Šta je novo?

TWS slušalice

Ovo je u pitanju:

 
"Verzija firmvera koju su slušalice imale je 1.4.2, a on je poznat po problemima sa baterijom".

Nema brige kod mene, rekao bih.
 
Stigle soundpeats mini pro hybrid, koju apk da skinem za njih?
Kasnije cu ih malo testirati, stavio sam ih da se napune.
 

sony-xm4-buds-firmware-update-v2-changelog.jpg
 
Ove Sonijeve ladno nisu mogle na više od jednog uređaja 🤦‍♂️🤣. I kakav je to update od 35min? Brže instaliram windows🤣
 
 
Posle dva tri dana koristenja soundpeats mini pro hybrid da kazem koju. Pored njih imam zicane tin audio t2. Zvuk na mini pro je ok i to je to, ipak ne mogu sa zicanim narocito ovim kvalitetnijim, u principu sve stoji kao sto su kolege gore pisale za ovaj model, ja cu sam dati update za sportske aktivnosti.
Apsolutno mogu da se kiriste za sport, jutros sam ih testirao i uopste ne ispadaju, cak su i bolje od zicanih koje mi valjda zbog kabla klize iz usne skoljke konstantno. Prakticne su jer mogu da menjam numere bez da se bakcem sa kablom. Samo ne mogu da razumem da nisu napravili mogucnost da menjam numere dodirom na slusalice ili double tap-om. Moze da se smanjuje ton da se menjaju profili, ali po meni fali ova mogucnost da se recimo menjaju numere bez vadjenja telefona.
Domet im je ok, setao sam po celom stanu i nisu imale neke vece smetnje. Definitivno vrede ove pare, narocito ako prodju na carini bez dazbina kao meni. Sestra ima neke obicne, zvuce kao tranzistor spram ovih. Skinucu veceras neke flac pesme pa cu i to testirati.
 
"Verzija firmvera koju su slušalice imale je 1.4.2, a on je poznat po problemima sa baterijom".

Nema brige kod mene, rekao bih.
Ja vozim ovaj firmware, sve mi bilo mrsko da ih azuriram ali posle ovog procitanog idu na apdejt
 
Danas uzmem za malog Huawei free buds 4i..Sasvim korektne slusalice,lepo drze bateriju..
Ima li jos zsdovoljnih?
 
Posle dva tri dana koristenja soundpeats mini pro hybrid da kazem koju. Pored njih imam zicane tin audio t2. Zvuk na mini pro je ok i to je to, ipak ne mogu sa zicanim narocito ovim kvalitetnijim, u principu sve stoji kao sto su kolege gore pisale za ovaj model, ja cu sam dati update za sportske aktivnosti.
Apsolutno mogu da se kiriste za sport, jutros sam ih testirao i uopste ne ispadaju, cak su i bolje od zicanih koje mi valjda zbog kabla klize iz usne skoljke konstantno. Prakticne su jer mogu da menjam numere bez da se bakcem sa kablom. Samo ne mogu da razumem da nisu napravili mogucnost da menjam numere dodirom na slusalice ili double tap-om. Moze da se smanjuje ton da se menjaju profili, ali po meni fali ova mogucnost da se recimo menjaju numere bez vadjenja telefona.
Domet im je ok, setao sam po celom stanu i nisu imale neke vece smetnje. Definitivno vrede ove pare, narocito ako prodju na carini bez dazbina kao meni. Sestra ima neke obicne, zvuce kao tranzistor spram ovih. Skinucu veceras neke flac pesme pa cu i to testirati.
Ja sam koristio ukupno 4 modela Soundpeats, i svi su imali sledeću i prethodnu pesmu, sem ANC modela, koji umesto dugog tap leve slušalice za prethodnu pesmu, ima rotaciju ANC modova. Desna dugi tap prebacuje na sledeću, dupli na bilo koju pauza. Kratak tap je volume minus plus, leva ili desna. Triput leva je gaming mode on off.
 

We've already mentioned the Pixel Buds Pro, which are now selling for a little over 150€ and have better battery life. The Samsung Galaxy Buds2 Pro are also in the mid 100€ these days and offer similar audio quality and solid ANC.
The recently released OnePlus Buds Pro 2 are also an option, albeit a bit pricier than the rest, asking 170€. But even at that price, OnePlus' buds seem like a great deal because the Xiaomi Buds 4 Pro are priced at a whopping 250€.

 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio ukupno 4 modela Soundpeats, i svi su imali sledeću i prethodnu pesmu, sem ANC modela, koji umesto dugog tap leve slušalice za prethodnu pesmu, ima rotaciju ANC modova. Desna dugi tap prebacuje na sledeću, dupli na bilo koju pauza. Kratak tap je volume minus plus, leva ili desna. Triput leva je gaming mode on off.
Eee hvala ti, ja nisam ovo provalio, ja sam gledao onu knjizicu i skontao sam ovo za zvuk i promenu modova ali nisam skontao da ovaj dugi tap moras bas da zadrzis, cuje se zvuk i onda se zameni pesma, ja sam tapkao krace zato mi nije radilo. Jutros sam bio na trcanju i opet sam ih testirao ovog puta sa flac pesmama i oseti se razlika, bas solidan zvuk bude, nije to kao na zicnim ali jako jako korektno. Ne ispadaju definitivno i udobne su. Ni jednom nisu izgubile konekciju i to je to, svaka preporuka za ovaj brend, meni je ovo ok ponuda, za 40-tak eura, koji euro vise, sasvim dobre TWS bez nekih izrazenih mana.
A znas li kako da se javim preko njih kada imam poziv?
Da i ovo napomenem, obavio sam par razgovora, pitao sam, svi su mi rekli da su me dobro culi bez nekih distorzija zvuka.
 
Probao sam par dana soundpeats H1.
1. kutijica je ogromna. Osetno veća nego xiaomi buds, a verovatno i SP mini pro i slične. Nije baš mana, ali jeste upozorenje. Leti ne znam kako bih nosio to jer ne nosim torbice.
2. Sve vreme se prekida zvuk. Ne otkače se od telefona, ali secka, zastajkuje, baš nije dobar utisak. Prvo sam mislio da je telefona, slab bt i sličn. Ključevi u jakni pa su tu negde kod telefona u džepu... Prebacio sam na sat i isto se dešava. Distanca je neznatno manja, ali i totalno neometana (ako se pantalone i jakna mogu tako nazvati).
Kada izvadim telefon i koristim onda ne prekida, ali kako spustim tako počne prekidanje. Nekada zna da radi po 20min kako treba, a onda da počne da prekida.
Na telefonu su sva podešavanja u deleveloper options default. Na satu ni nemam podešavanja kodeka.

Zvuk ne bih komentarisao jer sam do sada bio samo na spotify. Takođe mi telefon ne pamti podešavanja bt zvuka. Kako izađem iz developer options, tako se vrate na default.
Dobro zvuče, tu nema zamerki.

Poručujem mini pro HS da vidim ima li razlike.
 
Danas uzmem za malog Huawei free buds 4i..Sasvim korektne slusalice,lepo drze bateriju..
Ima li jos zsdovoljnih?
Ja sam ih imao jedno vreme, izgubio sam ih negde. Solidan zvuk, baterija drzi 6h i jace, nema prekida, seckanja, odlicna konekcija na nekih 4-5m (telefon u jednoj sobi one u drugoj), anc je nepostojeci, kao da ga nema. Meni su bile udobne, nosio sam ih u teretanu bez problema. Za 50ak eura odlicna kupovina.
 
Društvo pomagajte, neke stare celly TWS koje sam koristio su gotove. Uzete pre tri godine nisu bile nikakav spektakl. Gledam sada da uzmem nešto do 5k 6k dinara. Možda još malo da dodam ako ima nešto što se baš isplati. Imam iphone 12 ako znači za neku preporuku. Gledao sam samsung, xiaomi, huawei... Isčitao kompletnu temu i totalno se izgubio. što više tražim to sam izgubljeniji. krenuo sam sa 3000 do 4000 da dam i nikako da nadjem nešto za šta da se zalepim, stvarno mi treba neki savet ili usmerenje.
Od uslova mi treba da nisu preterano tihe (bio problem sa prošlim) mada ne mora da bude nešto što probija uši ali zavidna glasnoća. Često putujem autobusom pa neki ANC bi bio super, mada nije presudno.

Iz posta se verovatno vidi da sam totalno izgubljen, čitam šta sam napisao i shvatam da ništa konkretno nisam rekao. Ako može neko iskustvo, dva tri modela koja mogu da pogledam da vidim šta se dešava, ili "u glavu" koji model je preporuka. Zahvalan sam za sve svakako!
 


IP54 rating and support for LHDC 5.0 streaming

“Sound quality has been really important to us for the Ear (2). We decided to support LHDC 5.0 streaming and also hi-res audio as a result of that. So for any music source that’s hi-res certified we will support it really well.”
LHDC is the Low Latency High-Definition Audio Codec which is designed to allow hi-res audio streaming over Bluetooth. Pei adds, “I told the Spotify team they need to hurry up on their LDHC road map.”
 
Poslednja izmena:
Društvo pomagajte, neke stare celly TWS koje sam koristio su gotove. Uzete pre tri godine nisu bile nikakav spektakl. Gledam sada da uzmem nešto do 5k 6k dinara. Možda još malo da dodam ako ima nešto što se baš isplati. Imam iphone 12 ako znači za neku preporuku. Gledao sam samsung, xiaomi, huawei... Isčitao kompletnu temu i totalno se izgubio. što više tražim to sam izgubljeniji. krenuo sam sa 3000 do 4000 da dam i nikako da nadjem nešto za šta da se zalepim, stvarno mi treba neki savet ili usmerenje.
Od uslova mi treba da nisu preterano tihe (bio problem sa prošlim) mada ne mora da bude nešto što probija uši ali zavidna glasnoća. Često putujem autobusom pa neki ANC bi bio super, mada nije presudno.

Iz posta se verovatno vidi da sam totalno izgubljen, čitam šta sam napisao i shvatam da ništa konkretno nisam rekao. Ako može neko iskustvo, dva tri modela koja mogu da pogledam da vidim šta se dešava, ili "u glavu" koji model je preporuka. Zahvalan sam za sve svakako!
Evo da se nadovežem i ja sa istim problemom i sa otprilike istim budžetom. Ono što sam uspeo da nadjem za nekih 60-70 EUR na oglasima su Samsungove Buds 2 slušalice.

Problem je što ne znam da li su to kopije, tj. ne znam kakav je kvalitet tih kopija. Generalno nemam problem sa kopijama samo mi je bitno da rade koraktno. Bitno mi je da imaju noice cenceling, tj. da noise canceling radi kako treba.

Ako ima neko preporuku ili uskustva sa tim slušalicama sa oglasa, bio bih zahvalan. Inače koristim Samsung S23U.
 

wf1000xm5_cover.jpg

wf1000xm5_case.jpg


Sony moving from 3 pins to 2 pins for recharging/communication.
Another major change is the recharging ability of the case. We have 5 V = 230mAh, compared to 5 V = 140mAh with the WF-1000XM4. This increase might indicate a faster recharge speed for the earbuds, which would shorter recharge times.

wf1000xm5_bud-1.jpg

We do not have the battery capacity, but we can see the battery taking up a lot of the interior space. If the battery is a standard 1254 cell, then compared to the WF-1000XM4, the new model is A LOT smaller.
 
Poslednja izmena:
Evo da se nadovežem i ja sa istim problemom i sa otprilike istim budžetom. Ono što sam uspeo da nadjem za nekih 60-70 EUR na oglasima su Samsungove Buds 2 slušalice.

Problem je što ne znam da li su to kopije, tj. ne znam kakav je kvalitet tih kopija. Generalno nemam problem sa kopijama samo mi je bitno da rade koraktno. Bitno mi je da imaju noice cenceling, tj. da noise canceling radi kako treba.

Ako ima neko preporuku ili uskustva sa tim slušalicama sa oglasa, bio bih zahvalan. Inače koristim Samsung S23U.
Ја имам Buds 2 слушке, купио нове, имам S21FE. Требало ми је дан, два да провалим како се правилно стављају у уши, као и како да их упарим са Линукс Минт лаптопом (отвори се кутијица и са слушкама у њој птитисну се обе на пар секунди, док лед на кутијици не почне да светли наизменично црвено/зелено, тада се појаве на лаптопу), али сам доста задовољан. Noise cancelation не користим, него баш супротно, слушање амбијенталних звукова.
 
Ја имам Buds 2 слушке, купио нове, имам S21FE. Требало ми је дан, два да провалим како се правилно стављају у уши, као и како да их упарим са Линукс Минт лаптопом (отвори се кутијица и са слушкама у њој птитисну се обе на пар секунди, док лед на кутијици не почне да светли наизменично црвено/зелено, тада се појаве на лаптопу), али сам доста задовољан. Noise cancelation не користим, него баш супротно, слушање амбијенталних звукова.
Nisam razumeo jesi kupio nove originalne ili te replike što imaju na oglasima? Za originalne znam da su dobre, a za ove replike nisam siguran.
 
Ја имам Buds 2 слушке, купио нове, имам S21FE. Требало ми је дан, два да провалим како се правилно стављају у уши, као и како да их упарим са Линукс Минт лаптопом (отвори се кутијица и са слушкама у њој птитисну се обе на пар секунди, док лед на кутијици не почне да светли наизменично црвено/зелено, тада се појаве на лаптопу), али сам доста задовољан. Noise cancelation не користим, него баш супротно, слушање амбијенталних звукова.
Kada sam se sa iPhonea vratio na Samsung, kupih Buds 2 preko oglasa za 70e kao originalne. Sofver radi, noise canceling radi tako da mislim da su original. Jedino baterija u kutijici ima manji kapacitet nego što sam se nadao.
Ranije sam imao Buds Plus i Buds Pro i ne vidim nikakvu razliku u funkcionalnosti.
 
Kada sam se sa iPhonea vratio na Samsung, kupih Buds 2 preko oglasa za 70e kao originalne. Sofver radi, noise canceling radi tako da mislim da su original. Jedino baterija u kutijici ima manji kapacitet nego što sam se nadao.
Ranije sam imao Buds Plus i Buds Pro i ne vidim nikakvu razliku u funkcionalnosti.
Мени су ово прве wireless слушке, тако да не знам каква је батерија 🙂
 
Uzeh danas Redmi Buds 3 Pro na popustu u Mi storu za 5,5K. Malo je reci da sam odusevljen. Sve preporuke.
 
Da li je neko uzimao zaštitnu futrolu za SoundPEATS Mini Pro Hybrid ili neku hard case mini univerzalnu futrolu
i isto pitanje za druge vrhove/gumice (kako li se zovu) za gorepomenute slušalice?
 
Nazad
Vrh Dno