Šta je novo?

Tutorijal: Licence za Windows Windows

Bolja je utoliko što se može prebacivati s računara na računar.

GGK kada aktiviraš on se vezuje za matičnu ploču kao i bilo koja OEM licenca.

GGK je kazna za one kupce koji nisu kupili Windows "na vreme", već nakon kontrole (nekad Poreske uprave, sada Tržišne inspekcije).
 
gde se moze kupiti kljuc za LTSC verziju Windows 10te ?
nisam nailazio na ebay-u na ltsc kljuceve, treba za fizicko lice, samo da sljaka i da ga microsoft gleda kao legalnog :D
 
gde se moze kupiti kljuc za LTSC verziju Windows 10te ?
nisam nailazio na ebay-u na ltsc kljuceve, treba za fizicko lice, samo da sljaka i da ga microsoft gleda kao legalnog :D
Proveren prodavac vise puta uzimao, pitaj ga verovatno ima u ponudi.
 
Proveren prodavac vise puta uzimao, pitaj ga verovatno ima u ponudi.
Колико видим, он ће ускоро издавати фактуре за правна лица? Која ли ће цена тога бити...
 
Imam win7 dell laptop koji je dosao iz eu sa oem licencom. Ocitao sam product key nekim programom, ali kada pokrenem win10 instalaciju ne prihvata ga ... tu je sve jos uvek offline naravno, pa me cudi da ne prihvata .. citao sam da verzija win10 treba da bude ista kao win7, da bi prosla aktivacija (npr home na home ili pro na pro), ali verzija se bira kasnije u instalaciji. Da li mogu da ucinim nesto ili mi je win7 key neupotrebljiv?
 
Imam win7 dell laptop koji je dosao iz eu sa oem licencom. Ocitao sam product key nekim programom, ali kada pokrenem win10 instalaciju ne prihvata ga ... tu je sve jos uvek offline naravno, pa me cudi da ne prihvata .. citao sam da verzija win10 treba da bude ista kao win7, da bi prosla aktivacija (npr home na home ili pro na pro), ali verzija se bira kasnije u instalaciji. Da li mogu da ucinim nesto ili mi je win7 key neupotrebljiv?
Koliko se sećam Win7 ključ se zadržava ako se iz samog Windowsa uradi upgrade na Win10.
 
Ja sam kupio takav LT, i kada sam ga preuzimao, lik je baš u tom trenutku instalirao W10, nisam ga ništa pitao, ali sam pretpostavio da ima licencu. Posle 2 godine, i win I office nisu više genuine!
 
Imam win7 dell laptop koji je dosao iz eu sa oem licencom. Ocitao sam product key nekim programom, ali kada pokrenem win10 instalaciju ne prihvata ga ... tu je sve jos uvek offline naravno, pa me cudi da ne prihvata .. citao sam da verzija win10 treba da bude ista kao win7, da bi prosla aktivacija (npr home na home ili pro na pro), ali verzija se bira kasnije u instalaciji. Da li mogu da ucinim nesto ili mi je win7 key neupotrebljiv?
Ako je vec aktiviran, nije potrebno da unosis ponovo licencu samo instaliras windows 10 ako imas pro ili home verziju, ako je ultimate verzija treba ti nova licenca.
 
Hvala .. zaboravih da napisem da sam isao na cistu instalaciju na drugoj particiji, nisam radio setup iz samog win7 jer zelim da mi ostane .. verov zato ne prolazi, mada opet me cudi ako je product key ok da u startu kaze da nije. Bar je win10 napravio dual boot instalaciju, pa pri podizanju biram OS koji zelim :)
 
Koristio sam Ali licencu za aktivaciju MS Office, ima tome bar godinu-2, ali izgleda da je istekla, jer malo malo iskače prozorče da aktiviram ponovo.
Da li će na tome ostati ili će potpuno onemogućiti korišćenje?
 
Meni iskače oko godinu dana. U pitanju je Office 2016. Sve mi radi, jedino što iskače taj prozor na početku i stoji "Product Activation Failed" gore u naslovu. Nisam primetio da nešto ne radi, ali ja slabo i koristim Ofiice. Mogu da pravim dokumente, da ih čuvam i da ih štampam.

001.png
 
Možda zato što nije više"Supported" verzija. Meni isto na 2013 i ako je potpuno legitiman sa fiskalnim računom. Jedno vreme sam upisivao aktivacioni code ali čim se windows restartuju opet traži. Pre par godina mi je MS dao drugi code ali nije pomoglo. Proverio na mom MS nalogu i tu piše da je registrovan.
 
Koristio sam Ali licencu za aktivaciju MS Office, ima tome bar godinu-2, ali izgleda da je istekla, jer malo malo iskače prozorče da aktiviram ponovo.
Da li će na tome ostati ili će potpuno onemogućiti korišćenje?
Neće nikada skroz onemogućiti, samo nećeš moći editovati fajlove posle nekog trenutka. Čitanje .doc(x), .ppt i slično će raditi i dalje.

Kad je taj trenutak? To pojma nemam jer nekome posle mesec dana krene taj "trip", neko koristi po godinu-dve kao da je sve u redu.
 
Pozdrav,
Uzeo bih Win 10 za kucnu upotrebu, cisto da me ne cima i obavestava da mi Windows nije legalan.
Da li OK funkcionisu kljucevi koji mogu da se kupe na RoyalCD keys? Ovi za 3 evra? Vidim da ih pominjete na prethodnim stranicama.
Nema nekih ogranicenja? Mozda bih instalirao na 2-3 kucna laptopa (moj, zenin...)
 
Zdravo dugari,

svedoci smo da je mnogo nas kupilo Windows 10 preko Ebay a, G2A ili sličnih sajtova, a dosta je i nasledilo Windows 10 legalnim prelaskom sa Windows a 7. Ovo je način da se utvrdi:

  • da li je Windows 10 legalan
  • ako jeste još koliko dugo (određen broj dana ili permanently activated)
  • koja je verzija Windows 10 je u pitanju i koji Build.

Kako doći do podataka koje tražimo?


Najpre pokrenite Command prompt tako što ćete držati taster WinKey koji se nalazi u donjem redu, sa obe strane razmaknice drugi taster levo i desno od razmaknice I ima nacrtana četiri kvadrata i pritisnite slovo R pa onda u polju Open otkicajte komandu cmd i pritisnite Enter.



Ukratko: Win + R i onda cmd

Pogledajte prilog 278442

Dobićete prozor poput ovog na slici



1. Da bi saznali ime računara kucajte komandu: hostname

2. Da bi saznali verziju Windowsa otkucajte ili kopirajte (kopi/pejst: CTRL + C pa CTRL + V) u prozor sledeću komandu: systeminfo | findstr /B /C:"OS Name" /C:"OS Version

3. Da bi saznali status aktivacije windowsa otkucajte sledeću komandu: slmgr /xpr (rezultat će se pojaviti u posebnom prozoru)



Evo kako to treba da izgleda:

Pogledajte prilog 278445

To bi odprilike bilo to. Zahvaljujem se mom dobrom kolegi Dragoljubu na pomoći oko sastavljanja ovog tutorijala.

Ovako to izgleda kod mene

Pogledajte prilog 278446

Ovo isto važi i za Win 11

Screenshot 2023-10-21 004904.png
 
Ljudi jel vam radi getcid.com danas uzeo office 21 i nece da mi izbaci kod za aktiviranje offisa preko telefona?
 
Имам и ја једно питање за активацију office-a преко телефона. Јел то неки број који се наплаћује? Да ли је сигурно да га позовем преко мобилног, или да идем преко вајбера? (да ли уопште може преко вајбера?) Никад нисам активирао преко телефона па не знам.
Ljudi jel vam radi getcid.com danas uzeo office 21 i nece da mi izbaci kod za aktiviranje offisa preko telefona?
Пробај да купиш преко royalcdkeys.com, ја ћу сад баш да купим, па ћу да видим.
 
Имам и ја једно питање за активацију office-a преко телефона. Јел то неки број који се наплаћује? Да ли је сигурно да га позовем преко мобилног, или да идем преко вајбера? (да ли уопште може преко вајбера?) Никад нисам активирао преко телефона па не знам.

Пробај да купиш преко royalcdkeys.com, ја ћу сад баш да купим, па ћу да видим.
Vidim da ti niko nije odgovorio neko vreme, 011 broj je tako da je "besplatno"
Jedino sto traje otprilike 8-9 minuta proces aktivacije.
Juce sam aktivirao na 2 masine, ispod 1.5 evra izadje na premiumcdkeys.com ("AKS50" kupon)
 
Desi se da nekad privremeno ne radi, ali radi 99.9% vremena.
 
Vidim da ti niko nije odgovorio neko vreme, 011 broj je tako da je "besplatno"
Jedino sto traje otprilike 8-9 minuta proces aktivacije.
Juce sam aktivirao na 2 masine, ispod 1.5 evra izadje na premiumcdkeys.com ("AKS50" kupon)
Успео сам преко телефона и траје 10-ак минута као што кажеш.
Uopste ne moras da zoves bilo koga, prekucas brojeve ovde i dobijes svoj kljuc.

Нисам знао за овај линк, никад раније нисам активирао Office путем телефона.
 
da li možeš da napišewš kako se to radi ?
Okrenes 011 330 55 00, pratis opcije na govornom automatu, znam samo da je za aktivaciju ofisa u poslednjem meniju 3 - posle kucas brojeve iz svakog od, cini mi se, 8 segmenata koji su ponudjeni u prozoru za aktivaciju. Automat onda diktira brojeve koji treba da se upisu za svaki od segmenata. Automat je na engleskom, ne postoji na srpskom.
 
Ne znam zasto bacate pare na ebay slicne stvari kad Microsoft Activation Scripts (MAS) radi savrseno za Windows 10/10 Pro ostaje digitalna licenca vezana za plocu i nalog ako imate dok za LTSC radi permanent aktivacija.!



 
Zdravo ljudi imam problem, promenio sam plocu, i nakon promene ne mogu da reaktiviram windows, probao sam troubleshot ali nista ne pomaze, vise mi se niko ne javlja na MS srbija telefon koji sam nasao na google, dok recimo onaj sto govorite sa automatom nista ne pomaze vec ponavlja sve sto znam… ima li neko drugi br telefona ili ideju kako da ih kontaktiram kako bih reaktivirao win na ovoj ploci? Hvala
 
Kljuc ti je bio vezan za plocu, zato ne radi.

Osim ako si imao retail, mogu ali ne moraju da ti izadju u susret.

Vidi ovaj broj, mada si verovatno prvo taj nasao, +381 je inace :D

1702986416583.png
 
Zvao sam to je automat… nista ne pomaze… pa do sad su mi izlazili u susret ali se vise ne javljaju na taj telefon…
 
Nazad
Vrh Dno