Šta je novo?

Veš mašine

Zavisi od mašine, i da li gornji poklopac viri i pokriva i te priključke ili samo osnovu mašine. Samsung prikazuje posebno i dodatnu dubinu prednjeg dela npr.

1658747929129.png
 
Uzeo Beko 8633 Xst i zadovoljan sam. Posle gorenja od 500 obrtaja ova ubija kako cedi. Čekam oktobar da pustimo na 1200 kako bi odma prebacili u sušilicu. Sad sušimo napolju ~ štedimo struju 😃
Najbolja opcija mi je skraćenje programa pa tako punu mašinu šarenog opere za 28 min a peškire na 60 Stepeni za oko sat vremena. Za sada zadovoljni. Obratite pažnju ako kupujete online, garantni list je bio u bubnju i naravno nije bio overen. Čekao sam 8 dana da pošalju novi iz shopstera. A mogli su i da ne pošalju i Šta bi onda s garancijom od 5 god papa doviđenja.
 
Jel bolje da uzmem
1.BOSH koji je slabija energetska klasa
2.CANDY koja ima 5 godina garancije + 10 godina i A enregetska kalsa 47 kWh na 100 ciklusa
3.CANDY Garancija: 5 god energetska klasa: D 69 kWh
4.SAMSUNG -Garancija: 5 god Energetski razred:A Potrošnja el. Energije: 49 kWh/100 ciklusa
5.BEKO-Garancija: 5 god Energetska klasa: D Energy Consumption 69 kWh/100 ciklusa + Neko je gore pohvalio Beko podrsku za rekalmacije
Iskreno ja bi od svih ovih Sasmusng pod 4,a druga opcija mi je 2 Candy zbog garancije.
Samsung sam videla da su nahvalili slicnu al jedina razlika je u zadnja dva slova posle https://www.samsung.com/uk/washers-and-dryers/washing-machines/front-load-9kg-white-ww90ta046ae-eu/
Jel ima neko nesto protiv Samsunga ako nema nek zauvek cuti + Samsung vs Candy sta je bolje ?

Inace jel postoji negde neka ves masina old verzija a da je ultra tiha da ne budi komsije?Msm ici ce stare masine u podrum zlu ne trebalo alo ono ne zelim sebe da vidim u buducnosti kako kupujem ves masinu na manja od 7 godina lol
 
Poslednja izmena:
Kakav je veš koji 2 puta obučeš i baciš na pranje? Jel mu treba 2~3 sata da drnda ili je dovoljno da prasak prođe kroz veš i spere taj znoj i doviđenja? Prvo pranje ubacimo neke peškire stare koja je ova gorenje ''prala'',ubacimo bez deterdženta koliko je samo praška izašlo iz njih. Toliko i ispiranju
 
Crvenu ili plavu pilulu? 😁
 
o bre pa jedni se bune sto ne iskuvava na mikion stepeni, ne ubija e. coli i pantljicare, drugi peru od praska sto je zaostao da ispere znoj, ko ce svima ugoditi...
 
Ti programi od ~30min imaju jedno ispiranje; tako da će uvek ostati deterdžent u vešu. Još ako se koristi i omekšivač, ostaće brdo hemije.
Program od ~75min ima tri ispiranja.
 
Stavlja se jedan čep tečnog deterdženta direktno u bubanj na punu mašinu. Omekšivač ne koristimo
 
naravno da ima jedno ispiranje i da neces rokati punu kolicinu deterdzenta za lako zaprljani ves.
ne peru se svaki dan zute gace.

Te masine koje nemaju mogucnost da properu lako zaprljani ves na temperaturu i brzinu koju korisnik zeli ne treba da postoje.
 
Kakav je veš koji 2 puta obučeš i baciš na pranje? Jel mu treba 2~3 sata da drnda ili je dovoljno da prasak prođe kroz veš i spere taj znoj i doviđenja? Prvo pranje ubacimo neke peškire stare koja je ova gorenje ''prala'',ubacimo bez deterdženta koliko je samo praška izašlo iz njih. Toliko i ispiranju
Mene zanima kako da izvučem žute mrlje sa pazušnog dela majice. U pitanju je pamučna majica sa kragnom bele boje. Te žute mrlje nisu samo znoj već u kombinaciji sa dezodoransima. Čim se osuši od znoja, fleke ostanu. Mašina neće da izvuče, jedino pomaže pre mašinskog pranja ručno. Koristim Dr Beckmann sapun i jedva skine mrlje nekih 90%. Obučem majicu dva puta a trljam fleke 15 minuta intenzivno. Skoro mi dođe da je bacim. Ima li ko neki predlog? Molim, pitajte i žensku populaciju.

prvo ubacim stari ves da iz njega izadje prasak, i onda tri naredne masine ne stavljam prasak, od tog sto je izaslo iz starog vesa operem sve.
Ti k'o da mi čitaš misli.:) Padalo mi to na pamet ali gde da čekam još toliko pranja, obično bacam veš na pranje kad mi dogori i nemam više šta obući.:p
Uključujem intenzivno ispiranje ali niti je intenzivno niti je ispiranje.
@kraguljac je pisao da mu žena dodaje bokalom vodu u mašinu. To još nisam probao, možda pomogne.:unsure:
jedni se bune sto ne iskuvava na milion stepeni, ne ubija e. coli i pantljicare, drugi peru od praska sto je zaostao da ispere znoj, ko ce svima ugoditi...
Taj sam i taj, obojica sam, pročitao si me skroz.:giggle:

ne peru se svaki dan zute gace.
Ne baš svaki dan ali pomaka ima. Nekad se gaće prale sa onim što ih nosi.:)
 
Mrlje se ne mogu skinuti, pomiri s s tim. Menjaj dezodorans.
 
Sa samo jednim kratkim ispiranjem ostaje deterdžent u vešu. Jedna merica (čep) je uglavnom oko 80-110ml, zavisno od veličine boce, što uopšte nije mala količina, naprotiv.
Kad uključim taj 30minuta program vidi se da to nije tako dobro isprano, iako mašina povuče manje deterdženta.
Na programu koji traje 70tak min, poslednjih 30tak minuta traje ispiranje i centrifuga.
 
sta je uopste problem ako ne ispere lepo? vise mirise ves, veliki problem ubilo se.

jedna moja drugarica je imala neki sal, kad udje u amfiteatar onaj u poslednjem redu zna da je usla. pitam je ja jednom aman sta mu radis, kaze ja posle pranja potopim sal u kadicu sa omeksivacem. ona svesno trpa otrov u sal nakon pranja, a vi ocete da isperete skroz da se ne oseca ves uopste kao da nije ni pran...
 
Mrlje se ne mogu skinuti, pomiri s s tim. Menjaj dezodorans.
Nikako. Što kaže @DGoran menjaj dezodorans dok ne nađeš odgovarajući (isprobaj one black&white varijante). Ja sam tako upropastio ne zna se koliko majica i košulja...
Mogu se skinuti toliko da se vide ako se detaljno zagleda pod svetlom. Ali ih krvnički treba trljati...:rolleyes:
Probao razna s***a i antiperspirante, uvek ostane. Valjda alkohol ili šta već meću pa u kombinaciji sa znojem. Ili da ne kupujem bele majice ili da koristim samo sapun.;)
Zanimljivo da nije tako na svim majicama bele boje. One obične tanke pamučne sa O okovratnikom nemaju taj problem. Samo ove sa kragnom. Ne razumem se baš u tekstil, te majice nisu glatke pod prstima već malo hrapave ako znate na šta mislim. Kao da se žutilo zavuče između niti i ne može bez četkanja.
 
Od kad sam prešao na 'parfemske' stik dezodoranse nemam probleme sa tim flekama. Jedino što su daleko skuplji od Nivea i sl.
 
Vi pustate te programe od po sat vremena? Kod mene se vrti pamuk program od 2 i kusur sata svaki put, ponekad oni programi za osetljiviji ves. Mesecna potrosnja vode 7-8 kubika leti, 4-6 zimi, dvoje nas je u kuci.
 
Jel Bolje A klasa Samsunga od D klase Bosha ?
Kapiram da smaram al ne znam sta od onih gore da uzmem a da se ne zajebem vrv cu Samsung lol al ko zna
 
Energetska oznaka (klasifikacija) ne mora da ima ikakve veze sa kvalitetom mašine.
 
Jel bolje da uzmem
1.BOSH koji je slabija energetska klasa
2.CANDY koja ima 5 godina garancije + 10 godina i A enregetska kalsa 47 kWh na 100 ciklusa
3.CANDY Garancija: 5 god energetska klasa: D 69 kWh
4.SAMSUNG -Garancija: 5 god Energetski razred:A Potrošnja el. Energije: 49 kWh/100 ciklusa
5.BEKO-Garancija: 5 god Energetska klasa: D Energy Consumption 69 kWh/100 ciklusa + Neko je gore pohvalio Beko podrsku za rekalmacije
Iskreno ja bi od svih ovih Sasmusng pod 4,a druga opcija mi je 2 Candy zbog garancije.
Samsung sam videla da su nahvalili slicnu al jedina razlika je u zadnja dva slova posle https://www.samsung.com/uk/washers-and-dryers/washing-machines/front-load-9kg-white-ww90ta046ae-eu/
Jel ima neko nesto protiv Samsunga ako nema nek zauvek cuti + Samsung vs Candy sta je bolje ?

Inace jel postoji negde neka ves masina old verzija a da je ultra tiha da ne budi komsije?Msm ici ce stare masine u podrum zlu ne trebalo alo ono ne zelim sebe da vidim u buducnosti kako kupujem ves masinu na manja od 7 godina lol
Od navedenih Boš je super jer ima kratke programe tj. tu speed perfect opciju koja skraćuje dužinu drugih programa (ako sam dobro shvatio). Samsung ima samo jedan kratak od 15 minuta, ali ima inverter motor. Beko takođe jedan kratak od 28 minuta, ima i inverter motor. Sa Bekom zna da bude lutrija kakav primerak mašine možeš da dobiješ, zato je i ta cena u odnosu na Samsung i Boš kod kojih to ne bi smelo da se desi. Candy neću ni da razmatram, užasnu reputaciju imaju, loša kontrola kvaliteta, to je tek lutrija šta će da ti zapadne. Da biram za sebe išao bih na Boš jer najviše koristim te kratke programe, pisao sam već ovde o iskustvu sa VOX mašinom, 95% pranja je program od 60 minuta, ali ako ne koristiš te programe onda je Samsung bolji izbor. Pogledaj i neki LG, to su takođe kvalitetne mašine.
 
Taj Boš je serija 4, znači osnovni model koji nije neki pojam kvaliteta, ja ga ne bih uzeo bez 5 godina garancije. Samsung ima i Daily wash program koji traje oko sat, a i brzi program se lako modifikuje dodatnim ispiranjima, brzinama centrifuge i sl. Ima dovoljno opcija.
 
ja samo ocu da se ne kvari i bude tiho i da ima odlozeno paljenje da bi pustila posle ponoci da me ne kolju komsije, i da steka struju hahahah
znaci samsung ovde pobro simpatije cool :)dobro se nisam zezenula sa candy..
A sto se tice duzine pranja pa navikla sam na one stare masine imamo mehanicku sto kontam da je oko sat tako da i nije neka razlika..
 
Ako je tako onda definitivno Samsung, ali ja ne vidim u specifikacijama taj daily wash program. Ovde imaju navedene opcije za taj model:
 
Ipak nema daily wash, jedini kratak je ovaj od 15 minuta. Zato ima mogućnost finog podešavanja temperature pranja, broja ispiranja i centrifuge pa možda može da se napravi neki program optimalnog trajanja, ali to dok neko ne kupi i ne proba ne znamo kako funkcioniše. U svakom slučaju deluje kao kvalitetna mašina, a ako dužina trajanja programa nije važna onda je dobar izbor. Mašina ima odložen start, tako da nema brige (mada to sve danas imaju). Kod ovog modela se podešava vreme kada se želi da se pranje završi, a mašina sama pokreće pranje u zavisnosti od trajanja programa koji je izabran.
 

Prilozi

  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    275.3 KB · Pregleda: 14
Nazad
Vrh Dno