Šta je novo?

TWS slušalice

Jedino ako je nekome desna slušalica upala u slivnik....pa da se dogovorite 😏
 
Kada je muzika u pitanju, svakako je najbolja reprodukcija zvuka sa ploča. Većina nas koristi nekakve mp3 formate, i što reče moj drugar muzičar još ako su remastere radili kako ne valja a obično je tako, džabe sluške od tisuću evra. Jedino ko zaista ima kvalitetne izvore muzike, onda vredi dati više novca i uživati u zvuku.

Možda neki od rih qcy modela na kraju i poručim, bar me neće dodatno oljuštiti za porez.
Kada sam kupio Sony WF-1000XM4 prije više od 2 godine, dobio sam 3 mjeseca neki promo besplatno da izaberem Full access na jednoj od streaming platfirmi: Tidal, YouTube Music, Amazon Music ili Deezer... Malo istraživao i odlučim se tada za Tidal.
Slušao sam par stranih albuma, studijski originalni snimci... Znači kvalitet kida kako je dobro.
 
Ja sam izabrao skromniju i žičanu varijantu JBL Endurance Run 2, vodeći se logikom da za tih 25 evra teško da u Srbiji mogu očekivati bolji zvuk na bežičnim slušalicama. Onaj model bežičnih QCY HT05, a koji je na recenzijama osetno bolji nego T13, nema na Aliju, a tamo gde ga ima, skuplje su.

Mada evo od sutra za tih 3.000 u Lindi one neke njihove TWS, vredi li to ičemu 🤔
 
Samsung buds2 pro, šušti desna sluška kad se prebaci na ambient mode, rasparivanje, fabrički reset, ništa ne pomaže. Jel neko ima iskustva, jel bolje da ih reklamiram u radnji gde su uzete ili je bolje u Samsung servis?
 
Samsung buds2 pro, šušti desna sluška kad se prebaci na ambient mode, rasparivanje, fabrički reset, ništa ne pomaže. Jel neko ima iskustva, jel bolje da ih reklamiram u radnji gde su uzete ili je bolje u Samsung servis?
Ako si iz Beograda, nosi pravo u Promobi, oni su ovlašćeni.
 
Jel imao neko iskustva sa

soundcore Liberty 4 NC ?​

I sta bi ste preporucili do nekih 90e ?
Koristim ih ja poslednjih mesec, mesec ipo. Ukratko, odlične su. Ne znam za šta bi ih koristio. Ja sam ih uzeo za kancelariju i malo slušanje muzike u prevozu. Prelomilo je to što imaju multipoint, pošto su istovremeno povezane i na telefon i na laptop, pa kad imam sastanke, ili zazvoni telefon, ne moram ništa posebno da podešavam, sam prebacuje izvor zvuka na drugi uređaj. Zvuk u razgovorima je čist, mene lepo čuju (zanimljivo, na zoom-u mnogo lošije nego na teams-u, ne znam šta je razlog), ali se niko nije žalio. U prevozu ako pričam preko njih, dosta pokupe okolne buke, nisu zgodne za to. ANC je sasvim solidan, i ne stvara mi pritisak u ušima kao neke prethodne koje sam imao. Reprodukcija muzike je više nego dobra za moj ukus, imam još Soundcore Q30, ne zaostaju puno.

Kupio sam preko alija za nekih 50-ak evra sa nekim kuponima, mada je u Nemačkoj cena bila pala na oko 50e, pre toga se motala oko 60e, da znaš ako ćeš da čekaš neku akciju.
 
Dajte best buy bubice za što manje novca (bukvalno što manje) za kupiti recimo danas u Beogradu - upotreba isključivo gym. Imam buds pro ali one ispadaju iz ušiju, treba mi nešto samo da ne čujem grotesknu teretana muziku. 🫣 Vrede li nešto ove Phillips kojih ima svuda za oko 5k?
 
Ja skoro kupio od jednog drugara defunc true basic za 2.000 din . Odličan zvuk za tu cenu.



 
Dajte best buy bubice za što manje novca (bukvalno što manje) za kupiti recimo danas u Beogradu - upotreba isključivo gym. Imam buds pro ali one ispadaju iz ušiju, treba mi nešto samo da ne čujem grotesknu teretana muziku. 🫣 Vrede li nešto ove Phillips kojih ima svuda za oko 5k?
Treba ti ANC? Danas za danas i što manje novca malo kontradiktorno. Ako možeš da izdržiš toliko, pogledaj spundpeats pro 3 ili 4 sa anc, zavisi koja je na većem popustu na AliE. Ovde na KP su preskupe.
 
Poslednja izmena:
Ono jeste, "što manje novca" je subjektivna kategorija, neprecizno je postavljen zadatak. Konkretno ako bi moglo do 50ak evrića super, do 100 je ok. 😁 I bilo bi dobro prodavnica, garancija, račun.
 
Anker liberty 4 nc, ali nemas kod nas legalno, nego moras preko kp da narucis.
Edit: za tu cenu su najbolje.
 
Uh, ovo baš deluje vredno čekanja. Namučiću se još malo sa Budsom ili krš gym muzikom dok ne stigne Čika Ali 😂
Kakve su za razgovore? Nebitno mi je u principu neću sigurno tamo pričati al' ne škodi ako je i to okej, zlu ne trebalo..
 
Najbolje tws do 100e, po svim recenzijama. Mada imas u sekciji sta da kupim jos neke preporuke, da ne gusimo temu.
Ima jedan clan, koji ih koristi za teretanu i prezadovoljan je. Ja cu da ih narucim najkasnije do kraja marta, posto mi trebaju za brzi hod i trening, a posto imam neke sljamsung buds i neke sa kablom trenutno nije mi toliko hitno.
Ako ti nije hitno sacekaj, pa cu napisati neku kratku recenziju kad ih budem uzeo.
Ne znam kad izlaze njihove slusalice, mozda ce za neki mesec i liberty 5 serija da izadje.
 

Ne znam koliko je ovome verovati 🤔
Liberty 4 je za nijansu skuplja od Realme 5 pro, ali na tih 65-70 evra ide carina i bude blizu stotke. Čekaću neke akcije dok koristim neke obične žičane za hodanje i gradski prevoz.
 
Da li moze preporuka za wireless earbuds ali da nisu BT vec da imaju svoj dedicated risiver? Treba mi za PC. Nesto kao logitech G FITS samo nesto jeftinije bez molding gimika. Imam problem sa BT slusalicama na win11, stalno moram palit-gasit pojedien servise da bi normalno radile. Pa kontam uzeti "slušalice-only" a ne handsfree uredjaj.

Znaci bitan mi je samo zvuk i da su sa silikonom/gumom radi izolacije i bassa. Mikrofon, ANC, kontrole na istim itd totalno nebitni.

Imam JBL TUNE 130 i JBL Live pro+ pa gledam nesto slicno. Ali da nije BT konekcija.
____________________
Kad vec pišete iskustva.

JBL TUNE 130NC Prezadovoljan sa performansama. Baterija poprilicno dugo traje da ne znam ni kada ih punim. Imam ih preko 2g mislim. Kvaliteta zvuka bolja nego na 90% earbuds slusalica sto sam koristio. ANC izolacija odlicna. Kontrole na dodir malo traljave. Svaki put aktiviram ili pauziram nesto sto ne zelim. Sve u svemi su super ali...
...ispadaju zbog tezine. Na sve nacine sam pokusao da ih koristim ali su jednostavno preteske da ispadaju samo dok sam za racunarom. Kada hodam nema sanse a da se drze ili dok jedem. Ispale mi hiljadu puta. Ako se pogleda reklamni materijal, skoro svaka osoba ih drugacije nosi tako da mislim ni JBL nije siguran sta je imao na umu.

1708897414879.png

JBL Live pro+ imaju bolji dizajn i stoje normalno. Sve ostalo je minus. Silikon je nekakav kao "sandpaper" i ne pravi izolaciju kao recimo na TUNE 130 ali ako stavim neke druge silikone, ne mogu se zatvoriti u kucištu. Imaju svoj ne-standardni dizajn silikona koji je plitak. Tako da zbog toga pati i kvaliteta zvuka, i ANC i bass. Dva modela u sredili je za live pro+

1708898382009.png
Takodjer, imam vise problema sa konekcijom s njima nego sa 130NC. Cesce prekidaju na vise uredjaja.

1708897322887.png
 

Prilozi

  • 1708898314247.png
    1708898314247.png
    767.8 KB · Pregleda: 8

Ne znam koliko je ovome verovati 🤔
Liberty 4 je za nijansu skuplja od Realme 5 pro, ali na tih 65-70 evra ide carina i bude blizu stotke. Čekaću neke akcije dok koristim neke obične žičane za hodanje i gradski prevoz.
Poručivao sam 6 pari slušalica do sada (poslednje su bile liberty 4nc), sve stigle bez plaćanja dodatnih troškova, dakle ni pdv ni carinu nisam plaćao. Beogradska carina
 
Da li moze preporuka za wireless earbuds ali da nisu BT vec da imaju svoj dedicated risiver? Treba mi za PC. Nesto kao logitech G FITS samo nesto jeftinije bez molding gimika. Imam problem sa BT slusalicama na win11, stalno moram palit-gasit pojedien servise da bi normalno radile. Pa kontam uzeti "slušalice-only" a ne handsfree uredjaj.
Ja bih pre traženja jednoroga možda ipak kupio neki dobar BT 5.3 USB adapter od nekih boljih i ispitao da li je situacija bolja.

Pre toga možda možeš da pokušaš da WiFi zakucaš na 5GHz, jer sam ja na 2 laptopa do sad imao problem sa BT i WiFi ako WiFi radi na 2.4GHz, jednostavno mnogo čudno ponašanje. Kada se zakuca WiFi na 5GHz, prestanu svi problemi.

Updatuj drajver sa sajta proizvođača, vidi šta najnovije imaju za win11.

Win drljavo radi sa BT u odnosu na telefone kako god okreneš.
 
U vecini slucajeva je do slušalica samih nego risivera ali ovo prcam iz iskustva na win10 i 11 sa 3-4 razlicita racunara tak oda su bili u pitanju i razliciti risiveri. Recim osad mi je nakacen tplink UB500 ali opet, ne igra mi to toliko ulogu kolik osame slusalice. Današnje erabuds nisu slusalice. To su multi-funkcionalni uredjaji sa senzorima, mikrofonima i komandama. Samo kada vidiš listu servisa za samo jedne slusalice, sve ti je jasno.

1709829775304.png


Sve to trpi na kvaliteti signala. Isao sam i do toga da BT risiver stavim pored sebe, pored ruke, ali problemi ostaju isti. Svak idan dok kacim 130NC na win11 mi je lutrija kada ce se nakaciti i koliko cu puta upalitiugasiti BT. A jedan od vecih je i input lag. Na 130NC je skoro sekunda ali to mogu tolerisati. Ne moram nuzno igrati na njima.

Na TV mi je nakacen jedan PC a na njega Live pro+ i blago receno su neupotrebljive koliko prekidaju jer mi je tastatura BT. Overall Live pro+ imaju problem sa distancom ali sam od risivera 2m. Ne vise. Ali ne trpe vise uredjaja na jednom BT risiveru.

Ili ako uzmes gamepad pa povezes na BT, znaju da prekidaju na svaku komandu. NE nuzno svaki put ali opet, i to je lutrija.

A imao sam i drugih BT slusalica na koje sam vec i zaboravio i u vecini je to lose ne-konzistentno iskustvo.

Dok sa druge srane, sve sto imaju dedicated 2.4GHz risiver ili Logitechovi "lightspeed" ili stari unifi risiver/vezu, sva periferija je u toj formi bulletproof ako nije random kinez. Upravo koristim g502 lightspeed i zaboravim da je wireless.

Tako da sam ja zavrsio sa BT slusalicam ali mi trenutno zbog posla treba nesto rock solid a da je wireless. Overhead klasicne slusalice imaju vise izbora ali umaraju nakon sat dva dok mi earbuds vise odgovaraju. Samo pokusavam da skontam da li su G FITS zaista jedina solucija.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:

ove realme air 5 pro se najbolje kotiraju na papiru u nekom cenovnom rangu do 100e.

Žao mi , zbog Šaomi , pošto sam njihov fan, al ipak nista bez probe telefonskog razgovora .

Na koju opciju podesiti u aplikaciji, gde je najbolji zvuk , kao i mikrofon jos bitniji da i mene dobro čuju prilikom telefoniranja .
Koristile bi se u kolima , teretani, i kad se nesto radi , da se nedrzi telefon.
 

Zašto je Realme Buds Air 5 Pro bolji od ostalih?​

  • Ima Dolby Atmos
  • Ocjena zaštite od ulaska (IP).
    IPX5 vs IP54 vs IP54
  • Trajanje baterije
    11 sati prema 9 sati prema 10 sati
  • Poseduje neodimijumski magnet
  • Veličina pogonske jedinice
    11 mm vs 10 mm vs 10 mm
  • Kašnjenje zvuka
    40 ms naspram 60 ms naspram 49 ms

Dolby Atmos je tehnologija surround zvuka koja omogućava da se zvukovi interpretiraju kao trodimenzionalni objekti. Na taj način Dolby Atmos omogućava impresivan zvuk od 360 stepeni.
Uređaji sa neodimijumskim magnetima su lakši i moćniji od onih koji koriste feritne magnete. Takođe imaju više basova i jasne visoke tonove.
 
Aјоooј. Koliko su ti platili za reklamu?

Prelistaj malo ovaj sajt
 
Bukvalno najjači sajt, uvek tamo gledam šta je aktuelno i nisam se nikada prevario u izboru. Hvala @hsv.stoned za otkrovenje :)
 
Ima i za manje od 5000 din na kupujem prodajem :)

I Xiaomi i te Honor se daju kao poklon uz neke telefone pa ih je moguće naći dosta povoljnije na oglasima...

Čak ih ima (X5 pro) i u A1 za 6048 din ili na 24 rate po 280 din.
 
Poslednja izmena:
Ima i za manje od 5000 din na kupujem prodajem :)

I Xiaomi i te Honor se daju kao poklon uz neke telefone pa ih je moguće naći dosta povoljnije na oglasima...

Čak ih ima (X5 pro) i u A1 za 6048 din ili na 24 rate po 280 din.
E bas cu da otplacujem jeftine slusalice 24 meseca:LOL:
 
Nazad
Vrh Dno