista jer ti niko nista nece nadoknaditi cak i da ga slikas kao za pasos. Imao sam i ja vise puta slicne probleme, ali ih brane i policija i sudije i tuzioci. To mogu javno da kazem jer imam pismenih dokaza. Znaci jedino da podesis shock senzor na osetljivije, on se moze podesavati.
A mozes staviti neku bolju kameru sa zumom, mada nista ne menja stvar.
 
Objaviš snimak na nekom lokalnom portalu, čisto radi svoje satisfakcije, ako već pravno ne služi ničemu.
 
Kod nas u Bosni se redovno objavljuju snimci nadzornih kamera na javnim portalima sa naslovima “pogledajte kako je lopov ukrao biciklo ispred stana” ili “ako neko zna ovu osobu koja je ukrala ovo neka javi …”. Ne govorim o snimku sa javne, nego privatne površine.
 
Od toga nemas nista jer ti niko nista nece nadoknaditi cak i da ga slikas kao za pasos. Imao sam i ja vise puta slicne probleme, ali ih brane i policija i sudije i tuzioci. To mogu javno da kazem jer imam pismenih dokaza. Znaci jedino da podesis shock senzor na osetljivije, on se moze podesavati.
A mozes staviti neku bolju kameru sa zumom, mada nista ne menja stvar.
Jeste, pa da svira alarm na prolazak psa ;)
Em što nervira komšije, em što on posle nekog vremena ogugla i ne obraća pažnju na alarm...
 
Jeste, pa da svira alarm na prolazak psa ;)
Em što nervira komšije, em što on posle nekog vremena ogugla i ne obraća pažnju na alarm...
Nece da divlja ako shock senzor postavis na plastiku i podesis osetljivost. Ako se postavi na limariju, onda ce divljati na svaku vibraciju. Kod mene ne divlja, imam ga 15 godina i nekoliko puta mi je to spaslo auto od kradje.
 
Ako ti je samo alarm nekoliko puta spasavao auto od kradje onda je u necem drugom problem.
 
Ako ti je samo alarm nekoliko puta spasavao auto od kradje onda je u necem drugom problem.
Problem je sto lopovi nisu u zatvoru, nego ih policija odmah pusta, da mogu dalje da obijaju. Tako su moj tada nov auto obijala dvojica koji su izasli iz zatvora. Onda ih je prijavio moj komsija koji je sve to gledao sa terase, pa i hapsenje na delu. To im je bilo peto hapsenje na delu od izlaska iz zatvora. Pozvali su me u policiju u 5 ujutru da dam izjavu i dok sam stigao tamo, oni su vec bili pusteni. I da ne pricam detalje, posle 15 godina mi je tuzilac poslao resenje o obustavljanju postupka jer nema dokaza. I mozes da mislis sta hoces, ali to nam je realnost u Beogradu. Ja verujem da su svi potplaceni i da funkcionisu veze bolje nego ikada do sada.
 
Da li na ovom snimacu mogu da se stave ip kamere? U pitanju je dahua xvr5104hs-I2
 
Možeš 2kom maks rezolucije 5MP
 
Bas tako, jeste zgodna mogucnost sto mogu da se zakace i IP kamere,
ali one su bukvalno duplo skuplje (dahua IP su verovatno i 3x skuplje) tako da ne znam koliko se isplati

U sustini ovi AHD sistemi se najvise stavljaju gde je potrebno postaviti vise kamera jer sistem ispadne dosta jeftiniji od IP sistema.

nema tu nekih pravila IP sistem ima svoje prednosti AHD je jedino u prednosti sa cenom ako ide vise kamera.
 
Da. Ako na primer zelis da instaliras kameru na fasadi i da ti snima kapiju i da raspoznajes lice na udaljenosti od na primer 10-15m, onda ti treba kamera sa nekim zumom 4 do 5X uvelicanja. Takva IP kamera, koja moze biti instalirana sa ili bez snimaca, kosta od nekih 190€ pa navise. Za pomenuti XVR snimac nema potrebe da kamera bude sa IP jer on to vec ima, pa se sa analognom kamerom sa istim zumom postize isti rezultat, a ta kamera kosta 90€.
Karakteristike su nesto drugo, to su kamere razlicitog tipa i ne mogu se uporedjivati, ali po kvalitetu slike AHD kamere ne zaostaju za digitalnim, pa dobijas i rezultat koji si zeleo da postignes.
 
Jel ima neka app za gledanje video nadzora na tv-u?(sbb eon u pitanju)
Imam Imou kamere i dahua app za pc.
 
Pokušavam da podesim kameru koja radi na 4G. Kamera radi sa mts i A1 karticom, ne radi sa yettel karticom (tamo gde zelim da je postavim imam samo dobru yettel 4g pokrivenost). Da li je neko rešio problem? Kamera je kineska...
 

Prilozi

  • IMG_20231218_195056.jpg
    IMG_20231218_195056.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 18
Pokušavam da podesim kameru koja radi na 4G. Kamera radi sa mts i A1 karticom, ne radi sa yettel karticom (tamo gde zelim da je postavim imam samo dobru yettel 4g pokrivenost). Da li je neko rešio problem? Kamera je kineska...
Stavi 4g ruter, pa povezi na wifi.
Jel ima neka app za gledanje video nadzora na tv-u?(sbb eon u pitanju)
Imam Imou kamere i dahua app za pc.
Ima, DMSS ali ne bih ti preporucio da hakujes sbb tv box. I kao sto vec napisa @bakara treba kameru otkaciti sa imou app.
 
Poslednja izmena:
Pa ovako... Treba mi pomoc oko sistema video nadzora. Ideja je sledeca:
Zivim u stanu. Zelim da stavim jednu kameru u podrum/ispred vrata mog podruma (komsije se slazu sa tim). Tu je plafon 2m visok, tako da ce kamera ici ili na plafon ili zid, videcu gde je bolja opcija. Treba da snima hodnik dugacak nekih 6-7m, sirina 1.5m, ali bitno je da snima ko vrsi nuzdu (i da ga odvrati od toga) ispred mog i komsijinog podruma do 3m od mesta gde bi bila postavljena kamera. U podrumu pomocu wifi extendera imam internet 50/50mbps (wifi extender ima lan port tako da ta kamera ne mora da bude wifi). Imam i struju, naravno...
Kamera treba da bude:
Vandal proof IP kamera, da snima u mraku, da verovatno snima samo kada detektuje pokret.
Gledao sam ovako nesto:
IPC-HDBW1230E-0280B-S5 (ili mozda cak 3.6mm verziju) ~ 7k rsd

E sad, pored toga, mozda ne odmah ali u nekoj blizoj buducnosti bih postavio i kameru ispred stana, a mozda i u stan jednu.
Kamera ispred stana i u stanu mora da bude wifi (da se wifi konektuje na mrezu pa preko mreze na NVR) da ne bih razvlacio lan kabl po zidovima, struju cu lako izvuci iz razvodnih kutija jer ce na tim mestima pored razvodne kutije biti i postavljena kamera.
nesto ovog tipa:
IPC-HDBW1430DE-SW-0280B Wi-Fi ~11k rsd

Pitanja koja imam su:
U slucaju kamere ispred podruma:
1. Da li mi je za ovu kameru (model koji sam gore napisao) neophodan NVR (koji ce mi svakako trebati kad budem postavio i druge kamere) ili postoji mogucnost da se snima na sd karticu ili direktno na PC koji je online 24/7? Cilj je da se snimku pristupa preko interneta i da moze da se vidi livestream preko neta.
2. Takodje, ta kamera treba da podrzava snimanje samo kada se detektuje neki pokret, da ne opterecuje storage bez potrebe. Mislim da ova to ima, jel da?
3. da li na jos nestp treba obratiti paznju?

U slucaju wifi ip kamere:
4. Ona se veze putem wifi na ruter/mrezu a onda se na NVR preko mreze snima sadrzaj? Da li sam dobro razumeo tehnologiju?
 
Poslednja izmena:
Bez problema rade i sa sd karticama, tako da ti, za prvo vreme ne treba NVR.
Ubaci 64Gb sd karticu [klase 10] i imaces, mozda i 6m zapisa, ako stavis snimanje na pokret i redovno brises paucinu sa kamere. Brise se najstarije , kad dodje do kraja kartice..Uz wifi modele ide ispravljac 12V i ona moze samo tako da radi, dok non-wifi modeli moze i 12V i Poe preko utp kabla.
PFA136 je nosac za kameru i stavi ga i u njemu da budu kontakti za povezivanje, nemoj najjeftiniju plasticnu "og" kutiju za elektro-instalacije.
Imas pristup preko racunara, sa Smart PSS, a mobilni je DMSS ili iDMSS [Iphone]
 
Nazad
Vrh Dno