Šta je novo?

Veš mašine

Izgleda isto kao moja, ali su menjali neke programe, pretpostavljam da je to 'Mixed load' na ovoj.
 
Nikako. Što kaže @DGoran menjaj dezodorans dok ne nađeš odgovarajući (isprobaj one black&white varijante). Ja sam tako upropastio ne zna se koliko majica i košulja...
Imao sam ovaj problem... A resenje je vichy.
Najbolje u spreju ali se tesko nalazi u poslednje vreme. Ovo je druga opcija: Vichy Homme dezodorans za osetljivu kožu 50 ml. Ima ga u Benu i Lilly recimo, i to samo ova verzija radi posao...


PS. I ja sam pre par nedelja uzeo Miele ves masinu i smatram da vredi svaki dinar.
Danas je stigla i Miele susilica.

Ves masina ima 100kg, dok recimo Bosch i ostale imaju do 75. Ne kažem da to ima veze sa kvalitetom ali je cinjenica.
 
Ja koristim Gilette stick i nemam tog problema sa vesom. Ranije kada sam koristio "obicne" dezodoranse/anti-pespirante, svako parce odece mi je imalo fleke nakon nekog vremena.

Takodje mislim da su se te fleke stvarale jer majicu sa sebe bacim direktno u korpu za prljav ves, bez da pustim da se osusi.
@omnik

Koji model susilice i ves masine si uzeo?
 
Greota je da ne staviš adapter / plastiku za povezivanje izmedju njih. Boschov je ovakav
 
LG F10B8NDA0 iz 2015. Prozviždi joj pumpa juče. Pošto je kod mene mašina u kuhinji ispod pulta, skinem kuhinjski prednji panel, izvučem je i oborim u stranu. Tri šrafa i dve buksne. Na bajs do Pejtona, pumpa - 780 dinara. Tri šrafa, dve buksne, test pranje da proverim da ne pušta. Sve ok. A serviser tražio skoro 10000rsd...

Više sam se zajebavao da preštelujem kuhinjski front nego da zamenim deo na veš mašini.
 
Koliko ste čekali veš mašinu ako je neko u poslednje vreme kupovao (Gigatron, Tehnomedia, Tehnomanija...)? Ako se danas kupi, da li je praksa da isporuče sutra ili se čeka nekoliko dana?
 
Koliko ste čekali veš mašinu ako je neko u poslednje vreme kupovao (Gigatron, Tehnomedia, Tehnomanija...)? Ako se danas kupi, da li je praksa da isporuče sutra ili se čeka nekoliko dana?
5 radnih dana iz Gigatrona
 
  • Like
Reagovanja: NAS
3~5 radnih dana. I kad stigne mašina kreću peripetije oko garantnog lista koji je u mašini neoveren.onda jurite prodavca da vam pošalje novi overen i to čekanje kod shopstera trajalo je 8 dana. Ako imate prodavnicu u vašem gradu onda je lako odnesete garantni list i fiskalni i odma ga overe.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Vi pustate te programe od po sat vremena? Kod mene se vrti pamuk program od 2 i kusur sata svaki put, ponekad oni programi za osetljiviji ves. Mesecna potrosnja vode 7-8 kubika leti, 4-6 zimi, dvoje nas je u kuci.
Ja trosim dvadeset kubika vode sa programima od 30 minuta nekoliko puta dnevno kapacitet 9kg vrlo lako zaprljane stvari (ne nisu gace)

Kao sto rekoh svako koristi na drugaciji nacin masinu, i to jako utice i na trosenje lezaja bubnja.

Promenio sam do sada sigurno dvadesetak masina, on vrlo skupih AEG, simens, bosch (miele nisam imao) do najjeftinijih vox, gorenje i slicno...i nekako mi najekonomicnije ispadne srednja klasa masine od oko 300-350eur one traju u proseku 8 godina dok ne osetim trosan lezaj bubnja a onda je menjam posto zamena lezaja na masini gde nije predvidjena zamena nije dugotrajno resenje cak i ako mogu sam da ga zamenim.

masine od 200eur sa 5 godina garancije jedva izdrze toliko uz popravke, one su mehanicki preslabe za moje potrebe, to je za neko nezahtevno koriscenje.

sta je uopste problem ako ne ispere lepo? vise mirise ves, veliki problem ubilo se.

jedna moja drugarica je imala neki sal, kad udje u amfiteatar onaj u poslednjem redu zna da je usla. pitam je ja jednom aman sta mu radis, kaze ja posle pranja potopim sal u kadicu sa omeksivacem. ona svesno trpa otrov u sal nakon pranja, a vi ocete da isperete skroz da se ne oseca ves uopste kao da nije ni pran...
Ona je ukapirala sustinu, ne moze da se sve ispere a da mirise, to sto mirise je hemija.

Iskusne domacice u zadnju vodu za ispiranje dodaju omeksivac bas da ga masina ne bi isprala.

Ne boje se svi hemije i bakterija, i tacno mozete da vidite kada udjete u kupatilo koja je masina dosta "kuvala" ona posle nekoliko godina sva pozuti.
Nepotrebno je to sa savremenim deterdzentima, trosite vreme, vodu i struju, a vecina pere lako zaprljani ves.

Znoj ne bi trebao da ostavlja fleke,

ljudski znoj je uglavnom slana voda, prljavije su gace od majce pa ne ostaju leke na njima,
tako da su te fleke verovatnije od dezodoransa a ne od samog znoja.
 
Veš mašina je WWG660 WCS a sušilica TEF775WP
Da nije susilica TWF760 WP?
TEF ima drugačiji dizajn.
Verovatno si dobio vaučer za paket twindos deterdženata. Mislim da je najbolje da koristiš samo te originalne. Postoje patrone za custom deterdžente, ali ako su suviše gusti, čitao sam da mogu da naprave problem.
 
Da nije susilica TWF760 WP?
TEF ima drugačiji dizajn.
Verovatno si dobio vaučer za paket twindos deterdženata. Mislim da je najbolje da koristiš samo te originalne. Postoje patrone za custom deterdžente, ali ako su suviše gusti, čitao sam da mogu da naprave problem.
jeste TWF760WP, pardon.

Koristim TwinDOS i zadovoljan sam.

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Koliko ste čekali veš mašinu ako je neko u poslednje vreme kupovao (Gigatron, Tehnomedia, Tehnomanija...)? Ako se danas kupi, da li je praksa da isporuče sutra ili se čeka nekoliko dana?
Sinoć sam otišao do Tehnomanije u Ustaničkoj, kažu do 7 dana se čeka ali u praksi bude brže. Odustao.

Tehnomedia - Vračar, kupio kod njih, upravo dovezli, tako da je trajala dostava kraće od 24h.
 
Tehnomedia ima svoju dostavu za belu tehniku. Ja uglavnom kod njih kupujem, ok su sa cenama i znam da nece polupano da mi stigne jer ne nosi kurirska sluzba. Za reklamacije dobri takodje.
 
Ako nije tajna koliko je koštala spojnica za Mileta? Pitam jer sam ja moju za Vox fabričku platio 5000din o_O
 
Ako je platio po redovnoj ceni 8-10k 😁

Skupe su fabricke. Ja imam razlicite masine, Miele i Bosch, pa cu verovatno staviti neku third party...
 
Isključvio Beko ill Boš? Ne dolazi u obzir neki Lg, Samsung i sl? Da li je bitan kapacitet, dimenzije, tip punjenja i sl.? Da li su prioritet kratki programi ili ne?
 
Isključvio Beko ill Boš? Ne dolazi u obzir neki Lg, Samsung i sl? Da li je bitan kapacitet, dimenzije, tip punjenja i sl.? Da li su prioritet kratki programi ili ne?
Moze i drugi proizvodjac, nego za ove sam video da nude za te novce inverter motor i kapacitet 8kg. Sto se dimenzija tice dubine 55 cm bi zbog kihinje najvise odgovarala, a visina do 84 cm
 
Ja sam uzeo Beko 8633 sxt na 1200 obrtaja i zadovoljan sam. Koristimo 3 programa šareno na 60,40 i belo otkuvavanje i to je to. Šareno na 40 opere za 28 min, na 60 peškire 70 min.uzeli smo najviše zbog sušilice i broja obrtaja. Prethodno smo imali gorenje koja je imala samo 500 obrtaja tuga Božija.
 
Nazad
Vrh Dno