Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Da li neko ima Samsung jet 70 usisivac, ili sta bi pre odabrali Samsung ili Xiaomi G10? Slicnih su karakteristika, s tim sto je Samsung za nijansu jeftiniji kod Madjdara.
 
Ja uzeh BCS711 EXT zbog više dodataka, mada bih razmotrio i ovaj PET da je pre mesec dana bio po ovoj ceni (dao ~35k za EXT, PET bio 48k tada), pretpostavljam da je razlika samo u paketu dodataka pa čisto da dopunim iskustvo posle mesec dana korišćenja - snaga ni u Turbo modu nije nikakav spektakl, mada je meni ovo prvi štapni usisivač pa nisam nešto merodavan da procenjujem.
Glavna/velika četka je OK za parket, nemam tepihe da je probam na nečem drugom, ali mi ne deluje da će nešto previše toga da izvuče, naročito ako se uzmu u računicu i ljubimci, možda pomogne ova namenska.
Osvetljenje je korisno jer lepo prikaže šta imamo po podu koji smatramo 'čistim', pa ne manjka motivacije da se prođe još koji kvadrat stana.
Baterija ne drži ništa posebno, Turbo mod je turbo i prazni :) dokupih adapter na plave Bosch GBA baterije od alata, tako da imam uvek 2 rezervne pune pa mi to nije neki parametar.
Ova savijajuća cevka je korisna da se ne udaraš/saginješ za usisavanje ispod nameštaja gde može da se priđe.

Sve u svemu - plusevi su osvetljenje da se vidi koliko štroke se usisa i što ne vukljaš kabl sa sobom pa, barem ja, svako malo uzmem da nešto usisam, tako da mi je skoro pa pored radnog stola odložen, doduše, još se useljavam pa ni nemam još nameštaja i određeno ciljano mesto mu. :)
Dosta dodataka i baterije koje možeš da koristiš na zelenom bosch alatu ili uz adapter ko koristi plavi bosch alat su takođe po koji plusić.
Minus baterija i ne baš neka impresivna snaga, ali za teže usisavanje ipak imam WD3.
Ja se dvoumim izmedju bcs711ext I xiaomi g10+, I'ma li neko preporuku?
 
Pitanje za vlasnike G10/G10 plus usisivaca...
Kakav je za usisavanje dugackih dlaka tj da li se glave u cetki, posto vidim da su tek na G11 stavili neke nozice za seckanje tih dlaka?
 
Da li je neko imao iskustva sa DEERMA stapnim usisivacima? Ono sto mi je privuklo paznju je to sto moze da sluzi i kao mop i kao usisivac. Koristito bi se uglavnom samo za kuhinju koja je otprilike 7-8 kvadrata na plocicama. Imam kupon od 20% u computer land pa me zanima da li ovi usisivaci uopste vrede za te pare.
Ovo su neki modeli na koje sam naisao:
1. https://www.computerland.rs/product/deerma-wireless-vacuum-cleaner-vc-03s/29369/
2. https://www.computerland.rs/product/wireless-vacuum-cleaner-vc-25-plus/22770/
3. https://www.olimpsport.rs/catalog/k...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp
 
Ja se dvoumim izmedju bcs711ext I xiaomi g10+, I'ma li neko preporuku?
Od mene preporuka za bcs711 pet, cetka savrseno kupi dlake od zivotinja, jedna baterija ali sasvim dovoljna za 100m2, doduse svega jedan mali tepih. Ne usisava kao klasicni pro animal ali stan nikad cistiji nije bio jer je za usisavanje potrebno pet minuta i onda svako malo neko uzme i usisa
 
Juče probao Dysone na ruku, onaj V15 ubija a ubija i cena. Ostale nisam uspeo ni da probam ne pune im baterije. G9 mi izgleda dobro ali nemogu da procenim snagu posto je bio prazan. Kod Dysona sam probao 11, valjda 13 i 15 i tacno je svaki jaci od prethodnog. Uporedjivao na normal i max ili kako se vec zove taj turbo.
 
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
Ja imam ovaj https://www.dyson.com/vacuum-cleaners/cordless/v8 prezadovoljan sam, bio sam skeptičan uopšte za ove štapne usisvače jer mi na papiru to ne pije vodu. Živim u malom stanu pa mi baterija i traje po par dana a usiva se svaki dan, mislim da je oko 40 minuta usisavanja baterija. Ima dva moba turbo i eco. Jednostavan za korišćenje ima rotacionu četku. Prazni se tako što samo povučeš dugmence otvori se deo i ispada direktno u kesu ili kantu, nema 'dizanja' prašine. Stvar je u tome samo da nađeš dobru cenu za njega, moj je kupljen u Nemačkoj za BlackFriday je bio ~250e.
 
Ja imam ovaj https://www.dyson.com/vacuum-cleaners/cordless/v8 prezadovoljan sam, bio sam skeptičan uopšte za ove štapne usisvače jer mi na papiru to ne pije vodu. Živim u malom stanu pa mi baterija i traje po par dana a usiva se svaki dan, mislim da je oko 40 minuta usisavanja baterija. Ima dva moba turbo i eco. Jednostavan za korišćenje ima rotacionu četku. Prazni se tako što samo povučeš dugmence otvori se deo i ispada direktno u kesu ili kantu, nema 'dizanja' prašine. Stvar je u tome samo da nađeš dobru cenu za njega, moj je kupljen u Nemačkoj za BlackFriday je bio ~250e.

Imaš li tepihe u stanu? Čuo sam razna iskustva, neki kažu da čupa tepihe, neki kažu da ne može da se meri sa običnim usisivačem na kabl.
 
Imaš li tepihe u stanu? Čuo sam razna iskustva, neki kažu da čupa tepihe, neki kažu da ne može da se meri sa običnim usisivačem na kabl.
Nemam tepihe samo laminat, jedino što usisavam tog tipa su prekrivači na krevetu, i za to nemam zamerke. Jedino bi možda kod čupavih tepiha možda bilo problematično zbog rotacione četke. Jedina prednost u donosu na konvencionalne usivače jeste praktičnost. Dok sam koristio konvencionalni usisivač, stojao mi je u ormanu, i to je mučno ako se usivava svaki dan, vadi razvlači kabal, montiraj-razmonitraj, za to vreme sa štapnim i džoger je završio posao :D drugo i pražnjenje je smejurija direktno u kantu u sred stana, a i lagano se usivaju sve ravne površnine, stolovi, radni, delovi i prašina na policama, knjigama itd.
 
Jeste ako imas i tepihe.
Ova meka je bolja za plocice i tako te podloge, posto moze da uvuce vece stvari.
Ovo sve uzmi sa dozom rezerve, posto sam ja tako razumeo i raznih review-ova koje sam gledao na netu. :)
 
Znam da je bilo puno priče, ali molim za iskustvo.
Treba mi više zbog tepiha, da izvuče svakakve mrvice, dlake i slično.
Čuo sam da treba neka turbo četka kako bi to sve izvuklo.
Gledao sam i one xiaomi ali vidim i ovaj bosch i deluje ok cena sada na akciji.
Odvlači me ovi xiao mi jer se piše da im baterije crkavaju.

 
Znam da je bilo puno priče, ali molim za iskustvo.
Treba mi više zbog tepiha, da izvuče svakakve mrvice, dlake i slično.
Čuo sam da treba neka turbo četka kako bi to sve izvuklo.
Gledao sam i one xiaomi ali vidim i ovaj bosch i deluje ok cena sada na akciji.
Odvlači me ovi xiao mi jer se piše da im baterije crkavaju.

Znam da je bilo puno priče, ali molim za iskustvo.
Treba mi više zbog tepiha, da izvuče svakakve mrvice, dlake i slično.
Čuo sam da treba neka turbo četka kako bi to sve izvuklo.
Gledao sam i one xiaomi ali vidim i ovaj bosch i deluje ok cena sada na akciji.
Odvlači me ovi xiao mi jer se piše da im baterije crkavaju.

 
Nazad
Vrh Dno