Šta je novo?

Veš mašine

U vezi gužvanja.
Stara LG je tačno spram izabranog programa imala predvidjeno da nakon centrifugiranja a pre kraja pranja, zavrti više puta levo-desno bubanj i tako rastrese veš.
Što ne bi trebalo da je neka novost u 21. veku jer je slično radila i EI Niš veš mašina.
Današnja, kombo, Whirlpool ume da na 1200 pogužva neke pantalone (priznajem, po meni od sumnjivog materijala) i da tako ostavi umesto da rastrese veš (provoza ga na kraju par puta levo-desno kako bi se odlepio i rastresao). Ipak na određenim programima ne dozvoljava prekoračenje nekih vrednosti centrifuge što je ok (max je 14000 rpm), baš kao što su temperature zaključane na nekim programima.
 
Stara LG je tačno spram izabranog programa imala predvidjeno da nakon centrifugiranja a pre kraja pranja, zavrti više puta levo-desno bubanj i tako rastrese veš.
Takođe moja stara Gorenje je imala tu "opciju", dok nova Bosch nema - ujutru uđem u kupatilo i pitam se da li sam uopšte pustio sinoć mašinu, veš se polepio po stranicama, ispade bubanj prazan :ROFLMAO:
 
Gorenje mašinu koju sam ja kupio pre tri godine tad platio 27000 d. ima tu funkciju da na zadnjoj centrifugi okrene bubanj još par puta.
 
Pravi li Miele kombinovane mašine sa toplotnom pumpom?

Ima naravno.
Sve znam, ali sam spreman i na to ukoliko će da me služi pouzdano i dugo. Bolje i to nego na svake 2-3 god da mijenjam drugu. Mada danas se sva elektronika pravi sa manjim kvalitetom nego što je nekad nažalost

Pa pouzdanije od nje nema realno,mana je kako sam cuo veoma slab lanac servisera kod nas.Nije ti ni Bosch losa opcija posle Miele po meni najbolja opcija.
 
Nijedna od navedenih nije prici mnogo se vise kvare sto je glavna poenta to jest Aeg bih stavio na stranu bolji je dosta od lg i elektrolux.
Aeg je isto što i Electrolux, jer je to odavno brend u vlasništvu Electroluxa. Što se tiče te kombinovane sa toplotnom pumpom, sve je isto kod Aeg i Electrolux modela, pa i cena od 2000 evra.
 
Aeg je isto što i Electrolux, jer je to odavno brend u vlasništvu Electroluxa. Što se tiče te kombinovane sa toplotnom pumpom, sve je isto kod Aeg i Electrolux modela, pa i cena od 2000 evra.

Jeste al Aeg je nekako uvek bio iznad mada sada u ovo vreme upitan je kvalitet ni Aeg nije kao pre sto je bio.Svakako po meni opet ako se daje 2000e za kombinovanu ja bih pre uzeo Mileta.😀
 
Jeste al Aeg je nekako uvek bio iznad mada sada u ovo vreme upitan je kvalitet ni Aeg nije kao pre sto je bio.Svakako po meni opet ako se daje 2000e za kombinovanu ja bih pre uzeo Mileta.😀
Da se kupuju odvojeno veš mašina i sušara, to je jedna priča, onda Miele ima ozbiljne adute. A toplotna pumpa vs kondenzaciono sušenje, to je druga dimenzija. zna se koje su prednosti toplotne pumpe u odnosu na kondenzaciono sušenje.
 
Da se kupuju odvojeno veš mašina i sušara, to je jedna priča, onda Miele ima ozbiljne adute. A toplotna pumpa vs kondenzaciono sušenje, to je druga dimenzija. zna se koje su prednosti toplotne pumpe u odnosu na kondenzaciono sušenje.

Koje su prednosti?Pricaj malo o tome kako je ocistiti te masine kada "zapuse" muka ziva.Razlika glavna je finoci susenja,i sto ne greje prostoriju (sto je zimi minus 😅).To sto pricaju da trosi mnogo manje struje su lovace price.
 
Koje su prednosti?Pricaj malo o tome kako je ocistiti te masine kada "zapuse" muka ziva.Razlika glavna je finoci susenja,i sto ne greje prostoriju (sto je zimi minus 😅).To sto pricaju da trosi mnogo manje struje su lovace price.
Reci mi samo, ako imaš sušaru, da li si kupio sa toplotnom pumpom, ili kondenzacionu? Ili da sad kupuješ sušaru, koju tehnologiju bi birao?
 
Pa da dajem 2000e rekao sam ti uzeo bi Miele= kondenzacionu vec sam ti napisao gore.
Pitao sam za samostalnu sušaru, jer Miele trenutno ima 13 modela samostalnih sušara u ponudi i sve su sa toplotnom pumpom. Iz toga je lako zaključiti šta oni misle koja tehnologija je bolja. A jedini razlog što prave kondenzaciona kombinovane mašine je što još nisu smislili kako da uguraju toplotnu pumpu, a neki drugi proizvođači jesu.
 
Kad kazete Bosch, koji Bosch, jer kolko znam frizidere Bosch radi Turska i da su daleko od Boscha sto je nekad bio, ne znam kakva je situacija sa ves masinama..
 
Ne prave, ne pričaj na pamet, prave samo kondenzacione kombinovane mašine. Što se tiče kombinovanih, ima boljih od Miele.
Kondezacione su ti i jedne i druge, sa TP i sa grejačem. Obadve dole imaju kondezator toplog vlažnog vazduha samo što je on drugačiji.
 
Koje su prednosti?Pricaj malo o tome kako je ocistiti te masine kada "zapuse" muka ziva.Razlika glavna je finoci susenja,i sto ne greje prostoriju (sto je zimi minus 😅).To sto pricaju da trosi mnogo manje struje su lovace price.
Odoh ja onda u lov.
Toliko često se zapušavaju da ja već za 6+ godina nisam očistio ni jednom.
 
Nijedna od navedenih nije prici mnogo se vise kvare sto je glavna poenta to jest Aeg bih stavio na stranu bolji je dosta od lg i elektrolux.
Aeg nije nista bolji od Electroluxa.To je sve isto samo mala razlika u dizajnu.Isti delovi,kvalitet izrade,sve isto samo je mala razlika u dizajnu.Ovo se odnosi na sve aparate iz Electrolux grupacije.Zanussi je prepakovan najjeftiniji Electrolux. Lg ne pravi kombinovane sa toplotnom pumpom.
 
Aeg je isto što i Electrolux, jer je to odavno brend u vlasništvu Electroluxa. Što se tiče te kombinovane sa toplotnom pumpom, sve je isto kod Aeg i Electrolux modela, pa i cena od 2000 evra.
Koje su kombinovane veš mašine bolje od Miele ? Baš me zanima
 
Poslednja izmena:
Koje su prednosti?Pricaj malo o tome kako je ocistiti te masine kada "zapuse" muka ziva.Razlika glavna je finoci susenja,i sto ne greje prostoriju (sto je zimi minus 😅).To sto pricaju da trosi mnogo manje struje su lovace price.
Mašina sa TP ti u nižoj tarifi potroši ni 10 din. za sušenje, sušilice sa grejačem lako možeš i sam izračunati koliko potroše. Pa proceni šta ti je isplatljivije.
A u čemu je problem ako treba cela da se rasturi i očisti sušilica sa TP? Sve je na šraf.
 
Lg ne pravi kombinovane sa toplotnom pumpom.
LG proizvodi kombinovane mašine sa toplotnom pumpom. Prvo su izbacili model za USA tržište, sad i za evropsko, valjda će nekad stići i kod nas.


Koliko sam video i Samsung je napravio kombinovanu mašinu za USA tržište sa toplotnom pumpom, za godinu dve će ih svi jači proizvođači nuditi.
 
Mašina sa TP ti u nižoj tarifi potroši ni 10 din. za sušenje, sušilice sa grejačem lako možeš i sam izračunati koliko potroše. Pa proceni šta ti je isplatljivije.
A u čemu je problem ako treba cela da se rasturi i očisti sušilica sa TP? Sve je na šraf.
To kad budes uradio bar jednom javi se ovde da razmenimo iskustva :sneaky:
Pogledaj da li su profesionalne masine u perionicama sa TP>

Proizvodjaci su jednostavno susare sa grejacima prebacili u profesionalni program industrijskih masina, nisu iscezle.
 
Nazad
Vrh Dno