Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

@Mgoran - ne može kod njih sve da bude idealno pa to ti je...
 
pozdrav mgoran i SSJ_5

daj boze da se ovo sto pricate ne odnosi samo na
grad Beograd i ostale vece gradove ?
Posto se nalazim u Beloj Crkvi
Isto tako prijavio sam se pre 10tak dana
od poziva za dobijanje opreme IPTV-a jos nista ali
kao i vama mgoran telekom ADSL 1.5Mb poludeo je
radi kao sasav ali samo u surfu i uploadu !

Dali je i to nagovestaj dolaska IPTV u manje sredine ili
samo testiraje centrale provencijskih gradova
koji ce korisnici da se nacekaju sigurno jos dugo..

i jos nesto !

Otkako sam se prijavio na IPTV, i otkako
je brzina povecana ne nerealnu,
ruter se cesto gubi, gase lampice cesce nego pre,
Vise puta dnevno moram da gasim-palim Hauwei HG510.

Zanima me da li je i sa drugim korisnicima koju su prijavili
uslugu OPENIPTV slicno stanje ?

U servisu 0800100100 receno da je u toku ispitivanje
te nove usluge i zato su pustili vecu brzinu.
E sada, cuo sam da korisnici koji imaju IPTV iste stvari su im
se desavale ali kada su dobili opremu brzina ima je vracena na
protok koji su imali pre u mom slucaju 1.5mb
 
Poslednja izmena od urednika:
Od juce su pocela IPTV testiranja za Mreznu jedinicu 031 ( Uzice, Pozega i okolina ). Trenutno se vrse testiranje ( Kragujevacki Telekomu koji je zaduzen za OPEN IPTV )
i realizacija za prijavljene IPTV korisnike. Jos uvek se ne zna kada ce se deliti IPTV BOX-ovi. ( Izvor: 9813 )

Konkretno meni je juce od podne stao ADSL ( Telekom 768/64 , Huawei HG520i, prijavljen za uslugu SPEED UP ), a prijavio sam se za IPTV 16.10.2008. Kvar sam prijavio na 0800 100 100 i jos uvek cekam da proradi :(
 
Proradio ADSL i to sa podesenim portovima za IPTV. Ostaje da se ceka oprema.
Inace brzine posle ovih promena su evidentno vece i bolje, a koristim paket 768/64

369769044.png
 
Ista situacija i kod mene, prijavio se jos u startu za IPTV i 2 dana nisam imao net i tek mi je danas proradio nakon sto su iz telekoma dosli i zamenili modem koji se izgleda pokvario nakon pustanja IPTV test signala. Brzina downloada je oko 212KB download na paketu 1.5Mbit a upload nisam proveravao u realnom radu a speed test (kome ne verujem nista) pokazuje oko 450Kbit.
 
Eto i ja sam sad podneo zahtev za iptv u Sapcu pa vam ja javljam kako je proslo :D

EDIT:

Svaka cast malopre mi pustili link upload i ping je savrsen jedino download pao sa 2mbita na 128kbit :(
 
Poslednja izmena:
Jos jedna Bruka za Lelekom, opet mi danas izgasili ADSL liniju , bez ikakve najave i sl. Nakon par sati pustili sa ponistenim IPTV portom. Najveca muka, sve vrednosti su uzasne, dowload ispod 600k, upload jedva 40k, a ping je sa 40 skocio na 140.
(Telekom 768/64 , Huawei HG520i, prijavljen za uslugu SPEED UP i IPTV )

Monopolisti Lelekomci, nadam se da se necete jos dugo ovako jadno ponasati.
 
Ja sma prijavio kvar na 0800100100 i posle par minuta reseno i sad mi je down 2mbita a up 512kbit.I stvarno sad extra radi skidam nesto sa 220kb/s,gledam na internetu nesto,otvara stranice i sve extra brzo + pricam preko voipa i nema problema sa zvukom itd.
 
Baš i ja htedoh da pitam :)

P.S. Jel rešio neko problem "nepostojanja tehničkih mogućnosti za IPTV" ?. Tj jel ima neko da preporuči nekog u Telekomu ko je voljan da me ručno prebaci na drugi DSLAM...pošto moj očigledno ne podržava ADSL2+ :(
Biću mu večno zahvalan !
 
"Posledica IPTV" bas mi extra radi samo da ne ureknem :D speedup ne mogu jer sam najjacem paketu.
 
evo ureko sam ga :D malopre mi pukao link kad sam se konektovao upload pao na realnih 192 iako speedtest.com prikazuje 450 :(
 
Evo danas mi je dosao covek da namesti IPTV,Dobio sam HG520s,koliko vidim bolji je od onog roze.Ne znam koji im je fazon jer je covek uzeo njegovu kutiju a ostavio mi od 882.Povezao je on sam sve,napravio UTP kabal i zasad radi ok.Ima tih par sekundi tokom menjanja i kod menija al krastavac.Posto mi prvobitno pusten 8000/512,covek je zvao posto je stajalo Loading nekog u centrali i pustili su 10000/512 i sad radi sve ok.

Moji utisci sto se tice kanala na Sony Bravii 32" su:
Slika nije nesto najbolja,mnogo je bolja na satelitu.HRT pogotovo,ovi strani kanali su malo bolji i Pink u odnosu na satelitski.Sve u svemu jedino se isplati zbog stabilnijeg interneta,al ako stvarno puste jaci internet od Nove Godine onda nece biti potrebe za IPTV.
 
Meni su uključili pre nekih 10 dana, slika i ton su mnogo bolji od PTT KDS-a, mada kvalitet zvuka bi mogao biti i bolji. Zanimljivo jeste, ali ništa spektakularno.
Da li i vama na Studiu B radi samo desni audio kanal a na svim pinkovima samo levi? Nije da mi nešto smeta pošto 15.01. vraćam opremu, još to nije to, em što imam 2 TV-a a ne plaća mi se i kablovska i IPTV.
 
Jel uspeo neko da namesti da koristi neki drugi router?ja sam sada nakacio moj linksys i nikako da se konektuje :(
 
Da li i vama na Studiu B radi samo desni audio kanal a na svim pinkovima samo levi?

Ajde prošetajte balans levo-desno, pretpostavljam da bi trebalo svima da je isti signal pa samim tim i ovaj problem, ali ipak da proverimo...

Ispravka: sad ćerka prebaci na pink (običan) i rade oba kanala, ali je zato Studio B totalno nem, verovatno su i sami ukapirali da nešto nije u redu pa budže.
 
Poslednja izmena:
Jos kada bi mogao ton da se regulise preko daljinca bilo be great .
 
Prijavio sam se u Petak, eo josh cekam da me nazovu :) Javljam utiske cim stigne
 
Jos jedno pitanje. Jel mora da se uzima i adsl ili moze samo IPTV? Hteo bih da uvedem kod matoraca, a njima net ne treba. Pokusao sam naci tu informaciju na telekomovom sajtu, al' nista od toga...
 
Rekli su da ce da moze, ali mislim da jos uvek nema nikog sa IPTV bez ADSL.
 
Da li se IPTV (modem) kvari i skodi prijemu dobre slike ako se nocu modem iskljucuje iz struje?
 
Da pitam i ja - razmišljam da naručim IPTV. Nego me zanima, ima li da se neki kanali emituju u wide aspektu? Ne moraju da budu HD, nego čisto, da li se nešto emituje sa barovima gore i dole, da bih mogao da zumiram sliku? Gadno izgleda kablovska, pa još loša kablovska, na plazmi od 46 inča...
 
Da pitam i ja - razmišljam da naručim IPTV. Nego me zanima, ima li da se neki kanali emituju u wide aspektu? Ne moraju da budu HD, nego čisto, da li se nešto emituje sa barovima gore i dole, da bih mogao da zumiram sliku? Gadno izgleda kablovska, pa još loša kablovska, na plazmi od 46 inča...
HBO
 
HBO ima većinu filmova sa crnim trakama, ali nije wide. od svih kanala na našem tržištu jedino DOQ emituje čisto wide, vidim da mi tv prebaci na wide uvek kad stavim na DOQ(total tv). ne znam kako je na IPTV-u.
 
Samo da obradujem forumase iz Stare Pazove, sada su rekli na radiju da u posti montiraju opremu za IPTV.
 
Samo da obradujem forumase iz Stare Pazove, sada su rekli na radiju da u posti montiraju opremu za IPTV.

Jbt, al` ce se nagledamoooo :)
Jos ako zveknu cene k`o ovi iz Kopernikusa za kablovski net, a oce sigurno ...
Mada, ko zna ... kad vec imam ADSL mozda bude neka shema za uplatu ako proradi.
 
Nazad
Vrh Dno