Šta je novo?

Veš mašine

Bices zadovoljan pere odlicno
Meni da je masina bila u kupatilu ne bi je ni reklamirao
Curkanje je pocelo da se javlja na oba primerka posle par nedelja
Problem je izgleda sa gumom i negde voda curka po malo pri susenju i pranju
Na drugoj su mi promenili gumu (mrzelo me da menjam treci put celu masinu) bilo ok i opet posle 10ak dana
Javi kako ce biti sa tvojom
 
Da li neko ima iskustva sa Electrolux EW9W161BC modelom? Ima toplotnu pumpu - sto je u neku ruku sumnjivo u kombinovanoj masini... a utisaka po forumima ima jako malo.

Sta je trenutno best-buy u nekom cenovnom rangu do 180k?

Sa LG generalno nije bilo problema osim sto je poprilicno smanjivala ves.

Na LG F4DV709H1 kombinovanoj su mi crkli nosaci bubnja i ventil za dotok vode (ignis servis tvrdi da je popravka ~50k)... tako da mi se vise isplati kupovina nove.
 
Poslednja izmena:
Suludo je davati toliko novca za kombo mašinu.
 
Ja sam odlučio da rizikujem sa Hajerom.
 
Kupih na kraju sredstvo protiv kamenca u DM-u, u prahu, kako uputstvo za upotrebu i nalaže. Ne znam samo kako da ga doziram jer po tom pitanju uputstvo nije precizno. Odnosno jeste u pogledu toga kad kaže da sredstvo treba sipati u glavni odeljak posude ali fali informacija u pogledu količine koju treba sipati. Na pakovanju samog proizvoda piše da bi isti trebalo sipati u bubanj, kao ceo sadržaj, ali ja ne bih da postupam po njihovoj preporuci nego po uputstvu proizvođača mašine. Ipak, ne znam baš koliko bi bilo racionalno sipati 175g ovog praha ( i to u dozirnu posudu) sa ciljem čišćenja nove mašine koja je odradila 30+ ciklusa do sad..Screenshot_20240615-093318_Gallery.jpg
Pitanje za korisnike LG mašina: koje sredstvo stavljate u mašinu i gde, prilikom pokretanja funkcije Tub clean? Takođe, da li pomenutu funkciju pokrećete periodično, ručno ili čekate da mašina sama predloži čišćenje ?
 
Ja sipam to u bubanj kao najsigurnije resenje, jer ionako sve treba tu i da zavrsi, i nikada problem. Doduse koristim limontus, mada verujem da ke sve to isto.
 
Kupih na kraju sredstvo protiv kamenca u DM-u, u prahu, kako uputstvo za upotrebu i nalaže. Ne znam samo kako da ga doziram jer po tom pitanju uputstvo nije precizno. Odnosno jeste u pogledu toga kad kaže da sredstvo treba sipati u glavni odeljak posude ali fali informacija u pogledu količine koju treba sipati. Na pakovanju samog proizvoda piše da bi isti trebalo sipati u bubanj, kao ceo sadržaj, ali ja ne bih da postupam po njihovoj preporuci nego po uputstvu proizvođača mašine. Ipak, ne znam baš koliko bi bilo racionalno sipati 175g ovog praha ( i to u dozirnu posudu) sa ciljem čišćenja nove mašine koja je odradila 30+ ciklusa do sad..Pogledajte prilog 446357
Ако сам добро разумео упутство, требало би да се кесица отвори и цела кесица стави у бубањ(!?). Пусти се програм на 60 и након завршетка програма извади кесица.
 
Ако сам добро разумео упутство, требало би да се кесица отвори и цела кесица стави у бубањ(!?). Пусти се програм на 60 и након завршетка програма извади кесица.
Da, ali uputstvo za samu mašinu kaže da ovo sredstvo treba sipati u posudu za deterdžent/ prašak. Pri tom ovde govorimo o programu koji je namenjem čišćenju bubnja/mašine specifično. Nigde se ne pominju od ranije znane varijante sa sirćetom, sodom, limuntusuom...
 
Ako okreneš poleđinu tog pakovanja, videćeš da su glavni sastojci limunska kiselina, jabučna kiselina i vinska kiselina.
Da, stavlja se direktno u bibanj i uključi program za održavanje, ako ga ima. Ako nema, onda na 90C. Dovoljno i sa "short" opcijom.
Poređenja radi, Miele sredstvo za čišćenje mašine je 250gr. Takođe celo pakovanje u bubanj ide. Takođe limunska kiselina.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-06-15 161227.png
    Screenshot 2024-06-15 161227.png
    1.7 MB · Pregleda: 15
Tako je, sve to po dmu je isto sto i uglavnom :) samo se drugacije zove.

Ako stavis u bubanj sve se lepo rastvori.

U suprotnom mlaz ispira do iz posude za detrdzent i moze ti ostati talog negde.
 
Okej, hvala na sugestijama. Nisam hteo da rizikujem jer u uputstvu za upotrebu mašine stoji da se u bubanj ubacuju samo tablete sa istom namenom..
Inače, kad smo već na ovoj temi, hteo bih da kažem da verujem da upotreba tečnog deterdženta neće naškoditi mašini, je l tako? Mislim na redovnu, skoro svakodnevnu upotrebu. Znam doduše da može da dođe do problema i štete ako se pomenuti deterdžent koristi na nižim temperaturama konstantno ako se pri tom mašina ne čisti periodično na gore pomenute načine. Dobio sam čak i opširno objašnjenje toga od servisa.
Ipak, ako se mašina redovno i pravilno održava, do problema ne bi trebalo da dolazi?
 
Ne uzbuđuj se oko mašine. Napravljena je da pere veš :)
Jednom u mesec dana uključi neki program za održavanja (ili neki na 90C) sa malo deterdženta i to je to. Jednom-dvaput godišnje sa tom limunskom kiselinom i biće super.
Naravno da joj tečni neće nauditi, ceo svet to korsiti u nekoj varijanti. Nisu retke mašine koje imaju i auto doziranje tečnog deterdženta; "set and forget" :)
 
Okej, hvala na sugestijama. Nisam hteo da rizikujem jer u uputstvu za upotrebu mašine stoji da se u bubanj ubacuju samo tablete sa istom namenom..
Inače, kad smo već na ovoj temi, hteo bih da kažem da verujem da upotreba tečnog deterdženta neće naškoditi mašini, je l tako? Mislim na redovnu, skoro svakodnevnu upotrebu. Znam doduše da može da dođe do problema i štete ako se pomenuti deterdžent koristi na nižim temperaturama konstantno ako se pri tom mašina ne čisti periodično na gore pomenute načine. Dobio sam čak i opširno objašnjenje toga od servisa.
Ipak, ako se mašina redovno i pravilno održava, do problema ne bi trebalo da dolazi?
Skromnog sam mišljenja da je tečni deterdžent bolji za mašinu. Koristim već neko vreme isključivo tečni deterdžent i mnogo lakše održavam samu veš mašinu. Mašina je stara nekih 12 godina, pa mogu da uporedim sa periodom kada je isključivo korišćen praškasti deterdžent.
 
Skromnog sam mišljenja da je tečni deterdžent bolji za mašinu. Koristim već neko vreme isključivo tečni deterdžent i mnogo lakše održavam samu veš mašinu. Mašina je stara nekih 12 godina, pa mogu da uporedim sa periodom kada je isključivo korišćen praškasti deterdžent.
Zanimljivo. Korisnici Haiera u Poljskoj, ne tako retko, prijavljuju probleme sa flekama na vešu ili rđom koja se pojavljuje u bubnju. Sad, na stranu fakt da Haier nije premium brend kao što se reklamira da jeste, ovo ne može biti fabrička greška jer ne postoji nikakva tečnost koja bi se nalazila u samoj mašini a koja bi mogla da uzrokuje takve probleme. Servisi najčešće odbacuju ovakve reklamacije zbog nepravilnog korišćenja i održavanja u čemu, po svemu sudeći i jeste kljuć. Ovih dana ću prevesti i kopirati objašnjenje jednog servisa koje se tiče cele teme.
 
Ništa od toga nisam primetio u mom slučaju. Svakako, ja sam pojedinac. Mislim da to ima veze i koji tečni deterdžent se koristi (ljudi npr. obožavaju one u paketima što se razgrađuju). Ja koristim Frosch Baby, koji ima nežnije surfaktante. U pitanju je Candy mašina stara 12 godina.
 
Zanimljivo. Korisnici Haiera u Poljskoj, ne tako retko, prijavljuju probleme sa flekama na vešu ili rđom koja se pojavljuje u bubnju. Sad, na stranu fakt da Haier nije premium brend kao što se reklamira da jeste, ovo ne može biti fabrička greška jer ne postoji nikakva tečnost koja bi se nalazila u samoj mašini a koja bi mogla da uzrokuje takve probleme. Servisi najčešće odbacuju ovakve reklamacije zbog nepravilnog korišćenja i održavanja u čemu, po svemu sudeći i jeste kljuć. Ovih dana ću prevesti i kopirati objašnjenje jednog servisa koje se tiče cele teme.
Nemoj da me vučeš za jezik da ne počnem baladu o Bošu. Ali kao i kod Boša, Hajer u ponudi ima različite klase (serije), pa se izgleda sve svodi na to koliko para, toliko i muzike.
 
Nemoj da me vučeš za jezik da ne počnem baladu o Bošu. Ali kao i kod Boša, Hajer u ponudi ima različite klase (serije), pa se izgleda sve svodi na to koliko para, toliko i muzike.
Nije baš tako. Čitao sam malo o Boschu ovde a i inače je poznato da to nije što je nekad bilo, bar kad se radi o nižim serijama... Kad je o Haieru reč, viša serija može da znači veći kapacitet bubnja, više funkcija itd. ali nema govora o tome da se serije međusobno razlikuju po kvalitetu.
Gore pomenuti primer je svakako posledica nebrige, nemara i previsokih očekivanja, što je za poljake po svemu sudeći tipično ali o tome bi se dao napisati čitav esej koji bi pobegao od naslovne teme ovog subforuma.
 
Svakako ću ispratiti pošto imam Hajer veš mašinu. Serije 5 i 7 su recimo sa DD motorima.
 
Sutra cu da narucim ves masinu.
Jos uvek nisam odlucio koju cu da kupim ali to ce zavisti od lagera prodavnica i vasih danasnjih odgovora.
Blizu sam odluke da Beko B3WFU 77225 WB i Gorenje WPNEI74SA1SWIFI.
@Aleksa Je l mozes da mi preporucis neki "stariji" model ves masine iz Beko B3WFU i Gorenje WPNEI serija.

1. Dal li ves masine oba proizvodjaca (Gorenje, Beko) mogu da koriste tecni deterdzent?
2. Na drugom forumu je jedan covek trazio preporuku za novu ves masinu jer trenutno koristi neki Beko model koji oko cetiri sata pere ves na 60.
Koliko je otprilike potrebno vremena da se opere ves na 40 (sareni) i na 90 (beli ves)?
3. Obavezno mi preporucite neku drugu ves masinu koja kosta oko 40 hiljada do sutra ako mislite da postoji neki bolji model od Beko B3WFU 77225 WB ili Gorenje WPNEI74SA1SWIFI u tom cenovnom rangu. Potrebno je da masina moze da primi 7kg vesa, ima inverter prosmart motor i radi na 1400 obrtaja.
4. Da li ves masina kapaciteta 8kg duze pere ves od manjih modele (6kg, 7kg)? Znam da se moze podestiti duzina pranja i da ona zavisi od popunjenosti ves masine.
5. Da li cu se zeznuti ako kupim ves masinu koja radi na 1200 obrtaja npr. Beko B3WFU 77225 WB?

Svaka pomoc je dobrodosla.
Unapred hvala na odgovorima.
 
Nazad
Vrh Dno