Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Prijatelji do 20tak hiljada usisivac moze i klasican ali da je sa posudom i da je mali. Vazno mi je da moze usisati dlake sa tepiha!
Gledao sam i obicne zicane Philipsove male, gledao Rowenta, gledao i stapne ali sam sludjen. Takodje ovi sa turbo cetkama da li su bolji od ovih klasicnih usisa?
 
Pozdrav,da li moze da se nadje neki dobar stapni usisivac do nekih 300e?Uglavnom svuda su laminat i plocice samo u dnevoj tepih.
 
Poslednja izmena:
je l pazario neko, kakvi su utisci? koje su alternative?
Ako misliš na xiaomi G11 ja sam uzeo još ranije na akciji za 300 EUR . Dugo sam razmišljao šta uzeti, dyson mi je preskup a ostale alternative nikako da naleti neka dobra akcija . Kada sam video G11 snižen za 14000 više nisam hteo da čekam . Nedostaje mu što recimo nema osvetljenje ispred sebe kada čisti .
 
Koliko je efikasan na tepisima, ukoliko ih imas?
Imam tepihe i na auto modu je izvukao prašinu koju nije mogao da izvuče običan Samsung usisivač . Kod tepiha jedino moraš paziti ivice tepiha da ih ne povuče previše . Od mana , recimo žena se žali na težinu mada meni nije težak . Turbo mod brzo prazni bateriju i što nema osvetljenje. Za cenu na akciji od 300 EUR teško da ima bolji . Ne može da se poredi sa dyson ali 3 puta je jeftiniji .
 
Imam tepihe i na auto modu je izvukao prašinu koju nije mogao da izvuče običan Samsung usisivač . Kod tepiha jedino moraš paziti ivice tepiha da ih ne povuče previše . Od mana , recimo žena se žali na težinu mada meni nije težak . Turbo mod brzo prazni bateriju i što nema osvetljenje. Za cenu na akciji od 300 EUR teško da ima bolji . Ne može da se poredi sa dyson ali 3 puta je jeftiniji .
Da si pustio Samsung posle tog štapnog, on bi izvukao ono što štapni nije mogao...
Ili da si pustio štap i posle štapnog isto bi bilo...

Ne možeš tako da meriš.
 
je l pazario neko, kakvi su utisci? koje su alternative?
Uzeh Bosch BCS711EXT, na više mesta ga ima/bilo za 36k što mi je bila čudno niska cena za gomilu dodataka.
712XXL sa manje dodataka je skuplji 20tak hiljada pa nisam kontao u čemu je kvaka (dodatna baterija ne košta toliko), 711PET ima četke za ljubimce, ali isto je značajno skuplji.

Uz adapter za GBA (plavi professional, već imam nekoliko komada od drugog alata) na PBA baterije imam rešeno pitanje i baterija.
Plus može da se stavi i ona PowerCore od 8-12Ah i ne misliš koliko drži baterija.

U praksi za sad, ova default baterija potraje dovoljno da prođeš 60kvadrata, doduše bez tepiha.
Moj glavni utisak je koliko se ovim brže i lakše usisa, tj koliko razvlačenje kabla i vukljanje klasičnog usisivača za sobom usporava ceo proces.
Savijanje cevke je super stvar za ispod kreveta ili plakara na nogicama, ima osvetljenje na glavnoj četki, ovi ostali dodaci posluže za razne namene.

Od minusa, ne deluje mi nešto previše jako ovo usisavanje, čak i na Turbo modu, ali sa parketa je skupio sve što je trebalo, za teže radove imam WD3. :)
Sve u svemu, ja zadovoljan za te pare. :)
 
dobro jutro drustvo! sinoc sam kupio dyson v11 absolut (2022) verziju u sarajevu! sinoc sam primjetio da nema auto mode a po pravilu bi trebao da ima! dobio sam fluffy cetku, neku hair removal vanes i one male nastavke.. koji god nastavak da stavim prebacim na medium pocnem da usisavam ali nece da promjeni sam u auto mode
Kako si zadovoljan sa v11?
 
Ako neko moze da preporuci stapni usisivac za 45 kvadrata, samo plocice i laminat, bez tepiha, 1-2x nedeljno bih usisavao, budzet je do nekih 150-200€.
Video sam na prethodim stranicama preporuku za Gorenje ali nemam bas najbolja iskustva sa njihovim uredjajima (mali kucni aparati, ves masina, sve crkavalo i po 2x u garantnom roku) pa bih njih mozda izbegavao..
 
Ja sam za tu kvadraturu koristio Dyson v8 (pre toga bosh u istoj ceni koji je bas bio los, ali je bila akcija 100 dana probaj pa vrati ,i ja vratio).
Mozda xiaomi? Ili ako imas opciju da probas pa vratis.
Tesko razocarenje je bilo u Bosch stapni usisivac.
 
Ima milion modela istih proizvodjaca.. Videcu prvi koji naletim a ovde su pominjani, da li taj Dreame, Xiaomi g9+ a ima i neki Samsung jet 60 sad na akciji, kakav je Samsung usisivac generalno?
 
Kakvi su ovi iz Lidlovog novog kataloga?

 

Prilozi

  • Screenshot 2023-10-18 at 13-05-19 19.10. - 25.10. Pogledajte naše ponude - Lidl letak.png
    Screenshot 2023-10-18 at 13-05-19 19.10. - 25.10. Pogledajte naše ponude - Lidl letak.png
    919.7 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno