Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Jer bi mogao neko ko ima IPTV i LCD da uslika digitalcem par kanala da vidim kako to izlgeda.
 
gledao sam juče na b92 taj prilog i baš sam se iznenadio kako dobro slika izgleda. ne kažem da je fenomenalna ali puno je bolja nego što sam očekivao. kao demo televizore su koristili LG plazme serije 6000 (ako se ne varam).
EPG mi se svideo jako pošto je poluprovidan i može da se prati program dok listaš šta je na programu(na totalu ne vidim program u isto vreme), dok im je meni malo očajan i liči na neki padajući iz windowsa.
u crnoj gori i hrvatskoj imaju microsoftov iptv softver u STB-ovima tako da to izgleda baš eye-candy da boli glava.
lično me uopšte ne privlači programska ponuda da pređem sa totala na open iptv. pogotovo sa najavom početka total tv HR, od 1. decembra. treba da zaokruže ponudu i sa hrvatskim kanalima.
kad su već uspeli mitrovića da dovuku sa sve 12 pinkova neće im HRT biti nikakav problem.
 
imam neki veliki stari EI Niš televizor 72cm, ima mu već oko 25godina, može li na njega IPTV pošto ne planiram da menjam? :D
 
imam neki veliki stari EI Niš televizor 72cm, ima mu već oko 25godina, može li na njega IPTV pošto ne planiram da menjam? :D

Mislim da stb ima pozadi rf out prikljucak tako da verovatno neces morati da menjas tv.
 
neshto me zainteresovalo da vidim koje kanale imaju u ponudi...
shta reci nego krajnje skroman izbor, shta vishe ima toliko nepotrebnih kanala na kojima se garantujem 90% ljudi u srbiji nije nijednom u zivotu zadrzalo duze od 20 sekundi. tipa zone reality, pro7, bbc world (neuporediv sa bbc prime), ruska planeta, tv5 monde, b92 info (najveca glupost ikada od kanala, po meni) i sl.
mislim da jedini kanali u sbb ponudi koji vrede mnogo vishe od drugih, pored recimo 5 domacih, su explorer, history, nat. geography, travel, discovery, animal planet, a koliko vidim telekom nema history i explorer u ponudi, a nema ni hrt 2 koji je znachajan... tako da, mislim da je ostajanje na starom "dobrom" sbb-u za sada bolje reshenje, dok se sve ovo ne razradi i dodje na razumnu cenu i ponudu (iako nas monopolista sbb dere sa cenama u svakom sluchaju)...
 
Kod mene su problem upravo resili, a to su odradili na centrali tako da se moje crne slutnje nisu ostvarile. Zbog vrlo negativnih iskustava sa mojim kablovskim provajderom postao sam paranoican pa uvek ocekujem najgoru varijantu. Ljudi iz Telekoma su to ipak OK odradili.
Slika je odlicna i moze biti limitirana iskljucivo kvalitetom materijala koji se emituje iz studija.
Pod najvecim znakom pitanja je bila brzina promene kanala, medjutim to je kod mene oko 3 sekunde sto je nesto vise nego na nekim TV znaci sasvim OK bar sto se mene tice.
Uglavnom moji prvi utisci su vrlo pozitivni.
 
Kod mene su problem upravo resili, a to su odradili na centrali tako da se moje crne slutnje nisu ostvarile. Zbog vrlo negativnih iskustava sa mojim kablovskim provajderom postao sam paranoican pa uvek ocekujem najgoru varijantu. Ljudi iz Telekoma su to ipak OK odradili.
Slika je odlicna i moze biti limitirana iskljucivo kvalitetom materijala koji se emituje iz studija.
Pod najvecim znakom pitanja je bila brzina promene kanala, medjutim to je kod mene oko 3 sekunde sto je nesto vise nego na nekim TV znaci sasvim OK bar sto se mene tice.
Uglavnom moji prvi utisci su vrlo pozitivni.

Maki,da li je bio onaj problwm koji sam ti spomenuo. Kako su resili "loading"?
 
Maki,da li je bio onaj problwm koji sam ti spomenuo. Kako su resili "loading"?

Kod mene je izgleda bilo nesto drugo jer su problem resili u centrali, znaci nisu dolazili
i uzimali stb, samo su me nazvali i rekli da ukljucim i probam dok su na vezi i onda je proradilo.
 
Imam pitanje..
Sajt telekom IPTV-a sada kaze da je promo period za besplatno koriscenje od 1 meseca 31.januar...zanima me da li i dalje vazi (dakle za one koji se prijave posle kraja novembra kako je to isprva pricano) da je moguce (bez posledica) vratiti IPTV u tih prvih mesec dana?
ili je u pitanju klasicna navlakusa u kojoj se prvi mesec daje dz ali ste obavezni da ispostujete preostalih 11...
 
U prvih mesec dana koriscenja mozes da otkazes kad god zazelis bez ikakvih posledica po dzep ili nerve ... :p
 
Zanima me da li je bolji kvalitet slike preko IPTV ili SBB D3 , na LCD televizorima?
 
Zanima me da li je bolji kvalitet slike preko IPTV ili SBB D3 , na LCD televizorima?
Pa ako svi kazu da je bolja slika na iptv onda ce sigurno bolje izgledati i na lcd-u (mozda jos bolje plazmi):p
 
Ali portal im je...pa i nema ga :wall:
Gledam MaxTv iz HR recimo.Brooka :mad:
 
Možda glupo pitanje ali sam o celoj tehnologiji IPTV upućen - nikako ! :d

Elem, tazbina je dobila taj IPTV ali samo jedan STB. Taj STB prima u sebe UTP kabl a šalje kroz klasičan kabl sliku na TV, da li postoji neka varijanta (softver ??) da na PCu gledaju kanale ? mislim UTP je već uboden PC ...

ponavljam možda je pitanje krajnje banalno i glupo ali stvarno u sve to uopšte nisam upućen ...
 
TV kartica?
 
Elem, tazbina je dobila taj IPTV ali samo jedan STB. Taj STB prima u sebe UTP kabl a šalje kroz klasičan kabl sliku na TV, da li postoji neka varijanta (softver ??) da na PCu gledaju kanale ? mislim UTP je već uboden PC ...
Za sada jos niko nije pronasao nacin da na PC-u gleda TV preko mreze.
 
To sam pitao ...

naravno da me ne interesuje preko TV kartice (ima je čovek, ali za sada iz telekoma daju samo jedan STB a za TV kraticu treba STB)

Našao sam neku firmu tipa Viewmatrix ili tako nekako koji daju tu uslugu gledanja IPTVa samo pomoću softvera, ali kažu da IPTV mreža mora da ima te neke njihove protokole i slične džidžabidže ...
 
Jedno pitanjce...možda je odgovoreno već ali ne mogu da nađem:

U slučaju HG510 rutera i IPTVa...da li prilikom reseta rutera (Cryptload+Rapidshare) dolazi do prekida IPTVa dok se ruter ne resetuje?
 
Jedno pitanjce...možda je odgovoreno već ali ne mogu da nađem:

U slučaju HG510 rutera i IPTVa...da li prilikom reseta rutera (Cryptload+Rapidshare) dolazi do prekida IPTVa dok se ruter ne resetuje?

Mora da dodje do prekida :d
 
mislim da može bez problema.

ja imam pitanje za sve koji imaju OpenIptv. krajem decembra mi ističe ugovor za total tv, i sad ja mogu da nastavim mesečno da plaćam kao i dosad ili mi neko od vas preporučuje da se prebacim na Iptv.
da li na iptv imate viasat explorer, pošto sam gledao šta ima u osnovnom paketu i negde piše da ima a negde da nema. i da li se išta zna o HD programima, tj. da li će ih biti uskoro?

pošto se kod totala zna da će sigurno do marta da krene HD i VoD.
 
Viasat-a nema u IPTV . A da ce do Marta da puste HD kanale u iptv....ne da sumnjam, nego :wall:
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, nisam ni video da sam vec ranije postavio to pitanje :) zvacu kasnije da vidim ima li uslova u mom mestu
 
ja imam total(sbb) pa eto nisam znao.

malo sam upoređivao listu kanala i iptv ima više u osnovnom paketu, ali ovi što su u totalu su 3x bolji.
vidim da ima dosta sportskih kanala i dečijih televizija a to mi je najveći minus pošto sport ne podnosim a crtaće ne pratim već 15-ak godina. plus da ne pričam o televizijama koje su na satelitu besplatne a kojih ovde ima dosta takođe.
tako da što se mene tiče ništa od iptv-a, bar dok ne bude jedno stotinak SD kanala i 20 HD *****rija.
jedino što bi me privuklo bi bilo da stave još HRT2, RTL (hr), novu tv i njenu HD verziju koja je nedavno krenula sa emitovanjem.
 
Izbor kanala na IPTV-u je stvarno loš, čak i PTT-ov KDS ima bolje kanale (kojeg bih da se rešim što pre). Telekom ponovo dokazuje da je totalno bez sluha za potrebe svojih korisnika. Urade tako dobru stvar kao što je IPTV i onda okače šaku bezveznih kanala. Imaju nekoliko sajtova, mogli su napraviti anketu, sve to medijski propratiti (ionako bacaju brda para na kojekakve reklame) i verovatno bi i interesovanje bilo mnogo veće.
Ja sam se prijavio, planiram da koristim taj promotivni mesec, da vidim i to čudo, pa ako mi se dopadne, kad malo doteraju ponudu kanala da bežim od KDS-a (najzad).
 
evo par informacija iz prve ruke :::

prijavio sam se telefonom u četvrtak , neka "cica" mi pouzimala podatke i rekla da će proveriti tehničke mogućnosti . U petak se ruter "zablokirao" , uradim reset , kad ono 9999/500 ... aha , dakle to je to ...

U subotu zvoni telefon , kao tu su u blizini pa bi da svrate ako nije problem da nameste opremu ... eto ih za par minuta , nameste sve ali ko po običaju nešto ne štima , pozovu centralu (valjda neki "razdelnik" kako to zovu ) , tip kaže sve u redu , i stvarno sve proradi nekim čudom ...

Kada sam uzeo malo da testiram net čekalo me je pravo iznenađenje ... kao da sam dobio duplo brži paket , to mi je bio prvi utisak ... da ne bude zabune ostao sam na starom 1,5 paketu , ali ne mogu da objasnim koja je razlika u osećaju ... net ne da je živnuo , neverovatno .

Ne znam dali je u pitanju novi ruter 520 umesto starog 882 ili novi tip konekcije g.dmt.bisplus , ali net radi neprepoznatljivo bolje ... recimo istovremeno ide dl sa news-a 1mb , na drugom kompu online gaming preko steam-a , na trećem gledanje youtube-a , a ping do yubc.net-a i ostalih domaćih provajdera 7-8 ms , do googlea 40-50 , a speedtest pokazuje 20 ms ... ranije sa starim ruterom dok ide neki dl u pozadini u brauzeru se načekaš dok otvori stranicu , sad sve radi trenutno ... da se razumemo i ranije sam imao full protok , ali je sad sve to mnogo življe ...

Ali na žalost imam malu zamerku na stb , ne znam dali umišljam , ali imam utisak da se povremeno "pregreje" i slika počne da se "ukockava" , jednom je i totalno zablokirao pa sam morao da ga čupam iz struje ... inače slika je fenomenalna ( daleko bolja od kablovske koju imam ) s obzirom da je "analogna" , napokon da imam neke koristi od lcd-a .

Da rezimiram : net neprepoznatljivo bolji , slika daleko bolja od kablovske , samo kad bi davali neki bolji stb i daljinski i možda još par nekih nedostajućih kanala , utisak bi bio savršen .
 
Nazad
Vrh Dno