Šta je novo?

UPOZORENJE! Ne koristite debitne kartice vezane za Intesa Hit za devizna placanja!

Magnifica je isto sto i Maestro samo je Visa (pa se na vise mesta prima).

Nisam proveravao, ali Magnifica kurs se za manje od 10 para razlikuje od Hit kursa!
 
Wow, a kako su reklamirali, pomislio sam svasta...
Reklama bato
 
Sto vise trtlaju u reklamama, ja sve vise NE obracam paznju na to sto reklamiraju :)
 
krastavac, aj' pa javi kako se zavrsilo...
 
Magnifica je isto sto i Maestro samo je Visa (pa se na vise mesta prima).

Nisam proveravao, ali Magnifica kurs se za manje od 10 para razlikuje od Hit kursa!

Off:
Magnifica je kartica?!
Ja sam mislio da je to skup nekih njihovih ponuda povoljnijih samo. Vidim da mi se odjednom pojavio na njihovom ebankingu magnifica racun koji je neaktivan i da nude amex sa 50% popusta na godisnju clanarinu.
 
da, a ako je koristis - onda ti je mesecno odrzavanje 400RSD
 
Zato što verovatno nije ni video našu molbu, neki mod brže-bolje pobrisao, kao da smo zainteresovani za trgovinu oružjem, a ne za laptop po povoljnoj ceni.
Alfa, i meni na pm, please.
 
Nije vezano za temu, ali ako moze i meni pm za laptop.
 
Sad tek stigoh kući, vidim da se dosta napisalo i razjasnilo u međuvremenu, izgleda jedini zaključak je - ne koristiti debitne kartice za devizne transakcije šta god pričali na šalteru/u reklami. krastavac, Srbija...

@alfa - da li ti piše na toj vizi broj računa za koji je vezana kao što na maestru piše dinarski račun?
 
Meni se to nije dešavalo, mada ni ne koristim Magnifica karticu... Imam HIT račun sa dinarskom i deviznom partijom, ali i Visa Electron karticu koja ima poseban devizni račun. Kada plaćam nešto Visa Electron karticom kupim željenu valutu dinarima sa tekućeg računa i taj iznos prebacim pri kupovini na račun za koji je vezana Visa Electron. Kada platim online sa Visom, sa njenog računa skine keš, ako nema dovljno ni ne prođe transakcija...
 
Poslednja izmena:
Ponuda za laptop nije ko zna koji sajt.. u pitanju su Sony.de i Sony.co.uk sajtovi! F serija. Olako se nadju i 10% off kuponi za iste. Mislim da ovo nema razloga da se brise, ali sta znam :) Saljem PM za svaki slucaj :D
 
Sto se Magnifica tice, da, to je skup tutti-frutti gluposti koje normalnom coveku nikada ne trebaju :D Sta vise, smaraju, jer sada i ne mogu da odem normalno kod savetnice, vec moram da zovem ODREDJENU savetnicu koja radi sa mnom i zakazujem sastanak i to samo do 16h :D
Ko vidi trenutno Visa Magnifica neaktivnu na e-bankingu, dobice uskoro poziv da ode po nju i potpise vece mesecno odrzavanje :D Hint: ne potpisujte. Nista ne dobijate osim sitno boljeg kursa za evro od Hit-a. A sama kartica nista vise ne znaci.

Kartica je vezana za Hit isto kao sto je Maestro vezan za Hit.
 
OT: Da pomenem i ovde za laptop, iako sam svima javio preko PM-a koji su trazili info!
Imajte na umu da je SSD koji se nudi jeftino uz ovaj Sony VAIO F Gen1 (sto je valjda Toshiba/Indilinx on-par sa Intel X25-M i malo brzim upisom). Nije preterano bitno za laptop ali nije Gen3 kao sto sam se nadao :( Proverena informacija nakon sat vremena cekanja Sony call centra :D
 
I nakon sto je stornirana transakcija najzad "rasknjizena" nisu mi ni vratili dinare u evre po starom kursu (nisu ih uopste vratili).
Sutra ide gasenje racuna ako treba jos dva puta da zovem :)
 
pa sta se desilo sa parama?
btw, pozdravi Manjifiko savetnika :)
 
mislio sam da ih nisu rezervisali....
 
Stalno koristim za kupovinu na netu a koristio sam je za placanje u inostranstvu. Pored taxe koja se uzima od stranih bankomata, porez nadoknada kako god, sve ostalo mi je skidalo u peni tacno sa racuna, bukvalno i samo eure, nisu bile konverzije. Skoro sam placao nesto u francima i islo je euro - franak isto tako i dolari, euro - dolar ali nikada nije bilo tako. Primetio bih razliku u skinutom novcu. Ovo pricam za visa electron karticu na koju mi je vezan samo devizni racun.

Inace do zabune moze da dodje to sto ti u poruci kada ti banka posalje o naplati stoji stanje u dinarima ali na proveravam preko e-bankinga i nikada ali nikada mi nisu skinuli vise nego sto je bio iznos. Skoro sam imao bas velike potrosnje, kazem primetio bih ali nisam jer je ave bilo regularno. Jedino to sto me buni kada kupim nesto a oni mi posalju stanje u dinarima ali vise i ne obracam paznju na stanje nego gledam samo koliko je skinuto.
 
Visa Electron vezana samo za devizni je drugacija - ona je vezana za evre.
Visa Electron vezana za Hit racun je vezana za dinare.

Def. nije trip oko poruke, gledam stanje, savetnica se slaze da ne treba tako. Ostali su dinari koji su konvertovani iz evra da bi se platilo u evrima! (tj. rezervisano je bilo, nije naplaceno)
Bezobrazluk.

Da neko ne misli da kudim samo Intesu, ovo je prvi put da se zalim na njih, a imam barem 20 racuna, kartica i cega ne vec (i ne preterujem za broj).
 
sad još samo da ti konvertuju taj višak dinara u evre i vrate na devizni račun :d
 
Stvano bih se cudio da to ne urade po trenutnom kursu umesto reversiranje transakcije :D
 
Bre, alfa, ja sam pisao pre par meseci o tome ..... i ti si učestvovao .....
 
Pre par meseci nije postojala Visa Electron vezana za Hit racun. I direktno sam pitao savetnika (ne one dole, nego Magnifica savetnike koji kao znaju sve :D) da li potrosnja po istoj u evrima ide iskljucivo u evrima, bez tutubanije sa dinarima - explicitno je rekao da.
Ali ako mislis na onu konverziju koju si pomenuo u Hrvatskoj i ja u Koreji (cisto sam probao tada na sitja sumi kako ide), u oba slucaja nije bilo u evrima PLACANJE vec u trecoj valuti.
 
Dobro, ja sam pisao o Maestro, kako sam uplatio isto evre na deviznu partiju, a isto je odrađeno kao tebi sada , skinuto sa dinarskog, pa kad nestalo dinara, onda odrađena "noćna konverzija" i skinuti evri .... isto evro u dinar, pa dinar u evro ...

Sada čekam da vidim, bio u Italiji, kupovao sa Visa Elektron, stoji rezervacija, baš da vidim da li će da budu cifre tačne u cent , i da li će mi na računu ostati tačno u cent, pa da znamo kako na njoj obračunavaju ....
 
Ja se setih samo za Hrvatsku neku pricu, zaboravio sam onda da je i za Evre radjena dupla konverzija.
Gluposti.
 
A što uopšte plaćate debitnim karticama u inostranstvu? Ili je ovo što pominjete podizanje na bankomatu?
 
Ja sam jurnuo da kupim laptop sa Sony.de jer je bila extra akcija za SSD.
Inace bih lagano platio MC-om.

OT: U Nemackoj su retko primali kreditne kartice, tako da bi Maestro bio pozeljan, ali sreca pa ga nisam koristio :D
 
Da, pisao sam da sam i u hrvatskoj plaćao putarine, da mi ne bi uvaljivali kune. Tada sam plaćao sa Maestro, i tražili mi PIN.

Sada imam interesantnu situaciju da je ova VISA Electron, debitna, koja je vezana za devizni račun, i ima čip, prošla na "kućicama" za naplatu u Hrvatskoj, nisu mi tražili PIN, niti tražili da potpisujem. A gorivo u Sloveniji i prodavnice u Italiji tražile PIN.

Izgleda da putarine imaju neki poseban tretman.

SKYDiver, plaćam debitnom jer neću da se zadužujem, a i nemam neki limit na kreditnoj Master. Jednom sam se opekao sa revolving kreditom, i nikada više ....

kad imam, imam. Kad nemam, nemam. KRAJ!!! I nikada nisam dizao pare na bankomatu u inostranstvu, tako da za to ne znam provizije. Obično pare koe spremim, podelim pola na karticu, pola u džep, pa kombinujem ....
 
Pre par meseci nije postojala Visa Electron vezana za Hit racun. I direktno sam pitao savetnika (ne one dole, nego Magnifica savetnike koji kao znaju sve :D) da li potrosnja po istoj u evrima ide iskljucivo u evrima, bez tutubanije sa dinarima - explicitno je rekao da.

Ovo je bila glavna greška. :D Umesto ispitivanja savetnika, trebalo je da pročitaš šta piše u onoj maloj knjižici / pamfletu gde je bila zadenuta kartica, a tamo piše: "pri čemu se sva potrošnja obavljena u zemlji ili inostranstvu obračunava u dinarima." Tako da verujte samo onome što je napisano, jer "savetnici" nisi uvek kompletno upućeni u trenutnu poslovnu politiku banke. Inače, jedina pogodnost ove "manjifika" kartice je valjda u tome što nema provizije kod uzimanja gotovine u inostranstvu na bakomatima grupacije Intesa Sanpaolo, ali i ovo će verovatno samo da traje u promotivnom periodu na koji je kartica izdata.
 
Nazad
Vrh Dno