Šta je novo?

Veš mašine

Neka iskustva sa BEKO WTV 8712 XW?
Bitno je da mašina ima dubinu od minimum 59 cm jer na nju ide mašina za sušenje veša.

Ranije sam jurio skupe stvari, sad na preporuku ovlašćenog servisa (nema veze koji je u pitanju) bitno je da se kupi nešto sa što dužom garancijom i da se ne "bacaju pare na top modele". Po njihovim rečima se na kraju svede na dužinu garancije. Prethodna mašina, nasjskuplja od marke Gorenje, kupljena 2007. godine, se pokvarila ("probio motor na masu"). Servis radi samo zamenu, a nav motor je 16-17k din (ne isplati se). Možda može da se "vinkluje" ali bih da kupim nešto novo, "srednje skupo" :D i sa što dužom garancijom.
Koliko sam skapirao radi se o WA65205 modelu.To je bila vrhunska masina u to vreme.
 
Zapravo bila je WA73141 :) Da, bila je odlična, nijedan kvar do pre par nedelja od kako je se desilo to sa motorom. Još uvek je ispod DA83Il/I (takođe kupljena kao jedna on najboljih u ponudi), a njoj se bliži kraj petogodišnje garancije (na motor je 10) i nisam baš dobio potvrdu od servisera da će i nakon tog perioda raditi kao ova za pranje veša (punih 16 godina).

Sad sam u potrazi za zamenom, a kao što rekoh, imam preporuku da uzmem bilo koji model sa što dužom garancijom (5 god. npr.) jer i tu je lutrija. Nekome se "zalomi" da plati najskuplji model i da se u toku garancije vrše i po par intervencija (popravki), neko uzme "srednju klasu" i miran je ceo period garancije - nakon toga "ko živ, ko mrtav". Tako mi reče čovek koji je došao da servisira ovu pokvarenu mašinu.

Pitao sam ga na šta imaju najmanje reklamacija i on je pomenuo Beko, samo što nije precizirao model. Od prijatelja koji drži ovlašćeni servis (da ga ne reklamiram) sam takođe dobio "preporuku" da ne "bacam pare na skupe modele".

Sad sam u dilemi. :unsure: Sad ne važi ona stara "ako ne znaš šta je dobro ti kupi ono što je skupo". Jedino što znam da dubina mora da bude min. 59 cm i da ima odloženi start.

Edit: hvala @jaksa ! Dilema je sad malo manja. :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam sličnu Samsung, samo stariji model, od 2015. godine. Za ovih 8 godina ni najmanji problem, više nego dovoljno opcija, baš sam zadovoljan.
Mislim da je za tu cenu odličan izbor.
Takođe vrlo zadovoljan sa Samsungom, evo sada već skoro 7 godina.
Bio je samo jedan problem pred istek petogodišnje garancije koji je extra brzo rešen.
Ne kupuju se skupi kinezi izgleda.
Ko daje te pare, kupuje Bosch, LG...
Haier je ozbiljan "igrač" na polju bele tehnike.
Čovek koji mi održava tehniku i koji je ovlašćeni serviser između ostalog za Samsung i Beko se kune u Haier.
Nisam mu nešto verovao, ali ukoliko se pretraži može da se vidi je Haier vlasnik Candy-a, Sanyo-a kao i drugih kompanija.
Između ostalog imaju proizvodne pogone po celom svetu, uključujući i USA. A trenutno su najveći proizvođač bele tehnike u svetu...
Ali kod nas kupce odbija cena koja je u rangu, ako ne i veća od cena zvučnijih brendova
 
Takođe vrlo zadovoljan sa Samsungom, evo sada već skoro 7 godina.
Bio je samo jedan problem pred istek petogodišnje garancije koji je extra brzo rešen.

Haier je ozbiljan "igrač" na polju bele tehnike.
Čovek koji mi održava tehniku i koji je ovlašćeni serviser između ostalog za Samsung i Beko se kune u Haier.
Nisam mu nešto verovao, ali ukoliko se pretraži može da se vidi je Haier vlasnik Candy-a, Sanyo-a kao i drugih kompanija.
Između ostalog imaju proizvodne pogone po celom svetu, uključujući i USA. A trenutno su najveći proizvođač bele tehnike u svetu...
Ali kod nas kupce odbija cena koja je u rangu, ako ne i veća od cena zvučnijih brendova
To sto je Haier ozbiljan igrac prosecnom srpskom kupcu ne znaci nista kada za iste pare ima Bosch, LG, Samsung itd.
 
Otišao grejač na Beko veš mašini u garanciji. Prijavljen kvar ali se čeka par dana da izađu na teren da utvrde da li je samo grejač ili i nešto drugo, zatim poručuju nov deo i dolaze da zamene.

Na osnovu dosadašnjeg iskustva to uvek traje oko nedelju dana.

Takva je procedura.

Da li neko zna ima li caka da se ubrza procedura?

Čak razmišljamo o tome da kupimo novu mašinu.
 
Kakva je situacija što se tiče servisa, delova i slično kad su u pitanju Gorenje i Beko? Znam da i jedne i druge servisira jedan isti servis u Negotinu (bar kad je ovaj region u pitanju) i dobijam različite preporuke zavisno od toga gde pitam, heh, jedni se kunu u Gorenje, drugi u Beko...
 
Meni je na Beko 2u1 grejač crkavao 1x godišnje. Kvalitet očaj, OEM i nema bolji zamenski.
 
pozdrav svima, otisao lezaj na staroj whirpool masini, s obzirom da je popravka jako skupa 15-20 hiljada din traze za zamenu lezaja i opet mi ostaje 10+ godina stara masina, planiram uzeti novu i pikirao sam Gorenje WPNA94APWIFI, konkretno nju jer mogu da je dobijem za 50000 din. Da li biste mi nesto slicno preporucili u tom cenovnom rangu. Nista konkretno nisam nasao o ovoj masini a vidim da ste pisali da su WHNEI serija za izbegavati
 

Evo sam ja uzeo, kida kako pere. Za nesto malo vise od mesec dana, skoro 50 pranja/sušenja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231024-123200_simply-Fi.jpg
    Screenshot_20231024-123200_simply-Fi.jpg
    64.9 KB · Pregleda: 112
pozdrav svima, otisao lezaj na staroj whirpool masini, s obzirom da je popravka jako skupa 15-20 hiljada din traze za zamenu lezaja i opet mi ostaje 10+ godina stara masina, planiram uzeti novu i pikirao sam Gorenje WPNA94APWIFI, konkretno nju jer mogu da je dobijem za 50000 din. Da li biste mi nesto slicno preporucili u tom cenovnom rangu. Nista konkretno nisam nasao o ovoj masini a vidim da ste pisali da su WHNEI serija za izbegavati
Mogao bi da proveris ovaj model:

Gorenje mašina za pranje veša WNS 94 ATWIFI ili​

BEKO Mašine za pranje veša B5WF U 79418 WB.​


Ja trenutno razmišljam da uzmem između ova 2 modela.
 
Za te pare bolje idi na Electrolux EW7FN248S ili Bosch WAN28267.Obe mozes naci za 58-60 hiljada.
 
Bosch Made in Turkey Ne dolazi u obzir, džaba im i ovih 5 god. garancije što daju a Electrolux može da dođe u razmatranje. Ja sam za sada zadovoljan Gorenje uređajima, imam kombinovan frižider No Frost i ugradnju rernu sve Gorenje i za sada imam samo reci hvale za njih, bez ikakvih problema i kvarova. Zato i gledam Gorenje mašinu da uzmem.
 
pozdrav, zanima me sta bi mi preporucili Bosch WGG144Z9BY ili Bosch WAN28267BY? Razumem da je wgg generalno bolja, ali starija WAN ima rebra bubnja metalna, integrisana u sam bubanj, sto sam kod novih masina vidjao samo kod Miele, a upravo sam taj problem imao sa starom masinom (doduse nakon 20tak godina staza :) ). Ne znam zasto su presli na plastiku....ali eto ako se neko razume i ima iskustva, preporuka bi mi bas bas znacila. Unapred hvala
 
Mogao bi da proveris ovaj model:

Gorenje mašina za pranje veša WNS 94 ATWIFI ili​

BEKO Mašine za pranje veša B5WF U 79418 WB.​


Ja trenutno razmišljam da uzmem između ova 2 modela.
Imam taj Beko i odusevljen sam za sada
Za te pare bolje idi na Electrolux EW7FN248S ili Bosch WAN28267.Obe mozes naci za 58-60 hiljada.
Koje te pare?!
Beko je 49000 sa isporukom, sto znaci u praksi 100e jeftiniji
 
^
Nije li ta cena od 49k malo too good to be true?
Mislim, ta cena je samo u jednoj radnji ( List ), a svuda je od 10k do 20k veca.
Cudno je.
 
To sam i ja pomislio u prvi mah. Zvao da vidim da nije ono ima cena, nema na stanju.
Ispalo je max max korektno.
Njihova dostava, masina sva u folijama (za razliku od Gorenja gde nije svaki deo bio u foliji).
Masina za moje potrebe perfekcija.
 
Konacno uhvatili vreme sa prijateljem da postavimo Boska na Mileta 😁
 

Prilozi

  • IMG20231030215509.jpg
    IMG20231030215509.jpg
    131.2 KB · Pregleda: 97
Da sada kupujem, verovatno bih uzeo Miele susilicu. Bosch radi super, ali ova Miele ves masina je najbolje parce tehnike u kuci. Toliko jednostavno i pouzdano, da je milina za koriscenje.

Za Bosch je tada presudilo samociscenje, produzena garancija (2+3) i niza cena.
 
Pozdrav za sve. Bih mamu da castim masinu, sta mislite, ima li ko iskustva sa ovim masinama... Electrolux-ew7f348aw ili Electrolux-ew8f228s Cijene su oko 550e



Ili dodati nesto novca i kupiti all in one - pranje/susenje

https://www.tehnomax.me/bijela-tehnika/masine-za-pranje-i-susenje - OVO IMAM U PONUDI (budzet oko 700e)
 
Serija 8 > Serija 7
 
Sta biste preporcuili za pranje do 500eur? Bitno je da ima kratki program i odlozen start.
 
Da li neko ima Bosch WAX32M02BY koji može da se nađe za 109000, serija 8 i da li ima nešto bolje u tom cenovnom rangu od iste firme :)
 
Ima trenutno u Gigatronu vrlo zanimljiva ponuda ali od druge firme, Miele :)
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Pozdrav za sve. Bih mamu da castim masinu, sta mislite, ima li ko iskustva sa ovim masinama... Electrolux-ew7f348aw ili Electrolux-ew8f228s Cijene su oko 550e



Ili dodati nesto novca i kupiti all in one - pranje/susenje

https://www.tehnomax.me/bijela-tehnika/masine-za-pranje-i-susenje - OVO IMAM U PONUDI (budzet oko 700e)
Dobre su obe.Baci pogled na Lg F4WV308S6U.
Sta biste preporcuili za pranje do 500eur? Bitno je da ima kratki program i odlozen start.
Electrolux EW7FN248S ili Bosch WAN28267.
Da li neko ima Bosch WAX32M02BY koji može da se nađe za 109000, serija 8 i da li ima nešto bolje u tom cenovnom rangu od iste firme :)
Idi na Miele za taj cenovni rang.

 
Nazad
Vrh Dno