Šta je novo?

TWS slušalice

Imam jedno pitanje vezano za sony slusalice pa me interesuje da li se isplati da ih uzmem ili da ih zaobidjem.
U pitanju je sony wf-ls900 nb
Link
Mislim da je to ovaj model.
Mislim da ih mogu naci u nemackoj za 70 eura i trenutno su na nekoj akciji u crnoj boji.
Vredi li ovaj model cemu ili da to zaobidjem?
Ima jos jedan model lg-a za nekih 60 eura isto na akciji tamo.
Model je lg tone dfp9
link
Trenutno koristim xiaomi poco f2 pro fon ali cu ga u skorije vreme menjati i uzeti nesto novije.
Ono sto me interesuje kod ovih slusalica kakav bas daju,da li su cisti srednji tonovi i kakve su za razgovore u bucnom okruzenju?
Da napomenem da sam pre godinu ipo dana imao lg tone fn4 i nisam bas bio nesto zadovoljan sa njima.Bile su ok za razgovore,i bio je cist zvuk ali su bile tanke sa basom cak i preko one njihove aplikacije pa sam ih posle par dana prodao.
Za ova dva modela imam fore nekih mozda jos 5-6 dana da odlucim posto mi je tamo drugar koji mi to moze kupiti i doneti.
Pa ako moze neko misljenje o ova dva modela.
Ja sam vratio te Sony slušalice pre nekoliko meseci. Nisam audiofil i ne znam da ti odgovorim ni na jedno pitanje u vezi sa zvukom, ali pošto sam imao ideju da ih koristim za razgovor i na sastancima mogu da kažem da je mikrofon očajan. Nekoliko ljudi mi je reklo da zvučim kao robot, da sam tih i kao da pričam iz daljine. Mislio sam da su se ljudi navikli na bolji mikrofon sa Cloud II koje inače koristim, ali kada koristim bubice Piston 3 niko se ne žali takođe. Probao sam ih na Poco F3 telefonu i na laptopu. Takođe nisu bile dovoljno glasne u toku razgovora, mučio sam se da čujem sagovornika, probao sam razna podešavanja u aplikaciji. Razgovor na ulici je takođe bio skoro nemoguć, a kad dune čak i veoma slab vetar onda i nemoguć. Još me je razočarao kvalitet kutijice, tj poklopca koji je bio wobly, posle čitam da se još ljudi žali na to, mislio sam da je moj primerak loš koliko se to klatilo.

Pozitivno je bilo što su od baš prijatne mat plastike (beli model) i što su veoma udobno stajale u ušima. Platio sam ih oko 17k din i bio sam baš razočaran, lako sam se odlučio da ih vratim.

P.S. Ako neko zna dobre TWS slušalice ili bubice sa kablom za razgovor molim da podeli, ja sam istražio da bi ove Sony trebalo da budu odlične ali nakon ovakvog iskustva izgubio sam veru u TWS slušalice kad je razgovor u pitanju.
 
Bilo koje bubice sa kablom su super. Ja sam godinama koristio NN kineze (imam ih i dalje) od 3-4 stotina din, svi su me perfektno čuli a i ja njih.
Malo sam se (prijatno) iznenadio kada su mi rekli da me dobro čuju i na mojim TWS, Hayloy GT6 i to kada sam vozio bajs po vetru i javio se na jedan poziv.
 
Ja sam vratio te Sony slušalice pre nekoliko meseci. Nisam audiofil i ne znam da ti odgovorim ni na jedno pitanje u vezi sa zvukom, ali pošto sam imao ideju da ih koristim za razgovor i na sastancima mogu da kažem da je mikrofon očajan. Nekoliko ljudi mi je reklo da zvučim kao robot, da sam tih i kao da pričam iz daljine. Mislio sam da su se ljudi navikli na bolji mikrofon sa Cloud II koje inače koristim, ali kada koristim bubice Piston 3 niko se ne žali takođe. Probao sam ih na Poco F3 telefonu i na laptopu. Takođe nisu bile dovoljno glasne u toku razgovora, mučio sam se da čujem sagovornika, probao sam razna podešavanja u aplikaciji. Razgovor na ulici je takođe bio skoro nemoguć, a kad dune čak i veoma slab vetar onda i nemoguć. Još me je razočarao kvalitet kutijice, tj poklopca koji je bio wobly, posle čitam da se još ljudi žali na to, mislio sam da je moj primerak loš koliko se to klatilo.

Pozitivno je bilo što su od baš prijatne mat plastike (beli model) i što su veoma udobno stajale u ušima. Platio sam ih oko 17k din i bio sam baš razočaran, lako sam se odlučio da ih vratim.

P.S. Ako neko zna dobre TWS slušalice ili bubice sa kablom za razgovor molim da podeli, ja sam istražio da bi ove Sony trebalo da budu odlične ali nakon ovakvog iskustva izgubio sam veru u TWS slušalice kad je razgovor u pitanju.
Hvala na odgovoru.Sestra mi je trenutno u nemackoj i bas taj sony je jedan dan bio na nekom ekstra popustu i kostao je 70 eura u crnoj boji.U beloj boji su kostale 100 eura.
Ali posto nisam znao kakve su i da li je dobra cena sutradan kad je otisla sve su bili sklonili.Tako da nista za sada.
Imaju u plavoj boji i cena je 210 eura.
Koliko sam gledao na youtubu su ih dosta hvalili,teske su samo 4,8gr i mogu se dugo nositi a da ne smetaju.Plus kazu imaju dosta dobar zvuk.
Ja sam inace vise pristalica sluski sa kablom,iskreno nesto ne verujem ovim sluskama sa blututom vezano za zvuk.
Tu mislim na ove jeftinije ne na one skuplje.
Uzece mi neke jbl t160 za 15 eura koje su tamo na nekoj akciji pa cisto da premostim dok ne nadjem neke dobre tws sluske sa blututom.
Mada mozda je i do mog fona i njegovog blututa.
U pitanju je poco f2 pro fon.
Kad na njega zakacim bilo koje sluske na kablu zvuk ubija,a kad zakacim neke tws i ide preko blututa zvuk je onako dosta slabiji i kao da nema snage da potera sluske.Mnogo vise mora da se pojaca da bi zvuk imao jacinu kao kad zakacim sluske zicane.
Probao svasta da cackam u develepor opcijama pod blutut vezano za zvuk ali slaba vajda.
 
Zbog reviwera i mislim da sam imao previsoka očekivanja, mada sam čitao i komentare korisnika...
 
Pozdrav svima. Zanimljivo da niko ne pominje Technics TWS nove modele, AZ60M2 i AZ80. I jedne i druge su bile na testu u Benchu i po Manci su se odlicno pokazale, pre svega kvalitetom zvuka. Mene zanima da li neko ima iskustva sa njima, ili poznaje nekoga ko ih poseduje i koristi neko vreme. Dakle informacije iz prve ruke o kvalitetu zvuka, lezanju u usima pri trcanju, ANC i slcno. Na netu je dosta recenzija o njima, uglavnom su dobre, ali ima i dosta kontradiktornih informacija posebno vezano za to kako stoje u usima, mikrofon i ANC.
 
Pa da, in-ear/TWS tržište je u ekspanziji i sve se menja za samo 3-6 meseci, posebno u nižoj klasi slušalica. Zato sam i napisao da sledeći put proveri koje se sve TWS vode kao trenutno najbolja kupovina u klasie.
Evo ga entry za 15e, moondrop space travel. Revolucija za entry segment ludilo itd.
Sad da ga naručis, izadje jos 2 bolja u kini za slicne pare :)) dok stigne do srbije.
Inače dobre su za callove, solidne za muziku i anc sam zadovoljan kako radi za tws.
Sve je to elektronski otpad u startu.

I da odgovorim na post iznad - nema gde da se proba technics, ni na tajlandu. košta kao sony I samo online (ima az60 u radnji ali m1) I apsolutno nikad nisu na popustu ozbiljnijem.
 

Prilozi

  • 20230921_125506.jpg
    20230921_125506.jpg
    144.9 KB · Pregleda: 107
Redmi Buds 5 launched with 46db noise cancellation, 40 hr playtime, Bluetooth 5.3

Redmi-Buds-5.webp


Redmi Buds 5 have been priced at 27$ in China. They are not available for purchase outside China as of now.
 
Drugari moze preporuka za earbuds za iphone do 100e da nisu apple i da nisu replike? Ako je neko govorio o tome opsirnije sibnite link. :)
 
Bilo koje, radiće sigurno
Ja koristim kineze od 20€ (Haylou), i za Sony, i za Huawei i za službeni iPhone. Uzmi Samsung ili šta god ti prija sujeti :)
Kolege koriste stvarno šareniš od sluški (svi imamo isti brend mobilnog po dužnosti)
 
Stigle Soundpeats Air Deluxe HS,
Zaboravih:
stigle i meni, narucio za sina koji stalno gubi bubice pa rekoh nece biti prevelik gubitak + da cackam nesto dok ne stignu moje sa popravke.
Proslo je vise od godinu i po kada sam zadnji put probao obicne CX ali se ne secam da su imale zvuk na nivou Soundpeats tj po meni losiji. Pripisujem vrlo varljivom ljudskom secanju tj da gresim.
Ono sto ne gresim je da su stigle i CX Plus sa popravke tj Sennheiser je poslao nove i zvuk je u odnosu na Soundpeats na istom nivou perf/$ tj zvuk (bar sinu i meni) jeste 3x bolji (40e vs 120e).
Ali se desila i interesantna situacija:
Na prvo paljenje i moje iznenadjenje Plus su imale losiji zvuk od Sound. Pravi zvuk je dosao tek posle instaliranja Senn app, update fw i integracije sluski sa app.
Ono sto nisam mogao je da nateram Soundpeats app da radi na mom fonu (S21FE) ali kada sam ih probao i na sinovom mob, utisak je ostao isti.
Moguce da kod Accu da nije instalirao Senn app pa je zato imao los zvuk.... ili su nam usi jednostavno toliko razlicite.
 
Drugari moze preporuka za earbuds za iphone do 100e da nisu apple i da nisu replike? Ako je neko govorio o tome opsirnije sibnite link. :)
SOUNDPEATS Air3 Pro

Apple: AAC, Android: AptX adaptive
Stigle Soundpeats Air Deluxe HS, i pomalo za mene neočekivan rezultat: one će ostati, Sennheiser CX idu nazad, ako Sennheiser prihvati (nadam se da hoće).
Mislio sam da ću zadržati CX, ali posle današnjeg testa nemam više dileme.

Zvučna karakteristika Soundpeats mi se više sviđa od CX, u srednjim i visokim su jako slične, prijatni srednji i visoki, nenametljivi, na toplijoj strani, jako muzikalne.
Mada bih dao blagu prednost Soundpeats: kao da imaju malo manje izobličenja (ili šta je već u pitanju), CX zvuk kao da mi malo "grebucka", Soundpeats su za nijansu glasnije na max, imaju bolji domet, tamo gde su CX otkazivale i imale masivne smetnje i prekide, SP još uvek rade (kroz dva zida do telefona). Ali 'ajd da kazem da su srednji i visoki izjednačeni na oba modela, u pitanju su nijanse.

Važniji faktor je bass područje na Soundpeats, idu dublje, i brži odziv, bass je na CX malo trom, na SP je utegnut i brz, količina je apsolutno odmerena, ni puno, ni malo, baš kako treba.
Drugi bitan razlog: Soundpeats su half-in ear, nemaju one gumene čepiće koji mi zapušavaju ušni kanal (što mi smeta, ne puno, ali ipak dovoljno da me nervira).
Soundpeats praktično ne osećam, izuzetno su lagane, sa njima zbog konstrukcije nemam taj problem.

Ostale sitnice koje nisu bitne, ali u ukupnom zbiru takođe ne idu u korist CX:

  • Soundpeats su osetno manje i lakše
  • Kutijica za slušalice je oko 50% manja, mnogo lakše se mogu smestiti u džep (uz to je finalna obrada i izgled lepši kod Soundpeats)
  • 50% manja cena: Soundpeats 39 €, Sennheiser 79
  • 10 frekvencija u ekvilajzeru od Soundpeats koje se mogu podešavati, kod Sennheiser samo 3 (mada ga ne koristim na Soundpeats, ali je dobro imati više opcija u slučaju potrebe)

U ukupnom zbiru, kineske slušalice od 39 € su izbacile iz ringa produkt poznatog proizvođača od 79 € (bar kod mene, možda će neko imati sasvim suprotan utisak).
Naklon do poda za Soundpeats, šta nude za 39 €, svaka čast.

Verujem da ima još sličnih produkata koji su odlični za svoju cenu, i u klasi niže, a i iznad.
Meni je nažalost postalo jasno da sam u izboru dosta ograničen, pošto mi ne odgovaraju slušalice sa gumenim/silikonskim čepićima, samo ovakve half-in ear, a tu je izbor znatno manji.
Ja sam istovremeno imao običan Air3 i Air 3 HS, zadržao sam Air3. AptX-adaptive mi je više legao od LDAC.
 
SOUNDPEATS Air3 Pro

Apple: AAC, Android: AptX adaptive

Ja sam istovremeno imao običan Air3 i Air 3 HS, zadržao sam Air3. AptX-adaptive mi je više legao od LDAC.

Ja se trenutno premišljam koje TWS slušalice da uzmem u cenovnom opsegu od 100-150€. Za sada mi je sužen izbor na Soundcore i Soundpeats.
U opticaju su Soundcore A40, Soundcore Liberty 4, Soundpeats Air 3 i Soundpeats Air 3 HS.
Imam Xiaomi Mi 11i koji očigledno ima Snapdragon 888 chipset koji može da podrži i LDAC i aptX tehnologiju ali se i dalje dvoumim koje slušalice da kupim.
Ono što sam odmah skapirao jeste da Soundcore ima daleko bolju aplikaciju kao i ANC u odnosu na sve Soundpeats modele. Kakvi su tvoji dosadašnji utisci što se Soundpeats slušalica tiče i da li Soundcore slušalice zaista više vrede za taj novac u odnosu na Soundpeats?
 
Uzmi Air 3 pa vidi kako će da ti legnu. Lako se proda to na KP posle, ako nije to to, ali za slušalica je čarobna kako zvuči i koliko je udobna za te pare. Ja zaspim sa njima.
 
Ono sto ne gresim je da su stigle i CX Plus sa popravke tj Sennheiser je poslao nove i zvuk je u odnosu na Soundpeats na istom nivou perf/$ tj zvuk (bar sinu i meni) jeste 3x bolji (40e vs 120e).
Jesi li siguran za ovo "3x bolji zvuk" ovo bi po meni bila ogromna razlika, recimo kao poredjenje prenosnog radioprijemnika sa osrednjom muzičkom linijom -> ozbiljniji hifi sistem.
U tom slučaju bih mogao da kažem "ozbiljan hifi sistem ima 3x bolji zvuk od prenosnog radioprijemnika".

Koju ocenu bi im dao (Soundpeats) na skali od 1-10, a koju za CX i CX Plus?

Moguce da kod Accu da nije instalirao Senn app pa je zato imao los zvuk.... ili su nam usi jednostavno toliko razlicite.

Instalirao sam Sennheiser app, nije to razlog.
Koji codec koriste Soundpeats kada se povežu sa telefonom? LDAC sam morao na mom telefonu da aktiviram (u Bluetooth opcijama), default slušalice rade sa AAC codecom, bar kod mene.
Nije neka velika razlika, ali čini mi se da je sa LDAC za nijansu bolji zvuk.

I da, pohvala za Sennheiser, vratili su mi kompletno novac bez ikakvog odbijanja, veoma brzo i bez ikakvih komplikacija. Nisam im čak ni e-mail slao, popunio sam obrazac sa njihove stranice za vraćanje, izabrao opciju "povraćaj novca", odštampao povratni list (besplatno vraćanje), zapakovao ih lepo i poslao. Posle para dana novac legao na račun, besprekorna usluga, svaka čast.
 
Ostao sam ovde dužan par informacija:

1. Moje lypertek z3 značajno posustaju, često se ne pune (kontakti korodiraju na tajlandu lako), a leva drži oko sat ipo. Junački su izdržala, zvuk je i dalje uporediv sa žicom, nekim jeftinijim.
2. Moondrop spacetravel, za 16e koliko sam platio, van pameti. Anc, mikrofon, kvalitet zvuka, sve neverovatno za ovu cenu. Dizajn mi je neugodan i kad ih koristim par dana za redom grebu mi uši.
3. Uzeo na akciji Jabra Elite 7 Active, 100e. Fantastično. Upola su manje od sony, lagane, preudobne. Multipoint radi kao sat. Mikrofon van konkurencije.
Kvalitet zvuka odličan.

Lomio sam se oko xm5, xm4, elite10, buds2 pro, momentum 3... na kraju nadjem za svake neku manu. Onda vidim cenu za ove elite7 active, pogledam Dhrme review I oduševio se...
 

Prilozi

  • 20231017_124835.jpg
    20231017_124835.jpg
    97.8 KB · Pregleda: 43
  • 20230921_125506.jpg
    20230921_125506.jpg
    144.9 KB · Pregleda: 58
Pazario danas galaxy buds 2 pro. Za sada sam oduševljen zvukom i anc-om. Bas lepo leže u ušima, ne ispadaju, i ne bole me uši od njih. Baterija sa anc-om gubi oko 20% na sat, znači jedno 5 sati bi trebalo da izguraju, što se slaže sa specifikacijom.
 
@Accuphase
Naravno da je korisceno uz ldac.
Ne mogu da skaliram sluske jer ne znam kako zvuce najbolje (ako postoji takvo nesto) niti koje su niti su nam usi savrsene.
Sinoc poneo moje kod starijeg sina kojem sam uzeo Soundpeats da proba i Plus, do sada nije hteo da ne pada u iskusenje.
I njegov utisak je isti kao i moj a on je na Soundpeats mnogo duze nego ja sto sam isporobavao dan-dva.
Tri stvari izrazito odskacu kod Plus: stage, pozicioniranje i sub bas.
To je misljenje 4 persone tj cela familija je testirala, ne placeni tjuberi i pisane recenzije.
Mada nije bas fer porediti jer su ipak Plus in ear sluske.
Da li vrede 42e koliko su bile na akciji?
Ako uporedimo sa no name sluskama sa amazona od 30+ evra koje su sinovi koristilu, vrede jer imaju mnogo bolji i cistiji zvuk.
Ali su daleko od savrsenstva koje ovde neki naglasavaju.
Da li je CX Plus savrsen? Naravno da nije, ima i on svojih mana, ali po nama nudi dosta za cenovni rang u kom se nalazi (90-130e).
Videcemo kako stoje u odnosu na Beyerdynamik Free Byrd.

Sto se tice povracaja, kao sto rekoh, to je normalna stvar ovde, npr kod supruge na kasama u TKMax prime oko 10-15 povracajnih artikala u proseku po jednom satu. Naruce online 10 pa vrate 7 direkt na kasi, sasvim normalna stvar.
A ako si bio u TKMax, onda znas da tu ima svega...
 
Ima li neko ili je imao JBL Live Pro+? Valjaju li čemu? Imam JBL over ear sa 50mm drajverom, koje se raspadaju od korišćenja, pa nadjoh na netu da su ove pri vrhu za razumne pare "bass head" varijanta.
 
Crkla mi desna bubica Jabra 75t posle 3 godine za vikend. Ide crni petak i hteo bih neke za rođendan. Bitan mi je generalno zvuk(ne mora da bude top), anc manje više, mic dobar i multipoiny, baterija solidna, da su udobne i ne velike, bežično punjenje. Koristiće se prvenstveno na Samsung android telefonu. Šta predlazete?
Naginjem ka Sennheiser Momentum True Wireless 3 i Sony xm5 mada ne verujem da su xm5 bolje za 150$. Senn mi je favorit za sada. Ima li šta bolje u ovom segmentu? Može i jeftinije.
 
Senn tw 3 su skroz ok. Pre neki dan bile 49% na popustu...nema bolje kupovine. Sony so ok ali nema šanse da su 150$ bolje.
 
Je l ima neko iskustva sa Anker Soundcore A40? Kako su se pokazale i kakav im je ANC?
 
Senn tw 3 su skroz ok. Pre neki dan bile 49% na popustu...nema bolje kupovine. Sony so ok ali nema šanse da su 150$ bolje.
I dalje su 280$ na Amazonu. Ipak sam video istoriju cene i bila je 240$ u aprilu pa se nadam da će biti nešto i za ceni petak. Znam da si ti imao Senn. Osim glomazne kutijice sve ostalo mi je potaman. Hvala👋
 
Da li moze preporuka za neke bluetooth bubice oko 80e? Ove koje se iznad nabrojali nemaju u Srbiji? Ja ih nisam nasao u radnjama online. Trazim slusalice sa dobrim kvalitet zvuka da slusam muziku. Uparivao bih uglavnom sa xiaomi i samsung uredjajima.
 
@Antara Imam tw3, koristim svakodnevno. Pre dan dva sam video negde za 149 na popustu. Iskreno i 2 ako nađeš negde za male pare nećeš pogrešiti.
 

"What you'll be able to do with wi-fi," says Qualcomm's Dino Bekis, "is be able to have a step-function in terms of throughput and latency improvement. So we’ve now announced 24-bit/96kHz – true lossless audio. Just from a raw data rate perspective, you're not going to be able to get true lossless audio out of Bluetooth."
The phone will primarily be a necessary control device, and one supporting Qualcomm's new Snapdragon 8 Gen 3 chip is necessary to unlock the wi-fi connectivity over the first wave of compatible headphones anyway.
 
Koristim više od godinu dana qcy t5 i želim da počastim sebe malo boljim slušalicama u rangu do 60-70eur, pa dobro ako je neki bolji brend mogao bi i do 100 da se ispružim. Ono što mi je bitno da se slušalice dobro "drže" u ušima, i da kada se napune u kutiji mogu da izdrže barem 2 - 2.5 sata. Izolacija bi mogla biti malo bolja nego kod T5 modela, kao i zvuk.
Tako da to je to, potrebna mi je preporuka za klasične tws ili runfree slušalice
 
A npr qcy T13 imaju bolji zvuk od 80% sluašalica na tržištu koj koštaju tih 70ak €, mogiu da se porede i sa mnogima od 100....
Prelistaj malo temu unazad i nađi sajt koji sam linkovao
 
Jel ima negde kod nas da se kupe Huawei FreeBuds 3 Pro i jel vredi cekati da ce pojave?Tj. da li u tom cenovnom rangu imaju neke bolje?
 
Nazad
Vrh Dno