Šta je novo?

U kakvoj vi firmi radite? :)

Jos jedan DELL na radnom mestu
 

Prilozi

  • dell.jpg
    dell.jpg
    157 KB · Pregleda: 140
my.php

my.php

pogled na objekat u kome radim :D

E ovo je prava kancelarija bre! Sto od punog drveta, dug 5 metara, notebook...
S tim što je notebook pravljen godine otprilike kad i ja :D

Inače radim kao SECURITY, računar nosim da čitam stvari koje skinem sa neta (duga mi smena - 12 sati) - zbog radi bezveze.
Nema, ma luksuz, proc na 75Mhz, a hard čak 380, ali ne GB, nego MB :D, a flopi, ma niste svesni kako radi :type:

I da, sve je nekako pod nagibom, ima loše amortizere ova prikolica...
 
Poslednja izmena:
ypow je napisao(la):
my.php

my.php

pogled na objekat u kome radim :D

E ovo je prava kancelarija bre! Sto od punog drveta, dug 5 metara, notebook...
S tim što je notebook pravljen godine otprilike kad i ja :D

Inače radim kao SECURITY, računar nosim da čitam stvari koje skinem sa neta (duga mi smena - 12 sati) - zbog radi bezveze.
Nema, ma luksuz, proc na 75Mhz, a hard čak 380, ali ne GB, nego MB :D, a flopi, ma niste svesni kako radi :type:

I da, sve je nekako pod nagibom, ima loše amortizere ova prikolica...
jel taj lap top Compaq Contura?
 
ypow, divim ti se, bez zezanja. Ja bi u takvim uslovima verovatno razmishljao o samoubistvu ;)
 
rastafarian je napisao(la):
Jos jedan DELL na radnom mestu

Jel monitor 19" ? :)

A vidim da je i KAV uredno ukljucen, odlicno ;)

Pozdrav!
 
jaksa je napisao(la):
Jel monitor 19" ? :)

A vidim da je i KAV uredno ukljucen, odlicno ;)

Pozdrav!

Nije. 17" je.
A KAV pod obavezno :D

Pozdrav!
 
M!ST!CX je napisao(la):
jel taj lap top Compaq Contura?

Contura 420C. Vidi se da volim antikvitete :)


driver je napisao(la):
ypow, divim ti se, bez zezanja. Ja bi u takvim uslovima verovatno razmishljao o samoubistvu

Par puta padalo na pamet, ali mnogo skupo bre! :D Nije meni neki problem jer znam da ovo radim za džeparac i još ponešto, ali ima ljudi koji od ovoga "žive". E već u njihovoj koži... A što se tiče kompa, šta reći, čovek se navikne vremenom (jedva, al se navikne). Ma važno da može da gura Wolf3D i sl.

Evo sad sam završio noćnu... i nije mi dobro :D
 
Poslednja izmena:
@ypow

da, svaka ti cast kad uspevas da izdrzis na takvom mestu....
 
Ok, ypow ima sux radno mesto, ali ima i 19 god i to mu nije ful tajm dzob. Dosta sa izlivima sazaljenja :)
 
jaksa je napisao(la):
Ok, ypow ima sux radno mesto, ali ima i 19 god i to mu nije ful tajm dzob. Dosta sa izlivima sazaljenja :)

Verujem da se nisi dobro izrazio, jer čovek reče da mu je smena 12 sati. Ako to nije "full time" onda ne znam šta jeste (jedino što ne reče radi li svaki dan tako)... Pravilnije bi bilo reći da to nije posao za stalno... :)
 
Poslednja izmena:
Ne bih da ispadnem sisa, ali posao Security-ja je blago rečeno smešan. Dvanaest sati čistog sedenja i smaranja. Posao koji nema nikakvu odgovornost niti izazov. Najveći problem je kako ubiti vreme. Najbolji način je poneti knjige i učiti za faks ;) . Dok sam radio na sajmu, imao sam prilike da upoznam dosta takvih i oni, mučenici, vape za sagovornikom, jeste zeznuto sedeti sam 12 sati i ne progovoriti ni reč :) ...
 
thunderchase je napisao(la):
nema nikakvu odgovornost

'Si siguran? Pa valjda čuva nešto...:D

Noć je, prijatelju, smrt... Ko nije probao, ne zna šta govori. Noću se spava a danju radi, uči, zajebava ili šta već i tačka. Obrnuto ne bih poželeo ni neprijatelju...
 
Poslednja izmena:
jaksa je napisao(la):
Ok, ypow ima sux radno mesto, ali ima i 19 god i to mu nije ful tajm dzob. Dosta sa izlivima sazaljenja :)
cold blood Jaksa:)
 
jaksa je napisao(la):
Ok, ypow ima sux radno mesto, ali ima i 19 god i to mu nije ful tajm dzob. Dosta sa izlivima sazaljenja :)

4 dana radim (2 dnevna 2 dana noćna), 2 odmor. 48 radnih sati na 6 dana dodje kao 8 sati svaki dan. Koliko vas radi i subotom i nedeljom? Malo više nego ful tajm ;)

posao Security-ja je blago rečeno smešan. Dvanaest sati čistog sedenja i smaranja. Posao koji nema nikakvu odgovornost niti izazov. Najveći problem je kako ubiti vreme.

Delimično tačno. Jes da imaš vremena kolko oćeš, ali preko dana svadjanje sa 30+ radnika jer ne rade ono što bi trebalo i sl, a noću blejanje do 7 ujutru (ponekad padne mnogo teško), jer ne znaš kad će kontrola + padne ti na pamet šta bi radio i kako bi se završila situacija da ti nalete neki debili... Ako nešto nestane na bilo koji način, TI odgovaraš, niko drugi. To je što se tiče odgovornosti, a izazova nema, kao kod ovih po splavovima, koncertima itd. kada treba i da reaguju, ali su oni i više plaćeni.


Noću se spava a danju radi, uči, zajebava ili šta već i tačka. Obrnuto ne bih poželeo ni neprijatelju...

Zeznuto je što se taman navikneš da danju radiš a noću spavaš, ide 2 dana noćna smena. Taman se navikneš na noć, ide dnevna, pa u krug.

Ukratko, ko u vojsci. Po meni posao bi mogao biti i više plaćen, al šta je tu je. Kad sam čuo od ortaka da mu dnevnica 500din za isti posao, al u drugoj firmi, na trenutak sam pomislio da sam srećnik (al samo na trenutak), jer sam svestan da ima gorih kombinacija i od njegove.

Dosta pisanja smorih i vas i sebe :) , ali evo jedne zanimljive sličke sa posla :D Zbog toga mi skinuli 10% plate. Sve lepše od lepšeg :D
 

Prilozi

  • Copy of zaposle.._1.JPG
    Copy of zaposle.._1.JPG
    22.6 KB · Pregleda: 170
Poslednja izmena:
Znaš kako, verovatno ti šefovi rezonuju u fazonu "šta se buniš, samo sediš 12 sati, pa ćemo zato da te zezamo na druge načine", tipa te mešane smene ili to smanjivanje plate...
 
ypow je napisao(la):
Zeznuto je što se taman navikneš da danju radiš a noću spavaš, ide 2 dana noćna smena. Taman se navikneš na noć, ide dnevna, pa u krug.

Najgora varijanta, definitivno. Mnogo gora od non-stop noćnog rada...
 
Kad sam rekao "full tajm" mislio sam na to da taj posao nece raditi do penzije ili godinama :)
A da suxuje, suxuje, mogu da mislim kako izgleda susret sa kontrolor-spavanja-na patos :D
 
Bolji izraz za jezichke pi*ajzle bi bio da posao nije "for life"

Uroshe, bezi odatle... :) :)
 
Je... ko u vosjci,cak je i kontrola u neparan sat,bas nisi imao srece! :D Valjda ti se to ne desava cesto?
Pozdrav ,)
 
Chekaj Ypow, sta ti imas da se svadjas kao security sa radnicima koji 'ne rade svoj posao'

Ako mozes da skupis koncentraciju, najbolje da opichish sa nekim uchenjem ...I ne zaboravi da ih sve dobro napushis jednog dana kad budes isao iz tog krsha

@Lomnica .... kod mene je bila smena na neparan sat, tako da su pravi pede*asi radili kontrolu nocu na paran, sve dok ortak nije izvalio jednog i repetirao, pa se vise nije nikad desavalo da se shunjaju ... ne znam ima li Ypow takvu mogucnost zastrasivanja nocne kontrole
 
Ja ih nisam zastrasivao dok sam bio strazar,ali smo znali da,ako je smena straze u 10,DOF ce krenuti izmedju 10:40 i 11:20,kad ide i razvodnik u obilazak.A kad sam kasnije dobio cin i iz strazara presao u vodjenje straze,imali smo caku da pozarni u strazari saceka da napunimo puske i krenemo,pa da na poljski telefon pozove strazara koji bi,ako se zabo u kucicu da spava,sigurno cuo i spremio se! ;) :d
Nego Ypow,jel imas ti nekog da te upozori,jel taj kontrolor sef ili tako neki budza,da mu se spandjas sa zenom pa da ti javlja cim krene od kuce!? :D
I nemoj da se smaras svadjajuci se sa radnicima,ako su ti dali neko naoruzanje,samo je dosta da repetiras kad popizdis od svadje sa njima,da vidis kako ce da pevaju (prvo sam ih pofajto benzinom,a onda zapalio sibicu,da znate kako su samo lepo pevali) :whip: :-devil-:
Pozdrav ,)
 
Meni je posao teren...kancelariju retko koristim iako je imam...kompjuer nemam na poslu...flash mem.kuci pa odradim..stampam na poslu..pa teren...leti vruce,zimi hladno...sve u rok sluzbe...:D
 
Veselo, veselo, odo' ja da učim, za svetliju budućnos'...
 
Lomnica_city je napisao(la):
Je... ko u vosjci,cak je i kontrola u neparan sat,bas nisi imao srece! Valjda ti se to ne desava cesto?
Pozdrav ,)

Pa ono, dodju kad hoće. Dolazili i u 9 uveče, pa ono... Izvali ti kad će :)


neo geo je napisao(la):
Chekaj Ypow, sta ti imas da se svadjas kao security sa radnicima koji 'ne rade svoj posao'

Ako mozes da skupis koncentraciju, najbolje da opichish sa nekim uchenjem ...I ne zaboravi da ih sve dobro napushis jednog dana kad budes isao iz tog krsha

@Lomnica .... kod mene je bila smena na neparan sat, tako da su pravi pede*asi radili kontrolu nocu na paran, sve dok ortak nije izvalio jednog i repetirao, pa se vise nije nikad desavalo da se shunjaju ... ne znam ima li Ypow takvu mogucnost zastrasivanja nocne kontrole

Pošto je to gradilište, obavezni su da nose zašt. kacige, propusnice, daju uvid u stvari koje se unose/iznose sa gradilišta, zabranjeno unošenje/konzumiranje alkohola itd. a mnogi se ne prodržavalu toga. E sad da li se svadjati sa radnicima (koji su inače veoma orni za isto), ili iskulirati pa rizikovati da neko od nadzornika naidje na flajku jelena od 2L, sve zavisi od čoveka do čoveka. Ja prijavim njihovom šefu pa nek se on zeza.

Što se tiče repetiranja, to mogu jedino nožićem za hranu ili da im mašem lampom i vičem Buuuuaaaaaaaaa! :D Zezam se, nikad se ne šunjaju, tako da, il ih vidiš ili 10% :)

Lomnica_city je napisao(la):
Ja ih nisam zastrasivao dok sam bio strazar,ali smo znali da,ako je smena straze u 10,DOF ce krenuti izmedju 10:40 i 11:20,kad ide i razvodnik u obilazak.A kad sam kasnije dobio cin i iz strazara presao u vodjenje straze,imali smo caku da pozarni u strazari saceka da napunimo puske i krenemo,pa da na poljski telefon pozove strazara koji bi,ako se zabo u kucicu da spava,sigurno cuo i spremio se!
Nego Ypow,jel imas ti nekog da te upozori,jel taj kontrolor sef ili tako neki budza,da mu se spandjas sa zenom pa da ti javlja cim krene od kuce!?
I nemoj da se smaras svadjajuci se sa radnicima,ako su ti dali neko naoruzanje,samo je dosta da repetiras kad popizdis od svadje sa njima,da vidis kako ce da pevaju (prvo sam ih pofajto benzinom,a onda zapalio sibicu,da znate kako su samo lepo pevali) :whip: :-devil-:
Pozdrav ,)

Kao za inat, nemam ništa od toga (gradilište). Jedino gorivo tamo je nafta (ovako se teško pali), a mogu da im pretim samo pneumatskom bušilicom, ogromnim vibratorima (zanimljivo, a?) za nabijanje cementa i rovokopačem :-devil-:

B@K@ je napisao(la):
Veselo, veselo, odo' ja da učim, za svetliju budućnos'...

Posle ovako bogatog iskustva, i ja ima da upišem fax 100%!
 
Poslednja izmena:
sve zavisi od ličnih afiniteta...

na tvoj problem može da se gleda iz raznih uglova, recimo:

mlad i pametan čovek sa jednom dozom radoznalosti i energije ne bi smelo da dozvoli da mu to ''gratis'' vreme prolazi uludo i bez veze...

imao sam priliku da jedno vreme radim poput tebe, srećom u nešto elegantnijem okruženju ali bez obzira, radio sam noću svaki četvrti dan...
na stvari sam gledao otprilike ovako:
častili su me prostorom u kojem imam struje i vode, toplo mi je, mogu da skuvam kafu i slušam muziku... preostaje mi da se pobrinem za ostalo, naravno dovlačio sam knjige, čitao, crtao a ponekad bi se pojavilo koje nežno biće da mi ubije duge noćne sate...

sada kada već dugo radim pre podne sa kliznim vremenom dolaska na posao i relativno ranim odlaskom kući, ponekad se sa setom setim tih dana i mnogo bolje ispunjenog vremena... pa poželim da se malčice vrate...

sve ima svoje dobre strane... a puno zavisi od nas samih...


ps
uvek sam tvrdio da je noć samo za spavanje jer da je drugačije za to bi se priroda već odavno pobrinula...
 
Poslednja izmena:
@D/ART: Slažem se... Što se tiče noći... Ljudi nisu životinje te priroda nema isti uticaj... :)
 
eh sta ces... moc izbora ;)
 
ypow je napisao(la):

Sad se i ja setih sa 19 godina kada sam radio preko leta jako slicne stvari kao ti... samo je bilo cuvanje kuce koja se gradila, nije celo gradiliste... Nisam imao ta 2 dana slobodno vec je bilo 30 dana mesecno nocne smene, od 22 do 6-7, kada vec dodje neko ujutru. Mislim, za dva meseca ti se zivot smuci, ali posle trk na more za sve pare.
Nego, setio sam se jedne anegdote, imao sam tv (mali crno beli) i ponedeljkom gledo tekme na BK. Ja sam se jako brzo naucio da knoram pola noci i jednog ponedeljka se uspavam maltene odmah. I, samo me odjednom probudi, doso gazda da kontrolise, lupa ko nenormalan na vrata. Ja otvaram, on meni kao jel spavas. Ja odgovaram, ma jok samo malo dosadna tekma pa me tera da zadremam. I onda se javi Stojanovic sa BK (Lids - Lester ja mislim) "I dragi gledaoci 5:4 rezultat, neverovatna utakmica..." a meni usi same rastu...
 
Vrh Dno