Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Aha dobro onda, ovih dana treba da odem po IPTV, pa sam se već uplašio da je u pitanju žešća kompresija jer mi sa slike deluje da su ubijeni svi detalji.
 
Da li neko može pouzdano da mi kaže sledeće...

Video sam da ADSL ruteri imaju 2 porta koja su predviđena za STB-ove, interesuje me da li, ako se koriste dva STBa, svaki mora da bude povezan direktno kablom na ruter ili je moguće od jednog porta sa rutera voditi jedan kabl, pa posle taj jedan običnim svičem podeliti na dva STBa?
 
Da li neko može pouzdano da mi kaže sledeće...

Video sam da ADSL ruteri imaju 2 porta koja su predviđena za STB-ove, interesuje me da li, ako se koriste dva STBa, svaki mora da bude povezan direktno kablom na ruter ili je moguće od jednog porta sa rutera voditi jedan kabl, pa posle taj jedan običnim svičem podeliti na dva STBa?

Ono prvo!
Pozdrav!
 
100% si siguran da ne može? :)

Mnogo bi mi značilo da vučem samo jedan kabl sa tavana, a s obzirom da je port 100Mbit/s, teoretski bi trebalo da može da izgura više IPTV kanala istovremeno, osim ako ne postoji neka zavrzlama koju nemam u vidu.
 
Pozdrav svima,mene zanima da li je moguce uzeti IPTV bez koriscenja neta.Znaci da se korist samo IPTV.Vec 3 godine koristim Telekom ADSL,trenutna brzina mi je 1,5 mb ali posto mi je racunar vec zastareo a i nesto zeza u igrama,pa bih do neke bolje konfiguracije samo uzeo IPTV,pa me zanima ta mogucnost.Na Telekovom sajtu nigde nisam nasao taj podatak.
 
Da li neko može pouzdano da mi kaže sledeće...

Video sam da ADSL ruteri imaju 2 porta koja su predviđena za STB-ove, interesuje me da li, ako se koriste dva STBa, svaki mora da bude povezan direktno kablom na ruter ili je moguće od jednog porta sa rutera voditi jedan kabl, pa posle taj jedan običnim svičem podeliti na dva STBa?

Radi sa jednim kablom od modema, pa switch pa dva iptv uredjaja.
 
I dalje su mi pixelizovani HD kanali,povecan je ukupan bandwitch na 16 mbita.... Zvao me tehnichar juche 5-6 puta,i nema sanse da napravimo.Al najjace kad mi rece da sam prvi u Uzicu koji je uzeo HD setbox,i kao ne znamo da napravimo
 
Ne moze ! 2 i 3 port na routeru su rezervisani za IPTV, mozesh da ih remapirash da ti radi net na tim portovima ali onda ti nece raditi IPTV...

Toliko i ja znam na osnovu teorije, mene interesuje da li to neko probao u praksi. :) Video sam da je jedan lik (na jednom drugom forumu) setovao MAC adresu na lan kartici da bude ista kao MAC adresa STB-a i onda je pomoću softvera na kompu mogao da gleda dva različita kanala i pride da mu radi net. Naravno IPTV protok je imao prioritet, dok se net smanjivao u zavisnoti da li IPTV radi. Inače, može i više od 2 kanala, međutim svi ostali su kodirani.

Očekujem da bi to trebalo da radi jer 2xIPTV + net je manje od 20Mbit, jedino bi, ako je IPTV aktivan, i vrši se kopiranje fajlova u lokalnoj mreži, taj protok bio 100MBit/s minus IPTV protok koji trenutno radi. Javljam kad probam, sutra-prekosutra.
 
Poslednja izmena:
Jel nekom sredjen HD?I sta su vam promenili te je pocelo da radi? Meni jos gore. Niko se jos nije javio iz telekoma povodom reklamacije.
 
Jel nekom sredjen HD?I sta su vam promenili te je pocelo da radi? Meni jos gore. Niko se jos nije javio iz telekoma povodom reklamacije.
Ja sam uzeo hd stb u petak i nisu radili hd kanali , odmah sam zvao podrsku i kao poslacemo izvestaj tehnickoj podrsci i javice vam se neko. Mislim se ja u sebi , javice se za jedno nedelju dana kao sto obicno biva kod telekoma, kad ono danas popodne me zove neko kao tehnicka podrska bla , bla , prijavili ste kvar pa da vidimo da otklonimo , ja bio na poslu i dodjem kuci kad ono sve radi :). Prvi put thumbs up za telekom :). E sad, pitanje, posto sam uzeo da imam iptv na 2 tv a jedan je hd a drugi obican, da li nekako moze ovaj obican box da se povece wireless sa ruterom posto hocu da ga stavim na 2 sprat (ruter je na prvom spratu) ili moram da busim zidove i razvlacim kablove ?
 
Ja sam uzeo hd stb u petak i nisu radili hd kanali , odmah sam zvao podrsku i kao poslacemo izvestaj tehnickoj podrsci i javice vam se neko. Mislim se ja u sebi , javice se za jedno nedelju dana kao sto obicno biva kod telekoma, kad ono danas popodne me zove neko kao tehnicka podrska bla , bla , prijavili ste kvar pa da vidimo da otklonimo , ja bio na poslu i dodjem kuci kad ono sve radi :). Prvi put thumbs up za telekom :). E sad, pitanje, posto sam uzeo da imam iptv na 2 tv a jedan je hd a drugi obican, da li nekako moze ovaj obican box da se povece wireless sa ruterom posto hocu da ga stavim na 2 sprat (ruter je na prvom spratu) ili moram da busim zidove i razvlacim kablove ?
wifi na telekom ruteru ne mozes da iskoristis za iptv.
jedino da probas da povezes port 2,3 sa telekom rutera, UTP-om na WIFI AP, pa onda da hvatas sa jos jednim WIFI AP, zatim iz njega UTP-om u STB. ali veliko pitanje dal ce to da sljaka.

najjednostavnije da koristis te homeplug adaptere (ethernet kroz strujnu instalaciju) sto je neko vec pominjao da snjima radi.
 
Koliko se dana ceka za odgovor o tehnickim mogucnostima za HD ?
 
Otkad se pojavio taj HD meni se slika kocka. Ocito nemaju dovoljnu propusnu moc, pa sad svi ispastamo zbog toga, bar u mom kraju. Bem mu i ko ga izmisli.
 
Od podneva mi ne radi IPTV tj. samo ispisuje ono URL bla,bla. Prodje početni logo i kada treba da se upiše šifra ono cvrc! Jel ima neko sličnih problema?
Resetovao sam i modem i STB i ništa!
 
Otkad se pojavio taj HD meni se slika kocka. Ocito nemaju dovoljnu propusnu moc, pa sad svi ispastamo zbog toga, bar u mom kraju. Bem mu i ko ga izmisli.

I ja sam to isto primetio od kada su pustili HD kanale. Pre 15.11. toga nije bilo kod mene. Na skoro svakih 2 minuta bude pikselizacija na običnom IPTV-u na delić sekunde.:wall: Očigledno je da Telekom nije obezbedio dovoljnu propusnu moć za HD i sada i mi ostali IPTV korisnici ispaštamo zbog toga.:wall:
 
I ja sam to isto primetio od kada su pustili HD kanale. Pre 15.11. toga nije bilo kod mene. Na skoro svakih 2 minuta bude pikselizacija na običnom IPTV-u na delić sekunde.:wall: Očigledno je da Telekom nije obezbedio dovoljnu propusnu moć za HD i sada i mi ostali IPTV korisnici ispaštamo zbog toga.:wall:

Takodje sam tu pojavu primetio da se deo slike ili cela slika na delic sekunude (ajde da kazem 2-3 frame-a) kocka/razmrlja i onda ide nekih 2-3-5 minuta kako treba.
 
Proradila mi je prokletinja! :mad:

Što se pikselizacije tiče srećom nemam tih problema ali ih ima moj rođak koji živi na 10-ak kilometar od Novog Sada, preko telefona čujem koliko mu ton na IPTV zastajkuje a on reče da se od "kockica" ne može ništa gledati . Trebalo bi da je zvao tehničku podršku pa da vide o čemu je reč ali pitanje je koliko su ažurni.
 
Od podneva mi ne radi IPTV tj. samo ispisuje ono URL bla,bla. Prodje početni logo i kada treba da se upiše šifra ono cvrc! Jel ima neko sličnih problema?
Resetovao sam i modem i STB i ništa!

Imao sam ja takav problem chak je bio i tehnicar iz telekoma i on probao i video da STB neradi, odneo ga u NS i gle chuda proradi... onda mi ga je vratio i sad radi normalno...
 
Ma gremlini ! :) Isto mi se desilo i pre jedno mesec dana i tada je proradio u trenutku dok sam tehničkoj službi opisivao kvar. Kao da zna šta mu se sprema! :p
 
:laugh:
 
jedno pitanje
u koliko imam adsl kod nekog drugog provajdera npr orion, mogu li ne zavisno od toga da uzmem IPtv kod Telekoma, ili moram da imam adsl da bih uzeo IPTV?
 
I ja takođe koristim SD IPTV i primetio sam povremenu pikselizaciju kod mene od kad je HD počeo, nije nešto preterano ali me svakako nervira. Pustiću ih još par dana da vidim da li će rešiti pa ću ih zvati.
 
wifi na telekom ruteru ne mozes da iskoristis za iptv.
jedino da probas da povezes port 2,3 sa telekom rutera, UTP-om na WIFI AP, pa onda da hvatas sa jos jednim WIFI AP, zatim iz njega UTP-om u STB. ali veliko pitanje dal ce to da sljaka.

najjednostavnije da koristis te homeplug adaptere (ethernet kroz strujnu instalaciju) sto je neko vec pominjao da snjima radi.

Druže, nisam pominjao WiFi, nego hoću preko kablova isključivo. Nisam još probao jer me ovi iz Telekoma još nisu zvali po opremu.

Na slici u ataču je ono što hoću.
 

Prilozi

  • iptv.png
    iptv.png
    48 KB · Pregleda: 143
Nazad
Vrh Dno