Šta je novo?

Kućna multimedija TV za Playstation 5

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

DeLarge

Poštovan
Učlanjen(a)
04.02.2016
Poruke
890
Poena
80
Koji TV koristite za igranje PS5 ?
 
"Teško" pitanje, jer sumnjam da neko može iz rukava da ti izvuče taj podatak.

Tako nešto bi koštalo podosta... Ti ako želiš da izvučeš maksimum od PS5 pre svega bi trebalo da tražiš TV sa HDMI 2.1, kojih nema baš pregršt kod nas, pitanje je uopšte da li ih ima u toj dijgonali, a onda naravno uz taj maksimum bi išla i 4K rezolucija...

Uglavnom kada pitaš koliko je nešto najjeftinije da bi maksimum izbukao od PS5 to baš ne ide u jednoj rečenici.
 
Rečeno ti je već, primarna karakteristika je HDMI 2.1 koji je još prilično nov standard, zastupljen samo na novim modelima TV uređaja, logično sa solidnim cenama.
 

Možda bi mogao da prodje LG NANO85. Ima ga kod nas po ceni od 90k pod oznakom LG 49NANO863NA.
 
Mislim da sam pitao koji je najeftiniji a da podrzi sve to sto sony nudi sa PS5.
Naravno da znao da za 70.000 ne mogu da dobijem minimum potreban da sve te nove tehnologije budu dostupne....

Obrni okreni,da bi sve radilo kako je sony zamislio treba 1500e.

Da li neko igra ps5 na nekom tv koji kosta do 600e i koja je razlika u odnosu na ps4?
 
Za maks iskoriscenist ps5 bez 1000e nema da nadjes (ako uzimas iz radnji, racun da ima i sve ostalo,moze na Kp da se nadje ali ako uzimas oled ne bih se ja tamo sa njima zezao), u smislu i 4K i OLED i 2.1 hdmi
Kao sto rece neko veoma mala ponuda. Sony, Samsung i Lg u sustini
S tim sto se secam kad sam ja trazio prosli crni petak Sony (koji je imao najjeftiniju opciju) nisam mogao naci, Samusng je bio, ali dosta skuplji od Sony ponude, i onda kao najbolji je bio LG OLED55CX3LA mislim da manji nema taj model, ugl evo za godinu dana cena tog tv nije padala.
Ne znam zasto se taj 2.1 standard tako sporo uvodi
 
Uzmi TV koji ti odgovara za te pare sa sto nizim input lag-om i bices zadovoljan. Nek te ne brine to sto nesto postoji, uzmi ono za sta imas novca i uzivaj, samo obrati paznju na input lag.

Manje ce ti to smetati na konzolama nego sto bi odsustvo variable refresh rate opcije na pc-u, i sa tv-om od 60 Hz moze da se uziva u konzolnim igrama, a to je i poenta cele filozofije, da ne moras bas svaki takav detalj da gledas, nego samo kompletno iskustvo. Probao sam na 144 hz VRR monitoru da igram na pc-u na joypadu i iako se vidi razlika, daleko je od nebo i zemlja utiska kao kad se igra na misu.

Isto bih ti rekao cak i da imas 1080p 60hz dobar tv, uopste nije zabranjeno igrati PS5 na njemu, opusti se :). Najveca vecina igara ce i onako biti do 60 fps, uz poneki izuzetak manje graficki intenzivnih MP naslova.

Razlika u odnosu na PS4 ce biti drasticna kad pocnu da izlaze prave PS5 igre, kao sto dobar CGI animirani film izlgeda dobro u svim rezolucijama i na svakom TV-u. Generacijska razlika u igrama ce se videti nevezano za razoluciju i tehnologiju TV-a, a za te pare svakako mozes da uzmes skroz ok 4K TV sa niskim input lag-om, tako da si dobar.
 
Poslednja izmena:
^ @Ivan® jedan od boljih i realnijih saveta koji sam pročitao u poslednje vreme.

Pošto će PS5 na sadašnjoj arhitekturi moći da tera samo "tetris igre" u 120hz (fps) i na 4k rezoluciji, a isto tako 60hz na 8k, mislim da je 60hz u 4k rezoluciji sweet spot i realni domet ove konzole i da će to konzola moći da isporučuje konstantno uz dobru optimizaciju next gen igara, u što ne sumnjam.

Iz tog razloga se ne treba obavezno opterećivati kupovinom TV-a poslednje generacije sa 2.1 tehnologijom, 8k rezolucijom i 120hz osvežavanjem (naravno ako budžet nije neograničen), jer takve performanse neće isporučivati ni PS6, već treba uzeti TV koji odgovara džepu kupca, a istovremeno ima pristojne ocene korisnika, uz 4k i 60Hz i što manji input lag.
 
Poslednja izmena:
Pre par meseci sam uzeo LG 65CX3LA i mogu reci da se ni u jednom jedinom trenutku nisam pokajao para datih za TV. Zaista mislim da je igranje na OLED-u ispred gotovo svega ostalog trenutno dostupnog.
 
Uzmi TV koji ti odgovara za te pare sa sto nizim input lag-om i bices zadovoljan. Nek te ne brine to sto nesto postoji, uzmi ono za sta imas novca i uzivaj, samo obrati paznju na input lag.

Manje ce ti to smetati na konzolama nego sto bi odsustvo variable refresh rate opcije na pc-u, i sa tv-om od 60 Hz moze da se uziva u konzolnim igrama, a to je i poenta cele filozofije, da ne moras bas svaki takav detalj da gledas, nego samo kompletno iskustvo. Probao sam na 144 hz VRR monitoru da igram na pc-u na joypadu i iako se vidi razlika, daleko je od nebo i zemlja utiska kao kad se igra na misu.

Isto bih ti rekao cak i da imas 1080p 60hz dobar tv, uopste nije zabranjeno igrati PS5 na njemu, opusti se :). Najveca vecina igara ce i onako biti do 60 fps, uz poneki izuzetak manje graficki intenzivnih MP naslova.

Razlika u odnosu na PS4 ce biti drasticna kad pocnu da izlaze prave PS5 igre, kao sto dobar CGI animirani film izlgeda dobro u svim rezolucijama i na svakom TV-u. Generacijska razlika u igrama ce se videti nevezano za razoluciju i tehnologiju TV-a, a za te pare svakako mozes da uzmes skroz ok 4K TV sa niskim input lag-om, tako da si dobar.

^ @Ivan® jedan od boljih i realnijih saveta koji sam pročitao u poslednje vreme.

Pošto će PS5 na sadašnjoj arhitekturi moći da tera samo "tetris igre" u 120hz (fps) i na 4k rezoluciji, a isto tako 60hz na 8k, mislim da je 60hz u 4k rezoluciji sweet spot i realni domet ove konzole i da će to konzola moći da isporučuje konstantno uz dobru optimizaciju next gen igara, u što ne sumnjam.

Iz tog razloga se ne treba obavezno opterećivati kupovinom TV-a poslednje generacije sa 2.1 tehnologijom, 8k rezolucijom i 120hz osvežavanjem (naravno ako budžet nije neograničen), jer takve performanse neće isporučivati ni PS6, već treba uzeti TV koji odgovara džepu kupca, a istovremeno ima pristojne ocene korisnika, uz 4k i 60Hz i što manji input lag.

A gde pronalazite podatke za input lag na modelima koji su dostupni na nasem trzistu u radnjama?
 
^ Ima na https://www.displayspecifications.com/en

Konkretno za ova dva modela TCL inputlag je odličan oko 9ms, što mogu da potvrdim i iz ličnog iskustva...

EDIT: Oni korste vrlo dobre Innolux v500dj6-qe1 panele i za razliku od drugih second tier proizvođača TV-a (mahom kineskih firmi) u specifikaciji napišu koji model panela su koristili.
 
Ja bih da kupim nov tv, imam samsung qe55q65rat
Dvoumim se izmedju TCL C715 ili hisenese 55u8qf
I dali su ova dva bolja od mog samsunga ili su isti sto se tice slike i ostalih funkcija
 
I meni bi znacila asistencija u odabiru tv za ps5 da se ne otvara nova tema pa me zanima koji je po vama bolji od dole navedenih:
LG 55UN71003LB
ili
LG 55UN81003LB
 
Ortak takodje juri TV i pikirao
je Samsung TU8002 ( lomi se izmedju 50 i 55" ) pa me zanima da li je on bolji u odnosu ja LG 81003LB ?

Ofc striktno za 4k u 60fps i da menja monitor.
 
I ja takođe gledam šta uzeti, samo 65"

TCL 65C815​

LG 65UP81003LA​

Samsung UE65TU8502​

Ne mogu naći koji displej/panel koriste LG i Samsung.
 
Dobar dan. Tražim televizor do 80k dinara, 50"-55" koji podržava 4k 60 fps performans. Pošto se ne razumem baš mnogo u tehnologiju, voleo bih da znam koji će tv najbolje raditi sa PS5 u smilsu da je slika lepa i da igrice ne zapinju/seckaju tokom igranja. Televizor treba da bude moguć za kupovinu u srbiji. Unapred hvala.
 
Manje-više svaki noviji TV podržava 4k 60hz, razlike su u kvalitetu prikaza i samog panela, odzivu itd.

PS5 pruža mogućnost za 4K 120hz (doduše, u trenutno dosta ograničenom broju naslova), a to već zahteva da TV ima 120hz panel, kao i HDMI 2.1 port.

Prvi TV koji pruža sve potrebno za novu generaciju konzola je TCL 55C728 (120hz, VA QLED, FALD, HDMI 2.1, VRR). On je trenutno 90k.

Ako 120hz nije presudno, kao ni prikaz slike/kontrast, za 4k 60hz gaming je ok izbor i neki jeftiniji TV.

Lično imam TCL 50C715 (60hz, VA QLED, dobar odziv u igrama), koji me odlično služi za filmove i gaming, ali njega slabo vidim u prodaji sad. Vidim da kolega sa foruma prodaje 65C715 za oko 80k, pa je i to dobra opcija ako ima mesta, veći TV je uvek bolji izbor.

U tom 80k cenovnom rangu je i Sony 50x80j, koji je solidan TV, mada je i on bez naprednijih funkcija (nema HDMI 2.1, nema FALD, 60hz je itd.). Po meni ne vredi 80k, bolje je dodati 10k više za TCL 55C728.
 
Nemam iskustva sa PS pa pitam. Prosto mi logicno zvuci da Sony svoju konzolu optimizuje za svoje televizore tj, za odredjene modele kako bi i na taj nacin podstakao prodaju svojih uredjaja....
 
Odgovara i Sony, ali im top modeli ove godine kasne sa update-om za VRR, pa su zato malo ispod LG-ja. A i sa cenom su jaci malo od konkurencije.

Inace ako izbacimo gaming iz price, Sony OLED jede LG za gledanje filmova, sporta itd.
 
Nazad
Vrh Dno