Šta je novo?

Veš mašine

Imam jedno pitanje za nekoga ko malo bolje poznaje ove uredjaje. Sutra kupujem kevi vws masinu, ima li razlike u kvalitetu izmedju bosch serije 6 i 4? Da li je to samo velicina tj kapacitet masine ili ima i razlike u kvalitetu samih masina?
Konkretno pitam za ove dve:

WAN24170BY​

WGG14204BY​

 
uzeo sam BEKO ves masinu u BC Group.
Registrovao sam uredjaj uspesno za 10 godine garancije na inverter motor.
Za 2+3 godine garancije je potrebno da imam garantni list na srpskom jeziku koje nisam dobio, kontaktirao sam BC Group i oni su mi garantni list poslali na email. Da li je potrebno i fizicki da imam i da li mogu da istampam? Ili da zahtevam da mi posalju na kucnu adresu?
 
uzeo sam BEKO ves masinu u BC Group.
Registrovao sam uredjaj uspesno za 10 godine garancije na inverter motor.
Za 2+3 godine garancije je potrebno da imam garantni list na srpskom jeziku koje nisam dobio, kontaktirao sam BC Group i oni su mi garantni list poslali na email. Da li je potrebno i fizicki da imam i da li mogu da istampam? Ili da zahtevam da mi posalju na kucnu adresu?
Mislim da bi mogao da oštampaš ali da na garantom listu stoji datum kupovine sa računa i faksimil firme od koje si kupio da bi dobio garnciju ma 5 godina
 
Meni su ovako poslali, mozda je bolje da im kazem da mi posalju na kucnu adresu, o mom trosku ako treba. Racun su mi poslali na email, fiskalni.
U BEKO su mi inace rekli da ne mora da bude popunjena garancija.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    1.1 MB · Pregleda: 28
Pozdrav svima,
Čitajući zadnjih 20tak strana na forumu izgubio sam se skroz znači... Koju Bosch mašinu za 60-70hiljada bi preporučili, znam da se proizvode u Turskoj, ali to je neki okvirni budzet za sada. Ili neki drugi brand, ali video sam da se najviše Bosch spominje.
wgg14403by video sam da član hvali ovu mašinu, da li za te novce postoji nešto bolje?

I takođe da li je strašno ako curi voda malo ispod mašine pri radu i šta bi okvirno naravno moglo biti. Posedujem u drugom stanu Beko neki slim model, evo služi već 7 godina, ali iz nekog razloga od skoro zna da curi voda ispod mašine, pa ne znam da li je to opasno, da li da zovem majstore?
 
Pozdrav svima,
Čitajući zadnjih 20tak strana na forumu izgubio sam se skroz znači... Koju Bosch mašinu za 60-70hiljada bi preporučili, znam da se proizvode u Turskoj, ali to je neki okvirni budzet za sada. Ili neki drugi brand, ali video sam da se najviše Bosch spominje.
wgg14403by video sam da član hvali ovu mašinu, da li za te novce postoji nešto bolje?

I takođe da li je strašno ako curi voda malo ispod mašine pri radu i šta bi okvirno naravno moglo biti. Posedujem u drugom stanu Beko neki slim model, evo služi već 7 godina, ali iz nekog razloga od skoro zna da curi voda ispod mašine, pa ne znam da li je to opasno, da li da zovem majstore?
Ne mora da bude strasno. Meni je curila voda ispod gorenje masine, došao majstor i ispalo je da se zapusilo gde je posuda za prasak. Problem resio za minut, čačkalicom.
Uzgred, zamenio sam lagere na ves mašini gorenje i odustao od kupovine nove. Hvala svima na savetima.
 
Kod mene je na staroj mašini Gorenje curila voda jer je kazan probio...nije se isplatilo popravljati i kupio novu...
 
Pozdrav, treba mi preporuka za veš mašinu, što jeftiniju, a upotrebljivu.
Koliko vidim ima modela beko, sa inverter motorom i 5god garancije za oko 33000din. Ima li šta jeftinije tioa vox, gorenje, tesla itd
 
Pozdrav,
htela bih da pitam šta mislite o Gorenje WPNEI82A1S veš mašini, uzela bih nju ili Beko WUE8622B XCV, obe su oko 40000, samo što je Gorenje wi fi.

 
Pitanje za korisnike LG mašina: koje sredstvo stavljate u mašinu i gde, prilikom pokretanja funkcije Tub clean? Takođe, da li pomenutu funkciju pokrećete periodično, ručno ili čekate da mašina sama predloži čišćenje ?
 
@olja Pogledaj cene na sajtu eponuda pre neko sto krenes u kupovinu.

@ostali
Pre nekoliko meseci sam trazio da mi preporucite ves masinu koja kosta oko 40 hiljada ali sam odustao od kupovine jer se nekoliko ljudi na forumu zalilo da Beko masine u tom cenovnom rangu guzvaju ves, ne ispiraju deterdzent...
Pocetkom sledece nedelje bih narucio ves masinu jer mi je bitno da bude isporucena u narednih 10ak dana.
Koja prodavnica najbrze isporucuje ves masine i najmanje naplacuje isporuku?

Kupio bih jednu od vec preporucenih ves masina ali napiste celu oznaku modela jer postoji nekoliko masina sa oznakom Beko B3WFU i Gorenje Wnei74 do 40ak hiljada.

Beko B3WFU 78225 wb
Gorenje Wnei74/84bs
Beko WUE 8726 XST
Gorenje WNEI74/84BS
Beko WUE 7722 XW0 ova je najskuplja

Masinu cu koristiti najvise 10ak puta mesecno.
Unapred hvala na pomoci.
Nadam se da ce neko da odgovori do ponedeljka :)
 
Gigatron isporučuje najbrže i naplaćuje 1500rsd, čak unose u kuću-stan. Express dostava u roku od 2-3 dana njihovim vozilima.
 
Napisite ceo naziv modela masine jer se uopste ne razumem u ves masine i to je jedan od razloga zbog kog sam pre nekoliko meseci odustao od kupovine.
Ljudi su mi ovde rekli da uzmem Beko B3WFU ili Gorenje WNEI74 koja ima Invertni ProSmart motor i radi na 1400 obrtaja ako se dobro secam.
Koliko je potrebno online prodavnicama da isporuce masinu? Potrosio bih najvise 40 hiljada.
 
Uzmi onu koja ti se vise svidja.Obe su dobre.Gorenje na vecini programa prvo meri koliko vesa ima pa na osnovu toga pere duze ili krace.Beko mislim da samo na programu cotton produzuje vreme pranja ako se stavi puna.
 
1200 je Dr Techno. Mada isporuka od 2-3 dana vazi samo ako imaju na lageru, jer kad se ceka dobavljac, to lagano ide na 5-7 radnih dana.
 
Drustvo Beko komb.za pranje i sušenje vesa 8716 ho..neka iskustva..Da su klime.znao bi..ali nisu..😁Jel.ima neko na forumu ovaj model,kako je.zadovoljan,bilo koji.savet komentar je dobrodoso..Hvala unapred..
 
Kakva je ova Whirpool masina?

imaju i neke Indesitove slicne ili malo manje cene. Mora da bude sa gornjim punjenjem zbog malog prostora. Ukljucivace se 1-2 puta mesecno.
 
Ja sam nekoliko Whirlpoola top loada izmenjao za 20 godina , i svakoj je poklopac zardjao i/ili pocela da se skida farba NA POKLOPCU (random vreme, 2-5 god kako koja, rade sve i dalje u principu , ali eto, vise lokacija, daleko od tus kabine i potencijanlog tusiranja masine, vlaga samo u vazduhu u principu ).....
Onda sam uzeo Elektrolux , kao skupljaaa, boljaaaaa i isto Sr posle 3 god.....
Takodje, ako planiras da koristis tecni deterdzent, proveri koja moze da ga koristi. U smislu ti sipas tecni, i kad zatvoris on odmah iscuri na suv ves..... Ne znam koliko ima veze za samo pranje, ali racunam da je bolje da ona sama ubaci prasak kad program to kaze, a ne odmah u startu na suv ves..... Plus ako ides na odlozno pranje to znaci da ce par sati da stoji to tako......
Elektrolux ima drugaciji sistem i moze bez problema da se koristi i tecni deterdzent.
Ako gresim, sorry :)
 
Drustvo Beko komb.za pranje i sušenje vesa 8716 ho..neka iskustva..Da su klime.znao bi..ali nisu..😁Jel.ima neko na forumu ovaj model,kako je.zadovoljan,bilo koji.savet komentar je dobrodoso..Hvala unapred..
2 primerka mi menjali
Trecu reklamaciju sam uzeo pare i kubio odvojeno
Pomerio bojler prepravio cevi itd

E sad imam 7616 radi super
Pre toga imao indesti radila super

I ova 8716 radi super pere i susi ali je crukala voda dole pri pranju i susenju
Mene je to nerviralo ...
 
Hvala svima na odgovorima.
Kupio bih Beko 7616 ali mi ne treba ves masina za pranje i susenje vesa.

Koliko dugo traje pranje sarenog i belog vesa u novim Gorenje i Beko ves masinama?
Gorenje masina koju sam imao je prala sareni ves oko sat vremena a beli dva sata.

Beko B3WFU 78225 37000 dinara
Beko B3WFU 77225 WB 38000 dinara
BEKO B3WF U7841 WB 42000 dinara


Gorenje WNEI 72 B 37000 dinara
Gorenje WPNEI74SA1SWIFI
Gorenje WNEI84BS 37000 dinara

Pretpostavljam da sve masine sa spiska imaju invertni prosmart motor i da se dobij 10 godina garancije.

Najvise bi mi odgovaralo da zbog cene uzmem Beko B3WFU 77225 WB 38000 dinara ili Gorenje WPNEI74SA1SWIFI.
Beko ves masina moze da radi na 1200 obr/min a Gorenje na 1400.
Da li cesto desava da se pojavi barica ispod Beko ves masina?
Ispod Gorenje ves masine koju sam koristio se stvarala mala barica kada ne ocistim/operem fioku ali ne cesto.
Koju masinu sa spiska biste kupili? Preporucite bolju do 40ak hiljada ako je nisam stavio na spisak.
Sutra bih zvao nekoliko prodavnica.
Unapred hvala na odgovorima.
 
Obe su slicne po kvalitetu.Gorenje na mix 40 pere 1:53 minuta ako je puna,ako nije puna 1:20,na cotton white 90 3 sata ako je puna,ako nije puna oko 2 ipo sata.Beko se isto na cotton programu prilagodjava prema kolicini vesa.Na obe imas opciju da skratis trajanje programa.
Drustvo Beko komb.za pranje i sušenje vesa 8716 ho..neka iskustva..Da su klime.znao bi..ali nisu..😁Jel.ima neko na forumu ovaj model,kako je.zadovoljan,bilo koji.savet komentar je dobrodoso..Hvala unapred..
Dobra za izbegavanje.Odnosi se na model 7616,mora da se vraca po 2 puta da se susi ves i opet ne osusi.
 
Ne slazem se da je tako sto se tice susenja
Susenje radi odlicno dokle god se pridrzava nekih logicnih stavki ...
 
Beko radi na 1200 obr/min a Gorenje na 1400.
Kupio bih Beko masinu zbog produzene garancije ali ona radi na manjem broju obrtaja.
Da li je to bitno?
Ima li neko iskustva sa Bc Group, List i Metalac prodavnicama?
@Aleksa
Beko B3WFU 77225 WB
Gorenje WPNEI74SA1SWIFI
Kakvo je tvoje misljenje o ovim ves masinama?
Da li da uzmem jednu od te dve masine ili neki drugi model od ta dva proizvodjaca?
 
Gorenje ima bolju podršku za reklamacije, serviser i sl. Broj obrtaja centrifuge nije toliko bitna, videćeš kada budeš koristio, pa možda i smanjis obrtaje ako mnogo gužva veš. Ja koristim za belo na 1000 a za šareno na 800 obrtaja, na više obrtaja mnogo gužva ves. Gde god da uzmeš od te tri radnje koje si naveo nećeš pogrešiti, jedino gledaj da li ima produžena garancija na mašinu i servisnu mrežu.
 
Postoji li neki provereno dobri model koji se izdvaja kvalitetom medju Gorenje WNEI i Beko B3WFU ves masinama.
Cini mi se da Beko daje 10 godina garancije na sve masine ali sam jos uvek neodlucan zbog curenja koje je Siljo spomenuo na ovoj strani.
Sutra bih zvao prodavnice a u petak ili subotu narucio masinu.
 
Beko radi na 1200 obr/min a Gorenje na 1400.
Kupio bih Beko masinu zbog produzene garancije ali ona radi na manjem broju obrtaja.
Da li je to bitno?
Ima li neko iskustva sa Bc Group, List i Metalac prodavnicama?
@Aleksa
Beko B3WFU 77225 WB
Gorenje WPNEI74SA1SWIFI
Kakvo je tvoje misljenje o ovim ves masinama?
Da li da uzmem jednu od te dve masine ili neki drugi model od ta dva proizvodjaca?
Za ovu gorenje ne znam,jer je tek izasla,wnei modeli su se odlicno pokazali.Obe marke daju 10 godina garancije na motor.
Gorenje ima bolju podršku za reklamacije, serviser i sl. Broj obrtaja centrifuge nije toliko bitna, videćeš kada budeš koristio, pa možda i smanjis obrtaje ako mnogo gužva veš. Ja koristim za belo na 1000 a za šareno na 800 obrtaja, na više obrtaja mnogo gužva ves. Gde god da uzmeš od te tri radnje koje si naveo nećeš pogrešiti, jedino gledaj da li ima produžena garancija na mašinu i servisnu mrežu.
Jaca centrifuga je prednost,a guzvanje izgleda da zavisi do masine.
 
Narucena i placena Beko 2u1 8716 xo u gigatronu za 48.000...prodao staru za 8.000...😁i malo ustedeo...Javljam za utiske posle par nedelja..
 
Nazad
Vrh Dno