Šta je novo?

TWS slušalice

Nisi pogrešio ni sa jednom. Uzmi to što ti je prvi pik, ja ih često koristim i odlične su mi, ali više volim običan Air3, medutim, one su dobre samo za sasvim tiho okruženje.
 
Nakon mnogo iščitanih revjua i gomile odslušanih i isprobanih modela kupovao sam:
SoundPeats Air3 klincu (igranje i ostalo)
Realme Buds Air 3 ćeri (prvenstveno muzika i izgled)
QCY T13 supruzi (razgovor i muzika)
Haylou GT6 sebi :D (razgovor i muzika)
Svakom prema subjektivnim i onim drugim potrebama :)

Proteklo je dovoljno vremena da se sve potvrde kao pun pogodak.
Ovi kinezi su bruka dobri sa obzirom na to koliko koštaju.
 
Jel moze mala pomoc oko punjenja baterije? Uzeo sam TWS za pvremeno slusanje muzike. Jel nije problem da ih punim po potrebi, tj nije problem ako budu prazne, tipa par dana, pa ih napunim kad mi trebaju?
 
Za njihove baterije važi isto što i za sve druge punjive ...

Kad završiš sa korišćenjem ubaciš ih u kutijicu, ne vidim problem? Kutijicu ćeš dopunjavati jednom u x dana.
 
Predpostavljam da je poenta bila smanjiti broj ciklusa punjenja i time produžiti životni vek slušalica.
Problem je što većina slušalica ostaje uključena i pokušava da se konektuje ako nisu stavljene u njihovu kutijicu. Nisam siguran da li neke imaju sleep mode koji se aktivira ako posle X minuta nema konekcije!
Kad staviš sluške u njihovu kutijicu automatski kreće punjenje (malo je i rizično ostavljati sluške izvan kutije jer mogu lako da se zagube), glavno pitanje je šta se dešava kada je baterija u kutiji od sluški prazna i ne može više da ih puni a slušalice su nakačene na nju (bateriju)?
Takođe, i slušalice i njihova kutija su stalno uključeni, ni jedno nema prekidač koji bi fizički prekinuo spoj sa baterijom tako da se struja iz baterija uvek troši u nekom stand-by režimu rada, pitanje je šta se dešava kada se baterije istroše, koliko je elektronika pametna da se totalno isključi kako bi se baterija sačuvala od preteranog pražnjenja (litijum jonske baterije ne smeju da padnu ispod okvirno 2.5V-2V). Na kraju sve zavisi od kvaliteta sluški.

Mislim da bi manje rizično bilo držati ih napunjene, tipa, napuniš kutiju, ubaciš sluške kad ih ne koristiš i držiš tako do sledeće upotrebe.
 
Zahvaljujem oboma na savetima. Tako nesto sam i ja mislio. Da ih drzim u kutijici i da punim kutijicu i drzim sluske u njoj.
 
Pa valjda su i namenjene da se tako koriste, ne znam kako bi drugačije🙂
 
Predpostavljam da je poenta bila smanjiti broj ciklusa punjenja i time produžiti životni vek slušalica...
Problem je što većina slušalica ostaje uključena i pokušava da se konektuje ako nisu stavljene u njihovu kutijicu. Nisam siguran da li neke imaju sleep mode koji se aktivira ako posle X minuta nema konekcije!...
litijum jonske baterije ne smeju da padnu ispod okvirno 2.5V-2V...
Mislim da bi manje rizično bilo držati ih napunjene ...
Tja. Dovoljno dugo traju i ovako.
Većina sluški ima slip mod. Dešava se da se uspavaju čak i u kutijici, ili da se zaglupavi sama kutijica, Onda moraš da priključiš punjač. Ovo mi se dešavalo i sa nekim veoma skupim slušalicama.
Po ćeliji ... Moderne Li-Ion baterije imaju svoju zaštitu, tako da o tome ne treba razmišljati. A i da razmišljaš isto ti dođe.
Nije rizik presudan, već da možeš odmah da ih koristiš, a ne da čekaš narednih par sati da se napune :)
 
Image1.jpg

wf1000xm5-size.jpg

wf1000xm5_comment.jpg

 
Poslednja izmena:
Nakon mnogo iščitanih revjua i gomile odslušanih i isprobanih modela kupovao sam:
SoundPeats Air3 klincu (igranje i ostalo)
Realme Buds Air 3 ćeri (prvenstveno muzika i izgled)
QCY T13 supruzi (razgovor i muzika)
Haylou GT6 sebi :D (razgovor i muzika)
Svakom prema subjektivnim i onim drugim potrebama :)

Proteklo je dovoljno vremena da se sve potvrde kao pun pogodak.
Ovi kinezi su bruka dobri sa obzirom na to koliko koštaju.
I koje slušalice predlažeš između 3000-5000 din? Trenutno imam Haylou GT1 Pro i zadovoljan sam zvukom, sem jačinom koja je mogla biti bolja. Nervira me baterija koja traje 2 sata.
Ono što mi je bitno jeste što bolji zvuk uz 4+ sata reprodukcije sa jednim punjenjem.
 
GT6 mi traju preko 6h, zvuk negde na 50-60% (Sony). Kući i niže (~35%), kada vozim bajs i šetam, malo preko toga (~70%).
Za moj ukus se čuju extra (to mi je potvrdio i jedan muzičar), a takođe i odgovaraju anatomiji ušiju (ili bar subjektivnim afinitetima). Preživele su i jedno upadanje u lavabo sa vodom ...
Platio sam ih negde oko 20-ak €, sa tim što su poskupele kod zvaničnih distributera na Aliju (i definitivnu skuplje nego kada su se pojavile), uspeo sam tada da uhvatim poslednju turu po toj ceni

Evo review-a, korisno štivo za mnogo modela na tom sajtu
P.S. U mom pakovanju došao je kratak usb-c kablić :)
Baš su komentarisali da su bolje od GT1 serije ...
 
Poslednja izmena:
Nakon mnogo iščitanih revjua i gomile odslušanih i isprobanih modela kupovao sam:
SoundPeats Air3 klincu (igranje i ostalo)
Realme Buds Air 3 ćeri (prvenstveno muzika i izgled)
QCY T13 supruzi (razgovor i muzika)
Haylou GT6 sebi :D (razgovor i muzika)
Svakom prema subjektivnim i onim drugim potrebama :)

Proteklo je dovoljno vremena da se sve potvrde kao pun pogodak.
Ovi kinezi su bruka dobri sa obzirom na to koliko koštaju.
Treba ženi za trening,koje preporučuješ od ovih? Takodje bi djeca koristila za slusanje muzike sa YT
 
Mislim da nijedne od navedenih nisu deklarisane sa zaštitom od znojenja, nije mi to uopšte bio prioritet.
Za decu mogu bilo koje što se tiče muzike. Naveo sam šta je mojoj bio prioritet :)

Posetite sajt koji sam linkovao, stavrno ima mnogo revjua, za svaki džep i namenu.
Samo prvenstveno obratite pažnju kome kakav oblik slušalica odgovara za uši, džabe sve ostalo ako mu ispadaju, ne naležu lepo ili izazivaju nelagodnost, čak i bolove. Pa onda sve ostalo.
Sigurno je svako do sada već koristio žičane pa ima afinitete prema nekom obliku.
 
Да ли је неко можда користио Anker x10?
1686038771125.jpeg

Тражим нешто за теретану и трчање већ дуже. Последње сам пробао јефтиније JLab go air sport, никако да се навикнем, доста су круте некако па и не лежу лепо, више гумица пробао али мислим да је до облика. Звук сасвим добар, али џаба када бас цури и кад појачам до краја јер испадају.
1686038979071.jpeg

Пре тога сам користио Anker soundbuds slim+, одличне су биле, посебно за тих неких 30е тада.
Чак је и овај систем добар био, када ушима затреба одмор само их закачим магнетом као огрлицу.
51Eq+RDiiXL.jpg


Има ли ко добар предлог?
 
Да ли је неко можда користио Anker x10?
Pogledajte prilog 392185

Тражим нешто за теретану и трчање већ дуже. Последње сам пробао јефтиније JLab go air sport, никако да се навикнем, доста су круте некако па и не лежу лепо, више гумица пробао али мислим да је до облика. Звук сасвим добар, али џаба када бас цури и кад појачам до краја јер испадају.
Pogledajte prilog 392186

Пре тога сам користио Anker soundbuds slim+, одличне су биле, посебно за тих неких 30е тада.
Чак је и овај систем добар био, када ушима затреба одмор само их закачим магнетом као огрлицу.
51Eq+RDiiXL.jpg


Има ли ко добар предлог?
SoundPEATS Q30 su ti na foru tih Anker slim+, imao sam ih godinama, dobro su se držale dok nije otkazala leva sluška...
 
SoundPEATS Q30 su ti na foru tih Anker slim+, imao sam ih godinama, dobro su se držale dok nije otkazala leva sluška...
Отишла и мени лева на анкеру после пар година сигурно.
Једина мана оваквог дизајна је асиметричност, па током трчања може бити мало незгодно.
Виђао сам овакве са дуплираном батеријом и са друге стране, по цену веће тежину.

Свакако хвала на предлогу, улази у ужи избор.
 
Отишла и мени лева на анкеру после пар година сигурно.
Једина мана оваквог дизајна је асиметричност, па током трчања може бити мало незгодно.
Виђао сам овакве са дуплираном батеријом и са друге стране, по цену веће тежину.

Свакако хвала на предлогу, улази у ужи избор.
Da, da, taj kontrolni panel od plastike vuće pomalo sluške na jednu stranu.

Takođe, ako trčiš, problem je i wind tunnel efekat, hučanje vetra koje može biti prilično jako tako da teže čuješ sadržaj na slušalicama (ovo iz razloga što su slušalice podebele, pa iako in ear podosta štrče iz ušne duplje i prae taj efekat).
 
Thanks to winfuture.de and Roland Quandt, we have 2 new photos of the WF-1000XM5, with the silver model revealed finally revealed as well. We can now see the mesh up close, and it looks a bit different to the mesh on the LinkBuds S and WF-C700N.

Sony-WF-1000XM5-1686125599-0-0.jpg



Sony-WF-1000XM5-1686125594-0-0.jpg
 
Proslo je 3 godine kako koristim QCY Pro M1 slusalice koje su placene 24$, jako dobar zvuk daju, mikrofon je los, baterija drzi oko 5 sati, podrzavaju aptx... Uporedio sam ih sa Jabra 65t koje imaju dublji i cistiji bas. Pocastio bih sebe sa nekim slusalicama koje imaju bolji zvuk su tih qcy, da imaju aptx hd, bolju bateriju i da su na isti fazon, oko vrata, da mogu da skinem jednu slusalicu i da ne razmisljam.

Da li imate neke predloge do nekih 30-40 dolara?
 

Winfuture is reporting that the upcoming WF-1000XM5 will feature a 8.4mm driver, which Sony calls Dynamix Driver X. They also report that the WF-1000XM5 will have 2 proprietary processors, one for sure will be a Mediatek Bluetooth SoC, be it the current V1, or some updated V2 perhaps. Will be interesting what this second one will be.
The new earbuds have the same IPX4 certification as the old one model.
The case battery is apparently 500mAh, which is 20mAh less than the WF-1000XM4. With the full battery life identical to the old model, it would suggest the new WF-1000XM5 is more battery efficient.

Screenshot-20230614-183806-Chrome.png
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li neko ima iskustva/preporuku za xiaomi buds 3t pro ili redmi buds 4 pro?
 
I mene zanimaju iskustva, ukoliko neko ima redmi buds 4 pro da podeli?
Da li je neko porucivao njih sa alija? Prebacuju malo marginu od 50 🙈
 
Snahi nabavljene (na KP) SoundPEATS Air3 Pro, ona veoma zadovoljna.
Sve cuje, slusa muziku pomalo, za razgovor uglavnom, kaze cudan joj osecaj kad je ANC ukljucen, cuje se "drugacij" al se cuje dobro.
Sve glasno, jasno, razgovetno.
Njoj udobne, stavila najmanje gumice i ne ispadaju joj iz uha.
Cena 6200 + dostava, izasle 6800, tako nesto

Ja sebi narucio s Aliexpresa Soundpeats Capsule3 Pro.
Dosle danas.
Odma otisao po njih u postu...
Sad se pitate zasto, pa zato sto je postar izgleda lenstina, odmori pa il ih nema il je zamena od***ala paket i oznacila u pracnju da je nepoznata adresa i da se ne moze uruciti.
Srećom ja redovno gledao na aliju, pratio kako se pomeraju ka BG pa video obavestenje, otisao u postu a one na polici sa sve lepo ispisanom i citljivom adresom, brojem telefona ...

Kako god i ja sam stavio manje gumice jer sa srednjim mi se javljao mali bol u ušnom kanalu, naročito u desnom uhu. Sad ne boli, lepo stoje u uhu, a kako ne hodam s njima okolo i ne cimam glavu, ne ispadaju ni meni... ;)
Komande moram da naucim, nekako mi "usporeno" deluje da rade, ono sto bi trebalo biti 1,5s meni se cini ko 2-2,5s al ne mora biti tacan taj osecaj...
Lepo mi stoje, ne deluju pregoleme, a i kako bi mogle kad je glava goleeeeeemaaaaa.
Nisu ni uši nesrazmerne u poredjenju s glavom, znaci ima ih...
Dobro se cuju, ANC radi lepo, bas utisa okolinu, skoro da je ugasi.
Moracu da ih jos malo poredim sa Sennheiser HD 4.40 BT za koje mi se cini da daju nesto puniji zvuk u donosu na Capsule3 Pro.
Nabavio sam ih prvenstveno da bi slusao tv (program, filmove i serije) a da ne smetam ukucanima i pri tome da manje smetaju za koristenje u lezecem polozaju s glavom na jastuku.
Ovo su mi prve BT bubice odnosno i TWS slusalice pa nemam pojma sta od njih ocekivati, mada ja sam zadovoljan s njima, lepo se cuje tv.
Muzika sa YT meni ok, razgovor telefonom isto dobar, ja lepo cujem, mene lepo cuju, ANC radi lepo posao, smanji dobro buku, skoro da je nestala (moguce kako duze radi da vise utisa), mada i meni malo promeni boju zvuka, deluje nekako cudnije, kutijastije i šuplje deluje zvuk kad je ANC ukljucen, mada radi dobro.
Cena sa postarinom je malo ispod 48e a na kp su 63e.

Na putu su i Soundpeats Mini Pro HS (sa aliexpresa isto).
Videcu ko će koristit pečurkice.
Moram ih malo probati, soetiti kako stoje u uhu a onda ako brat bude njih hteo ili snajka dobice ih.
Ako nece dobice ih neko drugi il ce na oglase...
Cena sa postarinaom malo manje od 43e a na kp su oko 64e.
 
Ovo ti je ovlašćeni servis Sonyja i odlični su:
INPUT SZR - NOVI BEOGRAD
Milentija Popovica 18
11000 Novi Beograd
011/2132-877

Inače sam bio u kontaktu sa njima jer mi je crkla baterija na jednoj od slučalica na XM4, što je inače poznat problem. I sad ne mogu da nađem fiskalni račun naravno jer ko zna gde sam ga stavio i mogu da se slikam ili da plaćam popravku 100 eur. Nikad više Sony, a inače su slušalice sranje u odnosu na stare Galaxy Buds Pro, bio sam šokiran kad sam ih kupio (Samsungove sam izgubio pa sam morao da uzimam nešto drugo).
I meni je otisla baterija na levoj bubici nakon 1.5 god. (decembar 2021.). Leva izdrzi sada oko 30 min. i umre....naravno uzete preko Madjara i mrzi me da se cimam sa likom oko vracanja..ako je popravka 100 EUR kod nas rado cu platiti jer su mi ok slusalice bile do sada.
 
Za 3-4 godine lepo da zaokruže cenu na 500€👌
 
Sony je pritom ubio bateriju na xm3 i xm4 modelima poslednjim update-om, sem ako se ne koriste klot bez NC/EQ/ DSEE HX... 1.5h vs 4-4.5h po punjenju

XM3 modeli još mogu i lako da se u DIY varijanti servisiraju tj zameni baterija u slušalicama odnosno case-u, što nije slučaj sa novijim modelima...
Spalis 300e i posle godinu, godinu i po dana, posle redovnog fw apdejta, možeš da se slikaš... :)
 
Nazad
Vrh Dno