Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Kakvi su ovi iz Lidlovog novog kataloga?


Bez rotacione četke na vrhu je bezvredan. A ovaj još nije ni baterijski.
Običan jefini električni usisivač najniže klase prepakovan da izgledom podseća na skuplje štapne.


Kolosus ima rotacione četke, ali deluje da je i on neko dno dna. Oni neki iz Vitapur prodavnica deluju bolji. Pogotovo njihov jači model.

I Lidl s' vremena na vreme ima neki pravi štapni, LiIon baterija, rotaciona četka i hepa filter. On bude 14-15000din, kada ga ima.
 
Imam ja taj Colossus. Pošto nemam poverenje u kvalitet baterija kod tih jefitnih usisivača, radije sam uzeo taj najjeftiniji sa kablom. Prosta sprava, ima samo on off prekidač, motorna četka radi svoj posao i pod bez tepiha dobro usisava. Problem kod svih tih jeftinih štapnih usisivača je što niko ne uvozi rezervne filtere, pa ću verovatno morati da naručujem sa Alija. Inače se identičan usisivač bez motorne četke prodaje i pod brendovima Ariete, Clatronic, Sencor, Mossoo, DeLonghi i svi koriste isti filer.
 
Imam ja taj Colossus. Pošto nemam poverenje u kvalitet baterija kod tih jefitnih usisivača, radije sam uzeo taj najjeftiniji sa kablom. Prosta sprava, ima samo on off prekidač, motorna četka radi svoj posao i pod bez tepiha dobro usisava. Problem kod svih tih jeftinih štapnih usisivača je što niko ne uvozi rezervne filtere, pa ću verovatno morati da naručujem sa Alija. Inače se identičan usisivač bez motorne četke prodaje i pod brendovima Ariete, Clatronic, Sencor, Mossoo, DeLonghi i svi koriste isti filer.
Kako usisava dlake,prasinu,tepih...ne vidim nigde snagu usisavanja?Ne podesava se jacina usisa kao kod standardnih usisivaca??
 
Kako usisava dlake,prasinu,tepih...ne vidim nigde snagu usisavanja?Ne podesava se jacina usisa kao kod standardnih usisivaca??
Za ravan pod bez tepiha je dobar, nakupi pun onaj spremnik za prašinu i kad ti se čini da je sve čisto. Ima motor od 600 vati, ipak je to usisivač sa kablom, lakše je staviti jači motor, nego u ove sa baterijama. Nema nikakvih podešavanja. Sam usisivač je isti kao ovaj Ariete, samo se razlikuju papučice i cev

 
Stigao danas Xiaomi G10 Plus, placen 30k. Prvi utisci su mi super. Kvalitet izrade, nastavci, neko "test" usisavanje, sve deluje dobro.

S obzirom da imam Karcher WD4, snaga usisavanja nije apsolutno ni za kakvo poredjenje, ali mislim da ce za nedeljno usisavanje Xiaomi biti super resenje. Javljam nakon neke "ozbiljnije" upotrebe.
 
Ja uzeh BCS711 EXT zbog više dodataka, mada bih razmotrio i ovaj PET da je pre mesec dana bio po ovoj ceni (dao ~35k za EXT, PET bio 48k tada), pretpostavljam da je razlika samo u paketu dodataka pa čisto da dopunim iskustvo posle mesec dana korišćenja - snaga ni u Turbo modu nije nikakav spektakl, mada je meni ovo prvi štapni usisivač pa nisam nešto merodavan da procenjujem.
Glavna/velika četka je OK za parket, nemam tepihe da je probam na nečem drugom, ali mi ne deluje da će nešto previše toga da izvuče, naročito ako se uzmu u računicu i ljubimci, možda pomogne ova namenska.
Osvetljenje je korisno jer lepo prikaže šta imamo po podu koji smatramo 'čistim', pa ne manjka motivacije da se prođe još koji kvadrat stana.
Baterija ne drži ništa posebno, Turbo mod je turbo i prazni :) dokupih adapter na plave Bosch GBA baterije od alata, tako da imam uvek 2 rezervne pune pa mi to nije neki parametar.
Ova savijajuća cevka je korisna da se ne udaraš/saginješ za usisavanje ispod nameštaja gde može da se priđe.

Sve u svemu - plusevi su osvetljenje da se vidi koliko štroke se usisa i što ne vukljaš kabl sa sobom pa, barem ja, svako malo uzmem da nešto usisam, tako da mi je skoro pa pored radnog stola odložen, doduše, još se useljavam pa ni nemam još nameštaja i određeno ciljano mesto mu. :)
Dosta dodataka i baterije koje možeš da koristiš na zelenom bosch alatu ili uz adapter ko koristi plavi bosch alat su takođe po koji plusić.
Minus baterija i ne baš neka impresivna snaga, ali za teže usisavanje ipak imam WD3.
 
Poceli smo da koristimo G10 Plus. Lepo usisava parket, plocice, ali i namestaj sa onom gumenom cetkom. Skida macije dlake sa namestaja na terasi bez problema.

Vrhunska stvar za kucu, do sada smo za svako usisavanje koristili Karcher WD4. Bilo je nezgodno razvlaciti i menjati uticnicu dosta puta i stepenice je bilo tesko usisati.

Za standardno odrzavanje, mislim da ce zavrsavati posao. WD4 je tu ako zagusti 😁
 
Kakav je Dyson V8 (ne Absolute), vidim da je na akciji u Gigatronu 46k? Mislim, jel ima neke konkretne razlike između tih V8, V10, V11, V15 Dyson. Čitao sam temu i znam da ste ih hvalili ali ima ih mali milion, ne znam da li se odnosi na sve ili samo konkretne modele. E da, na koliko se menja onaj filter, HEPA?
 
V8 Absolute koji sam ja uzeo odličan...usisava tepihe bez problema što mi je bilo presudno...razlika između svih je dužina rada, brzina punjenja i veća snaga kod novijih modela..
 
Da li neko ima preporuku za štapni usisivač do 35000? Gledam Xiaomi G11, on je, doduše, malo izvan ovog cenovnog ranga, ali mi je delovao prilično jeftino kada sam ga video uživo u prodavnici, a ne mogu ni da nađem neki review. Računam da je Bosch nešto kvalitetniji, a oni opet imaju milion modela i ne znam kako se rangiraju u odnosu na G11. Bitno mi je da dobro usisava tepihe (parket tu i tamo, nije presudan faktor) i da baterija može da izdrži da usisa oko 50ak kvadrata.
Posle par meseci upotrebe, mislim da mogu da sumiram utiske o radu Dreame T20 Pro. Uzeo sam ga negde u julu na popustu za 30000 na Ananasu i prezadovoljan sam! Prvi utisci: tepisi povratili boju, a nakon dva dana od usisavanja opet uspe da napuni celu posudu. U pakovanju dolaze dve baterije, nastavak za parket (sa mop krpom) i tepih (turbo četka) i nosač za zid (+ turbo četka za nameštaj i dosta malih nastavaka). Baterija može bez problema da izdrži jedno i po usisavanje stana od 60ak kvadrata na eco/medium modu (mislim da je i na tim modovima dovoljno snažno usisavanje, turbo čupa parkete :ROFLMAO: ). Jedina mana je to što mu je posuda omanja i što se HEPA filter brzo zaprlja, pa mora relativno često da se trese, mada je sam proces čišćenja jako prost i brz.
 
Da li se zna koji je razlog zašto Xiaomi usisavača nema na portalima, a ni na zvaničnom Mi-Srbija sajtu? Da li su Dreame usisvači dovoljno dobra alternativa kada je u pitanju odnos cene kvaliteta jer koliko vidim Xiaomi štapni su tu najbolji za uloženo.
 
Pre bih ti preporučio 712 model da dobiješ dve baterije. Isplati se više. Inače odličan usisivač za te pare. Dosta nastavaka snaga solidna i dve baterije. Baterije kod Bosch-a se menjanju kako bi rekli on the fly, Kad ti se isprazni jedna druga ti je puna i možeš nastaviti usisavanje ako se prva isprazni.
 
Edit. Pisao ja gore za 711EXT, my bad :) mada mislim da su isti manje više svi i da je saom u dodacima razlika. Ovo što kaže kolega oko baterija može da bude prednost kada se dobiju dve u startu pa ne moraš da misliš koliko je ostalo.
 
Poručih danas Einhell TE-SV 18 Solo, na akciji je u Shopps...
Kada dođe eto i male recenzije.
 
Stigao Einhell. Pošto mi je ovo prvi štapni, nemam reper. Usisava solidno, ali naravno ne može da se meri sa standardnim kućnim usisivačem koji imamo. Rotaciona četka je nakupila mnogo dlaka, pa sam više vremena potrošio na čišćenje četke, nego na usisavanje. Ergonomija mi se nešto ne sviđa, ali ima vremena za navikavanje. Malo je teži sa baterijom od 4 Ah. Ima Eco i Bust režim. U pakovanju dolaze nosač za zid, četka i savitljivi nastavak. Baterija ako piše da je solo ne dolazi u pakovanju, kao ni punjač.
Ima tri filtera. Metalni, šatro HEPA i filter za zaštitu motora.
 
Pozdrav, ja razmatram Bosch BCS712XXL ili Xiaomi G10+/11, nemam tepihe. Koji smatrate da je bolji tj. vise novca za ulozeno?
Bosch je 40k na Shoppsteru, G11 oko 350 eur na KP, G10 Plus oko 280e.
 
Gledam da uzmem stapni usisivac, pikirao sam Bosch Pet 7 na ananasu, ali ne znam kakva je razlika izmedju serije 6,7 i 8. Je l se isplati dodati jos 10ak hiljada za seriju 8 ili ici na seriju 6 i ustedeti taj novac? Usisavao bi se samo parket, nemam tepihe i imam i klasican usisivac
 
Uzet Bosch bcs711pet lepo usisasava, lepo kupi dlake i prasinu, lagano usisa stan od 80kvm, bez tepiha, od mene preporuka, odavno nisam uzeo nesto korisnije.
Ne vuce kao klasicni pet usisivac ali za parket I vise nego dovoljan, dok raspakujem klasican vec sam usisao stan.
 
Moze li mi neko reci jesu li u klasi Xiaomi g10 plus i Dreame V10 Plus? Xiaomi nema pa ciljam na dreame.
Ovo i mene zanima, ili ako ima nešto da vredi kupiti u cenovnim rangu do 200€?
 

Vaše mišljenje za ovaj štapni usisivač?
 
@vargax6
Kupih pre neki Gorenje svc252, 18k din, jaci je od tog koji si linkovao. Isproban na laminatu i plocicama (takvi su mi podovi) i lepo radi posao. Za tepih ne znam.
Hvala na odgovoru. Ispod koje jačine ne treba gledati ovakav usisivač?
 
Solidno sam vremena posvetio tematici stapnih akumulatorskih usisivača i mogu reći da poznajem tematiku. Kao uredjaji me oduševljavaju, iako su jednostavne sprave, ali su me kupili: upotrebljivost i smisao uredjaja 😍.

Ukratko, svima preporučujem ove uredjaje, jer su meni jako korisni. Poklonio sam 2 gotovo nova klasična- old skul Samung usisivača, jer mi vise ne trebaju. Potpuno sam promenio odnos prema usisavanju, vise mi usisavanje ne predstavlja veliku obavezu, kao pre. Pre bih morao da izvadim usisivac iz kutije, da sklopim, ukljucim u struju, i usisavam tako sto se kabl vrzma sve vreme i smeta. Pa onda rasklapanje usisivaca i pakovanje nazad u kutiju, i ceo taj proces mi je zamoran. Ovde bih istakao da sam imao jeftin ali odlican usisivač sa ciklon filterom, ali ni jedan klasican usisivač ne može da zameni turbo četku štapnih aku usisivača. Turbo četka i mobilnost su glavne prednosti ovih uredjaja. Četka se vrti, grebe prasinu i to usisava, dok kod klasičnog, koliko god da je jak, nema tog efekta. Nebitno da li je parket ili tepih u pitanju. 2 godine nemam klasičan usisivač u stanu, samo aku.

Da navedem ovde i najveću manu, u poredjenju sa klasičnim usisivačima. Mana svih aku usisivača je način čišćenja kanistera, jer se malo uprrasnjavi čovek i mora svaki put da se prazni kanister i izduvava Hepa filter.

Što se tiče tehnologije, svi su gotovo isti: turbo četka + mali ciklon filter + motor + baterija. Verujem da su svi (do jednog) kopija Dajson usisivača, kao pionira. Svi modeli imaju dovoljno baterije za usisavanje stana od 60 kvm, u normalnom režimu rada. Mislim da svi imaju 18650 baterije, pa može i to da se menja, ko se razume, ako zatreba.

Jeftinije modele štancuju kineske fabrike, samo se brendiraju po želji. Svima je odlika - klasičan motor(nije inverter). Motori su slicne ili identične snage. Verujem da su svi ti uredjaji ok, a imam jedan, Delimano. Čak i za njega mislim da može da zameni klasični usisivač, ali ne bih bas tvrdio. Cene su im od 100e pa do 400, jer kad se pogleda tehnologija, sve je to je sve gotovo isto, samo su skuplji sa boljom izradom i plastikom, dodacima i izgledom. Da ne navodim brendove usisivača, ali mislim da je pola modela usisivača od 200-400e isto kao i neki od 150e(trenutno je i manje na akciji), imaju tzv 120 ili 150w motor, verujem da je i kapacitet baterije relativno isti. Sto se tiče baterije, jači uredjaji imaju vise baterije, pa su i teži, što nije zanemarljiv faktor. Nrp, ti najjeftiniji su ultra laki, pa tako i laki za korišćenje.

Bolji i skuplji modeli su identicni kao i jefitniji, sa jednom bitnom razlikom, imaju inverter motor i jaču bateriju da bi pokretala taj snažniji motor. Snažniji su i dostojna zamena za tzv klasicne usisivače, a i daleko ih u svim segmentima prevazilaze.

Tržište za ove uredjaje relativno novo, mozda par godina kod nas, a preko malo više, od kako je Dajson napravio hajp. Ne bih ulazio u brendove, ne znam da li je po pravilima foruma, da pravim anti reklamu, jer bih imao sta da kazem (a mozda i pogrešio nesto) pa cu samo pohvaliti neke brendove. Ukratko: neke firme su usle u tržište ranije, stekle i usavršile znanje o ovim uredjajima. Na prvom mestu je Dyson, naravno, ali i Rowenta, ciji sam premium model, iz neke tada starije serije kupio. Za Miele zaista ne znam, možda bih i njih razmatrao da su jeftiniji.

Zaključak: savetujem svima(koji su u mogućnosti) da kupe najjeftiniji model, bilo kog proizvođača od 150w i do 150e, jer do 400e se prodaju gotovo isti hardverski uredjaji, samo sa boljom izradom i džidžabidžama. Ne lepite se olako na omiljeni brend telefona, bele tehnike ili čistača vazduha, kada je u pitanju tematika kućnih aku usisivača. Ako imate para i verujete da vam treba, preskočite ovaj jefitniji korak.

Ako vam se jeftiniji svidi ili imate novca za skuplji, sledeći treba da bude sa inverter motorom. Na žalost, informaciju o tome da li je inverter motor nije uvek lako naći, jer proizvođači love u mutnom, žele da zarade što više tako što marketingom nadoknađuju hardver. Dajson su svi sa inverter motorima. Ali nisu svi relativni skupi uredjaji, svih brendova, sa inverter motorima, pa samo treba biti oprezan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno