Šta je novo?

Veš mašine

Primetio sam da LG masina na brzim programima 30-40c/1200rpm (tipa 40min) bas i nije za tablete.
Pogotovo ako je soko napuni do vrha. Ostane zalepljen komad tecne tablete na par komada, a to nije lepo za videti.
Kao da je neko uzeo plavi oho lepak i razmazao po....
 
Ne bih smeo da kažem da je tako na svim mašinama, ali na većini jeste.
 
Molim Aleksu.ue da mi kaze da li gorenje ves masine imaju predpranje na coton wihite 90C? Odlaze mi lezajevi na staroj gorenje, pa polako da se pripremam za kupovinu, hvala.

 
Primetio sam da LG masina na brzim programima 30-40c/1200rpm (tipa 40min) bas i nije za tablete.
Pogotovo ako je soko napuni do vrha. Ostane zalepljen komad tecne tablete na par komada, a to nije lepo za videti.
Kao da je neko uzeo plavi oho lepak i razmazao po....
Tablete su namestene da se sporo otapaju za full program.

Za kratki program je bolji tecni ili praskasti detergent jer njih mozes da doziras sto kod tablete nikako nije zgodno.
Bukvalno su zbog toga i napravljenje tablete da to ne mozes.

Tako se u svim segmentima detergenata masovno guraju i promovisu tablete kako korisnici ne mogu vise da kalkulisu sa potrebnom kolicinom detergenata nego moraju da koriste kolicine koje je proizvodjac

Cak sve vise izbacuju tvrde tablete koje mogu da se polome nego pakuju "gel tablete" koje je nemoguce podeliti.
 
Nisam to znao, a realno imam problem i sa dioptrijom da citam font size 1-3.
tablete, zapravo, i treba da prave da se sto teze lome ili casom melju
 
Sto kaze poslednji komentar u nizu

Nakon više od 20 godina na internetu konačno sam odgledao nešto što me je impresioniralo.
kakva fora a ja se godinama patim kako da izvucem i vratim masinu ispod pulta kada masina ima skoro 90kg

gde ovo ima da se kupi ili kako da se napravi?

 
Odlucio sam da sutra narucim Beko B3WFU 78225 WB ili Gorenje WNEI74BS.
Trenutno na shoppsteru moze da se kupi Gorenje WNEI84BS za 37 hiljada ali ne znam da li mi treba ves masina kapaciteta 8kg. Pretpostavljam da je online prodavnicama (ananas, shoppster...) potrebno vise vremena da isporuce belu tehniku.
Kakva iskustva imate sa prodavnicama sa spiska?
Da li se uz gorenje ves masine dobija produzena garancija na motor (10 godina).
Ako Gorenje daje kracu garanciju onda cu uzeti Beko B3WFU 78225 WB iako radi na 1200 obrtaja.

pc practic
List
Bc group
tempo tehnika
tehnomanija
ananas
shoppster

Hvala svima koji su mi pomogli odgovorima. Nadam se da cu sutra naruciti ves masinu.
 
Odlucio sam da sutra narucim Beko B3WFU 78225 WB ili Gorenje WNEI74BS.
Trenutno na shoppsteru moze da se kupi Gorenje WNEI84BS za 37 hiljada ali ne znam da li mi treba ves masina kapaciteta 8kg.
Ne staje 8kg kao sto pise.74/84bs Modeli imaju zapreminu bubnja kao ta 60085.Obe marke daju 5 godina na uredjaj i 10 na inverter motor.Sto se tice isporuke,iz bc group-a kazu 2-5 dana,ja sam cekao dostavu klime 7 dana i mislim da je bila 990 dinara postarina.
 
Došlo je do problema na novoj mašini. Naizgled banalnog ali po svemu sudeći ne tako lako rešivog. Naime, dozirna posuda je zaglavljena i nije moguće izvaditi je. Ne znam kako je do ovoga moglo doći. Pomenutu posudu vadim nakon svakog pranja u cilju ispiranja a ponekad je izvadim i ostavim na mašini sa ciljem luftiranja prostora u koji ista ulazi. Svaki put pak, pre vraćanja posude, nameštam poklopac na odeljku za omekšivač ispravno. Nisam siguran da sam tako postupio i zadnji put mada čisto sumnjam da nisam.
Sad sam pred dilemom, šta raditi. Da li pustiti mašinu da radi i tako preuzeti određen rizik da dođe do nekog većeg oštećenja ili prijaviti reklamaciju i čekati reakciju servisa? Šta servis po ovom pitanju uopšte može da uradi i da li bi takva intervencija bila pokrivena garancijom?
 
Pozdrav, razmisljam o kupovini ves masine za oko 250-350 eura. Najvise mi zapada za oko hisense/gorenje. Da li ima neka preporuka za neki odredjen model ?
Vidim forum dosta hvali beko/gorenje.
 
Rizikovao sam sa puštanjem jednog ciklusa i osim zvuka žubora vode koji je bio ometen (pomenutim zaglavljenim poklopcem odeljka za omeksivač) nisam primetio neke veće mane u radu. Moraću pak svakako da prijavim problem. Ne znam samo da li bi imalo smisla odlaziti u radnju i tamo prijaviti reklamaciju sa ciljem zamene uređaja za novi/ povraćaj gotovine ali sumnjam, s obzirom da se verovatno radi o nečemu što će servis lako otkloniti.

Vratio bih se u nastavku ove poruke na temu sa prethodne stranice a to je flekanje odeće. Dole ostavljam ono što mi je servis u Poljskoj pisao na temu jedne od reklamacija ovog tipa.

Veš mašina nema funkciju koja bi za cilj imala flekanje. Ukoliko dolazi do ovakvih situacija, mašina nije redovno čišćena ili su deterdženti koje klijent koristi, upotrebljeni nepravilno. Pre svega, klijent treba da obrati pažnju na sredstva za pranje, naročito na tečne deterdžente. Ovi deterdženti imaju u svom sastavu lanolin, koji, ukoliko nije rastvoren može da fleka odeću. Tečni deterdžent je pred sipanjem u dozirnu posudu potrebno razrediti (servis je ovde upotrebio reč rastanjiti), takođe, neophodna je upotreba istog u ograničenoj meri. Nažalost, naše iskustvo kaže da klijenti često imaju tendenciju da koriste deterdžente u prevelikim dozama, što uopšte ne utiče pozitivno na rezultate pranja. Producenti ovih deterdženata ostavljaju na pakovanju informacije na koji način isti treba da budu dozirani. U nastavku servis objašnjava da je neophodno periodično čišćenje mašine, koristeći u tu svrhu adekvatan preparat (dakle sve ono što je gore već bilo pisano...) i dodaje da je takvo čišćenje naročito preporučljivo ako neko često pokreće programe na nižim temperaturama. U istom ovom slučaju, govoreći o korozji, servis kaže da ono što je video ne izgleda kao korozija nego kao trag koji je mogao nastati kao posledica upotrebe neadekvatnih sredstava za pranje.
 
Ahm, kako da ne...
Mi pravimo savršene mašine koje se nikad ne kvare i ne prave nikakve probleme, a ako se nešto i desi, isključivi krivac je korisnik jer nije oprao mašinu, koja, gle čuda, služi za pranje veša.
Kakvo crno razredjivanje tečnog detrdženta prilikom sipanja u mašinu? Pa sama mašina će da ga razredi vodom koju će da primi na samom početku rada. Sa koliko vode da ga razrediš ako onih nekoliko litara koje će mašina da sama uzme, nije dovoljno?
Pozdrav
 
Čitam da su se i LG mašine baš dobro pokazale pa me zanima i tu kakva iskustva imate.
 
Ja imam dve LG, u sustini OK.

Jedna je 14 god stara, inverter model, i super je radila do letos, kada je pesak iz cevi usao u pumpu i sada melje ali jos uvek radi. Tiha je i ne trese.

Druga je 7 god stara, 1400 obrtaja, i ume bas dosta da vibrira, mislim da joj amortizeri nisu bas u dobrom stanju, dobro je nivelisana. Bila je najjevtinija LG u to vreme. Problem je sto ima prelaz 800 pa 1400 obrtaja, nista izmedju. Novije imaju 800 1000 1200 1400.

Sada trebam da uzmem i trecu za novi stan, i razmisljam ili LG, Bosch serija 6 ili najjevtiniji Miele, ali mi se ne daju tolike pare.
 
Da li je ok kupovina veš mašine GORENJE WNEI 94 BS za 40,000 dinara ili imate neku bolju preporuku?
 
Bosch 6 je the mašina za LG, iz mog nekog skromnog iskustva.
Neko je pitao za Shoppster isporuku, za frižider se nešto plaćalo (npr. 1500 din) ali to donose dva momka malim pikapom, unose u stan.
 
Čitam da su se i LG mašine baš dobro pokazale pa me zanima i tu kakva iskustva imate.
Posle oko 7 godina vrlo umerene upotrebe propao ležaj na bubnju, to je sve zatopljeno u plastiku, iako ležaj košta oko 5 eur, zamena je oko 100 pošto mora da se seče i lepi bubanj i samo je pitanje kada će da procuri, naravno poslata na reciklažu. Posle tog iskustva nikad više LG mašina, samo Beko ili Gorenje 5g garancije, nek traje tih 5g. ja zadovoljan.
 
Treba mi pouzdana informacija koja bi se ticala rešavanja reklamacija u Srbiji, mada verujem da je to u celoj Evropi isto, nezavisno od toga da li se radi o EU ili "ostatku kontinenta". Zapravo, interesuje me da li je moguće tražiti zamenu uređaja/povraćaj gotovine ako se kvar (ovi) prijavljuju direktno proizvođaču ili je to moguće samo u radnji. Takođe, zanima me kako u ovim slučajevima postupaju pomenute radnje i servisi/proizvođači, da li se maksimalno trude da otežaju i razvuku rešavanje prijave/reklamacije ili znaju da idu na ruku klijentu? Pretpostavljam da je ovo prvo slučaj, kao i u Poljskoj. Doduše, čitao sam ovde da su Beko i Gorenje korektni po pomenutom pitanju ali mene pak zanima kakvi su Gigatron i LG.
Pretpostavljam da generalno važi pravilo da u periodu 6 meseci od kupovine mogu da prijavim reklamaciju sa željenim načinom za rešenje iste a da s druge steane, proizvođač ima pravo da dva puta pokuša da popravi uređaj? E sad, kako to izgleda u praksi, da li će oni u biti gledati da popravljaju uređaj dokle god smatraju da je to moguće?
Čitam da su se i LG mašine baš dobro pokazale pa me zanima i tu kakva iskustva imate.
Evo ja koristim nekih mesec dana novu LG F4WR511S2M, ovo su neki utisci: dizajn je fin, bubanj prostran i ima metalne podizače, doduše mašina ima veći kapacitet (11kg) pa su ove stvari i očekivane u najvećoj meri, pri tom je i cena mašine bila velika. Ima direct drive motor što znači da bi trebala da bude prilično tiha. Generalno ne mogu reći da je extra bučna i da tandrče ali očekivao sam pak da će biti tiša tokom centrifuge na većim obrtajima. Takođe, tokom pomenutih obrtaja, na zadnjoj centrifugi, dolazi do blažih vibracija na poklopcu (ništa strašno svakako, korpice za odlaganje sitnica koje se na njemu nalaze se ne pomeraju). Sad, ne znam da li je ja čujem kao što je čujem zato što u kući uglavnom vlada tišina ili to tako mora biti zbog okruženja kakvo je kupatilo ali mislim da se ne radi o anomaliji. Što se tiče samog pranja - dobra je, naročito na programu Turbowash. Bar kad se koristi omeksivač, bez njega je pak izgled osušenog veša dosta drugačiji (u šta sam nažalost morao da se uverim u zadnjih par dana). Mana joj je što nema puno kratkih programa ali s druge strane postojeći programi se mogu skratiti ili produžiti, zavisno od podešene temperature i broja obrtaja centrifuge. Vratio bih se samo na ovo o osušenom vešu koji je bio ispran omekšivačem - isti izgleda fantastično, mislim pre svega na peškire, nisam nikad pre bio u prilici da vidim tako mek veš i peškire koji se lagano slažu u kocku.
Sve u svemu, mašina jeste dobra ali sam je ja kupio po nepovoljnim uslovima plativši je 90000 u Gigatronu, sad košta 72000...toliko je otprilike i u drugim radnjama. Ipak to je već druga tema koju sam opisivao na prethodnim stranicama.
 
Evo ja koristim nekih mesec dana novu LG F4WR511S2M, ovo su neki utisci: dizajn je fin, bubanj prostran i ima metalne podizače, doduše mašina ima veći kapacitet (11kg) pa su ove stvari i očekivane u najvećoj meri, pri tom je i cena mašine bila velika. Ima direct drive motor što znači da bi trebala da bude prilično tiha. Generalno ne mogu reći da je extra bučna i da tandrče ali očekivao sam pak da će biti tiša tokom centrifuge na većim obrtajima. Takođe, tokom pomenutih obrtaja, na zadnjoj centrifugi, dolazi do blažih vibracija na poklopcu (ništa strašno svakako, korpice za odlaganje sitnica koje se na njemu nalaze se ne pomeraju). Sad, ne znam da li je ja čujem kao što je čujem zato što u kući uglavnom vlada tišina ili to tako mora biti zbog okruženja kakvo je kupatilo ali mislim da se ne radi o anomaliji. Što se tiče samog pranja - dobra je, naročito na programu Turbowash. Bar kad se koristi omeksivač, bez njega je pak izgled osušenog veša dosta drugačiji (u šta sam nažalost morao da se uverim u zadnjih par dana). Mana joj je što nema puno kratkih programa ali s druge strane postojeći programi se mogu skratiti ili produžiti, zavisno od podešene temperature i broja obrtaja centrifuge. Vratio bih se samo na ovo o osušenom vešu koji je bio ispran omekšivačem - isti izgleda fantastično, mislim pre svega na peškire, nisam nikad pre bio u prilici da vidim tako mek veš i peškire koji se lagano slažu u kocku.
Sve u svemu, mašina jeste dobra ali sam je ja kupio po nepovoljnim uslovima plativši je 90000 u Gigatronu, sad košta 72000...toliko je otprilike i u drugim radnjama. Ipak to je već druga tema koju sam opisivao na prethodnim stranicama.
Da li zaista staje 11 kg vesa u njoj jer pise da je dubina 54cm?
Da li je ok kupovina veš mašine GORENJE WNEI 94 BS za 40,000 dinara ili imate neku bolju preporuku?
Ok izbor za tu cenu.
 
Zdravo svima! Molim vas iskustva i preporuke. Tražimo novu veš mašinu. Štok nam je 59 cm i imamo problem jer mora da bude plitka. Dolaze u obzir one plitke do 55-56 cm ukupno sa vratima i svim dodacima, jer npr na nekim Bosch i Samsung piše 55 cm na specifikaciji a u realnosti kad se izmere iznose i do 62 cm i više. Kako ste zadovoljni sa Elecroluxom? Ili Beko ili LG?
 
Da li zaista staje 11 kg vesa u njoj jer pise da je dubina 54cm?
Nisam imao mnogo tura koje bi sadržale takvu količinu veša. Probao sam da merim veš stavljajući ga na vagu ali to baš i nije išlo iako se radilo o manjoj količini istog. Verujem da kapacitet jeste takav jer se bubanj puni vešom dosta sporije nego što je to bio slučaj sa candy mašinom od 7kg kapaciteta. Mana je što otvor bubnja nije veći ali kontam da je to isto na svim mašinama.
 
11 kg je nenormalna količina za jedno pranje. Verovatno može da stane ako tako piše, ja sam jednom merio suve peškire i gomila nije prešla 6-7 kg, ne sećam se tačno.
 
Momci jel moze pomoc.
1 kako kod toploader masine znati jel grejac u redu ili ne?
2 sad sam izvadila beli opran na 60, ne osetim miris praska, a koristim persil kupljen u nemackoj. Omeksivac ne stavljam. Jel moguce da vraca prljavu vodu il sam sad lupila glupost?
Ovako sve deluje ok, program 3h uvek krene ispiranje na 50 minuta pre kraja itd. Skrati malo ako nije bas puna.
Ves je cist.
Masina je gorenje model wnt 62112
(Znam, nesto najgore sto sam mogla uzeti)
 
Bosch 6 je the mašina za LG, iz mog nekog skromnog iskustva.
Neko je pitao za Shoppster isporuku, za frižider se nešto plaćalo (npr. 1500 din) ali to donose dva momka malim pikapom, unose u stan.
Pre ove nesretne LG kojoj je propao ležaj imao sam Bosch. Trajala je oko ~7 godina i koji mesec, crkao grejač, ali je limarijski potpuno propala tako da nije imalo poente popravljati, bukvalno jedna nožica nije imala na čemu da se drži, a i ostale 3 su se držale jedva. Obzirom da je to bilo pre 15g možda i ne predstavlja više bilo kakvo merilo, ali je sramota da se takav škart prodaje u tom trenutku, primera radi prethodna Gorenje je trajala 15g i nije imala trunke korozije na istom mestu gde je došao Bosch, pa ovaj LG (koji nije imao problem korozije). Možda samo nisam imao sreće, ali ko što napisah gore Gorenje ili Beko sa 5g garancije... ove jače brendove izbegavam jer se meni lično nisu pokazali ništa posebno trajno...
 
Moze da se kupi masina i za 3 hiljade evra, i moze da propadne limarijski za 3 meseca...
 
Momci jel moze pomoc.
1 kako kod toploader masine znati jel grejac u redu ili ne?
2 sad sam izvadila beli opran na 60, ne osetim miris praska, a koristim persil kupljen u nemackoj. Omeksivac ne stavljam. Jel moguce da vraca prljavu vodu il sam sad lupila glupost?
Ovako sve deluje ok, program 3h uvek krene ispiranje na 50 minuta pre kraja itd. Skrati malo ako nije bas puna.
Ves je cist.
Masina je gorenje model wnt 62112
(Znam, nesto najgore sto sam mogla uzeti)
To što možeš na prvu ruku proveriti je pipanjem vrata mašine da li su topla ili ne.
A majstor unimerom da izmeri grejač.
 
Nazad
Vrh Dno