Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Ljudi, uzeo sam i ja HD paket ali imam nekih problema...
Kada ukljucim novi STB, procedura stigne do "downlading app. package" i posle toga mi se pojavi "cannot download app. package" crvenim slovima i tako stalno u krug. Ne mogu nikako da dodjem do stavke kada treba da unesem PUK.
Modem je HG510 i imam jos jedan obican STB.
Ako neko nesto zna neka pise, i prijavio sam problem pa cu videti sta ce biti...
 
Ljudi, uzeo sam i ja HD paket ali imam nekih problema...
Kada ukljucim novi STB, procedura stigne do "downlading app. package" i posle toga mi se pojavi "cannot download app. package" crvenim slovima i tako stalno u krug. Ne mogu nikako da dodjem do stavke kada treba da unesem PUK.
Modem je HG510 i imam jos jedan obican STB.
Ako neko nesto zna neka pise, i prijavio sam problem pa cu videti sta ce biti...

Resice ti.Decije bolesti.Bilo je i kod mene tako.
 
Posle detaljnog "proučavanja" došao do zaključka da na kraju moram da isključim drugi set top box ako hoću na HD da gledam program. Ako to ne uradim oće da secka i da se zakucaju oba, idem sutra da reklamiram, mislim da znam šta je, trebalo bi da podese marginu šuma ovi što rade na centrali pa će biti bolje ako je to moguće, prošli put su mogli. Vidim da su ostali napisali ono što sam imo i ja dodam. Javiću sutra šta sam uradio.
 
Posle detaljnog "proučavanja" došao do zaključka da na kraju moram da isključim drugi set top box ako hoću na HD da gledam program. Ako to ne uradim oće da secka i da se zakucaju oba, idem sutra da reklamiram, mislim da znam šta je, trebalo bi da podese marginu šuma ovi što rade na centrali pa će biti bolje ako je to moguće, prošli put su mogli. Vidim da su ostali napisali ono što sam imo i ja dodam. Javiću sutra šta sam uradio.

Nemogu oni da podesavaju snr marginu.Eventualno ce da ti dignu brzinu ili sl.
 
Nemogu oni da podesavaju snr marginu.Eventualno ce da ti dignu brzinu ili sl.

Upravu si, ne mogu direktno da menjaju SNR marginu ali zato mogu kroz izmnu linijskog profila(promnu brzine) da utiču SNR(da je smanje ili povećaju), kod mene su smanjili brzinu na 16Mb i margina je pala na 13,5dB a bila je 6,1dB na 20Mb. Jeste da je sada minimalna potrebna brzina ali se nadam da sa ovom marginom mogu nesmetano da gledam HD iptv, SD iptv na drugom tv-u i da download-ujem 4Mb, kada budem imao vremena isprobaću kako fercera sada sam na poslu.
 
Upravu si, ne mogu direktno da menjaju SNR marginu ali zato mogu kroz izmnu linijskog profila(promnu brzine) da utiču SNR(da je smanje ili povećaju), kod mene su smanjili brzinu na 16Mb i margina je pala na 13,5dB a bila je 6,1dB na 20Mb. Jeste da je sada minimalna potrebna brzina ali se nadam da sa ovom marginom mogu nesmetano da gledam HD iptv, SD iptv na drugom tv-u i da download-ujem 4Mb, kada budem imao vremena isprobaću kako fercera sada sam na poslu.

Margina od 13.5 dB bi trebala da bude OK. Očigledno će morati da ti povećaju protok, ali tada će margina šuma pasti, pa će ona biti ograničavajući faktor. Praksa je kod mene pokazala da sve ispod 9.5 dB već pravi povremene probleme. Na 16 Mbps su ti setovali verovatno zato što ti veći protok dovodi do nezadovoljavajuće margine. Možda će morati da ti promene paricu prema centrali koja ima bolje karakteristike
 
Margina od 13.5 dB bi trebala da bude OK. Očigledno će morati da ti povećaju protok, ali tada će margina šuma pasti, pa će ona biti ograničavajući faktor. Praksa je kod mene pokazala da sve ispod 9.5 dB već pravi povremene probleme. Na 16 Mbps su ti setovali verovatno zato što ti veći protok dovodi do nezadovoljavajuće margine. Možda će morati da ti promene paricu prema centrali koja ima bolje karakteristike

Meni je setovano na 20 Mbita i margina je 6.Sve radi ko doxa tako da....Imam pitanje za Gizmor-a.Jel svejedno na koji od hdmi prikljucaka spojim HD STB?Sad je na hdmi1/dvi
 
Poslednja izmena:
Meni je setovano na 20 Mbita i margina je 6.Sve radi ko doxa tako da....

Da li imaš 2 iptva i koliki ti je internet? Da li znaš da li je možda telekom radio novu pristupnu mrežu kod tebe i koliko si udaljen od centrale? Da bi radio iptv preporuka je SRN margina bude preko 15dB tako da mi tu nešto nije u vinklu.
 
Meni je setovano na 20 Mbita i margina je 6.Sve radi ko doxa tako da....

Teoretski, sve iznad 0dB bi trebalo da radi, jer se to odnosi ne na odnos signal/šum, već njegovu marginu. (koliko je signal bolji od graničnog odnosa signal/šum pri kom prenos funkcioniše). E sad, prezentacija ove margine od rutera do rutera varira, kao i sam kvalitet rutera. Tako da je praksa daleko od teorije.
 
Da li imaš 2 iptva i koliki ti je internet? Da li znaš da li je možda telekom radio novu pristupnu mrežu kod tebe i koliko si udaljen od centrale? Da bi radio iptv preporuka je SRN margina bude preko 15dB tako da mi tu nešto nije u vinklu.

Znam.Udaljen sam oko 1500 metara,dva Stb-a od kojih je jedan hd,internet download mi je oko 500 kilobajta u sec,uvek,zakucano.Ko ne veruje kada dodjem kuci kacim screen.I sve je u vinklu.:eyebrows:
 
Znam.Udaljen sam oko 1500 metara,dva Stb-a od kojih je jedan hd,internet download mi je oko 500 kilobajta u sec,uvek,zakucano.Ko ne veruje kada dodjem kuci kacim screen.I sve je u vinklu.:eyebrows:

Meni juce nisu dali hd jer sam udaljen 986m od centrale.Kazu da samo oni koji su udaljeni do 500m mogu da koriste hd.Ti si bas srecnik.
 
Ja sam oko 3km od centrale i dali su mi hd... verovatno zavisi od centrale do centrale...
 
Kada sam uključio sve(2 iptv+rapidsher) sa 16Mb/sec download je pao sa 400-450 na 230-250 pa su mi povećali na 18Mb/sec, margine su ok(Up/down-6.8/12dB) tjs. nema pikselizacije a i internet je vratio staru brzinu, ne znam samo šta ću da radim od nove godine kada Telekom planira da nas časti sa novim sniženjem tjs. povećanjem brzine:party: Zaboravio sam da dodam protok za HD iptv na jednom set top box-u je 9,2Mb/sec a ne 8Mb/s.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu:

Potrebno mi je da "razvucem" :) kablove po stanu za dva STB uredjaja. Jedan kabl treba da bude 13m, a drugi 11m.
Glavno pitanje je ovde, da li treba neki specijalni UTP kabl da trazim ili je i za IPTV sve standardno. Odnosno, da li mi treba crosswired ili obavezno CAT5 ili nesto trece?


Hvala
 
Evo malopre sam i ja uzeo HD setbox. Povezano sve lepo,medjutim nece da downloaduje app package. Pishe failed,i onda opet ispocetka,tako vec u krug 45 min. Zovem tehn podrsku,medjutim nista....
 
Ja da se pohvalim da je HD STB stigao, povezan, upgrade firmware-a prosao bez problema, sve proradilo iz prve.

Mnogo brzi odziv uredjaja, HD kanali izgledaju odlicno, narocito ArenaSport, vrlo sam zadovoljan.

Pijem kavu i uzivam uz Discovery HD.

U zdravlje!
 
Prodje update,sve radi,izuzev HD kanala,pixelizuju se,razmazuju,secka slika zvuk.
parametri su promenjeni,net radi dosta brze (ping duplo manji)
ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 22076 / 1052
Bandwidth Down/Up(kbps) 13000 / 1019
SNR Margin Down/Up(dB) 16.0 / 7.0
Attenuation Down/Up(dB) 19.0 / 10.4
Power Down/Up(dBm) 19.3 / 12.3
 
Znaci kanali su HD (1080i), ali nisu FULL HD (1080p)?
 
Meni je setovano na 20 Mbita i margina je 6.Sve radi ko doxa tako da....Imam pitanje za Gizmor-a.Jel svejedno na koji od hdmi prikljucaka spojim HD STB?Sad je na hdmi1/dvi

Moze na HDMI1 ili HDMI2, skroz je svejedno. HDMI3 ostavi za komp ako ga prikljucujes posto je to preporuceni ulaz za povezivanje.

Imam malo stariji screenshot parametara pre 6 meseci, cisto da vidite cifre pa neko ko ima slicne cifre da mi kaze da li HD radi tecno. Nisam u srbiji da napravim nov screen ali nista nije menjano od tada.



@Xavi

Naravno da su 1080i, postoji samo jedan pravi 1080p na svetu, to je myzen.tv . Prezvakana prica milion puta na forumu, 1080p trazi ogroman protok.
 
Evo kakva je slika na mom SD IPTV-u:

SD IPTV:



Sat Trakt Kablovska:



Razlika je ogromna :) IPTV je spojen preko scart-a...
 
Hvala, gizmor.
Pablo, preko tv kartice si pravio screenshot? I to preko neke bolje, cim mozes 1920x1080.
 
Pa ova sa IPTVa je mutnija, dok ova druga ima neke blage smetnje pa izgleda generalno lošije. Meni se ne sviđa ni jedna ni druga.

Mutno je zato shto je radjen print screen a rezolucija koju dobijam sa kablovske / IPTV-a je 720x576 a rezolucija monitora je 1920x1080... krastavac trebao sam da radim print screen u nativnoj rezoluciji koju dobijam na tv karticu odnosno 720x576...
 
Nazad
Vrh Dno