Šta je novo?

Veš mašine

Sad je jos bolja :D
 
Znači testirana i u ekstremnim uslovima i prošla test, jedino što si pola dana presedeo na mašini čekajući centrifugu da ne budu zaključana vrata sa unutrašnje strane a nikog nema u kupatilu :D
 
Kupila sam danas istu mašinu 😁😁
Jedva čekam da stigne, prvo kad je raspakujem reći ću da poskidaju te blokade iza 🤣🤣🤣
 
Pročitah sve teme o kombinovanoj mašini za pranje i sušenje veša pa sam i dalje u nedoumici.
Mašina (za pranje i sušenje) se kupuje u Nemačkoj, pa je izbor veći. Vidim da se ovde hvali LG, AEG i Miele. Uzeo bih neku za 500-700€, a vidim trenutno na popustu u Saturnu dosta modela među kojima i ovi pomenuti: https://www.saturn.de/de/category/_waschtrockner-475962.html?id=475962

Ovde ima svih modela, nevezano za radnju Saturn: https://geizhals.eu/?cat=hwaschtr

Jel ima neko predlog, ako ne za model, onda makar kako da dodatno suzim izbor?
 
Mora li kombinovana?
Bolje je masinu i susaru odvojeno a ako je do prostora onda susara na vesmasinu se stavi i sve zupar.
 
Vidim da se ovde hvali LG, AEG i Miele. Uzeo bih neku za 500-700€, a vidim trenutno na popustu u Saturnu dosta modela među kojima i ovi pomenuti:
Izbaci odmah Miele iz izbora, mislim da se njihove kombinovane teško mogu naći ispod ~1500eur.
Druga dva isto važe za dobre uređaje.
 
Poslednja izmena:
Bila je jedna Miele oko 700€ (ili mi se učinilo), ali sada vidim da je više nema.
Mora li kombinovana?
Bolje je masinu i susaru odvojeno a ako je do prostora onda susara na vesmasinu se stavi i sve zupar.
Mora kombinovana (nema prostora za odvojene).
 
Pročitah sve teme o kombinovanoj mašini za pranje i sušenje veša pa sam i dalje u nedoumici.
Mašina (za pranje i sušenje) se kupuje u Nemačkoj, pa je izbor veći. Vidim da se ovde hvali LG, AEG i Miele. Uzeo bih neku za 500-700€, a vidim trenutno na popustu u Saturnu dosta modela među kojima i ovi pomenuti: https://www.saturn.de/de/category/_waschtrockner-475962.html?id=475962

Ovde ima svih modela, nevezano za radnju Saturn: https://geizhals.eu/?cat=hwaschtr

Jel ima neko predlog, ako ne za model, onda makar kako da dodatno suzim izbor?

Ovu uzmi, najbolji odnos cene kvaliteta. Dodatak u odnosu na ostale, ima paru.
 
Uporedi i modele koji imaju veći broj review-a. Mislim da se tako bolja slika dobije. Sad sam otvorio link; vidim da su popularne AEG. Ovde ih nažalost skoro i nema.
 
Ali u komentarima vidim da pljuju sušilicu, pa ne znam...
Zato što ljudi očekuju da to suši kao samostalna sušara. Ne kontaju da to nije ni blizu ove same.

Uvek će se pljuvati nešto. Svakako nećeš pogrešiti uzeo Bosch, AEG ili LG.
Imam dosta dodira sa tim i još niko nije došao da se žali na sušenje veša u peri suši mašini.
 
AEG ima u ponudi 2u1 veš mašinu i sušaru, ali sa toplotnom pumpom, gde je izmenjivač toplote lako dostupan za čišćenje (skine se poklopac mašine, ostaviću klipove dole). Na papiru ovo je idealna 2u1 mašina, u praksi treba pročitati utiske ljudi koji je imaju. U Srbiji takva mašina nema da se kupi (možda može da se poruči od uvoznika, ne znam), a cena je spolja je ~1500e.

Princip rada:



Čišćenje izmenjivača:



 
Covek rekao izmedju 500 i 700, ti mu dajes masinu od 1500e :)
 
Da bi razumeo zašto ljudi pljuju taj cenovni rang u komentarima kako reče.
 
Zaista šteta kada nema mesta za odvojene. Ja sam bio skoro pred odlukom da uzmem kombinovanu, ali sam pročitao dosta na netu o tome, pa sam na kraju sušilicu ubacio u kuhinju. Jeste malo bzvz; pranje u kupatilu a sušenje u kuhinji, ali je ipak generalno (tehnički) bolje rešenje.
Pored ostalog, sušilica ima i za 60-70% veću zapreminu bubnja od mašine za pranje ili kombinovane mašine.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam jednom prilikom oko kapaciteta mašina. Kupovao sam pre nekih godinu dana, pa mi je drugar ukazao na te stvari. Možda još nekom pomogne kada bude kupovao...

Par primera zapremine i deklarisanog kapaciteta kod kućnih mašina:
7kg .... 49~55lit
8kg .... 49~55lit
9kg .... ~64lit
10kg ... ~70lit
12kg ... ~77lit :)
Ima i slučajeva da mašina deklarisana za 8kg ima manji bubanj nego mašina za 7kg.

Poređenja radi, kompakt mašine iz komercijalne - profi serije (npr. Miele Professional) sa zapreminom bubnja od 64lit deklarišu se za 7kg veša. Malo veće, za 8kg, imaju zapreminu bubnja 73lit.
Prema ovome, "stvarniji" kapacitet kućnih mašina koje su deklarisane za 7 ili 8kg je oko 5.5-6.0kg, a onih koje su deklarisane za 9kg - oko 7kg. One najveće, deklarisane za 10kg, bi bile nešto preko 7.5kg, a model od 12kg tek oko 8.5kg. Često proizvođači ne navode zapreminu, pa je teže saznati šta čovek zaista kupuje.

Evo kako je bilo ranije, kada su mašine bile "manjeg kapaciteta":
izvor:
masine.png
 
Poslednja izmena:
Ne nađoh nigde kapacitet u litrima za moju Samsung 9kg WW90J5426FW. Bubanj i ne deluje kao za 9 kg, ali u svakom slučaju je velik, i što je meni bitno ima velika vrata.
 
Za taj model je oko 63lit... Dakle, prema današnjim standardima :)
 
Treba mi preporuka za ves masinu. Trenutno imam Candy GVSW 485TWHC S, kombinovana pere i susi. Jos godinu dana u garanciji a stalno neki problemi sa njom.
  • Pere sa jako malo vode.
  • Bez obzira ne kolicinu omeksivaca, ves ne mirise kao sa starom beko masinom na koju i sa pole doze ves mirise da boli glava :D
  • Ostaje praska u posudici od prvog dana, mlaz nije ni upola jak kao na staroj beko.
  • Rasklimao se birac programa, resili u garanciji.
  • Juce iskljucena masina a puna vode preliva po plocicama (otisao elektroventil izgleda), reklamirao opet treba da zamene.

Ima i svojih pozitivnih, tih inverter motor, 8kg, servis brzo resava stvari, touch i biranje programa i dijagnostika putem mobilne aplikacije.

E sad treba mi obicna masina bez susare, sa inverterom. Da lepo pere i bez gore navedenih mana. Do nekih 40.000 recimo
 

Beko WTV 8735 XC0ST​

8kg 1400 obrtaja
Izlazi malo iz tvog razreda za 1-2 hiljade, ali najbolje za te pare. Bosch je vec na 50k, kao i LG.
 
Znam za prosli model da je dobar, jer je ima kolega, a ovo je noviji.
On ima sivu 7kg i 1200obrtaja i sasvim je zadovoljan.

Mislim budzet je takav kakav je, svakako bih pre birao Beko tu, jer je novija, lepsa, kvalitetnije deluje, nego Candy, ostale C brendove da ne spominjem.
 
E sad treba mi obicna masina bez susare, sa inverterom. Da lepo pere i bez gore navedenih mana. Do nekih 40.000 recimo

Kupio sam skoro LG F4J3TN5WE za 41390 dinara, 8kg i 1400 obrtaja, Direct Drive inverter motor.​

Odlična je, mi smo prezadovoljni.
Samo treba pratiti, čekati i biće sigurno ponovo na popustu.
Uzeo sam preko ekupi, besplatna dostava City Express-om.
 
Imali neko iskustva sa Electrolux ves masinama...ne onim od pre desetak godina vec sa ovim novim.
 
Sto se tice beka ne znam sta da vam kazem. Izuzetno je izvikan a to je dokazano kroz praksu
Kupim sudomasinu 40k cena, prebucna, defekti u kazanu unutra, pump ase cula kao da hoce da poleti, pistanje (i puno nekih sitnica). Nisam ocekivao takve stvari a toliko se hvali svuda
Zamene mi za drugi primerak isti model, drugi uredjaj skroz sve ok. Posle 5 dana pocnu da skripe vrata, servis dodje ponude zamenu. NIsam hteo reko otvorite i podmazite, podmazali sa tovatnom mascu i sad je ok.
Zasto nisam hteo da menjam, pa vidim da je kontrola kvaliteta 0, bukvalno nekom bude neki primerak vrh vama zapadne jadac pa se nervirate i prepucavate sa servisom kojem je sve normalno.

Dalje na temu, kombinovana vesmasina cena 45 000 beko

Super pere super susi, ALI prosto nemoguce balansirati. Izlibelsiem je u perfektni balans. Znaci nema nanomilimetar lufta (bukvalno) na 1200 rpm trese se cela kao od zelea da je imas utisak da ce sve da se poraspada na njoj.
Zovem servis prijavim, zove lik kaze a to je normalno, reko covece imam Indesit kombinovanu u stanu ne mrda uopste na centrifugi kao da je zabetonirana. Kunem vam se tu indesit kad sam kupio samo sam je uneo izbacio staru ubacio novu, nit sam sta podesavao niti sta ... kao da je zabetonirana na centrifugi zato me je beko bukvalno uplasio mislio sam da ce da poleti i polomi sve po kuci prvi put.
Elem serviser mi kaze preko telefona da je normalno da trese cak i da se pomera, na moj smeh i suptilne uvrede na njegovu inteligenciju kaze da mora da bude puna 7kg da ne bi tresla.
Kad sam u lepo rekao da su to budalastine i da mi objasni onda od kad se masine pune do vrha da bi radile kako treba (jos susilica kombinovana sa 100 programa razlicitih KG zavisno od programa)


ALI posle svega recenog ima jedna svetla tacka
Iako npr u mojem slucaju serviser je rekao da mi je prva sudomasina ispravna i moje zalbe odbio, posle pritiskanja vise instance servisa odobrili su mi zamenu za novu (sve mimo maloprodaje)
Tako da BAREM kada dobijete KRS primerak a to je velika sansa da se desi ( zavisno od nivoa vase tolerancije) ima nade da to sredite, garancija je 5 godina pa mozete da se jurite sa njima i pljujete.

Tako da eto toliko o BEKO, gde god sam otisao na forum dok sam trazio nove uredjaje beko se klasira kao neka bolja solucija. Na zalost moje iskustvo nije tako i to sa 3 totalno razlicita aparata svaki ima neki defekt

Ironija je npr za sudomasinu, u selu kupim favorit (koji je propao uvoznik isto turska proizvodjac) sudomasina 20k bukvalno perfektna, pere dobro tiha itd
Kupim beko dam duplo vise .................

Indesit kombinovanu kad sam kupovao pre 3 godine samo sam usao u radnju i kupio masinu u 10 minuta, ovu Beko ocekivao sam vise sad svaku centrifugu nadgledam je sta ce da se desi. Pritom moram da se ogradim da lepo pere i lepo susi .... Mada bila se jednom zaglupela kada je ispumpavala vodu, desio se neki bug da je usla u loop beskonacnog ispumpavanja i nije htela da stane dok nisam iscupao iz struje.
To se desilo jednom za sad :D
 
Dakle, ma koliko hvalili Beko uredjaje treba ih zaobici, masine za ves i za sudje, kao i indukcione ploce.
 
Nazad
Vrh Dno