Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

auu stari dobri nepouzdani ht203 :)

koristim ga za gledanje divxeva na dvd playeru

a inace ja sam preso na 2,5" hdd ipak za tih 80e moze da se nadje dosta veci hard
 
i meni, al cim ga prepunim pocne da brljavi pa mora format onim toolom tako da ga vise ne koristim za bitnije podatke, nikad neznam kad ce da pobrljavi

e bas to i ja gledao i lepo uzeo hitachi 320 gb nisam zapamtio skor doduse jeste veci od flashke al staje lako u dzep od jakne :)
 
i meni, al cim ga prepunim pocne da brljavi pa mora format onim toolom tako da ga vise ne koristim za bitnije podatke, nikad neznam kad ce da pobrljavi
A, meni nije tako, tih problema nema, uvek sam ga punio do vrha, uvek radio besprekorno... nego, meni se nesto drugo sje8alo, mislim nesto do USB konektora - naime, sad uglavnom radi kao raga, po onoj USB 1.0 specifikaciji, tj. vuce se k'o puz na 1MB/s. Nesto se tu zeznulo... jerbo se ponekada dogodi da "u'vati" kako treba, pa odleti transfer sky-hi na onih ~32MB/s :p

Elem - kupih drugi u Imtelu svojevremeno, za 950 dindzi (isto model od mizernih 1GB - drzimo se tradicije :D), cisto dok sasvim ne nestane sa trzista, a da bar imam jedan koji radi savrseno... :)
e bas to i ja gledao i lepo uzeo hitachi 320 gb nisam zapamtio skor doduse jeste veci od flashke al staje lako u dzep od jakne :)
Smrc... :(

:)
 
Ma necu bre, 'ocu bas flesku i to je to! :d
 
Treba mi preporuka za kupovinu flash memorije 8 ili 16 gb. Nisam dugo pratio trziste ...treba mi brza i pouzdana memorija.
 
Onaj vec pominjani Transcend JetFlash 600.
 
Danas kupih Transcend Jetflash T3 8GB. Trazio sam da bude sto manji i ovaj je najbrzi od ovih malih. To je po specifikacijama a evo sta kazu testovi. Zadnji SS je od Kingstona 2.0 4GB starog preko godinu dana. Vidi se velika razlika u brzini.
 

Prilozi

  • DSC00653_resize.JPG
    DSC00653_resize.JPG
    245.2 KB · Pregleda: 129
  • FlashToolkit_JetFlashTranscend 8GB FAT32 2.png
    FlashToolkit_JetFlashTranscend 8GB FAT32 2.png
    47.1 KB · Pregleda: 120
  • My Jetflash T3 8GB FAT32.PNG
    My Jetflash T3 8GB FAT32.PNG
    20 KB · Pregleda: 109
  • HD Tach JetFlash T3 8GB FAT32.PNG
    HD Tach JetFlash T3 8GB FAT32.PNG
    29 KB · Pregleda: 100
  • Kingston DataTraveler 4GB.PNG
    Kingston DataTraveler 4GB.PNG
    20.2 KB · Pregleda: 100
Onaj vec pominjani Transcend JetFlash 600.

Evo ga: :)

2010-07-30125506.jpg


4.4k rsd

Samo shto mi je napisao garanciju na dve godine. Jel toliko treba da bude na ovaj model ili ?
 
Ne znam za garanciju, zaista... ali mooooozda si se zajeb'o kupovinom ovog JetFlash-a :D

Naime, ja pazarih SanDisk Cruzer Micro... sa sve U3 funkcionalnoscu :p
Na akciji bio pre metar dana u BigBang-u (sto je najlepse, jos uvek ga ima po toj ceni, iako je akcija prosla :)), 16GB, cena mizernih 2799 dinara (ja ne nadjoh povoljniji 16GB fles - ma koliko spor bio :p, a ovaj nit' je od neke nepoznate firme, nit' je spor ;)).

Brzina je 26MB/s read, 14MB/s write... nista spektakularno, ali sasvim zadovoljavajuce. Okacicu slicicu kasnije, nije problem... to je bilo na FAT32, na NTFS-u (na kome cu ga i koristiti, naravno) ga nisam jos testirao.

U svakom slucaju, dok se ne docepam onog Mushkin-a, bar sam prebrinuo brigu, te imam hi-capacity hi-speed flesku :p
 
Naime, ja pazarih SanDisk Cruzer Micro... .
Brzina je 26MB/s read, 14MB/s write...

Jesi siguran za te brzine?
Ima na threed-u screen shot-ova 4 i 8gb sandisk micro koji su mnogoo sporiji?

Ja izgubio Contoura pa sam kupio (na akciji :D) Sandisk Ultrabackup 8gb koji je brzi od Micra ali nije to to :(
 
Ako koza laze... screenshot ne laze!!! :D:D:D

Znam, i ja se secam tih ocajnih SanDisk-ova... Countour jedini bese nesto brzi, ali em skup, em ima i brzih :)
A ovo, iskreno, kupih samo zato sto bese tako dobra cena... kazem, najjeftiniji 16GB fles na trzistu ovo bese u tom momentu.

Trebalo mi je nesto poveliko, zivot mi se smucio sa ovim Apacer-om od 1GB... te mi je pod hitno treb'o fles velikog kapaciteta. A ovaj, sasvim slucajno, ispade i solidnih brzina :)
 

Prilozi

  • Cruzer Micro.png
    Cruzer Micro.png
    34.9 KB · Pregleda: 100
Elem... jedna mala digresija :)

Citam sad ponovo tvoj poslednji post, i sve mi se nesto cini da se nismo bas najbolje razumeli... :D
Ovaj Cruzer Micro naravno da nije sertifikovan na tih 26/14, tacnije, nema aspolutno nikakve specifikacije na samoj ambalazi... te sam ga uzeo "na slepo", ocekujuci neku mizeriju od brzina, kako vec i napisah. A izmerih mu onih 26/14 :)
 

Prilozi

  • 100801sandisk_ultrabackup_hdtach.jpg
    100801sandisk_ultrabackup_hdtach.jpg
    88.7 KB · Pregleda: 78
  • 100801SanDisk Ultra Backup_file_bench.png
    100801SanDisk Ultra Backup_file_bench.png
    39.7 KB · Pregleda: 71
Nesto bolje... dobacuje do 5 mega u sekundi :p

Nije mi bas najjasnije u cemu je fora sa ovm programom, te kako toliko odstupa od HD Tach-a, npr... kako read izgleda prilicno slicno, dok write zestoko podbacuje. Jes' mali fajlovi i sve to... ali nesto mi se tu ne slaze. I kada sam ga probao "live", tj. upis na njega, sa ocitavanjem brzine preko onog Win prozorceta - uvek se drzi onih 13-14MB/s...
On the other hand, Apacer HT203 mi slicno izbacuje i za read i za write kao HD Tach. NestA mi ovde sumnjivo...


P.S. Hvala za U3, ali ne koristim ja to... formatirah flash, go je k'o pistolj - kakav U3, kakvi bakraci :D
 

Prilozi

  • FlashToolkit_SanDisk U3 Cruzer Micro.png
    FlashToolkit_SanDisk U3 Cruzer Micro.png
    50.6 KB · Pregleda: 64
Sa flashtoolkit/low-lewel benchmark dobijem otprilike identican rezultat sa hd-tach-rw (i read i write).
Kada kopiram iz tc male fajlove otprilike pisu te lose brzine kao sto je testirao flashtoolkit/file benchmark, a kada kopiram velike fajlove onda leti, pa mi deluje da je sve tako kako je testirao.

btw: Nasao sam prezaljeni Contour pa sad mogu da se igram sa ovim,
sledeci korak - da mu utrnem lava-lampu :)
 
Neverovatno koliko je spor upis na ovom flash-u( TakeMS colorine)..:crash:
Isto je i sa fat32 i sa ntfs.
I nije mi jasan ovaj test za error scan-write, error 99,9%(slika 3) ?? Jel ovo znaci da je flash los ili test ne radi kako treba??
Ako nesto nije sa njim u redu da iskoristim garanciju??
Mada flash "normalno" (citaj mnogo sporo) radi.
 

Prilozi

  • sshot-5.jpg
    sshot-5.jpg
    103.1 KB · Pregleda: 61
  • sshot-7.jpg
    sshot-7.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 56
  • sshot-6.jpg
    sshot-6.jpg
    135.1 KB · Pregleda: 53
Sa flashtoolkit/low-lewel benchmark dobijem otprilike identican rezultat sa hd-tach-rw (i read i write).
Kada kopiram iz tc male fajlove otprilike pisu te lose brzine kao sto je testirao flashtoolkit/file benchmark, a kada kopiram velike fajlove onda leti, pa mi deluje da je sve tako kako je testirao.
When you're right - you're right ;)
Upravo je takva prica sa Low-level Benchmark-om... :)

Jedino sto mi zapalo za oko je to sto su na onom Apacer-u HT203 sve vrednosti visoke, tj. manje-vise se poklapaju - i Flash Memory Toolkit (Low-level Benchmark i File Benchmark), i HD Tach, i HD Tune...
 
Ne znam za garanciju, zaista... ali mooooozda si se zajeb'o kupovinom ovog JetFlash-a :D

Naime, ja pazarih SanDisk Cruzer Micro... sa sve U3 funkcionalnoscu :p
Na akciji bio pre metar dana u BigBang-u (sto je najlepse, jos uvek ga ima po toj ceni, iako je akcija prosla :)), 16GB, cena mizernih 2799 dinara (ja ne nadjoh povoljniji 16GB fles - ma koliko spor bio :p, a ovaj nit' je od neke nepoznate firme, nit' je spor ;)).

Brzina je 26MB/s read, 14MB/s write... nista spektakularno, ali sasvim zadovoljavajuce. Okacicu slicicu kasnije, nije problem... to je bilo na FAT32, na NTFS-u (na kome cu ga i koristiti, naravno) ga nisam jos testirao.

U svakom slucaju, dok se ne docepam onog Mushkin-a, bar sam prebrinuo brigu, te imam hi-capacity hi-speed flesku :p

Hvala na preporuci za Cruzer-a 16GB, jeste to su te brzine za 2799 u BB...
:wave:
 
Da ne bi otvarao bezveze novu temu, moze li neko od vas da mi preporuci neki fles od 8gb, da je onako best buy...
p.s. najvaznija mi je brzina upisa, tako da bih vas molio da mi ne predlazete neke koji imaju recimo citanje 20mb/s a upis ispod 6mb/s ;)
 
Planiram da kupim PQI U339H 16GB jer mi je potreban flesh koji ima Write Protect Switch. Posto je to jedini USB koji moze da se nadje kod nas (a ima Write Lock) interesuje me da li neko od vas ima ovaj flash i koje su brzine upisa i citanja. Hvala.
 
eno u atomu su pojeftinili jetflashovi 600, ja sam moj od 16GB negde zagubio (čisto da ne kažem izgubio) pa sad merkam ovaj od 32GB za 5310din. cena je sjajna za to šta flash pruža - 18MB/s upis. ranije je koštao 8300din FYI
 
Ja za nesto nize pare iscekujem ovih dana 32GB verzije Corsair Voyager GTR-a, odnosno Patriot Xporter XT Rage-a... teskase u read/write kategoriji (34/28 i 27/25 MB/s deklaracije). Bas cemo da vidimo kako rade, samo ako stignu...
A ova cifra od 5300 dinara je stvarno sjajna, cak neverovatna - em za sam flash od 32GB (koji god da je, i koliko god da je spor), em sto je rec o fleski ove brzine.
Ipak, sumnjam da je mozda neka greska u pitanju... nerealno je niska cena, jer gledam sad po PC Berzi: a) najjeftiniji fles koji je naveden kosta 5452 dinara (neki bezvezni Kingston), b) na istom sajtu stoji cena od 8550 dinara u Atomu za JetFlash od 32 giga (za danasnji datum), c) na samom Atomovom sajtu, JetFlash od 16GB ima cenu od 3500 dinara... a nerealno malo mi deluje da duplo veca verzija kosta tek 5310 dinara.

Bolje ti proveri ovo... ;) :)


BTW, za one kojima je i 16GB dosta, videh da je onaj Cruzer o kome sam pricao ponovo na akciji u Big Bang-u, za iste pare (2800 dinara)... 26/14 po HD Tach-u, ne deluje uopste lose, cak i za vece novce ;)
 
cene su tacne, u metrou su te cene Kingstona vec skro mesec dana ako ne i vise... znaci doslo je do znatnog pada istih, pitanje jedino od ulaza uvoznika i pohleposti...
 
cene su tacne, u metrou su te cene Kingstona vec skro mesec dana ako ne i vise... znaci doslo je do znatnog pada istih, pitanje jedino od ulaza uvoznika i pohleposti...
Ne kapiras me... ne kazem ja da taj Kingston ne kosta 5450 dinara, vec mi je sumnjivo da JetFlash 600 moze da bude jeftiniji od njega.
Em je kostao preko 8 soma ne tako davno (tesko da ce cena da padne za 30-ak posto)... em JetFlash 600 vazi za very high-speed fles, i u svakom slucaju je mnogo brzi od tog ubogog Kingstona.
A kad je vec tako - onda *mora* i da kosta vise... znatno vise. A ne cak i manje ;)
 
Nazad
Vrh Dno