Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Dahua ima odličnu plastiku nikakve problem za napolje.

Verovatno će pozuteti vremenom na suncu ali tada će i onako biti stara.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Koju kamericu ili set sa snimačem preporučujete za video nadzor garaže u dvorištu zgrade?
Jedan drugar mi preporučuje Dahua, a drugi neki mađarski brend Videosec..? Neko moje zamišljeno
mesto za istu je ispred vrata garaže na komšinicinu terasu onako ispod, to se sve rukom može i
dohvatiti tako da kontam tu bi išla neka antivandal varijanta? Dobro bi bilo da kamerica ima motion
detect, PTZ su ovde verovatno i skupe..e da je što bolja i rezolucija snimanja 4 ili više megapiksela...
 
Pozdrav,
potreban mi je IP video nadzor sa kamera pa me zanima koji brend bi mi preporučili?
Ja sam razmišljao o Hikvision i Reolink. Ne mogu da nadjem neki komplet od hikvision pa sam gledao odvojeno kamere i nasao DS-2CD1043G0-I(4MM)(C) Hikvision. Sad koji bi snimac mogao da stavim, ja sam mislio ovaj (Hikvision DS-7608NI-K1/8P(C)) al kontam da nije dovoljan. Predlozite neki samo da podržava POA napajanje od strane snimača.
Pored ovih kamera nasao sam set sa Reolink RLC-510A 5MP kamerama i zanima me da li su bolje od ovih hikvision?
Unapred hvala
 
Koliko znam i pratim Dahua i Hikvision br.1 i 2 kod nas u Srbiji.
 
Ako satvljate manji broj kamera (3 ili manje) više vam se isplati da ubacite memorijsku u nju nego da kupujete snimač posebno.
Takođe poe dosta povećava cenu, tako da se više isplati uzeti wifi kameru ili izvući 2x0,5 kabl sa utp-om.
Hikvision izbegavaju zbog problema sa android aplikacijom kao i zbog uvođenja plaćene verzije aplikacije ako hoćeš da pratiš više lokacija
 
Evo da javim u vezi Imou Bullet 2C kamerama znaci kad im zamenim mesta isto se desava znaci gasi se uvek ta na tom mestu gde je bila kamera broj 1.
Ja bi rekao da je tu problem struja znaci morao bi da dovedem struju gore na tavan i da tako resim problem.
 
Evo da javim u vezi Imou Bullet 2C kamerama znaci kad im zamenim mesta isto se desava znaci gasi se uvek ta na tom mestu gde je bila kamera broj 1.
Ja bi rekao da je tu problem struja znaci morao bi da dovedem struju gore na tavan i da tako resim problem.
Proverio kabliranje? Da nije zaista da fali neka zica [plava ili braon]?
Mala je to duzina kabla da bi bio pad napona...
 
Mozda nije velika duzina, ali je tanka zica i na vecoj duzini je i veci otpor i manja struja.
 
Svakako je nesto do kabla, jer se ista stvar desava na razlicitim kamerama.

Ja bi promenio konektor, ako to ne pomogne promenio bi i kabl.
 
Zanimame da li je ovo dobar video nadzor (postavile bi se na kuci dve kamere i dve na garazi) to jest da li ce se videti dobro preko noci, posto vidim da je cena oko 10 hiljada a neki bolji video nadzor tipa hikvision ili dahua cene idu i preko 30 hiljada pa me zanima kakva je tu razlika i zanimame da li svaki video nadzor u zavisnosti od hdd kada se napuni moram rucno pristupiti hdd i formatirati ga ?
 
 
Kakav je...nikakav
razlika je ogromna.
ne moras formatirati HDD
 
@milan95 zavisi I od polja koje snimaš. Možda ti pomognem, upravo gledam prve dnevne snimke, za sličnu priču 2+2 kamere, stavljene Dahua 5mpx kamere i rekao bih, nah, skromno. Bilo je dosta kablova, POE napajanje i NVR predviđeni za naknadno dodavanje još kamera, izašlo je preko 1000eur.

Kod kuće imam HDCVI + 2mpx, ali pokrivam mnogo manje površine, sa više kamera i to je generalno sasvim OK.

Recimo da je subjektivni osećaj najlošijeg snimka na ovom drugom sistemu u rangu najboljeg kod onog prvog sistema. Kada lagano uporedim dve kamere koje snimaju sličnu scenu, HDCVI vs 5mpx, IP razbija.

Ako se vratimo na subjektivni osećaj, u noćnom je tek razlika u korist manjeg polja snimanja. Ove prve snimaju udaljenost "u beskonačno", jer su na takvim mestima. Ove druge snimaju "do nečega" i daje potpuno drugi utisak. Kao da je bolji/korisniji snimak.

Definitivno više nigde neću staviti HDCVI, ako ništa drugo, a ono zbog napredovanja tehnologije. Za nekoliko godina, na iste kablove, mogu da stavim 10+mpx kamere. Lokacija sa početka ove poruke je u vlasništvu moje porodice skoro 300 godina, a preko 250 ucrtan u zemljišne knjige, tako da je sasvim uredu da čekam napredak tehnologije narednih 10 ili 20 godina 😎
 
Meni licno bolja kamera dan noc Imou od 2mp nego Dahua od 5mp a skuplja
 
@milan95 zavisi I od polja koje snimaš. Možda ti pomognem, upravo gledam prve dnevne snimke, za sličnu priču 2+2 kamere, stavljene Dahua 5mpx kamere i rekao bih, nah, skromno. Bilo je dosta kablova, POE napajanje i NVR predviđeni za naknadno dodavanje još kamera, izašlo je preko 1000eur.

Kod kuće imam HDCVI + 2mpx, ali pokrivam mnogo manje površine, sa više kamera i to je generalno sasvim OK.

Recimo da je subjektivni osećaj najlošijeg snimka na ovom drugom sistemu u rangu najboljeg kod onog prvog sistema. Kada lagano uporedim dve kamere koje snimaju sličnu scenu, HDCVI vs 5mpx, IP razbija.

Ako se vratimo na subjektivni osećaj, u noćnom je tek razlika u korist manjeg polja snimanja. Ove prve snimaju udaljenost "u beskonačno", jer su na takvim mestima. Ove druge snimaju "do nečega" i daje potpuno drugi utisak. Kao da je bolji/korisniji snimak.

Definitivno više nigde neću staviti HDCVI, ako ništa drugo, a ono zbog napredovanja tehnologije. Za nekoliko godina, na iste kablove, mogu da stavim 10+mpx kamere. Lokacija sa početka ove poruke je u vlasništvu moje porodice skoro 300 godina, a preko 250 ucrtan u zemljišne knjige, tako da je sasvim uredu da čekam napredak tehnologije narednih 10 ili 20 godina 😎
Nista specijalno ne trazim samo da se pristojno vidi i preko dana i preko noci do nekih 15-20m i najbitnije mi je da moze da se podesi kada se hdd popuni da ne moram ja sam da formatiram.Imam kuci monitor neki od 32 incha i hdd od 1 tb tako da mi trebaju samo kamere 4 i dvr i dosta kabla posto bih kablove sve preko tavana doveo u jednu sobu u kojoj je i monitor montiran na zid.
 
Pa ovaj za te pare... Da se vidi oce ali bas dal ce pristojno ne znam... Zavisi sta smatras pristojnim😅
 
Nista specijalno ne trazim samo da se pristojno vidi i preko dana i preko noci do nekih 15-20m i najbitnije mi je da moze da se podesi kada se hdd popuni da ne moram ja sam da formatiram.Imam kuci monitor neki od 32 incha i hdd od 1 tb tako da mi trebaju samo kamere 4 i dvr i dosta kabla posto bih kablove sve preko tavana doveo u jednu sobu u kojoj je i monitor montiran na zid.
neces nista da formatiras, svi snimaci kada popune disk presnimavaju preko najstarijih snimaka. A posto je ocigledno da nemas nikakvog iskustva sa tom tehnikom, unapred treba da znas da ces se nakupovati raznih kamera dok ne postignes ono sto si zamislio, narocito ako kupujes no name uredjaje koji su samo naizgled jeftini. Jeftini jesu, ali kada ih malo isprobas, uvidis da si bacio pare i izadje te skuplje jer kupujes ponovo. Sem toga sto imaju vise MP, to ce ti vise nedostajati memorije koja se brzo popunjava narocito sa kamerama od vise MP. A sam pregled nasnimljenog materijala ce ti biti nocna mora, posebno za vise kamera ako snimaju non-stop. Tako da je svaka od tih stavki za posebnu diskusiju i niko ti na forumu nece sve objasnjavati jer bi trebao da napise citav roman. Najbolje je smanjiti prohteve za pocetak i zadovoljiti se jednom ip kamerom sa kartiom i zumom, a pritom i da ima motorizovani zum, da snima samo na pokret i sa kontrolom preko aplikacije na telefonu, od pouzdanog i proverenog proizvodjaca. Pa kada tako nesto profunkcionise, onda mozes razmisljati za dalje, inace ces se nabaciti para, a rezultati ce biti veoma problematicni. To bi bilo po onoj staroj poslovici - preko prece naokolo blize. I cak da sve radi savrseno, opet ce biti problema i druge prirode kao sto su: zastita od elektricnih praznjenja, od unistenja i kradje, od nestanka struje, prilagodjavanje osvetljenja u nocnim uslovima, smanjenje broja laznih alarma i ostalo.
 
Poslednja izmena:
I dodao bih, taj HDD od 1 GB, zavisi od modela, ćeš verovatno jako brzo da sahraniš. Kad god sam u nekom xVR probao da koristim HDD koji nije WD Purple, rok trajanja je bio prilično kratak.
 
ma ima tu puno problema koje treba resiti, kvalitet kamere, kvalitet aplikacije, kvalitet interneta, rutera, wifi, kvalitet kablova i njihove duzine, pozicija, niske temperature, velike vlage u vazduhu takodje mogu da smetaju, pa i kad sve to ugodis opet nije 100% bez problema. Skuplji uredjaji ti u startu olaksaju muke. Probao sam i ja neke jeftinije ip kamere, rade i one ali u startu se vide problemi i nedostaci. Cesto koriste i aplikaciju v380 i ona radi neko vreme i onda pocne sa dosadjivanjem da platis uslugu, dok kod dahue na primer je to uslo u cenu.
 
Moj neki favorit koji tražim i na kome radim trenutno je:

kamera: Dahua IPC-HDW3849H-AS-PV-0280B-S3 - 250€
snimač: Dahua NVR4104-P-4KS2/L NVR - 185€

Cene sam gledao kod nas sve, na KP je inače sve skuplje nego na legalnim sajtovima gde dobijete i garanciju.

@milan95
ja bih na tvom mestu odmah išao na PoE kamere i snimač, naravno ne moraš ovakvu kameru kao ja što tražim...
 
Za nekoliko godina, na iste kablove, mogu da stavim 10+mpx kamere. Lokacija sa početka ove poruke je u vlasništvu moje porodice skoro 300 godina, a preko 250 ucrtan u zemljišne knjige, tako da je sasvim uredu da čekam napredak tehnologije narednih 10 ili 20 godina 😎



;)
:)
 
Haha, pomenuta kuća se nalazi u ulici sa kaldrmom iz pedesetih godina, ali nadam se da je neće asfaltirati :)
Jeste malo uzano, ali trpi i kamione i teške poljoprivredne mašine sve ove godine.
 
Ima li neko iskustva sa Imou 2C ili Imou LOOC (na oglasima oznacena jos i kao Dahua IPC-C26E)? Vidim da su takoreci iste cene i da LOOC ima par stvarcica vise, tipa sirena (sto bi mozda dobrodoslo u slucaju za koji mi treba), ali ne znam kakav je kvalitet slike, treba li da ocekujem tu drasticne razlike?
 
Druga ima sirenu a prva ima wifi. Prodje macka i ukljuci ti sirenu... igracka. Nece te kamera sacuvati, jedino ti snimak moze pomoci da vidis sta se desilo u nekom momentu, a zavisi i kakav je snimak.
 
Druga ima sirenu a prva ima wifi. Prodje macka i ukljuci ti sirenu... igracka. Nece te kamera sacuvati, jedino ti snimak moze pomoci da vidis sta se desilo u nekom momentu, a zavisi i kakav je snimak.
Pravo da ti kazem to je i jedan od ciljeva, jer ce se koristiti u seoskoj kuci, da rastera zivotinje po potrebi xD . Elem, kada kazes da prva ima WiFi, kako mislis, pa ima i druga?
 
Sve mi se više sviđa ova Reolink 820A...kod nas ipak malo skuplje..ali odlične karakteristike imaju... link .
Znam gledao sam, bas lepo rade i dobre rezultate imaju. Plus imaju i mikrofon. Imas bas klip kod vesica za 5mp i 8mp set pa uporedi.
Ne mogu da nadjem neki komplet od hikvision pa sam gledao odvojeno kamere i nasao DS-2CD1043G0-I(4MM)(C) Hikvision. Sad koji bi snimac mogao da stavim, ja sam mislio ovaj (Hikvision DS-7608NI-K1/8P(C)) al kontam da nije dovoljan (mozda i jeste nisam siguran). Predlozite neki POE snimac za ove kamere. (6 kamera mi treba)
 
Nazad
Vrh Dno