Šta je novo?

TWS slušalice

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,155
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Best+cheap+wireless+sports+earbuds+2021.jpg


What Are True Wireless Stereo (TWS) Headphones?
The history of true wireless earbuds: Here's what's changed over the last six years
5 features TWS wireless earbuds in 2021 need to have

Honest reviews on true wireless earbuds under $100
Best cheap wireless earbuds for running and working out - 2021
Best wireless earbuds 2022: budget and premium

Best (sounding) True Wireless Earphones
TWS Headphone Comparison

AKG N400 Review: The Better Galaxy Buds

Apple AirPods (2nd Generation) Review
Apple AirPods second-gen review: even more wireless
Apple AirPods Pro review
Apple AirPods Pro Truly Wireless review

Google Pixel Buds A-Series review
Google Pixel Buds A-Series review: price is everything
Google Pixel Buds A-Series review
Google Pixel Buds A-Series Truly Wireless

Best Samsung Earbuds in 2022
Samsung Galaxy Buds Plus review: Still great in 2021?
Samsung Galaxy Buds Pro review

Sony WF-1000XM3 Wireless Earbuds review
Sony WF-1000XM4 Wireless Earbuds review
Sony WF-1000XM4 review
Sony WF-1000XM4 long-term review

Sennheiser Momentum True Wireless 2 review
Sennheiser Momentum True Wireless 2 (what hi-fi) review





 
Tačno ovaj poslednji video odgovara na moje pitanje - wf1000xm3 nije dizajniran za ljudske uši :)) tako da ga ne vredi ni za 100e uzeti, samo će praviti društvo ostaloj bt ekipi u fioci.
 
Je li prešao neko sa buds plus na buds 2 možda, da utiske javi?!

Prešao bih na neke nove ali baterija od deset sati i dalje najbolja stvar na buds plus.
 
@Froiibaad

Specifične su te nove Sony, bilo bi dobro probati ih nekako pre kupovine, što je teško ostvarivo. Pitanje je da li će zabeležiti uspeh na tržištu i doživeti MK2 generaciju.



 
Poslednja izmena:
Na temu :D

Bring back the headphone jack 😀
 
Ja sam se sjebao uzeo sam Samsung Galaxy Buds+ ali fake za 30 evra, ne kostaju nista...
Sad me interesuje uzeo bih neke org, razmisljam se izmedju Buds live, Buds 2 i Buds pro, da li ima neko iskustva sa nekima od njih?
 
Koliko ima smisla da se uzmu Sennheiser Momentum II za slušanje muzike sa telefona? Trenutno koristim DT6, a uskoro ću da menjam telefon i biće to neki bez 3.5mm ulaza, pa razmišljam koje slušalice da kupim i sad me zanima da li Sen Momentum II imaju smisla na telefonu ili su prosto preterano dobre za ono što su mogućnosti telefona i striming servisa.
 
Ne znam na koji telefon prelaziš ali nedostatak 3.5mm ulaza nije baš toliki problem, svakako je tu odgovarajući adapter za slušalice. A tu je i mogućnost kupovine nekog USB-C DAC/AMP adaptera od 50-100$, koji bi dodatno unapredio zvuk u odnosu na stock audio kvalitet telefona, pa bi i DT6 zvučale još bolje.

Kada sam pre 2 i po godine prešao na fon bez 3.5mm džeka, u početku mi se dešavalo da zaboravim taj mali adapter, što beše frustrirajuće u nekim trenucima. Jedno od rešenja je da adapter bude uvek povezan na slušalice to je to.

Ako ti baš trebaju BT sluške za telefon i portable upotrebu, onda su TWS odlično rešenje.
E sad, ako planiraš samo povremeno slušanje streaming muzike, gledanje YT i podcast videa, onda objektivno nema potrebe da izdvajaš mnogo novca, brojne TWS do 50€ su sasvim solidne za takvu upotrebu, a TWS do 100€ su možda i najbolja kupovina jer su uglavnom dosta dobre i za slušanje muzike. Sve preko toga donosi poboljšanja koja nisu baš prevelika a cene prilično rastu, kao u slučaju odličnih Momentum 2 TWS, Sony WF-1000XM4 itd.
 
Koliko ima smisla da se uzmu Sennheiser Momentum II za slušanje muzike sa telefona? Trenutno koristim DT6, a uskoro ću da menjam telefon i biće to neki bez 3.5mm ulaza, pa razmišljam koje slušalice da kupim i sad me zanima da li Sen Momentum II imaju smisla na telefonu ili su prosto preterano dobre za ono što su mogućnosti telefona i striming servisa.

😁

Bt je mnogo prakticniji za on the go ali ako te ne mrze kablovi bolje adapter neki uzeti. A msm sto se zvuka tice ne bi me čudilo da dt6 zvuče bolje od mnogih tws u tom rangu do 100. Bt nekako svi furaju taj sličan consumer friendly sound sa dosta bass-a (nazalost) jedini izuzetak gde to lici malo sofisticirano je b&o h9 i naviše i momentum 3 od over ear a in ear meni nesto ne leze pa i nemam mnogo iskustva probao sam xm3, sp700, bose tws i nisam nesto odusevljen sa zvukom. Mada nisam probao momentum ni b&o tws modele ali kad sam ih video nekako su mi preglomazni za ionako moj specifičan fit a ako nemaš fit i seal onda i te in ear gube smisao (meni)
 
Od BT me odvraća priča sa tipom koji radi kao nuklearni fizičar u Americi i koji mi je rekao da dve stvari nikad ne bi nosio sa sobom - BT slušalice i smartwatch, zbog zračenja. Verovatno ću ići na neki adapter, imam i rezervne DT6, što znači da ću još godinama moći da ih koristim.

Koji adapter preporučujete?
 
Reci tom tipu da bi mogao ponovo u skolu, nesto je gadno propustio tamo...
Senheiser CX True Wireless... @hsv.stoned , imas negde neki onfo o njima? Na Sen sajtu ih ima za 79e.
 
Uzmi :)
 
Danas sam na poslu isprobao SAMSUNG BUDS 2, pošto ih ima na rate u A1 i Telenoru (24x815 din).
Prošle godine sam sebi kupio KZ Z1, pa sam hteo da uporedim kakav je zvuk, ne bi li možda uzeo buds 2 (pod uslovom da su mnogo bolje).
Buds2 imaju stvarno prelep zvuk, naročito ako se uključi dynamic mod u podešavanjima. Plus imaju i ANC i bolju bateriju...
Ali Z1 uopšte ne zaostaju mnogo što se tiče kvaliteta zvuka, pa iskreno, tu su negde, što su potvrdile i kolega i vlasnica buds2. Glasnije su (z1), slušam ih na oko 70% na nordu 2, a buds 2 sam morao od 90-100% da odvrnem i da instaliram aplikaciju da bi došao do podešavanja.
Mislim, Z1 sam kupio baš zato što su svi nahvalili zvuk, a baterija traje nekih 2 do 2 i po sata, što je meni u busu do posla i neku šetnju od sat dva saasvim dovoljno.
ANC mi i nije nešto bitan, jer kad ih odvrnem, ništa drugo i ne čujem ;). Prednost za buds 2 - manje su i bolje leže u ušima (jer su manje :)).
Eto malo info od mene, znači KZ Z1, preporuka kome treba lep zvuk, a ko ima novca, svakao su i buds 2 za svaku preporuku.
Odustao sam od buds 2 na rate...
 
Imam i ua KZ Z1, i zvuk je zaista dobar. Ali meni smeta što imaju dosta pozadinskog šuma.
To uopšte ne smeta pri normalnom dnevnom slušanju, u javnosti, ali ja to korisitm i noću kada porodica poleže, i prilično tiho. Tada šum baš dolazi do izražaja.
Druga mana je što u nekim momentima počnu k'o blesave da gube konekciju i štucaju u radu. Ne znam šta se tada događa?!? Ponekad rade satima bez problema, a ponekad su po 10-15 min neupotrebljive. Probano na više uređaja...

Poručio sam KZ Z3. Jesu bolje. Ne štuca konekcija. Ali tu mi smeta prenaglašem bas. Nekome je to ok, ali meni ne prija.
One idu na oglase...

Uglavnom, utvrdio sam da su mi TWS dovoljno dobre da mogu (polako) odustajati od žičanih slušalica. Počinjem vijati neke jače modele.

E sada, jedna od glavnih fičera TWS je pored zvuka, udobnost u ušima. Ja imam baš male ušne školjke. A problem je probati ih. :rolleyes:
Jednostavno, nije baš higijenski držati u radnji razne modele za mass probe trpanja po ušima, te ih je zapravo veoma teško naći za probe, čak i u fancy radnjama po svetu. :(
 
Kz a09 ima isti problem, verovatno je cip takav. A09 pro navodno nema. Cím my nešto smeta gubi konekciju. Dok recimo sa službenim laptopom radi bez greške :))
To je onaj sistem što ide oko uveta, pa ti nece ispasti i težina je drugačije rasporedjena, meni mnogo više odgovara od svih tws što sam probao... Ima I dugme umesto toucha, što mi je daleko draze.
Ima I Fiio I jos par proizvođača, sličan patent. Izabereš bubice koje to se sviđaju i taj upgrade i voziš.
E sad posle ovog a09 sumnjam da bih kupio još jedan na isti fazon, tako da bežično BT dac :)
 
Gde sada porucujete KZ slusalice za Srbiju? Imam ES3 od pre Hrista, pa da se ponovim. Iskljucivo za slusanje muzike. Sta mislite za Buds 2? Njih bih uzeo preko A1, po review-ovima kazu za muziku mozda one bolje od buds pro.
 
Moji utisci o Buds Pro: https://forum.benchmark.rs/threads/bubice.55553/page-279#post-6444364

Novi firmware update je bitno popravio ambient sound, nešto malo i sam zvuk, uz neke sitne dodatne opcije...
Ja zadovoljan za 150€ koliko sam platio pre 6 meseci. Ocena: 9/10 ako imate Samsung telefon, ako je neki drugi onda 8/10.

Potpisujem sve ovde rečeno. Sada su još i jeftinije na oglasima, uz Samsung telefon mislim da za te pare daju mnooooooogo više nego što koštaju. Imala sam originalni Buds, bio je daleko udobniji ali zvuk nije ni prići Pro modelu. Buds+ sam probala na kratko od rođaka, udobnost isto ludilo, zvuk ipak na granici šerpastog i dosta izveštačen. Dobar kvalitet pesme i Buds Pro su (ponavljam - za te pare) bukvalno najbolje utrošenih 150e do sada. Jedina mana - meni ispadaju iz ušiju dok jedem a često jedem 🙄😄 od pomeranja vilice mi se izmigolje iz kanala. Nisam fitnes lik pa ne znam kako je za trčanje. Bilo bi dobro da se prvo probaju ali što se zvuka tiče sve preporuke, nemoguće je da bilo koji Buds model može da im priđe nemojte se zavaravati, Pro ima drugu dimenziju zvuka skroz. I ne znam šta osim fita i baterije mogu da unaprede ovde stvarno ali radujem se Pro2 modelu kada izađe.
 
Zelim da kupim bezicne slusalice za iPhone 13 ali mi se ne daje 200e na AirPods, obzirom da slusalice koristim mozda jednom nedeljno.
Da li moze da se pazari nesto za oko 50e da valja?
Recimo sa ovog linka
 
Zelim da kupim bezicne slusalice za iPhone 13 ali mi se ne daje 200e na AirPods, obzirom da slusalice koristim mozda jednom nedeljno.
Da li moze da se pazari nesto za oko 50e da valja?
Recimo sa ovog linka
Za te pare jedine koje valjaju su ove:
Ima da se kupe u Giga..u,za 6300din.Prosnjuvaj malo mozda ima negde koja stotina manje.
 
Nedavno sam kupio prve TWS slušalice, Redmi Buds 3 Pro. Osnovna namena im je da budu povezane na 2 telefona istovremeno i da rade kao handsfree. Uglavnom koristim jednu slušalicu. Rade mi OK posao.

Kada sam pokušao da ih povežem na Garmin sat, nisam uspeo. Ali sam jedan dan, bez da sam ih povezao, imao voice notifikacije sa sata u toku pokrenute aktivnosti. Ista aktivnost sutradan nije slala notifikacije.

Da li neko ima ideju šta je problem i kako ga rešiti?
 
Naleteh na ovo, možda će biti korisno vlasnicima Sony TWS.

 
Wireless bluetooth slušalice ne mogu da reprodukuju lossless audio.
 
Jači protokoli zapravo mogu, dokle god sadržaj ne prevazilazi protokol, a za većinu stvari koje prosečan čovek sluša, to ne predstavlja problem. Prosto ćeš pre primetiti sve druge karakteristike ako ti ne odgovaraju na slusalici, nego protokol, ako je neki od jačih.
 
Nazad
Vrh Dno