Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Znam gledao sam, bas lepo rade i dobre rezultate imaju. Plus imaju i mikrofon. Imas bas klip kod vesica za 5mp i 8mp set pa uporedi.
Ne mogu da nadjem neki komplet od hikvision pa sam gledao odvojeno kamere i nasao DS-2CD1043G0-I(4MM)(C) Hikvision. Sad koji bi snimac mogao da stavim, ja sam mislio ovaj (Hikvision DS-7608NI-K1/8P(C)) al kontam da nije dovoljan (mozda i jeste nisam siguran). Predlozite neki POE snimac za ove kamere. (6 kamera mi treba)
Hikvision ima gomile kompleta, ali uopste nije dobro resenje imati sve iste kamere. Za pocetak je najbolje odabrati neki xvr h.265+ snimac i dobar hd, pre svega jer su analogne kamere dosta jeftinije i mozes ih kupovati svaku zasebno prema situaciji sta treba da ti snima. I PoE ti nece mnogo pomoci, videli smo u prethodnim postovima da ima i problema sa tim, nije sve tako lepo i lako kao u reklamama.
 
@popovics00
od one Reolink sam odustao jer sam naišao na youtube na snimak gde čovek opisuje kako se montira sa fabričkim
njenim postoljem sa koje kamerica veoma lako može da spadne...Veoma loše odrađeno čak ako je negde niže neko
je bez problema za minut može skinuti bez da mu treba neki alat ili da je čupa...neverovatno loš propust.

Ove kamerice ti nemaju ni audio ni neki alarm, nisu antivandal... istina ok su 4 mpx, snimač je ok tu još hdd neki mada
mislim da za manje para možeš proći kod Dahua? Možda da vidiš i pozoveš nekog ko se još bolje razume da ti da savet
na licu mesta i pre kupovine?
 
Na aliekspresu se cesto mogu naci dobri komentari o kvalitetu kamera, a na play store o aplikacijama. Na youtube takodje ima test snimaka, sto je dobro pogledati pre odluke o kupovini, mada nema bas za sve. U ono sto postavljaju trgovci i proizvodjaci ne treba mnogo verovati, svako hvali svoju robu.
 
Jedno pitanje imam solarnu 4g kameru na vikendici i da li ce biti dovoljno 10 gb mts 4g neta za mesec dana?
Da li kamere koriste upload ili download?
 
Zavisi koliko je gledas ili prozivas, ako nije namestena cloud opcija, bice ti dosta. Bitno je da snima na karticu, ali da znas, kinezare spaljuju te kartice dosta cesto, pad napona ili slicno zezne karticu, ili snima na karticu ali da pustis, treba da se otelis.
 
Da snima na karticu uzeo sam kingstonovu high endurance karticu imam tri godine garancije ja zadovoljan ako tolko izdrzi kartica i kamera (ls vision uzeta preko aliexpresa) ...
 
Pozdrav, skoro sam ugradio jedan sistem video nadzora Dahua pa imam neke problemcice i treba mi vasa pomoc.
Snimac je Dahua XVR5108HS-4KL-I3
I 3 modela kamera.
HAC-HDBW1500R-Z-2712-S2 5MP Starlight
HAC-HDW1239T-A-Led 2MP
HDW1200M-0280B
Problem je u slici koju dobijam, na svim kanalima je prisutna neka pikselizacija. Slike su prilično zamucene zbog toga i neki detalji se tesko vide (lice npr.)
Da li neko moze da predpostavi u cemu je rec?
Probao sam update firmware na poslednju verziju ali situacija je ista.
Evo jedne slike blago zumirane da bolje vidite o cemu je rec...
 

Prilozi

  • Screenshot_20221018-081408.jpg
    Screenshot_20221018-081408.jpg
    357.7 KB · Pregleda: 99
Pozdrav, skoro sam ugradio jedan sistem video nadzora Dahua pa imam neke problemcice i treba mi vasa pomoc.
Snimac je Dahua XVR5108HS-4KL-I3
I 3 modela kamera.
HAC-HDBW1500R-Z-2712-S2 5MP Starlight
HAC-HDW1239T-A-Led 2MP
HDW1200M-0280B
Problem je u slici koju dobijam, na svim kanalima je prisutna neka pikselizacija. Slike su prilično zamucene zbog toga i neki detalji se tesko vide (lice npr.)
Da li neko moze da predpostavi u cemu je rec?
Probao sam update firmware na poslednju verziju ali situacija je ista.
Evo jedne slike blago zumirane da bolje vidite o cemu je rec...
Da li snimač snima sa main stream-a, a ne sa sub...
 
Da li neko moze da predpostavi u cemu je rec?
Meni ovo deluje kao da je neko dirao PTZ podesavanja za sliku i ukljucio previse digitalnu redukciju suma ili nesto od tih brojnih opcija za sliku.
Stavi to na default pa vidi sta se desava.

Ili je prosto stavljen slab bitrate ili rezolucija, mi to sam jednog isecka ekrana ne mozemo da zakljucimo.
Ili ako je ovo iz aplikacije screenshot onda je ovo sto @zexoni70 kaze
 
1. Brzina interneta je 80/8 -supernova
2. Isecak je sa main stream-a
3. U PTZ podesavanjima nema tih opcija.
4. Kontaktirao sam servis i oni su mislili da je los bitrate i povecali ga
image_2022-10-18_185806027.png
Pre povecanja je bilo:
StreamCtrl - CBR
Bit Stream 2048Kbps i sve ostalo isto
Nakon toga je za nijansu bolje, ali se desava isto.
 
3. U PTZ podesavanjima nema tih opcija.
trebalo bi biti, ako nije vec nista od navedenog
okacicu ti sliku kako za svaki slucaj:

ides u PTZ pa na open menu, pa onda na ove kursorske tastere upravljas menijem koji ce se otvoriti na ekranu kamere.
prvo sve stavi na default pa onda cackaj....snaci ces se.

Mislim da je na image adjust nesto previse povecano, jer je to na slici digitalni sum.
Najbolje po danu da cackas.

Capture.JPG
 
Vratio sam na default, nema poboljsanja.
Da se razumemo, imam 3 seta video nadzora na 3 lokacije sa oznakama XVR5108HS-4KL-X i tamo nigde nisam imao ovakvu situaciju.
Ovaj 4. set je sa novom vezijom snimaca XVR5108HS-4KL-I3 i samo na njemu vidim te smetnje.
Jedina razlika u montazi je sto sam u ovom slucaju koristio napajanje sa opcijom UPS - https://www.gembird.rs/artikal/napr...ji-sa-opcijom-ups--bez-baterije-1-5a-ch--3729
I kod ostalih sam korisito obicne strujne adaptere 12V 2A za 2 kamere. Prvo sam mislio da napajanje pravi problem, ali u razgovoru sa kolegom shvatim da je on isto ugradjivao 4KL-i3 na jednoj lokaciji i da se tamo javio isti problem.
Ostaje mi jedina opcija da skinem moj snimac i odnesem tamo na probu.
 
Mozda je 8Mbps nedovoljan UL za sve kamere, ja bih ipak probao jednu po jednu. A to napajanje od 10A treba da je dovoljno za sve to navedeno.
A napajanje bi trebalo spojiti po dva para klemica za jednu kameru kako bi dobio jacu struju, da bude bar 1,5A po kameri. A mislim da na jednom paru klemica verovatno ne bi ni radile da to nisi prespojio.
 
Poslednja izmena:
Ovo napajanje trpi do 1.5A po kanalu (bar tako pise) a navedene kamere su max 5.5W sto je 0.5A sa oscilacijom napona +/-30% i tu ne vidim da ima problema.
Samo mi je cudna specifikacija napajanja, 1.5A po kanalu, broj grana 1 - 10A...
I to treba da probam, da znam koliko drzi baterija dok nema struje. Ali kad stignem.
 
Pa najcesce su izlaxi po 0,7A pa zato kazem, mada moguce je da je i tako kako pise ako ukupna potrosnja ne prelazi 10A. Meni se svidja dahua napajanje sa zastitom od prenapona, medjutim nema funkciju ups-a da mogu da mu dodam i bateriju. Kolko drzi zavisi od potrosnje ... Western Security ima isto od 10A i kad napon baterije padne na 10,5V on je iskljuci da bi je sacuvao od totalnog praznjenja i propadanja i da kad dodje struja moze ponovo da se aktivira punjenje.
 
Racunarski ups to resi, samo da ne bude smart ups... Oni nece da rade kada ne detektuju opterecenje. Samo obican ups. A onda tu dolazimo do problema, pisti dokle god radi na bateriji :D
Ovo napajanje sa opcijom upsa je ok, ne pisti kada nestane struje...
 
Kada si ubacivao update u dvr, jesi li ga resetovao na fabriku?
Imao sam nesto slicno, pre nekoliko dana...
pozz
 
Nisam ga vracao na fabricka posle update. Od jutros nova situacija. Ulazim na kamere, sve normalno, slika odlicna i nema smetnji...
 

Prilozi

  • Screenshot_20221019-071041.jpg
    Screenshot_20221019-071041.jpg
    391.4 KB · Pregleda: 76
Rano ujutru je mreza najmanje opterecena i imas punu brzinu.
 
Pa on snima travu, i žali se na digitalni šum 😂
 
Sub stream dosta u cif rezoluciji, bit rate 7-15 u oba strima i tip bit rejta cbr. U main stream ide puna rezolucija.
 
Da podelim jedno moje iskustvo ne znam da li je neko vec pisao o tome. Vec skoro dve godine imam Hikvision set kamera i dvr. I od samog pocetka se patim sa aplikacijom Hik-connect oko pustanja snimljenih dogadjaja, posle par premotavanja aplikacija se zamrzne i nece da radi. Tek skoro sam nasao i istalirao iVMS-4500 i sve fukcionise savrseno, sto puta sam premotavao i napred i nazad snimak i nijednom se nije zapucao snimak. U cemu je razlika da na ovoj starijoj aplikaciji sve radi savrseno, a na ovoj sto bi se reklo novijoj koju stalno azuriraju, nece.
 
Jedno pitanje za poznavaoce ove materije.
Znaci u kuci imam dve Imou Bullet 2C (4MP) i dve Imou Bullet 2 (4MP).
Problem imam sa ove dve Bullet 2 znaci sve kamere su ukljucene preko kabela videti na slici posto ove dve na sebi imaju sirenu, led svetla i zvucnik npr kad hocu bilo sta od ovog da ukljucim kamera se ugasi tj restartuje.
Skidao sam je i stavljao posebno na uticnicu i tu radi najnormalnije time sam ustanovio da nemaju dovoljno struje preko utp cat 5 kabela.
Moje pitanje sta uzeti da bi resio ovaj problem svakoj kameri treba 7w?
Ili da na tavanu nekako dovedem struju iza zida i da stavim adapter gore umesto gde mi je ruter od neta.
 

Prilozi

  • 1567029769-462638594.jpg
    1567029769-462638594.jpg
    163.8 KB · Pregleda: 37
Gde nabaviti Dahua crne kamere (prodavnica)?
 
Jedno pitanje za poznavaoce ove materije.
Znaci u kuci imam dve Imou Bullet 2C (4MP) i dve Imou Bullet 2 (4MP).
Problem imam sa ove dve Bullet 2 znaci sve kamere su ukljucene preko kabela videti na slici posto ove dve na sebi imaju sirenu, led svetla i zvucnik npr kad hocu bilo sta od ovog da ukljucim kamera se ugasi tj restartuje.
Skidao sam je i stavljao posebno na uticnicu i tu radi najnormalnije time sam ustanovio da nemaju dovoljno struje preko utp cat 5 kabela.
Moje pitanje sta uzeti da bi resio ovaj problem svakoj kameri treba 7w?
Ili da na tavanu nekako dovedem struju iza zida i da stavim adapter gore umesto gde mi je ruter od neta.
Restartuje se sigurno zbog slabog napajanja...
ja bi to direktno napajao na mestu sto blize kameri i sigurno neces imati problem.

Inace sam ovde pisao da mi nisu radili notifikacije na imou kameri i dahua aplikaciji...namestio sam i to radi.
Bukvalno sam dobio savrsenu stvar.
 
Sta je razlika izmedju 2 i 2C , tj sto je 2C jeftinija?
2c nema sirenu, led svetla i zvucnik- mikrofon za obostranu komunikaciju.
E sad da li bi problem sa napajanjem resio preko poe+ switcha?
 

Prilozi

  • IMG_20221101_175730.jpg
    IMG_20221101_175730.jpg
    68.1 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20221101_175745.jpg
    IMG_20221101_175745.jpg
    87.7 KB · Pregleda: 33
Nazad
Vrh Dno