Šta je novo?

The Last Of Us Part II

Ovo je drugi deo, tako pod ovim 'uvod' možeš da ubaciš i prvu igru. Priča je povezana.
 
Koji je razlog za ubacivanje one abnormalno napucane neprijatne pojave i transdzendr karaktera gde god su stigli?
Kakve to veze ima sa pricom iz prvog dela? Da li doprinosi prici u drugom delu?

Potpuno mašiš penal, to nije nikakva propaganda već inkluzija. To su bre ljudi iz centra Los Anđelesa, a ne iz sela kod Ankare... malo širih shvatanja i životnog iskustva :) Jesi video nekad ženu koja se bavi fitnesom i da ima malo više mišića? To ti je neprijatno... ugrožava te? Ili te ugrožava što je neki lik u igri trans? Jel postoje mišićave žene i trans osobe? Ili biraš da ih ne vidiš, za tebe ih nema... pa ima ih hbg.
Nema šta da doprinosi priči iz prvog dela.. mogli su napraviti istu igru kao prvi deo samo da sad Ellie bude protagonista a Joel je prati na nekoj rendom misiji. To bi Ubishit i EA uradili verovatno. Hvala im što nisu ni jedno ni drugo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U ovome i jeste poenta, ali ne kvaliteta igre nego propagande. Leak-ovi su pokazali ogoljene motive igre. I naravno vecini se nije svideo plot koji je samo mehanizam za promovisanje sjw "vrednosti.".
.

Da li si ti uopste igrao igru ili zakljucke iznosis na osnovu leakova?
 
Sve i da nije igrao cela igra je dostupna da se odgleda, tako da je mogao da izvuče zaključak. ;)

Mrzi me da pišem ali ovo je suština s kojom se u potpunosti slažem:

Jesus, where do I even begin. On a technical level, this is Naughty Dog's best game. The graphics are amazing and the gameplay is buttery smooth. I do wish the jump button was used in a more interesting way. The combat feels mostly the same with new additions like the silencer that I enjoyed the most. I feel that upgrades for guns and abilities have been done better in this game too. Environments feel more real and they were a blast to play through. Those were my only positives sadly. I played this game on hard and god damn is this AI bad, absolutely no strides forward since 2013 and I had to check a few times to see if the difficulty switched to easy or something. And the story, I hated every second of it. The reason that I fell in love with the first game was because of how real the characters were. I know it has been said a million times but I love the relationship between Joel and Ellie and I couldn't wait to see what they would do in this game. So why does Joel get merked in the first 2 hours? It pisses me off beyond belief. In my opinion, the characters seem way off and boring. I hated Jesse instantly and Dina is such a dry and uninteresting person. And Tommy seems so off and the way he acts was so strange to me. Ellie is no longer a witty and impulsive girl that made you laugh and happy. She is now a stone-cold killer with little to no emotion. The revenge plot is just so stupid and I never thought it would pay off. Which it didn't. I hated every second that I had to play as Abby, and since you play her for nearly half the game, I lost my mind. I have absolutely no sympathy for her and what her past was. She is uninteresting and her character depth is dog **** The game is so brutal and violent it made me sick. The way every person is treated and how they all suffer in some way just hurts me. Joel dies, Jesse dies, Tommy gets shot in the head and loses an eye, Dina abandons Ellie, and Ellie ends the game alone, fingerless, and sad. This brings me to the ending which I could barely get myself too. My mental state was that bad. So, why does Ellie spare Abby? You spend the entire game hunting her down and you kill hundreds of people to get to Abby. The moral of the story is that killing is bad and the cycle of revenge, so basically the game is telling me that killing Abby would get me nowhere. But this is stupid because the story tells me that you need to kill everyone in your path to get to Abby and when I get there, the game says no and insert cutscene. At least give the player a choice. I bet 95 percent of all players would absolutely destroy Abby in the worst way possible. Why am I told to kill for the first 25 hours but not the final resolution? It feels cheap and left such a bad taste in my mouth, I couldn't even break a smile. In fact, the only time I did smile was during the flashbacks with Joel and Ellie. It shows what the game could have been without all the hate and sadness. And the scenes like Owen and Abby in the aquarium I just thought about how this scene could have been good if replaced by Joel and Ellie. The game ending with Ellie unable to play guitar and all alone just crushes me. She didn't deserve any of this. This game is so depressing and intentionally filled with hate. By the end, the game gave me so many negative feelings I can't even explain them. Why would anyone want that in a video game? I cried because the game is so sad and feels like a slap in the face compared to the first game. The game did not need to be like this, I would have loved if it was just the Joel and Ellie flashbacks. I still can't believe this is the end result. I could go more in-depth but I don't want to. I can't express how much it hurts me. Just like Reggie said, "If it's not fun, why bother"? So don't. Don't bother.

The Last of Us 2 is a true testament to how not to make a sequel for a game.
 
Potpuno mašiš penal, to nije nikakva propaganda već inkluzija. To su bre ljudi iz centra Los Anđelesa, a ne iz sela kod Ankare... malo širih shvatanja i životnog iskustva :) Jesi video nekad ženu koja se bavi fitnesom i da ima malo više mišića? To ti je neprijatno... ugrožava te? Ili te ugrožava što je neki lik u igri trans? Jel postoje mišićave žene i trans osobe? Ili biraš da ih ne vidiš, za tebe ih nema... pa ima ih hbg.
Nema šta da doprinosi priči iz prvog dela.. mogli su napraviti istu igru kao prvi deo samo da sad Ellie bude protagonista a Joel je prati na nekoj rendom misiji. To bi Ubishit i EA uradili verovatno. Hvala im što nisu ni jedno ni drugo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Selektivna inkluzija je odlicna stvar. :) Pricas o sirenju shvatanja i inkluziji, koja pretpostaljam podrazumeva jednakost i ravnopravnost, i onda u istoj recenici sa omalovazavanjem koristis ljude iz sela kod Ankare i sa tonom da su ljudi iz LA po necemu superiorniji. Takodje, postoji razlika je izmedju inkluzije i forsiranja necega.
Sto se ugrozavanja tice, ugrozen je svako ko konzumira propagandni sadrzaj bilo koje vrste. Narocito ako je nesvestan toga.


Da skratim pricu - da li mislis da bi ova igra da je prva u serijalu bila popularna kao Ltou 1? Ili da li bi barem bila popularna kao sada?

Sve i da nije igrao cela igra je dostupna da se odgleda, tako da je mogao da izvuče zaključak. ;)

Upravo, odgledao sam walkthrough. Stvarno ne bih da dajem 70e za pokusaj ispiranja mozga. :)
 
Poslednja izmena:
Ti su upravo preneo jednu od korisničkih recenzija sa Metacritic-a koja je dala ocenu nula? Pa kako nula ako je sve ovo napred dobro? Jadnost Level 1000 :D Jel još nije jasno da gledati i je...., ovaj, hoću reći igrati nije isto?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pre svega, nije dao ocenu NULA, a drugo, napisao sam da me mrzi da kucam i da se slažem s ovim šta je napisano.

Što pre prihvatiš činjenicu da ima mnooogooo ljudi širom sveta kojima se ova loša "smeša" ne sviđa biće ti lakše da diskutuješ na dalje.

Vidim da si veoma oštar po stavovima o IQ i tome ko su ljudi kojima se igra ne sviđa. Da ne misliš, možda, da si malko preterao s tim?

OK, tebi se sviđa. Super, ja to poštujem. Meni se ne sviđa. ;)
 
Pre svega, nije dao ocenu NULA, a drugo, napisao sam da me mrzi da kucam i da se slažem s ovim šta je napisano.

Što pre prihvatiš činjenicu da ima mnooogooo ljudi širom sveta kojima se ova loša "smeša" ne sviđa biće ti lakše da diskutuješ na dalje.

Vidim da si veoma oštar po stavovima o IQ i tome ko su ljudi kojima se igra ne sviđa. Da ne misliš, možda, da si malko preterao s tim?

OK, tebi se sviđa. Super, ja to poštujem. Meni se ne sviđa. ;)

Meni je žao što imaš takve stavove a nisi klinac :) I što nećeš odigrati najbolju igru generacije. Al dobro, svakom svoje...
Iskreno, mislim da sam previše blag jer bi me za ono što mislim o ljudima koji su tako zaostalih stavova i u svemu vide zaveru trans i gej lobija banovali trajno... a jasno je bilo i na prvom trejleru da nećeš igrati, eno stoje postovi, nisu ti trebali leak-ovi. Samo me nemoj praviti ludim da je to zbog loše priče i jer si veliki fan igre. To jednostavno nije istina


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako ćemo iskreno, taj društveni slom i ksenofobija i jesu jedan od motiva igre. Doduše, toga ima u većini sličnih distopijskih vizija budućnosti .
 
Poslednja izmena:
Ulete kolega sa porukom, ovo je namenjeno arheologu (da ga ne citiram sada):

Samo malko reguliši rečnik jer to "zaostali stavovi", nazadnjaci, ..., ne priliči osobi tako "širokih gledišta" i visokog IQ (kako sebe predstavljaš).

Možda ti je to dozvoljeno na "naprednom" forumu, ovde ćeš dobiti prijavu za svaki post koji nosi takav ton i sadrži uvredljiv rečnik.

Ako ne možeš da prihvatiš drurgačije stavove, koji se razlikuju od tvog onda ti nisi spozoban za bilo kakvu diskusiju, a kamoli najobičniju na forumu.

Eto, unormali se, pa možda možemo da nastavimo s prepiskom. ;)
 
Poslednja izmena:
Ne možemo, ignore lista sa napomenom :) Ako slučajno zaboravim zašto sam te tu metio.
Odoh da igram ovu propagandu

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ovo je daleko od igre generacije , gameplay ni u prvom delu nije nista posebno i ni u ovom novijem se nije ocekivao neki boom , prica je glavni adut ove igre i to su promasili jer cela svrha elinog putovanja je besmislena zbog nacina na koji se igra zavrsava.

Nebitne su trans i gej agende koje ubace u igre ako to odrade sa ukusom , svi smo znali da je eli lezbejka i mislim da to vecini nije ni malo smetalo.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Arheolog je prepaljen na igru. :) Oladite malo, jeste dobra ali nista preterano da bi bila remek delo
 
Arheolog je prepaljen na igru. :) Oladite malo, jeste dobra ali nista preterano da bi bila remek delo
Meni je legla baš, i priča i sve. Gejmplej je znatno unapređen ne možeš reći. Mnogo to tečnije ide. S tehničke strane je remek-delo, nadam se da se bar tu slažemo. Ti barem igraš, iznećeš krajnje utiske kad završiš...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@arheolog

Jeste, nema lepse igre trenutno na bilo kojoj platformi ;)
Btw hejtovao sam pricu zbog onih ranijih lgbt, gay scena i svega ostalog...sad nekako ni ne obracam paznju na to, cak i ona Abby mi ne smeta toliko :)
 
Ovo je mogla da bude fenomenalna igra od 15 sati, ali smo umesto toga dobili prilicno dobru igru od 25+.
Grafika, zvuk, animacije, gluma, napucavanje...sve je ovo vrhunski.

Pa sta onda ne valja? Prica je dosta losija nego u originalu, novi likovi takodje.
Igrao sam na hard i igra je bila prelaka, pre svega zbog jako loseg AI protivnika.

Sve u svemu, svako bi ovo trebalo da odigra, ali ne verujem da cu ja ovo ponovo skoro igrati.
 
Ja sam pri kraju prvih dva sata igre, meni ovo 8/10 za sada.

Igram na normal (3/5), jako mi se dopada grafika, cinjenica da ne moram da kraftujem nozeve, stealth je uradjen znatno postenije nego u prvom delu. Jako je kul izazov sto nema navigacije, barem za sada, vec se istrazuje i lootuje dosta i to je bas kul izbalansirano, nije usiljen loot kao u Days Gone.
Super je i sto nema stresa oko filtera za masku kao u Metro, vec moze komfornije da se lootuje i sunja. Jahanje konja ima dosta slicnu kameru kao u RDR2, ne znam jel jos nekome tako deluje.

Najmanje mi se dopala kolicina praznih fioka do sada, ne znam cemu to.

Tome sledi prenaglasen lgbt small talk medju likovima i novi likovi su uzas.

Odigracu definitivno do kraja, ali vec vidim da ce mi se vise dopasti tehnikalije nego sama prica.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa sta onda ne valja? Prica je dosta losija nego u originalu, novi likovi takodje.
Igrao sam na hard i igra je bila prelaka, pre svega zbog jako loseg AI protivnika.

Isti utisak delimo za AI i težinu igre. Bilo je situacija gde "im iskočim kao kvisko", a da me AI ne primećuje.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovo je mogla da bude fenomenalna igra od 15 sati, ali smo umesto toga dobili prilicno dobru igru od 25+.
Grafika, zvuk, animacije, gluma, napucavanje...sve je ovo vrhunski.

Pa sta onda ne valja? Prica je dosta losija nego u originalu, novi likovi takodje.
Igrao sam na hard i igra je bila prelaka, pre svega zbog jako loseg AI protivnika.

Sve u svemu, svako bi ovo trebalo da odigra, ali ne verujem da cu ja ovo ponovo skoro igrati.

Prvo, ne znam zasto bi neko ovakvu igru igrao ponovo kada sve znas sta se desava. A drugo, sa kojom ti igrom ovo poredis pa ti je los ai, losa prica i losi likovi? Posto nema nigde ni slicne igre i slicnog AI, svuda su predvidivi roboti, svuda prica ne postoji, emocije nikakve ne postoje, ovo je 10 godina ispred svega sto postoji u bilo kom smislu. I ne znam kako je prica losija od prvog dela, u svakom smislu je i komplikovanije i vise iznenadjuje, pravi nastavak prvog. Druge igre su obicna plastika u odnosu na ovo, kao plasticni paradajz bez ukusa :D
 
To i jeste suštinska razlika izmedju nas dvojice - ti ćeš upaliti igru jednom na easy(normal) i više nikada posle toga, ali ćeš zato smarati na forumu kako je best ever (pri cemu ostale igre neces ni probati) :) .
Mislim, razumem ja tebe. Ti si fan igara koje imitiraju filmove, tako da ti je prezentacija primarna stvar, a jedino RDR2 moze da parira ovoj igri u tome.

Dizajn nivoa je jako dobar, sirok, sa puno opcija, ali realno nema potrebe ista od toga da radis.
Ima stealth igara sa dosta boljim AI, ovo je kao da igraš Manhunt (a to je igra stara 13 godina). Putanje protivnika su predvidljive, nikada ne gledaju levo-desno, imaju jako uzak FOV i sto je najgore, treba im nekoliko sekundi da te primete, sto je skoro uvek dovoljno vremena da se sakrijes. Povrh svega toga, igra ti daje prigusivac i luk i strelu, a ove stvari stealth pristup cine smesno lakim.
Kažu ljudi da je na najvećem nivou težine bolje (ja odigrao na hard).
Napucavanje je dosta zanimljivije, tako da je najbolje igru igrati na oba načina (meni se cini da je i ova igra kao i original i zamisljena da se igra tako sto mesas oba pristupa).

Drago mi je sto ti se svidela priča i sto ti je probudila emocije, ali ja nisam fan emotivne manipulacije, a to ova igra konstantno radi.
Neke scene koje bi trebalo da budu ozbiljne su mi bile smesne. Ali ok, to je subjektivni osecaj.
Osim toga, to sto je ubaceno nasilje, golotinja i depresivan ton, ne znaci da je prica bolja (poredim sa prvim delom, ako nije jasno).

I pored svega toga, meni se igra prilično svidela (uz Doom mi je ovo nesto najbolje sto sam odigrao ove godine), iako sam u poslednjoj trecini vec prestao da marim i samo sam zeleo da se zavrsi.
E sada, sto ne mislim da je najbolja igra ikada, pa cak ni najbolja ps4 igra...pa sta da se radi.
 
Poslednja izmena:
... kako samo ugnjaviše sa Abijem i Ovenom, baš mučno postalo. Batalio igranje za večeras.
 
Zavrsio sam igru. Nekih 35 sati igranja na hard. Meni je taj nivo tezine bas odgovarao. Fenomenalna igra. Pocev od grafike koja je zaista prelepa. Uz Horizon ovo je najbolja grafika u nekoj igri na PS4. Dizajn zvuka je bas bas dobar, narocito ako se igra sa slusalicama. Gameplay je dosta poboljsan u odnosu na prvi deo, pa kome se dopao gamplay u prvom delu ovo cemu se takodje dopasti. Nivo detalja u dizajnu nivoa se primecuje na svakom koraku. Seattle je bas uzivanje istrazivati. Sama prica je kontraverzna i mogla je da bude malo kondenzovanija i konzistentnija, narocito deo sa Abby. Ali je prica ipak dobro napisana i po meni su svi likovi dobro razradjeni. Meni se prica dopala, ali sto je sasvim ocigledno sada mnogim fanovima prve igre se ne dopada. Nisam medju njima. Sve u svemu sam vrlo zadovoljan igrom, svakako ce biti kandidat za igru godine za mene.
 
Poslednja izmena:
4vsTgNy.png
 
ND: We’re delighted to report that The Last of Us Part II is now the fastest-selling PS4 exclusive ever with more than 4 million copies sold through as of June 21.
 
Prethodni rekord je bio Spajdermen sa 3.3 milona, sjajno

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sve se odvija najnormalnije i ocekivano, igra je perfektna ono malo sto sam igrao (nazalost celi progress ostavljam za PS5 i konacni utisak), samo je ovo doba interneta, glas hejtera se lakse cuje nego inace, posto je virtuelni svet mesto gde je najlakse da se cuje neciji nebitni glas.
 
Igra je imala potencijala ali je podbacila žestoko. Džaba im vrhunski prikaz apokalipse i da se naježiš realno divljaštvo i nasilje kad su priču toliko razvodnili maltene do bljutavosti. Već drugi dan ne mogu da se nateram da nastavim.
 
...samo je ovo doba interneta, glas hejtera se lakse cuje nego inace, posto je virtuelni svet mesto gde je najlakse da se cuje neciji nebitni glas.

Sa sve infuencer-ima, content creator-orima, suvise uticajnim strimerima, svi do jednog potplacenim reviewer-ima, besmislenim hajpovima, keyboard warrior-ima, svi do jednog strucnjacima...
Zivimo vrlo bedan internet period...

...Helios rising...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno