Šta je novo?

Veš mašine

Osim eto indukcija, ostali uređaji nisu uopšte loši. Ne treba biti strog i previše očekivati za novac koji koštaju. Ovde su posebno popularni zbog cene, a i servis im je pristojan. Da je standard malo bolji, više bi se gledali neki drugi proizvođači.
 
Ko pravi i dizajnira tu Teslu, ili bolje da pitam gde se pravi?

Dizajn i izrada su bili detaljno opisani u dokumantaciji koju je CIA zaplenila nakon Tesline smrti. Pošto je to tada bilo toliko ispred svog vremena, zato je i čuvano u tajnosti.
Sada se izrađuju u Kolorado Springsu, i u Njujorku, tamo gde su bile originalne Tesline labolatorije.

:p :D
 
Ja bih ti preporucio ovu

LG F2DV5S7N0E​


LG ima dobre mislim cak i najbolje peri susi masine sa odnosom cene i kvaliteta. Tu sto su ti preporucili je stari model i bolje je uzeti ovu, jer dobijas novu tehnologiju plus dobijas jednu kilu dodatnu za susenje.


Svakako je bolje odvojeno uzeti, ali ko nema mesta, dzabe preporuke za dve masine kad ne moze neko da izmisli dodatan prostor i tu se svaka prica zavrsava.
to je super, samo sto kod nas kosta 30-50% vise nego u normalnim drzavama
 
Zato sto sam ovu masinu nasao za 35.000 dinara, a ova druga je skuplja 10.000 dinara. Kad moras da opremis ceo stan onda ti je svaki dinar vazan.
Slucajno naleteo na ovu masinu u jednoj prodavnici za male pare.
 
I mene interesuje sta u teslinim masinama za pranje odece i sudova,friziderima,sporetima i klimama,inace televizori su im ekstra a ni monitori nisu za bacanje,jedino su im telefoni bili losi.
 
Tesla je genetički brend jedne firme. Šta će poručivati od kojeg OEM proizvođača, da se brendira Tesla logom, menja se sa vremena na vreme, od serije do serije, i to ne može povatati ni Cia.

Nije to ništa loše. Tako danas rade brojni i novokomponovani brendovi, a sada sve češće i neki tradicionalni.

Ali poenta je da zaista nije ni poznato ni previše bitno ko i gde sklapa pojedine aparate ovakvih generičkih brendova. Ta informacija jako malo govori o kvalitetu.
 
Imali neko iskustva sa Electrolux ves masinama...ne onim od pre desetak godina vec sa ovim novim.
Imamo u stanu mašinu za veš sa punjenjem odozgo EW6T4261. Uvek smo imali te sa punjenjem odozgo zbog prostora. Teško je opisati, da kucnem u drvo, koliko smo zadovoljni. Pre nje imali dugo neku Siemens koja je bila dve klase lošija. Electrolux tiha, stabilna kad centrifugira, laka za upravljanje, odlično pere. Jedna hemijska čistionica u komšiluku je nedavno uzela dve nove mašine, jednu veću i jednu manju, obe Electrolux, doduše to su neki profi uređaji, ali opet. Pri kupovini dobio 2 godine garancije, onda preko njihovog sajta sa registracijom i par klikova dobio još 3 godine garancije, ukupno 5.
 
Kakvo je stanje/iskustvo sa Slim masinama ?
Prostor me sada ogranicava pa gledamo takvo resenje

Koliko sam video Bosch nema, Zanusi nema
Elektrolux ima fazon 1 model

Budzet nije neki problem, ali ne bih bas 1000 evra trosio :)
 
Sta su "slim" masine?
Mislis na uske (levo-desno 40-45cm) koje se odozgo pune ili na "plitke" koje su 40-45cm duboke (napred ka nazad) umesto normalnih 60-ak cm?
 
Slim mašine koje se pune sa strane i plitke su, kao klasična ali tanja.
Gledao sam i ja te varijante i na kraju se odlučio za mašinu sa punjenjem odozgo iz prostog razloga što se slim otvara sa strane i onda mora da se ostavi prostor za otvaranje vrata.
Uzeo sam Whirlpool 70220, 7kg sa Inverter motorom i veoma sam zadovoljan. Em staje dosta veša, odlična centrifuga gde na već 1000 obrtaja pošteno ocedi veš, plus je skoro pa nečujna, čuje se samo veš u mašini I kad se zaleti centrifuga, čuje se kao jači šum.
I veoma dobro pere i na nižim temperaturama. Posle Gorenja, Beko, Whirlpool standardne, ova se pokazala kao najbolja plus sam dobio na prostoru u kupatilu
 
^ Nova masina, skoro uzeta?
Zanima me kakva je limarija, ako je vec 1-2g kod tebe da li ima korozije na spoljnoj limariji...
Na mojoj staroj Gorenje masini koja se punila odozgo, posle nekog vremena (recimo 2g) pojavila se korozija po spojevima limova, na rubovima spoja lima i plastike i sl.
Na mojoj sadasnoj Samsung masini (7g, ZAR VEČ IMA TOLIKO) nema ni trunke rđe.
Kod brata isto Whirlpool neka stara masina (ima joj +12g), odozgo sto se puni, unazad 1-2g se pojavila korozija
 
Te uske sa punjenjem odozgo su jako zgodne za uštedu prostora. Mana je što su dosta malog kapaciteta, ali opet zahtevaju manje prostora od standardnih uskih (plitkih) mašina dubine 40tak cm koje imaju isto tako manji kapacitet. Šteta što nema takvih modela sa većim bubnjem.
 
Ima sa 7 i 8kg tipa candy, a ima Electrolux čak i sa 9 i 10kg. Mada ja te Electrolux nisam video kod nas.

Pričam o topload mašinama.
 
Ja sam viđao samo te da piše 7-8kg. Ali im je bubanj baš mali, nema šanse ni približno toliko. Primeti se čim se otvori. Posle sam čitao specifikacije, zapremina bubnja im je 42-46lit, kao na običnim uskim mašinama koje imaju natpise tipa za 6kg i sl.
 
Molila bih za savet. Konačno kupujem ves masinu, nasla sam nesto meni zanimljivo ali bih volela da mi ukazete koja je od ovih najpovoljnija, u smislu cena-kvaliet. Moze i neka po vasem izboru. Unapred hvala
1. lg f4j3tn5we
2. beko wtv 9744xwo
3. bosch waj 24062by
 
Ako mi predlazete neku bitno je da je kapaciteta 7...8 kg. centrifuga ne ispod 1000, da programi ne traju duuugoooooo. Kod ovih koje sam ja izabrala, ne znam koliko traju programi.
Ne bih slim varijantu, ima dovoljno prostora u kupatilu. Pozeljan inverter motor.
 
Da li je do mašine, nivelisanja , ili se svaka zatrese prilikom centrifuge, pa i pomeri, kada je bubanj do pola pun, tj. praznija?
 
Dobro nivelisanje jeste jako bitno. Da se malo zatese u pojedinim situacijama, to će verovatno svaka mašina. Da li će da stoji na svom mestu, ili da se pomera, šeta ili skače, to je već do kvaliteta same mašine.
 
Poslednja izmena:
Miele neće da mrdne kad su 100kg teške :D
 
^ Nova masina, skoro uzeta?
Zanima me kakva je limarija, ako je vec 1-2g kod tebe da li ima korozije na spoljnoj limariji...
Na mojoj staroj Gorenje masini koja se punila odozgo, posle nekog vremena (recimo 2g) pojavila se korozija po spojevima limova, na rubovima spoja lima i plastike i sl.
Na mojoj sadasnoj Samsung masini (7g, ZAR VEČ IMA TOLIKO) nema ni trunke rđe.
Kod brata isto Whirlpool neka stara masina (ima joj +12g), odozgo sto se puni, unazad 1-2g se pojavila korozija
Nova je uzeta tako da još nemam sličnih pojava
Ako mi predlazete neku bitno je da je kapaciteta 7...8 kg. centrifuga ne ispod 1000, da programi ne traju duuugoooooo. Kod ovih koje sam ja izabrala, ne znam koliko traju programi.
Ne bih slim varijantu, ima dovoljno prostora u kupatilu. Pozeljan inverter motor.
Većini novih mašina programi traju od 30-240 minuta. Uglavnom su programi takvi da za nekih 80 minuta na 40c° operu veš, sve je to dosta napredovalo plus svaki program pored već unapred definisano može da se menja, smanjuje temperatura, centrifugal itd.
Da li je do mašine, nivelisanja , ili se svaka zatrese prilikom centrifuge, pa i pomeri, kada je bubanj do pola pun, tj. praznija?
Nove mašine, npr Whirlpool sa punjenjem odozgo koju imam, same procene količinu veša u bubnju i ako ima premalo veša ili veša koji dosta upija, neće dozvoliti centrifuge da ne bi ušla u disbalans i napravila oštećenje.
Inače baš gore navedena, mašina a kapiram I slične u istom rangu sa inverter motorima pri 1200 obrtaja centrifuge jedva da malo vibriraju. Moja stoji mesecima na istom mestu, nije se mrdnula od prvog dana.
 
Molila bih za savet. Konačno kupujem ves masinu, nasla sam nesto meni zanimljivo ali bih volela da mi ukazete koja je od ovih najpovoljnija, u smislu cena-kvaliet. Moze i neka po vasem izboru. Unapred hvala
1. lg f4j3tn5we
2. beko wtv 9744xwo
3. bosch waj 24062by
Bosch WAN28262BY skuplja je od LG 3-4 hiljade vise.
 
A sta vi mislite koje su bolje masine, one odozgo punjene ili s preda punjene?
A sta mislite o "americkim" masinama koje se pune odozgo a bubanj je otvoren krugom ka gore? :)
 
A sta vi mislite koje su bolje masine, one odozgo punjene ili s preda punjene?
A sta mislite o "americkim" masinama koje se pune odozgo a bubanj je otvoren krugom ka gore? :)

Odozgo punjene mašine su samo "nužno zlo" za prostore gde nema dovoljno mesta da se stavi normalna mašina. Zaista zauzimaju veoma malo prostora. Doduše, iznad njih ne može ništa da se drži.
Peru i jedne i druge.

Tih američkog tipa nema nigde kod nas. Čak mislim ni da ih nema nigde van USA i njima bliskim tržištima.
Koliko vidim na ovim emisijama o uređivanjima kuća i stanova što žena gleda (uglavnom su iz USA), i oni polako odustaju od takvih mašina.
 
Odozgo punjene mašine su samo "nužno zlo" za prostore gde nema dovoljno mesta da se stavi normalna mašina. Zaista zauzimaju veoma malo prostora. Doduše, iznad njih ne može ništa da se drži.
Peru i jedne i druge.

Tih američkog tipa nema nigde kod nas. Čak mislim ni da ih nema nigde van USA i njima bliskim tržištima.
Koliko vidim na ovim emisijama o uređivanjima kuća i stanova što žena gleda (uglavnom su iz USA), i oni polako odustaju od takvih mašina.
Molio bih za objašnjenje zašto su "nužno zlo"?
Koristio sam i jedne i druge u isto vreme u različitim stanovima. Sa mašinama sa punjenjem odozgo nikad ni jedan problem, ni skakanje po kupatilu ni odlaženje ležajeva, menjanje amortizera ...... Jedino je u standardne stajalo više veša.
Sad imam samo ove sa punjenjem odozgo I ne vidim da imaju neke mane sem što ne može da služi za odlaganje stvari na nju.
Standardna em veća, em mora da se odvoji i prostor za otvaranje bočnih vrata koja umeju da budu baš velika pogotovo na ovim moderniji modelima.
E da, prednost standardne mašine je što mogu da gledam u veš kako se okreće dok sedim na WC šolji. 🤣
 
Molio bih za objašnjenje zašto su "nužno zlo"?
Koristio sam i jedne i druge u isto vreme u različitim stanovima. Sa mašinama sa punjenjem odozgo nikad ni jedan problem, ni skakanje po kupatilu ni odlaženje ležajeva, menjanje amortizera ...... Jedino je u standardne stajalo više veša.
Sad imam samo ove sa punjenjem odozgo I ne vidim da imaju neke mane sem što ne može da služi za odlaganje stvari na nju.
Standardna em veća, em mora da se odvoji i prostor za otvaranje bočnih vrata koja umeju da budu baš velika pogotovo na ovim moderniji modelima.
E da, prednost standardne mašine je što mogu da gledam u veš kako se okreće dok sedim na WC šolji. 🤣
Nova je uzeta tako da još nemam sličnih pojava

Većini novih mašina programi traju od 30-240 minuta. Uglavnom su programi takvi da za nekih 80 minuta na 40c° operu veš, sve je to dosta napredovalo plus svaki program pored već unapred definisano može da se menja, smanjuje temperatura, centrifugal itd.

Nove mašine, npr Whirlpool sa punjenjem odozgo koju imam, same procene količinu veša u bubnju i ako ima premalo veša ili veša koji dosta upija, neće dozvoliti centrifuge da ne bi ušla u disbalans i napravila oštećenje.
Inače baš gore navedena, mašina a kapiram I slične u istom rangu sa inverter motorima pri 1200 obrtaja centrifuge jedva da malo vibriraju. Moja stoji mesecima na istom mestu, nije se mrdnula od prvog dana.
Hvala na odgovoru. Zamolila bih Vas da mi preporucite ves masinu za budzet max. 30.000
Bosch WAN28262BY skuplja je od LG 3-4 hiljade vise.
Vasa preporuka (i moji roditelji planiraju kupovinu ves masine) u cenovnom rangu do 30.000 da nije slim varijanta. Hvala
 
Hvala na odgovoru. Zamolila bih Vas da mi preporucite ves masinu za budzet max. 30.000

Vasa preporuka (i moji roditelji planiraju kupovinu ves masine) u cenovnom rangu do 30.000 da nije slim varijanta. Hvala
Na sajtu Tehnomedie imaš dosta mašina na solidnim popustima, za oko 30000 dinara imaš lep izbor, na tebi je da vidiš u specifikacijama koja mašina šta pruža i šta ti odgovara.
 
Nazad
Vrh Dno